Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil Fisher deus wave kupuvam 5000 nexus GOLD miladinka lorenz tesoro mask TEKNETICS пират Spectrum VANQUISH врътка грунда нишани маск Minelab голден Майнлаб nokta prodavam Simplex
 

 TESORO GOLDEN SABRE Light

Go down 
+13
tchoci
pechkata
peih
vrancijata
zempar
ztdmp
kodokan
N@SKO
pantera
djasko
BEKS
mcatmanm
aiko
17 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторСъобщение
ztdmp
Легионер
Легионер
ztdmp



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Дек 09, 2009 6:54 pm

tchoci и бушона, гледам че сте правили и CYCLOP-а. Кажете и по нещо за него.
Върнете се в началото Go down
tchoci
Легионер
Легионер
tchoci



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Дек 09, 2009 7:44 pm

ztdmp написа:
tchoci и бушона, гледам че сте правили и CYCLOP-а. Кажете и по нещо за него.



Ciclop eye-за мене е поредното предизвикателство.Излизах с него 12 пъти,хареса ми-спокоен,има фон,не се смущава от далекопроводи,работи на замърсени места"включително и на чер камък",има 3 тонален звук,добра и разширена дискриминация,дълбочината му не е лоша"денар заровен близо до чер метал на римско селище с доста керамика и тухли го лови уверено на 22,5см.Харесва ми "до следващия за мене нов модел".Нямам пари за марков-E TRAK.
Върнете се в началото Go down
ztdmp
Легионер
Легионер
ztdmp



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Дек 09, 2009 9:47 pm

Какво значи добра и разширена дискриминация , понеже в схемата тя е фиксирана и двата канала са в квадратура за да работи ндикацията. Да не би да имаш в предвид, че индикатора еднозначно определя вида на металите? Аз съправил само иникатора и съм го слагал на Златната сабя при фиксиран дискриминатор и работеше сравнително добре.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Дек 09, 2009 10:25 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img262/4166/tgslightvw.jpg -на тази схема ги няма диодите на 4024
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Дек 09, 2009 10:32 pm

tchoci написа:
aiko написа:
С дуракрил пробвали ли сте?


Не не съм пробвал.Става ли.
С дуракрил имам стара машина новопазарка -питата и е с дуракрил -червена -такова дето правят ченетата.По-лека е от смолата и е по-здрава.Досега не се е пукнала.
Върнете се в началото Go down
tchoci
Легионер
Легионер
tchoci



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Дек 09, 2009 11:39 pm

mcatmanm написа:
https://2img.net/r/ihimizer/img262/4166/tgslightvw.jpg -на тази схема ги няма диодите на 4024



Тази схема е със VCO-NE566 не е таймер,вижте данните на тази интеграла.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 8:05 pm

Колега,tchoci,а с по-ниска честота -примерно 13кхц има ли разлика в работата на ТГСЛ-то?Имам предвид по-ниска честота заради малко по-голяма индуктивност на бобините.Да я вдигна ли над 14кхц от кондензатора,или и на 13кхц е добре?
Върнете се в началото Go down
tchoci
Легионер
Легионер
tchoci



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 8:25 pm

mcatmanm написа:
Колега,tchoci,а с по-ниска честота -примерно 13кхц има ли разлика в работата на ТГСЛ-то?Имам предвид по-ниска честота заради малко по-голяма индуктивност на бобините.Да я вдигна ли над 14кхц от кондензатора,или и на 13кхц е добре?





Не съм пробвал,правил съм ги със оригиналните данни на бобините.Пробвай,ако ти влезе в резонанс и стане баланса го остави на 13КХц.Не би трябвало да има особена разлика.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 8:51 pm

tchoci написа:
mcatmanm написа:
Колега,tchoci,а с по-ниска честота -примерно 13кхц има ли разлика в работата на ТГСЛ-то?Имам предвид по-ниска честота заради малко по-голяма индуктивност на бобините.Да я вдигна ли над 14кхц от кондензатора,или и на 13кхц е добре?





Не съм пробвал,правил съм ги със оригиналните данни на бобините.Пробвай,ако ти влезе в резонанс и стане баланса го остави на 13КХц.Не би трябвало да има особена разлика.
Пак ли Тесоро......... scratch Basketball стена
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 8:51 pm

Ами в резонанс ще го издокарам с добавяне на кондензатор към 15нф на приемната намотка докато започене да настройва ферита в средата на потенциометъра.Но за останалата част от схемата не знам да не трябва да има някакви промени заради по-малката честота.Моята платка е тази на японеца дето е дал последната -с единия транзистор на генератора.В момента правя онази на сърбина ТГСЛ1265 -тя е с два транзистора - bf245 с ценера да реже пика на сигнала,а и на слушалките транзистора не е BD140,а BC547.Генератора ми дава лека чупка в синусоидата ,а гледам че и на другите от геотеча им дава май.И на пин 1 на ЛФ353 графиката на сигнала е лоша.Пробвах с промени в генератора -изглаждам синусоидата,но пада силата на сигнала,но и веднага се изглажда синуса на 1 на ЛФ353.Та сега реших да пробвам с платката на сърбина да видя какво ще стане.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 8:54 pm

pechkata написа:
tchoci написа:
mcatmanm написа:
Колега,tchoci,а с по-ниска честота -примерно 13кхц има ли разлика в работата на ТГСЛ-то?Имам предвид по-ниска честота заради малко по-голяма индуктивност на бобините.Да я вдигна ли над 14кхц от кондензатора,или и на 13кхц е добре?





Не съм пробвал,правил съм ги със оригиналните данни на бобините.Пробвай,ако ти влезе в резонанс и стане баланса го остави на 13КХц.Не би трябвало да има особена разлика.
Пак ли Тесоро......... scratch Basketball стена

Ами сега Тезоро,после Мезоро докато нещо стане. Smile
Върнете се в началото Go down
tchoci
Легионер
Легионер
tchoci



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 8:56 pm

Не съм пробвал,правил съм ги със оригиналните данни на бобините.Пробвай,ако ти влезе в резонанс и стане баланса го остави на 13КХц.Не би трябвало да има особена разлика.[/quote]Пак ли Тесоро......... scratch Basketball стена[/quote]


Кажи Печка.Видя ли на лични и не се занасяй.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 9:33 pm

Видях ама откъде е това....... scratch стена девушка Cool
Върнете се в началото Go down
tchoci
Легионер
Легионер
tchoci



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Дек 10, 2009 11:23 pm

pechkata написа:
Видях ама откъде е това....... scratch стена девушка Cool



Един чешки сайт.
Върнете се в началото Go down
ztdmp
Легионер
Легионер
ztdmp



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyПет Дек 11, 2009 1:15 pm

До Айко: Surfmaster-a има един потенциометър Диск. , който не е дискриминатор, а определя в кой интервал ще се извършва измерването. Чрез него се задава итнервал от задния фронт на импулса, в който влиянието на земята е малко./нещо като "дискриминация" на земята или грундбаланс/. Тук няма никакъв автоматичен грундбаланс, а влиянието на земята е слабо зещото системата е PI, и уреда не е от най чувствителните - все пак е за плажа.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyПет Дек 11, 2009 1:41 pm

Тогава, как ще ми обясниш това, че в първия момент като го доближиш до земята издава звук, който постепенно затихва? За мен това означава, че по някакъв начин има автоматична компенсация на влиянието на земята, което може да се нарече и автоматичен грундбаланс, независимо какъв е принципът му на действие. Ако съм в грешка обясни ми, но аз мисля че логиката ми е вярна.
Върнете се в началото Go down
ztdmp
Легионер
Легионер
ztdmp



TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyПет Дек 11, 2009 2:32 pm

Този модел PI работи в динамичен режим, трябва да има движение за да има звук. Ако прекъснеш R17 получаваш "no motion" т.е. статика и тогава звукът няма да затихва толкова бързо. Ако си правил обикновен уред с прагов фон в режим "всички метали" + автонастройка /Златната сабя няма такъв режим/ ще забележиш, че при лош грунд баланс при приближаване или отдалечаване на антената спрямо земята също се получава плавно затихващ звук и при това НЯМА никакъв автоматичен земен баланс. Какво е автоматичен земен баланс read тук http://www.geotech1.com/pages/metdet/patents/US4783630.pdf
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyПет Дек 11, 2009 3:06 pm

Съгласих се колега! Благодаря за доброто обяснение! За несепциалисти като мен изглежда като автогундбаланс. Спорът тръгна от там, че за автоматично грундиране не е задължително да има процесор, а виж къде стигнахме Smile
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Юли 08, 2010 9:30 pm

пичове дайде една печатна платка
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyПет Юли 09, 2010 12:31 pm

Виж си личните.
Върнете се в началото Go down
gusparo_90
Новобранец
Новобранец




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: TGSL-VLF   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyСря Мар 07, 2012 9:38 pm

ЗДРАВЕЙТЕ правя tesoro golden sabre ligjht vlf metal dedektor знам че акумулаторната батерия трябва да баде 12v но не знам колко ампера трябва да баде изрових доста места не можах да намеря ништо конкретно някой ако може да ми помогне ще сам му благодарен Smile Smile Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 5 EmptyЧет Мар 08, 2012 1:47 pm

gusparo_90 написа:
ЗДРАВЕЙТЕ правя tesoro golden sabre ligjht vlf metal dedektor знам че акумулаторната батерия трябва да баде 12v но не знам колко ампера трябва да баде изрових доста места не можах да намеря ништо конкретно някой ако може да ми помогне ще сам му благодарен Smile Smile Smile Smile Smile
Измери товара(мили ампери) при включен звук - пример: 100 мили ампера и умножаваш най малко по 10 и намираш това което търсиш...
Върнете се в началото Go down
 
TESORO GOLDEN SABRE Light
Върнете се в началото 
Страница 5 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
»  Silver Sabre Tesoro
» Tesoro Vaqero или Tesoro Tejon
» Мнения за Tesoro

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: