Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro kupuvam mask голден TEKNETICS Coil VANQUISH GOLD Minelab грунда miladinka нишани lorenz nokta prodavam nexus Fisher 5000 Майнлаб wave Spectrum маск Simplex врътка пират deus
 

 XLT - Spectrum XLT

Go down 
+15
Moharem
slavitoooo
maksim
monetar
atd.dr
Avrelian
sve
pavlinbass
sten69
imperio
deultum
Primus Pilus
Ancient Hunter
Aemilivs
djendaka
19 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
monetar
Легионер
Легионер
monetar



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПет Яну 09, 2009 9:31 pm

лошото е че зарядното ми не се отваря, утре ще купя друго и батерии
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyСъб Яну 10, 2009 11:56 pm

днес си взех батерии, 2700 mAh, интересното е че тези със зарядното които ги продават ми излязоха по евтини 58 лв. за 8 батерии със зарядните, а иначе само батериите ми излизат към 80 лв. за 8 батерии, говоря за една и съща марка и едни и същи батерии как става това не ми е ясно вижте:
http://img220.imageshack.us/my.php?image=batwa2.jpg
Върнете се в началото Go down
maksim
Новобранец
Новобранец




XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: za deultum   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyНед Яну 11, 2009 9:42 am

Аз имах същия проблем замерих батериите една по една и се оказа че едната батерия е заминала сменихги с 2700mla.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyСря Май 13, 2009 10:13 pm

дали тва чудо върши някаква работа
http://www.altertumsforschung.de/altertum.pl?seite=vorschau&pfad=technik03&dokument=whites_power
Върнете се в началото Go down
monetar
Легионер
Легионер
monetar



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Май 25, 2009 2:26 pm

нормално е с това голямо "хвърчило" да се постигне по добра дълбочина за по големите предмети, но имам чувството че ще тежи ужасно, но пък ще е добре за по чисти почви където няма много железца, доколкото разбирам тук се продава някаква програма ?
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Май 25, 2009 3:26 pm

monetar написа:
нормално е с това голямо "хвърчило" да се постигне по добра дълбочина за по големите предмети, но имам чувството че ще тежи ужасно, но пък ще е добре за по чисти почви където няма много железца, доколкото разбирам тук се продава някаква програма ?



Че тежи , тежи слага се един ремък през рамото и работиш с нея на зона, без дискриминация!!!!! Монетите ги чувяш колкото с другите антени само че трябва да е чисто ,капачка омния на 60см. по- големите метали на по дълбоко !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
Moharem
Преторий
Преторий
Moharem



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Май 25, 2009 8:16 pm

Здравейте колеги !!! Следя от началото темата Ви за батерии и зарядни у-ва . Много се занимавах докато сполуча на добри батерии и зарядно .. сега съм наясно с това положение и се надявам да Ви помогна със следните съвети : Преди да зареждате батерии които сте купили има основно правило за заряд на батерия. На първо място е нейният капацитет дали е 1100 Mah или 2200 Mah или пък 2700 Mah , та най - важно е изходния ток от зарядното да бъде 1/10 от капацитета на батериите. Примерно ако разполагате със батерия (съставна) с общ капацитет 2700 Mah ( 12 в) , изходния ток на зарядното трябва да е 270 Ма, като зареждането е за 10h. Ако батерията е 2200 Mah съответно зарядния ток става 220 Ma. Важно е да подчертая, че изходното напрежение трябва да е поне със около 1.5 в повече от напрежението на батерията. примерно ако искате да зареждате батерия със капацитет от 2700 Mah на 12 в , зарядното трябва да има ток изходен 270 Ma и изходно напрежение 14 в. така зареждането става за 10h . Дано съм бил полезен.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Май 25, 2009 9:31 pm

Здравей Мохарем . Не знам мойто зарядно колко ампера е защото не пише . има само емблема на уайтс и това е пише само че изходния ток е 8.1 волта . За сметка на това за близо 8 4аса заряд батериите ми вдигат 10.8 волта и ми държат 6 - 7 часа непрекъсната работа . Горе бях споменал че не ми зарежда ,но открих проблема с помощта на един човек който ми каза да отворя кутията на дисплея и да му почистя между крачетата мръсотиите .имаше нещо като крем между тях (каза ми че това се получава ако се е намокрил апарата ) почистих мизерията и от тогава се оправи и нямам проблеми .Между другото ако някой има същия проблем и реши да отваря дисплея да действа много внимателно ,този налеп се маха най-добре с клечка за зъби за да не нараните пътечките на платката в никакъв случай с игла .
Върнете се в началото Go down
www
Консул
Консул
www



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Май 25, 2009 10:17 pm

да така е на дисплея е намазана някаква паста и от там идва тоят проблем....обикновено се получава когато е работено с апарата вечер или в зимно време тогава прави конденс и от това се получава,гарета има подобен проблем ..при него се получават пикове и не може да се работи (v podobni uslovia)Basketball cheers
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyНед Юни 28, 2009 8:31 pm

Днес ми се получи пак същия проблем зареждам батериите повече от 24 часа и накрая включвам и ми казва 8,6 и на дисплея ми дава LOW BATTERY и понеже тоз път не съм мокрил апарата си мисля че може да е заминала някоя батерия ,понеже всичките не са еднакви.някакви предположения ?
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПет Юли 10, 2009 6:11 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 9:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПет Юли 10, 2009 10:18 pm

Ами и различни марки и различни часове са .сериозно ли може да е от това .то много капризен тоз апарат ..... все пак мерси за инфото
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПет Юли 10, 2009 11:17 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 9:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyСъб Авг 01, 2009 7:04 pm

Имам един въпрос . В инструкциите за XLT пише ,че при функцията AUTOTRACK OFFSET колкото стоиностите са по големи ,толкова по -добре се държи на орудени почви .Та исках да попитам хората с повече опит .така ли е или не и ако не как се справят с оруденото и на плажа на мокрия пясък до водата ,защото там дава грешни сигнали след вълната докато не попие в пясъка .
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyСъб Авг 01, 2009 10:05 pm

deultum написа:
Имам един въпрос . В инструкциите за XLT пише ,че при функцията AUTOTRACK OFFSET колкото стоиностите са по големи ,толкова по -добре се държи на орудени почви .Та исках да попитам хората с повече опит .така ли е или не и ако не как се справят с оруденото и на плажа на мокрия пясък до водата ,защото там дава грешни сигнали след вълната докато не попие в пясъка .
дакажат по запознатите аз несам очевидец но на уродено маи маи тия апарати въобще неработят изписвали препалване и се налогало да се вади целия батериен блок щото хаиванчето блокирало отвсякъде
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyСъб Авг 01, 2009 10:43 pm

това са пълни глупости че блокирал апарата .просто докато се отдръпне вълната и попие в пясъка издава някой друг фалшив сигнал , но и това се оправя благодарение на колегите от http://forum.treasurenet.com/whites/index.php ,но все пак благодаря за отговора
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyНед Авг 30, 2009 10:21 pm

Някой да има идея как се настройва BLOCK EDIT?
Ако съм разбрал правилно се настройва или DISK EDIT или BLOCK EDIT,
а не двете едно след друго Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyНед Авг 30, 2009 10:40 pm

BLOCK EDIT служи за отхвърляне/приемане на група от числа наведнъж ,а DISK EDIT служи за отхвърляне/приемане на числа едно по едно .Примернo REJECT -95 to -31 Accept -30 to +94 REJECT +95 .Точно това + 95 REJECT си го правиш с DISK EDIT .ИЛИ как да направиш всичко от горните настройки .Влизаш в Block Edit натискаш ENTER и отиваш на -95 от там натискаш ENTER за да ти отиде отметката на REJECT след това с стрелката нагоре отиваш до - 30 и натискаш ENTER за да дойде отметката на ACCEPT и продължаваш с стрелката до +94 натискаш MENU за изход и след това влизаш в DISK EDIT натискаш ENTER И отиваш на +95 правиш го с ENTER да е на REJECT натискаш MENU за изход и си готов с горе посочените настройки остава да ги запаметиш в някоя от CUSTOM PROGRAMS за да не ти се налага всеки път да ги правиш .

УСПЕХ
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Авг 31, 2009 7:58 am

10x Smile
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyСря Сеп 09, 2009 2:49 pm

Искам да си направя програма за всички метали,но като изключа аудио дискриминацията работи нон моушън.Как работи по-дълбоко моушън или нон
моушън.Другия вариант е да дам всички vdi accept преполагам тогава ще работи нон моушън на all metal.Предполагам че дълбочината ще е еднаква,
дори на нон моушън да е по-дълбок,но ме притеснява дискриминацията.Мисля че като е с движение на питата е по добра.Ако някой има готова програма
за all metal ще се радвам ако я сподели!
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Сеп 14, 2009 7:18 pm

Дайте някакви програми за общ режим и за дискриминация.
Да са ралични от тези в нета.Незнам как хващате коце на 15 см
аз едва го ловя на 5 см в земята.
Благодаря предварително!!!!
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Сеп 14, 2009 7:26 pm

Как на 5 см. на 15 см трябва да ти го хваща идеално . Пробвай на заводската RELIC и пак кажи на колко ти го хваща коцето ...
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Сеп 14, 2009 7:33 pm

Preamp Gain на колко трябва да е като правя теста?
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyПон Сеп 14, 2009 7:35 pm

на 2 .влез в чата ако искаш
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




XLT - Spectrum XLT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - Spectrum XLT   XLT - Spectrum XLT - Page 3 EmptyНед Сеп 20, 2009 11:57 am

я кажете горе долу параметрите на тази машина ,че ми е любопитно пък нищо не разбирам.
например коце на колко хваща
максимална дълбочина в нормална почва на АС примерно.
Има ли програми за високо напрежение за орудени камъни?
Върнете се в началото Go down
 
XLT - Spectrum XLT
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» инструкция за WHITES eagle spectrum;spectrum XLT
» Eagle Spectrum
» Какаъв модел е този Eagle Spectrum !

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: