Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб mask грунда Coil голден nexus маск врътка deus Minelab GOLD VANQUISH Fisher miladinka Simplex kupuvam TEKNETICS lorenz Spectrum нишани wave nokta 5000 prodavam пират tesoro
 

 Имам ли право да практикувам хобито на ........

Go down 
+4
adminn
topones
mdetectors.bg
consata
8 posters
АвторСъобщение
consata
Новобранец
Новобранец




Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyЧет Авг 11, 2016 6:56 pm

Тази тема си е точно за Благи приказки.
Искам да попитам тук присъстващите имам ли право да практикувам хобито металдетектинг на места като.


От 2009 г. местността е със статут на курортен комплекс.
От 2008 г. обектът е включен в Националното туристическо движение.
на запад – Национален парк „Централен Балкан "
и на изток – Природен парк „Българка".

Природата в местността и региона е с висока степен на съхраненост, като се среща рядка флора и фауна, защитена в Червената книга. Местността е включена в рамките на Европейската и Национална екологични мрежи Натура 2000.
Върнете се в началото Go down
consata
Новобранец
Новобранец




Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyЧет Авг 11, 2016 7:23 pm

Направих запитване като обясних че на такова място искам да практикувам хобито металдетектинг.
Попитах.
"Пода" природозащитен център.
Зелени Балкани.
Федерация на природозащитните сдружения.
Фонд за дивата флора и фауна.
Фондация планини и хора.
Българска фондация биоразнообразие.
и още други.
Ще ми е интересно и вашето мнение по въпроса.

Ето едно мнение на експерт пратено ми на пощата.


Самият курорт се намира в сърцето на Национален парк "Българка" всред вековни дъбови гори и разнообразен животински свят, уникални скални образования и растителни видове, включени в Червената книга.

Ето какво мнение ми изпрати една от организациите.
ЗАКОН ЗА ЗАЩИТЕНИТЕ ТЕРИТОРИИ

Чл. 31. В природните паркове се забраняват:
4. събиране на вкаменелости и минерали, увреждане на скални образувания;
7. добив на полезни изкопаеми по открит способ;
6. бивакуване и палене на огън извън определените места;
Раздел II.
Чл. 81. (1) Наказва се с глоба от 500 до 5000 лв. физическо лице, което:
1. осъществява дейност в защитена територия в нарушение на режима, определен с този закон, в заповедта за обявяване или в утвърдени планове и проекти по глава четвърта;
2. осъществява дейност в защитена територия без разрешение или съгласуване, предвидено в този закон.

Чл. 83. (1) Наказва се с глоба, съответно с имуществена санкция, от 1000 до 10 000 лв. едноличен търговец или юридическо лице, което:
1. осъществява дейност в защитена територия в нарушение на режима, определен с този закон, в заповедта за обявяване или в утвърдени планове и проекти по глава четвърта;
2. осъществява дейност в защитена територия без разрешение или съгласуване, предвидено в този закон.
(2) Когато дейността по ал. 1, т. 1 и 2 е строителство или разработване на площи, глобата е от 5000 до 50 000 лв.
(3) В маловажни случаи по ал. 1 глобата е от 100 до 1000 лв.

Забранява се къртене на камъни, копаене на пръст и всякакви дейности, загрозяващи естествения пейзаж;
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyЧет Авг 11, 2016 11:03 pm

Има нещо такова например ако минеш Боснек в посока Витоша правилата са точно такива, нямаш право на доста неща които по принцип имаш.
Има охрана на парка и идват да правят проблеми дори ако промиваш самородно злато с леген, въпреки че по закон е разрешено, но в рамките на парка те твърдят че нямаш това право.
Върнете се в началото Go down
topones
Новобранец
Новобранец




Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyПет Авг 12, 2016 2:25 pm

Всеки национален парк  е ограден от натура 2000, най опасно е да се практикува в близост до перифериата на тези паркове защото го водят рисков район втора степен.Първиат уикенд на септември и аз ще ходя на подобно място с детектора но се чудя дали няма да имам проблеми.Ще се обадя за всеки случай до РПУ_Габрово за да и обясня, кога и къде ще ходя да потъркам за дачуя какво ще кажат.
Малко е опасно защото границите на такива паркове не са точно фиксирани.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyПет Авг 12, 2016 7:32 pm

След това пиши непременно че ми стана много интересно!
Върнете се в началото Go down
topones
Новобранец
Новобранец




Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyСъб Авг 13, 2016 1:44 pm

Вчера говорих с РПУ_Габрово дигна ми някакъв дежурен ,обесних му и той ми прехвърли разговора към друг негов колега и аз не разбрах какъв е точно. Обесних и на него дали имам право и дали е законно да практикувам в местноста която съм решил,и тогава започна един дълъг разпит къде ще ходя,на кои дати,това ли е целта на ходенето ми,с кого ще ходя сам или с още хора,имена адреси къде ще отседна  и какво ли още.
После ми каза че това е незаконно и наказуемо ,каза че това е нац.парк и дори да съм около него с детектор също ще имам неприятности.ще ви спестя другите неща защото не са за форум, отказах се да ходя защото спомена че ще предприемат проверки.От това разбрах че дори да си на два километра от нац.парк все едно си в него .Предпочитам да съм далече от такива места за да избегна неприятности.Големи неприятности ви предстоят ако ходите по такива места уверявам ви.
Върнете се в началото Go down
Gledcher
Новобранец
Новобранец




Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyНед Мар 04, 2018 6:47 pm

Това е първият ми пост, понеже до сега само чета следя с интерес някой теми.
За сега ще се възползвам от тази тема със следният въпрос - та. Риболовец съм от много години както от брега така и от водата. От миналата година започнаха да ми се набива в очите керамика в нивите до водоемите, а миналата година и на цели зидове при много ниско ниво на водата. Предполагам щом аз ги виждам така случайно и правилните хора са ги виждали и не само. Имам ли право да се поразходя посред бял ден с металотърсач, или като престъпник през тъмната част на деня.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyНед Мар 04, 2018 8:12 pm

Щом има керамика и зидове си на археологически обект и нито денем нито нощем можеш да се разхождаш там с металдетектор . Просто забрави . Ако те хванат там няма оттърване . Има много теми в които е разискван въпроса за местата на които може да се упражнява това хоби.
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyПон Апр 23, 2018 7:25 pm

vanbg написа:
Щом има керамика и зидове си на археологически обект и нито денем нито нощем можеш да се разхождаш там с металдетектор . Просто забрави . Ако те хванат там няма оттърване . Има много теми в които е разискван въпроса за местата на които може да се упражнява това хоби.

И да има и да няма керамика все тая !
По закон никой няма право да прави теренни археологически проучвания без разрешение на министъра Smile
Идвадка от наредбата :
<<Разрешение за редовно или международно теренно археологическо проучване се
подава чрез председателя на Съвета за теренни проучвания до министъра на културата,
като заявленията за редовни проучвания се подават до 30 април на съответната
календарна година>>

Много хора ги глобиха по 5000 лв. само и защото са ги хванали да търсят с металотърсач (не на археологически обект) .
За властите всеки който търси с металотърсач прави теренни археологически проучвания, освен ако не докажете че това не е така.
Върнете се в началото Go down
satir
Легионер
Легионер
satir



Имам ли право да практикувам хобито на ........ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имам ли право да практикувам хобито на ........   Имам ли право да практикувам хобито на ........ EmptyПон Апр 23, 2018 10:03 pm

Eeeee...Golden Mask какво направи бе човек?Ти уби всичко детско в мен.А какви мечти имах.... находка
Върнете се в началото Go down
 
Имам ли право да практикувам хобито на ........
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Бъдещето на металотърсачите и металдетектинга
»  АТВ за хобито
» Популизиране на хобито

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: