Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta nexus нишани пират Fisher маск Minelab врътка GOLD tesoro lorenz грунда wave miladinka 5000 kupuvam mask Coil deus Spectrum Майнлаб VANQUISH TEKNETICS голден Simplex prodavam
 

 Отнема ли се апарата, ако ... ?

Go down 
+33
kelesis_ss
VIKING
vaskonti
metalotarsach
Podlecii.avg
brut
pechkata
adminn
Petronii
lomidol
FILIP2
AlexP
Чумата
kopa4
stater
wallb2
SAGITTARIUS
vezir
хаймана
Makena
mitkoo
Ancient Hunter
naikon42
denarr
imperio
krasko
hercones
markantony
stan960
Kiril62
djendaka
slavitoooo
aiko
37 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 4:09 pm

Здравейте!

От скоро съм запален по металдетектинга и ме интересува как стоят нещата със законовата уредба. Примерно, както всички знаем повечето търсачи са със самоделки или бългасрски машини гаражно производство (в което няма нищо лошо разбира се). Какво става ако си на някоя нива или ничия земя(държавна) и дойде полиция, а ти си със самоделен апарат или с такъв купен от БГ производител, за който нямаш фактура. Отнема ли се апарата, ако не си в нарушение на закона?

Благодаря ви предварително за отговорите!
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 4:41 pm

Няма значение дали имаш фактура или не ....... те го водят че претърсваш земята с неразрешени технически средства . След като нямаш разрешително за металдетектор от минестерството какво общо има тук фактурата . Като те хванат в гората с пушка първо искат разрешение за оръжие после гледат на кой се води то ! Фактурата я гледат за да удостоверят на кой е апарата да не е краден и толкоз !!!!!!!!! Ще се учудя ако някой се е спасил щото има фактура , фактура ще трябва при всички случай ако се регистрираш ........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:03 pm

Славито, не ги разбирам нещата щото съм новак - затова и питам старите. Благодаря ти за отговора! Значи трябва да се регистрирам, така ли? Как и къде става това и какви са изискванията?
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:05 pm

По-добре неправи нищо за момента щото още всичко е мътно след изборите ще видим, нали всички сме в кюпа !!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:07 pm

aiko написа:
Славито, не ги разбирам нещата щото съм новак - затова и питам старите. Благодаря ти за отговора! Значи трябва да се регистрирам, така ли? Как и къде става това и какви са изискванията?
Колега и ние всички това се питаме и на дали някой тук ще може да ти каже толкова са объркани нещата с този закон а никой от минестерството не иска да просветли народа
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:09 pm

Подал съм докоменти в тъпото минестерство и вече мина един месец и нищо !!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:11 pm

Не си само ти имам още познати които същото са направили това и не ми е ясно как така на никой не отговориха може би и те самите не знаят за какво става въпрос
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:12 pm

Не знаех, че така стоят нещата... А ако например претърсвам собствена замя, или такава на познат от който имам разрешение, тогава как стоят нещата? И какво значи "неразрешено техническо средство" Shocked
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:13 pm

aiko написа:
Не знаех, че така стоят нещата... А ако например претърсвам собствена замя, или такава на познат от който имам разрешение, тогава как стоят нещата? И какво значи "неразрешено техническо средство" Shocked
Бе общо взето по сегашния закон ползваш ли металдетектор си престъпник ако ще и у вас да си
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:17 pm

На първо време нямаш право да претърсваш нищо ако ще и земята да е на царя , щото нямаш разрешение за използване на металдетектор . Но ти естествено се огледай и жули здраво гледай да няма твой автомобил на близо щото и него по закона имат право да приберат !!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:36 pm

Благодаря ви за отговорите! Тя работата била много по български ...
Поне има ли светлина в края на тунела за по-либерален закон? И въобще някой може ли да се похвали с такова разрешително?
А знаете ли кой го е прокарал тоя закон за да не гласувам за него в неделя Cool
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 5:48 pm

aiko написа:
Благодаря ви за отговорите! Тя работата била много по български ...
Поне има ли светлина в края на тунела за по-либерален закон? И въобще някой може ли да се похвали с такова разрешително?
А знаете ли кой го е прокарал тоя закон за да не гласувам за него в неделя Cool
Ми прокараха го царчето и неговите гъзоблизци пък Доганчо и Серго му помогнаха да бъде реалност Smile а единствената светлина за сега е ГЕРБ поне от приказките им ама до като е на приказки всичко може да е , дано да доживем такова правителство пък да видим реалност ли ще са сладките приказки на тази партия Smile
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 6:23 pm

djendaka написа:
aiko написа:
Благодаря ви за отговорите! Тя работата била много по български ...
Поне има ли светлина в края на тунела за по-либерален закон? И въобще някой може ли да се похвали с такова разрешително?
А знаете ли кой го е прокарал тоя закон за да не гласувам за него в неделя Cool
Ми прокараха го царчето и неговите гъзоблизци пък Доганчо и Серго му помогнаха да бъде реалност Smile а единствената светлина за сега е ГЕРБ поне от приказките им ама до като е на приказки всичко може да е , дано да доживем такова правителство пък да видим реалност ли ще са сладките приказки на тази партия Smile
Много правилно го казваш,и аз доколкото съм разговарял със водещи Археолози всичките са против този закон.Дано го променят новите управници.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 6:29 pm

Мамичката им мръсна ... Тъпото е че пак ще управляват тия долни манипулатори ... гъзодавници безпринципни ... само и само във властта да са ...
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 6:31 pm

aiko написа:
Мамичката им мръсна ... Тъпото е че пак ще управляват тия долни манипулатори ... гъзодавници безпринципни ... само и само във властта да са ...

Е ако заспалите ни сънародници се разбудят и идът в неделя да гласуват може и да им се размине това управление Smile ама за сега само може да се молим това да стане Smile
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 8:47 pm

Ша им са размине тоа път и трябва. Всички имате около вас стари или млади ма требва да се гласува даже и да не е за Герб. Важното е да не е за ония троините гъзомииници щот знаете оня кръжав циганин Доган ша докара 400 000 гласа от Турция и наи вероятно ша ги налее на комунягите и цара тъп - на него си му стигат тия от Родопската и Разградската рая.Па има и наши мекерета дето са се продали за пари.


Последната промяна е направена от stan960 на Сря Юли 01, 2009 9:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Юли 01, 2009 8:56 pm

много е прав джендака,гласуваите от нас зависи
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyЧет Авг 20, 2009 8:41 pm

Здравейте!

Някой може ли да ми цитира точно текста, който криминализира търсенето с металдетектори в парцели, които не са паметници на културата или археологически обекти. Останах с впечатлением, че дори ако си претърсвам собствения двор може да имам проблеми. Четох закона, но или аз съм недоскив или там няма конкретен текст по повод металдетекторите. Благодаря предварително!
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyЧет Авг 20, 2009 10:45 pm

aiko написа:
Здравейте!

Някой може ли да ми цитира точно текста, който криминализира търсенето с металдетектори в парцели, които не са паметници на културата или археологически обекти. Останах с впечатлением, че дори ако си претърсвам собствения двор може да имам проблеми. Четох закона, но или аз съм недоскив или там няма конкретен текст по повод металдетекторите. Благодаря предварително!
Idea Питай Бат Бойко... Very Happy
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyПет Авг 21, 2009 12:03 am

Да ти имам отговора ...
Върнете се в началото Go down
krasko
Преторий
Преторий
krasko



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСъб Авг 22, 2009 3:02 pm

абе човек това за което питаш се нарича теренно проучване и без разрешение от министъра на културата е незаконно кадето и да си ,ако ще и на баба ти у двора да те хванат.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyВто Авг 25, 2009 1:44 am

Някой от по-запознатите със закона ще направи ли по-сериозен коментар? Струва ми се че нарочно се създава психоза по този въпрос. Аз досега не съм чул някой да си е търсил монетки и да са му взели детектора, че и да са му сложили глоба да плаща. Ако си търся в на баба ми в двора, нали ще му трябва на полицая първо заповед за обиск за да го пусна да влезе и после да докаже че примерно не си търся изгубена вещ. Изобщо да ти създава проблем някой че си джиткаш в собствената нива ми звучи като пълен абсурд. Ама всеки е разбирач де Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
krasko
Преторий
Преторий
krasko



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Авг 26, 2009 5:32 am

aiko написа:
Здравейте!

От скоро съм запален по металдетектинга и ме интересува как стоят нещата със законовата уредба. Примерно, както всички знаем повечето търсачи са със самоделки или бългасрски машини гаражно производство (в което няма нищо лошо разбира се). Какво става ако си на някоя нива или ничия земя(държавна) и дойде полиция, а ти си със самоделен апарат или с такъв купен от БГ производител, за който нямаш фактура. Отнема ли се апарата, ако не си в нарушение на закона?

Благодаря ви предварително за отговорите!
тук въпроса ти беше друг.а аз ти отговорих по наи краткия и ясен начин за които се сетих.в нарушение си винаги щом нямаш дукомент за теренно проучване.а след като те хванат с апарат у полето господата полицаи ще ти го обяснят по подробно.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Авг 26, 2009 8:56 am

Краскаа:-Ти нали още си джиткаш бе брато и каза че не ти пука щот до сега си нямал проблеми.Кажи му на момчето да си има едно на ум кат ходи където ходи и това е.Ае кат сме вандали, пирати, престъпници, и не знам кви си още нелегални субекти поне да се увеличаваме - напук на канцеларските Бай Ганьовци. Smile
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Отнема ли се апарата, ако ... ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отнема ли се апарата, ако ... ?   Отнема ли се апарата, ако ... ? EmptyСря Авг 26, 2009 2:27 pm

stan960 написа:
Краскаа:-Ти нали още си джиткаш бе брато и каза че не ти пука щот до сега си нямал проблеми.Кажи му на момчето да си има едно на ум кат ходи където ходи и това е.Ае кат сме вандали, пирати, престъпници, и не знам кви си още нелегални субекти поне да се увеличаваме - напук на канцеларските Бай Ганьовци. Smile
Колеги ето ви новото интервю на зам.министър Чобанов,той казва някой неща за новите промени които ще станат в закона.Прочетет интервюто и си и дайте свойте коментари.
http://www.numizma.com/magazine/
Върнете се в началото Go down
 
Отнема ли се апарата, ако ... ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Малко известната OMEGA 8000 TEKNETICS
» Проавам Миладинка
» Продавам Golden Mask 4 18khz

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Български металдетектори-
Идете на: