Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Какъв полигон само

Go down 
+10
PlovdivTrakiq
4орта
stan960
yaponetsa
sony147
OFROAD
imperio
gaqco64
hercones
Ancient Hunter
14 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 10:06 am

Едно приятелче като са запали преди 10-на години по Тракията и започна да набира литература по въпроса.Та учудването ми беше големо кат прочетох как Римляните са определили тракииския етнос със две думи-Пастири и Разбойници.Ако не е било вярването им в задгробният живот и не са оставили тези прочути погребални могили надали сега ще коментираме нещо за тях просто защото другите артефакти който са оставили са нищожни.Е ако след това Константин Велики беше избрал за столица Средец сигурно други щяха да са нещата-но той е отишъл по на изток както преди него гърците.Та както казва IMP. и дума не може да става за сравнение. Поразтършуваи се из нета и виж историята на всички градове от Римско време на територията на дн. Турция дори някой от тях са същестували бая от преди това.При нас от преди Рим се говори сал за един Севтополис дето много загрижените за опазване на историческите ценности са го превърнали в дъно на язовир.Дано стане таз работа със арабчетата-меценати та да видим поне един тракийски град наяве ма не ми са верва кат знам колко маймунки ша са окачат на клона за тез 250 000 000.И да си додем на думата Халикарнас, Пергамон, Ефес, Никомедия, Трапезунд, къде братче по наще земи такова нещо -още по Римско хората са ходели да се нагледат на красотите и чудесата на тези градове както сега ние ходим по Рим или Париж.Не че омаловажавам нашата история но ме доядева кат некой тръгнат с големата кошница напред-като тая дето още българските ханове и после царе мислели да направат от България трети Рим-дрън дрън то ако са го мислели щеха да помогнат на Византия и да смачкат раждането на Турската д-ва още във зародиш.Бе с две думи глуха провинциика-другото са болни бръщолевеници на разни чиновничета-археолози дет гледат по всякъкъв начин да ни очернат че да мое да си крадът на спокойствие. scratch
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 10:56 am

То колега ако е имало нещо друго освен злато,те гърци одавна са си
го преписали на тях.Както чисто си откраднаха двама митични герои които са били по нашите земи.
А до колкото съм чел античните гърци са наричли племаната на север ТРАКИ,което било означавало варвари разбойниици.
Но как такива разбойници са имали такава култура
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 11:12 am

Не сме помогнали на Византия колега щот сме си БЪЛГАРИ такъв ни е бил манталитета още Rolling Eyes тогава.Тогава не сме ли били разделени на три царства трябвало първо да си помогнем на себеси а после да мислим за Византия и то става тогава мамата си трака.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 12:33 pm

Абе колега ква култура бе човек стига сте се надъхвали с писанията на Китов лека му пръст и прочие подобни му последователи и предшественици???Половината погребения да не и 80% внос гръцки и персийски изработки.Започнаха да се отварят масово могили 2000-2002 и всичко след това стана тракийско.Гроб на лекар на не знам какъв все траки scratch
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 12:35 pm

Имали са хората поскраднали са нещичко злато са добивали поизкопирали са малко и толкова чак пък велики и уникални не съм съгласен.
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 1:27 pm

Ами нали това ви писах-че нямали са траките градове като елините.Знам,че е еднин Севтополис само и Кабиле,макар,че там положението е малко по-различно.Ами добре,като не сме пред Турция, тогава сме на едно от челните места в Европа,заедно с тези държави. А за Османското поробване,не сме виновни само ние.И Византия има вина,и Иван Шишман,и баща му И.Александър.В "Българските ханове и царе.От хан Кубрат до цар Борис III",в тази книга можете да разберете най-добре защо се е получило това загиване на Балканските държави.Дори и да се съюзили тези държави във всеобща война срещу Османските поробители,пак не е било сигурно,че щели да ги отблъснат завинаги.Ония са били голяма фанатизирана сган,цели пълчища.В един момент от историята има случей,в който 200 000 турска армия се изстрелва в Европа и обсажда Виена,само заради това,че Австро-унгарците нещо са се сопнали на Султана...за едно малко нещо...Друг е случея,че ако тогава не беше цар И.Шишман,ами например Симеон Велики или Крум Страшни,или И.Асен II....сега дали щеше да има ДПС и в Родопите дали щеше да пее мюезина...
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 1:31 pm

Пак се разсеяхме от темата.Писахме неща,кото са за секцията "история археология"....още нещо да кажа...за друга причина за отслабената ни тогава държава по времето на Шишмана..Бож.Димитров каза,че не сме били тогава разделени на три държави ами на ...девет.Девет различни области с по един областен управител и всяка област с по две-три хилядна армия.Ами за каква сила да претендираме,че сме имали тогава срещу армии от 6 цифри
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 1:47 pm

sony147 написа:
Имали са хората поскраднали са нещичко злато са добивали поизкопирали са малко и толкова чак пък велики и уникални не съм съгласен.
Нъл те за туй и аз реквам-прищело и се на неква българска жаба да се прави на Шлиман.Като оня дет отиде в по доброто царство да си пие амброзия и нектар с траките и другия дет го награждават сега.Перперикон- дрън дрън -две улици и пет къщи..... lol!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСъб Сеп 05, 2009 2:28 pm

imperio написа:
А, тамън щях да кажа да да не се отклоняваме в тема за тестове с други неща щото почнаха да се пишат глупости, ама гледам че колегата отгоре се е постарал да вкара малко смисъл. Та с две думи. Ние търсачите сме свързани по някакъв начин директно с материалното културно наследство, и индиректно с нематериалното такова. По това може да се пише цяла дисертация но не това е целта на тоя пост. Та след като сме свързани с материалното е логично че като се говори за антики и артефакти имаме предвид нещо което е реално и материално, демек може да се види, пипне...и засече от металотърсач. Та в тая връзка не знам къде се вписват в картинката Орфей и Тервел (моите уважение към тях ама си е така). Друго нещо. Да се вкарва материално културно наследство в СТАТИСТИКА е проява на висш идиотизим на което са способни само ВИСШИ ИДИОТИ. На сто метра с препятствия първо място Гърция, второ Италия, трето България....глупости на търкалета. Спрете да си обогатявате познанията като четете вестници и да си мислите че ние сме нещо уникално. Само в Ефес са се въртяли повече пари отколкото на територията на цяла днешна България, да не говорим за другите големи градове в Мала Азия. Да не говорим за купищата произведения на изкуството, предмети на бита, и други артефакти които почват да извират векове преди при нас да се появят тук таме тетрадрахми. Много от тези неща са все още в земята. Та накрая да си дойдем на думата - в Турция има бая работа и за монетари и за рамки така че да се върнем на първия пост за тестовете на апарата.

Колеги,спирам да чета вестници и литература която не е одобрена от Императора.
Ти отклони темата като писа за ТКЗС и какво имало в Турция Wink
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyВто Сеп 08, 2009 8:52 pm

stohio написа:
imperio написа:
В Турция е много по-вероятно към днешна дата да си платиш рамката като извадиш гърне отколкото в България. По простата причина че България е педя на педя, а половината територия е сравнително равна. По равнака половината находки бяха изкарани още навремето от тракторите и риголвачите на ТКЗС-тата. Тия селищата дето масово пускаха преди 15-20 години - газиш и събираш бели пари, всичко това бяха разорани находки които после основно се дообраха. Турция е държава с голяма територия, с много богато минало. По-богато от нашето. Байрите по които е кипял живот но които никога не са обработвани са много, така че там за рамките има много повече поле за действие от колкото при нас.



За по богатото минало не е вярно България се нарежда на трето място по находки в Европа след ИТАЛИЯ,ГЪРЦИЯ,а щом се нареждаме на това място значи нашето минало е по богато и по стойностно.
ВИЖТЕ КАКВО ИМА В ТУРЦИЯ!!! И СА ЛУДИ ПО БЪЛГАРСКИЯ ДЕТЕКТОР STINGER 2. --------------------------------------------------------------------------------http://definecihazlari.com/showthread.php?t=7900
Върнете се в началото Go down
K7650
Легионер
Легионер
K7650



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyВто Сеп 08, 2009 11:41 pm

Пробвах си стингерчето на добре известен полигон минаван ежедневно от антосиясти които търсят монетен двор -други каруца заровена със злато ... - и открих един метеорит - като за проба и ми беше интересно хем дава голяма цветност и голяма магнитност
кое по добре да го счупя на две да видя какво има и с какво и ли да се пробвам да го срежа с флекса за да вида защо дава цветност на метала
и можеби това - метеорита е свързан с легендата .... Idea
а , в Турция освен полиция си има и жандармерия с автомати - пипнат лите мамицата си тракало
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyСря Сеп 09, 2009 6:04 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 12:25 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
K7650
Легионер
Легионер
K7650



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyЧет Сеп 10, 2009 12:18 am

ами след като го раздробих на няколко парчета - нищо интересно не ме впечатли - първо се пробвах да сваля част от окисите по него с телена четка и започнаха да изкачат изкри - не посмях с флекса а със секач не стана - с чук на няколко парчета се раздроби - има много шупли от вътре и нещо бяло на ивици - като цяло прилича на шлака от заваряне
за мен не е интерес - ако някой го иска да ми пише на лична
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyЧет Сеп 10, 2009 4:05 pm

stohio написа:
То колега ако е имало нещо друго освен злато,те гърци одавна са си
го преписали на тях.Както чисто си откраднаха двама митични герои които са били по нашите земи.
А до колкото съм чел античните гърци са наричли племаната на север ТРАКИ,което било означавало варвари разбойниици.
Но как такива разбойници са имали такава култура
Да нема да е лошо да ползваш и друга литература по въпроса освен официалната.А да си чувал или чел за Фидии, а за Праксител чувал ли си, да си чел някъде за статуйте на Зевс и Атина Палада облечени във злато и слонова кост.Некъде да виждаш построено такова грандиозно нещо като Партенона на Акропола.Некви големи историци от рода на Платон или Страбон.Некви големи философи като Аристотел или Диоген.Нали не си забравил че и Архимед е грък и много преди Нютон е знаел кво е земно притегляне. Да били са изкусни ювелири Траките-което обаче не е доказано -доказан е обаче Гръцкият стил при направата на много предмети от бита и културата, рисунъка на фреските във гробниците и т.н.Говорим и сравняваме исторически културни величини нали -за това ми е думата иначе и аз съм чел и чувал за полумитичните Орфей и Зиези.
Върнете се в началото Go down
corvu
Новобранец
Новобранец




Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyВто Ное 10, 2009 10:10 pm

1
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Какъв полигон само - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв полигон само   Какъв полигон само - Page 2 EmptyВто Ное 10, 2009 11:00 pm

scratch 0-for you Laughing
Върнете се в началото Go down
 
Какъв полигон само
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Реален полигон за PI детектори
» Как да направим полигон за тестване на металотърсачи?
» продавам електронни багети-тест полигон

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Тестове на металдетектори-
Идете на: