Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб 5000 nexus маск нишани mask Simplex nokta грунда tesoro kupuvam GOLD TEKNETICS врътка голден lorenz Spectrum prodavam Fisher wave miladinka Coil deus Minelab VANQUISH пират
 

  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018

Go down 
+6
kronos555
vasilio
Avrelian
IVOOO
Golden Mask
adminn
10 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
adminn
Admin
Admin
adminn



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyЧет Юни 21, 2018 10:51 am



http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПет Юни 22, 2018 4:18 pm



Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyСря Авг 01, 2018 5:47 pm

golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  38204210

golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  38235110


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyЧет Авг 02, 2018 11:29 am

Искам да попитам с какви пити върви Маската Оптималната за нея 9 инча ли е.И ако има други варианти как се променя дълбочината с тях?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyЧет Авг 02, 2018 8:05 pm

IVOOO написа:
Искам да попитам с какви пити върви Маската Оптималната за нея 9 инча ли е.И ако има други варианти как се променя дълбочината с тях?



Един клип който направих за колега който се чудеше защо нeговия 5+SE хваща монета в орудено на 5 см. с антена 9'' .



Разликата на ''леки'' почви между 9'' и 10х12'' зависи по-скоро от големината на предмета който е в земята, 9'' е по-добра за много дребни монети, самородно злато или други малки предмети до 12-15мм.
За замърсени с железа обекти също е по-добра от 10х12''
На орудено има голяма разлика, 10х12'' е 2,3 пъти по-дълбока и по-стабилна от 9''.
Няма универсална сонда.

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
IVOOO
Новобранец
Новобранец




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПет Авг 03, 2018 7:11 am

Golden Mask написа:
IVOOO написа:
Искам да попитам с какви пити върви Маската Оптималната за нея 9 инча ли е.И ако има други варианти как се променя дълбочината с тях?



Един клип който направих за колега който се чудеше защо нeговия 5+SE хваща монета в орудено на 5 см. с антена 9'' .



Разликата на ''леки'' почви между 9'' и 10х12'' зависи по-скоро от големината на предмета който е в земята, 9'' е по-добра за много дребни монети, самородно злато или други малки предмети до 12-15мм.
За замърсени с железа обекти също е по-добра от 10х12''
На орудено има голяма разлика, 10х12'' е 2,3 пъти по-дълбока и по-стабилна от 9''.
Няма универсална сонда.

Ако решя да си купя въпросната маска и търся оптимална дълбочина примерно за предмети над 20мм. каква пита бихте ми препоръчали да си купя?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПет Авг 03, 2018 10:13 am

10х12'' , само на замърсени с железа обекти ще е зле.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyСъб Ное 24, 2018 7:15 pm

Много добра машинка, очаквам колегите с нея да споделят с какви настройки работят на леки и тежки почви.

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyЧет Яну 31, 2019 8:12 pm

Как се намаля осветлението на дисплея, благодаря ви предварително.
Върнете се в началото Go down
vasilio
Про-Консул
Про-Консул
vasilio



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyЧет Яну 31, 2019 8:28 pm

ако имаш в предвит контраста на дисплея е от бутона за вклучване и ботоните + и -
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyСъб Ное 02, 2019 8:00 pm

Един въпрос за 5+ se, нормално ли е при почукване от двете страни на антената (12”spider) да се смущава и също в сухи треви пак едно постоянно припискаване.
Да поясня само че машината не е издута, земя 106, gain 1, tresh 27, pbox medium.
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyСъб Ное 02, 2019 11:59 pm

kronos555 написа:
Един въпрос за 5+ se, нормално ли е при почукване от двете страни на антената (12”spider) да се смущава и също в сухи треви пак едно постоянно припискаване.
Да поясня само че машината не е издута, земя 106, gain 1, tresh 27, pbox medium.

Грешно направен земен баланс е причината, може да се издуе gain 2, tresh 30, pbox Hi и няма да се обади ако ще и да ореш със сондата.
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 03, 2019 8:38 am

Не е от грешно направен баланс, когато антената е повдигната пак се обажда при допир с тревата. Апарата е чисто нов на два дена, не знам дали не е от това че ми дадоха антена от друг комплект, защото тази беше с 10/12”, а аз исках с 12”. Също ми направи впечатление че на 8кхц работи с много занижени параметри. Ако продавача се съгласи че има проблем, мога ли да я пратя на производителя и да се сложи антена напасната ( в резонанс) с електрониката, естествено ще си доплатя колкото трябва.
Иначе машината си я бива.

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 03, 2019 1:37 pm

kronos555 написа:
Не е от грешно направен баланс, когато антената е повдигната пак се обажда при допир с тревата.  Апарата е чисто нов на два дена, не знам дали не е от това че ми дадоха антена от друг комплект, защото тази беше с 10/12”, а аз исках с 12”. Също ми направи впечатление че на 8кхц работи с много занижени параметри. Ако продавача се съгласи че има проблем, мога ли да я пратя на производителя и да се сложи антена напасната ( в резонанс) с електрониката, естествено ще си доплатя колкото трябва.
Иначе машината си я бива.

Даже когато антената е повдигната на 20-30 см земята също и влияе. Вдигни сондата на 1-1.5м, вземи една сопа и млати да видиш че няма да се обади.
Направи следните настройки.

Freq- 8 или 18кХц
GB = 60-70(настрои го ръчно на тези стойности, въпреки да мислиш че GB е друг)
Power Box - Hi
Gain - 0 или 1

Нормално е на 8кХц за стотинки да е по-плитка, по принцип 8кХц се използва предимно на орудени места където 18к дава фалшиви сигнали, ако търсиш дълбочина на 8кХц винаги слагай PowerBox на HI.
Не е проблема в антената, всички антени са с еднакви параметри и са винаги в резонанс, 10х12'' е по тежка от 12'' , съответно и по-здрава механично.
Остави си тел. на лични за връзка, ще ти подменим безплатно платката и панела в края на месеца с една тричестотна, която е съвсем друга бира .

betoven 500 likes this post

Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 03, 2019 2:25 pm

Благодаря!
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 03, 2019 7:30 pm

Golden Mask написа:
kronos555 написа:
Не е от грешно направен баланс, когато антената е повдигната пак се обажда при допир с тревата.  Апарата е чисто нов на два дена, не знам дали не е от това че ми дадоха антена от друг комплект, защото тази беше с 10/12”, а аз исках с 12”. Също ми направи впечатление че на 8кхц работи с много занижени параметри. Ако продавача се съгласи че има проблем, мога ли да я пратя на производителя и да се сложи антена напасната ( в резонанс) с електрониката, естествено ще си доплатя колкото трябва.
Иначе машината си я бива.

Даже когато антената е повдигната на 20-30 см земята също и влияе. Вдигни сондата на 1-1.5м, вземи една сопа и млати да видиш че няма да се обади.
Направи следните настройки.

Freq- 8 или 18кХц
GB = 60-70(настрои го ръчно на тези стойности, въпреки да мислиш че GB е друг)
Power Box - Hi
Gain - 0 или 1

Нормално е на 8кХц за стотинки да е по-плитка, по принцип 8кХц се използва предимно на орудени места където 18к дава фалшиви сигнали, ако търсиш дълбочина на 8кХц винаги слагай PowerBox на HI.
Не е проблема в антената, всички антени са с еднакви параметри и са винаги в резонанс, 10х12'' е по тежка от 12'' , съответно и по-здрава механично.
Остави си тел. на лични за връзка, ще ти подменим безплатно платката и панела в края на месеца с една тричестотна, която е съвсем друга бира .
с една тричестотна Question Question Question Ако е нещо ново искам да я пробвам. Нов модел или доработка?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПон Ное 04, 2019 6:24 pm

Avrelian написа:
Golden Mask написа:
kronos555 написа:
Не е от грешно направен баланс, когато антената е повдигната пак се обажда при допир с тревата.  Апарата е чисто нов на два дена, не знам дали не е от това че ми дадоха антена от друг комплект, защото тази беше с 10/12”, а аз исках с 12”. Също ми направи впечатление че на 8кхц работи с много занижени параметри. Ако продавача се съгласи че има проблем, мога ли да я пратя на производителя и да се сложи антена напасната ( в резонанс) с електрониката, естествено ще си доплатя колкото трябва.
Иначе машината си я бива.

Даже когато антената е повдигната на 20-30 см земята също и влияе. Вдигни сондата на 1-1.5м, вземи една сопа и млати да видиш че няма да се обади.
Направи следните настройки.

Freq- 8 или 18кХц
GB = 60-70(настрои го ръчно на тези стойности, въпреки да мислиш че GB е друг)
Power Box - Hi
Gain - 0 или 1

Нормално е на 8кХц за стотинки да е по-плитка, по принцип 8кХц се използва предимно на орудени места където 18к дава фалшиви сигнали, ако търсиш дълбочина на 8кХц винаги слагай PowerBox на HI.
Не е проблема в антената, всички антени са с еднакви параметри и са винаги в резонанс, 10х12'' е по тежка от 12'' , съответно и по-здрава механично.
Остави си тел. на лични за връзка, ще ти подменим безплатно платката и панела в края на месеца с една тричестотна, която е съвсем друга бира .
с една тричестотна Question Question Question  Ако е нещо ново искам да я пробвам. Нов модел или доработка?

Ново е...
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyЧет Ное 07, 2019 11:54 pm

Въпрос към по запознатите, как работи функцията disc depht?
Аз го разбирам така, граница на дискриминацията, при по завишени нива над 8, дълбоките сигнали започват да изчерняват,  и обратно при низко ниво стават цветни, но няма показание на спектрографа. Ако има още нещо специфично ще се радвам да споделите.
След тест на полигона ми реших че 7-8 е най компромисна стойност, на 9 вече започва да вкарва железен тон в сигнала. Според мен това е много важна настройка, от която са лишени мнозинството апарати, например начина на дискриминация при Equinox отговаря на ниво 9 на маската, съответно при някои почви дълбоки цветни сигнали си ги дава желязо.
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПет Ное 08, 2019 8:02 pm

kronos555 написа:
Въпрос към по запознатите, как работи функцията disc depht?
Аз го разбирам така, граница на дискриминацията, при по завишени нива над 8, дълбоките сигнали започват да изчерняват,  и обратно при низко ниво стават цветни, но няма показание на спектрографа. Ако има още нещо специфично ще се радвам да споделите.
След тест на полигона ми реших че 7-8 е най компромисна стойност, на 9 вече започва да вкарва железен тон в сигнала. Според мен това е много важна настройка, от която са лишени мнозинството апарати, например начина на дискриминация при Equinox отговаря на ниво 9 на маската, съответно при някои почви дълбоки цветни сигнали си ги дава желязо.

Точно така, правилно си разбрал какво е DISC DEPTH, при вас понеже няма силно орудени почви по-трудно може да се оцени тази настройка. В южна България даже на 7-8 дълбоките цветни си ги дава желязо и за това трябва още да се намали още. Има някои по-смели работят на 0-2, тогава дискриминира много плитко но пък се чуват добре слаби дълбоки сигнали. На замърсени с железа обекти пък трябва да се вдигне на 14-15 понеже там дълбочина не трябва, но пък ако измежду железата има цветен сигнал си го дава без проблем.
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПет Ное 08, 2019 9:02 pm

Здравей Владо, дай малко инфо за тричестотника?
Върнете се в началото Go down
satir
Легионер
Легионер
satir



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 10, 2019 6:50 pm

Avrelian написа:

,,Здравей Владо, дай малко инфо за тричестотника?"

Влади,не давай инфо тук ами отваряй нова тема............... страх
крайно време е да уповестиш новостите които предстоят нова кодина
загубих търпение в очакване бабо
изненадай аудиторията преди дядо коледа коледен подарак

Върнете се в началото Go down
satir
Легионер
Легионер
satir



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 10, 2019 7:03 pm

Време е за появата на отличничката на випуска девушка

https://www.youtube.com/watch?v=TZ2y5pbMVQY
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyНед Ное 10, 2019 8:22 pm

Да не бързаме, че бърза работа ....
По-добро от едночестотна Golden Mask 1+ няма, днес за един час в полето се накефих колко е спокойна и как бърка.
За 15 мин Nokta|Makro Kruzer успя да ми надуе главата с паразитни сигнали, иначе хваща на дълбоко ама няма такова кудкудякане !




Върнете се в началото Go down
Рис
Консул
Консул




golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПон Ное 11, 2019 6:48 am

satir написа:
Време е за появата на отличничката на випуска  девушка

https://www.youtube.com/watch?v=TZ2y5pbMVQY
Един приятел , който слуша главно чалга , казва за Стру стена гаро , че мучи като вол... :mdr97:
Върнете се в началото Go down
satir
Легионер
Легионер
satir



golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018    golden -  Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018  EmptyПон Ное 11, 2019 3:51 pm

Инж.,не е важно как мучи и какво пее цинго,важното е, че и на него и на мен в главите ни е само:

ШЕСТ,ШЕСТ,ШЕСТ.......... lol!

Иначе аз не понасям чалгата даже и на пияно самонаказание
Върнете се в началото Go down
 
Металолотърсач Golden Mask 5+ SE ново 2018
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Golden Mask 2
» Металолотърсач Quest PRO 2018
» Golden mask +LCD

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Golden Mask Металотърсачи-
Идете на: