Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Simplex kupuvam wave miladinka нишани nokta Spectrum mask маск Fisher голден VANQUISH врътка пират lorenz Minelab tesoro GOLD грунда Майнлаб 5000 deus Coil nexus prodavam TEKNETICS
 

 Има ли златотърсачи тук ???

Go down 
+66
pvk1967
CLASSICA
papataOtPld
hamido
goturbas
ivo13
maznyo
marin.1982
goderzi
goldhunter
Питър
vezir
gumba
yullis
storka
brutus
senzi
Virosss
cofebabone
maksim12
mdetectors.bg
german
russs_kp
goso
stoian8411
nafta71
багер4е
BEKS
ton69
Shammy
barkov
ivan113
opal68
stil
makedonski
vende
Cicero
miroslavmladenov
staria_jak
nelivo_64
Kiril62
guardia pretoriana
danio1978
Magikman
www
adda333
leo 1
jorodi
sitalk
deultum
d.dr
mcatmanm
nikito
slavitoooo
K7650
stan960
индиана джоунс
yaponetsa
koko bg
sony147
pechkata
zempar
comander
adminn
Aemilivs
aiko
70 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
АвторСъобщение
gumba
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyВто Юли 27, 2010 11:38 pm

Благодаря много за информацията, тези дни може би с моя приятел ще пробваме за първи път и с късмета дано намерим нещо голд

И ще пиша задължително какво е станало, какви грешки евентуално сме допуснали и т.н...
Върнете се в началото Go down
senzi
Новобранец
Новобранец
senzi



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Авг 29, 2010 12:29 pm

колеги на даръдере до зидарово изкарах няколко микроскопични златинки.за съжаление са толкова малки(с размери колкото на магнетита),че няма как да се отделят.тази седмица мисля да пробвам по нагоре по реката,дано излезе нещо по интересно.ще пиша за резултата.успех на всички bounce bounce bounce
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Авг 29, 2010 8:34 pm

senzi написа:
колеги на даръдере до зидарово изкарах няколко микроскопични златинки.за съжаление са толкова малки(с размери колкото на магнетита),че няма как да се отделят.тази седмица мисля да пробвам по нагоре по реката,дано излезе нещо по интересно.ще пиша за резултата.успех на всички bounce bounce bounce
Като минеш през Драчево и стигнеш Раков дол(пътя стига точно до реката),и погледнеш надолу првия завой на реката надясно от вътрешната страна на завоя съм събирал половин кибритена кутийка златни прашинки на око,ама това беше преди 15 години,сега не знам какво е положението там май имало кариера за пясък.
Върнете се в началото Go down
Питър
Новобранец
Новобранец
Питър



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПет Сеп 17, 2010 6:09 pm

Здр. Приятели ,
Комп. и копанка Smile - да видим сега накъде ?


Последната промяна е направена от Питър на Сря Сеп 22, 2010 10:06 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Питър
Новобранец
Новобранец
Питър



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyСъб Сеп 18, 2010 12:56 am

Карта на БГ:
http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html#section2
За реките: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F:%D0%A0%D0%B5%D0%BA%D0%B8_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F
Сканирани карти от планинте:
http://mapy.mk.cvut.cz/list/data/Bulharsko-Bulgaria

Задачата за наклона на речното корито се решава в Гугъл с добра точност.

Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПон Дек 13, 2010 2:09 pm

кършака написа:
makedonski написа:
ето и нещо
от мен http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D1%8E_%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE
Ако ходиш в Колю Мариново задължително иди на гости на бившия кмет.Аз съм бил у тях и много работи разбрах страхотен човек.

Аз съм от Чирпан и за лятото съм си набелязал Колю Мариново ако някои е ходил и знае някои места ако може да сподели ще съм му благодарен.
Върнете се в началото Go down
goderzi
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Апр 24, 2011 2:07 am

Здравейте!
Явно сте забогатели....
Отдавна не сте писали в темата :-)
Запален съм и аз та се регистрирах да понауча нещо
за тънкостите в бранша.
Мисля,че съм открил българския Клондайк :-)
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Апр 24, 2011 9:57 am

goderzi написа:
Здравейте!
Явно сте забогатели....
Отдавна не сте писали в темата :-)
Запален съм и аз та се регистрирах да понауча нещо
за тънкостите в бранша.
Мисля,че съм открил българския Клондайк :-)

Добре дошъл във форума.Още е студена водата,нека малко постопли и ще има и ссимки.Щом си открил точното място е много хубаво,почвай да го работиш.
Важни са пробите,и то пробите на точните места по реката.Доста е описано във форума прочети и къкво не ти е ясно питай.Поздрави.
Върнете се в началото Go down
marin.1982
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyВто Юли 12, 2011 8:12 pm

Здравейте и от мен.От около седмица разглеждам форума и доста интересно ми стана тъй като този род хобита са ми тръпка,но по една или друга причина не съм имал досега възможност да практикувам.Предполагам в най-скоро време ще отида и аз да се пробвам (имам някои набелязани обекти).Ако има някой от Варна може да пише за обмяна на опит (не че аз имам някакъв) Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
maznyo
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: търсене на самородно злато с детектор   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Юли 17, 2011 12:29 pm

Искам да споделя с вас по темата за търсене на самородно злато с металотърсач
Аз работя с long range locator и в мойта дълга практика от 5 г имам 4 места на които сме намирали големи наноси на светещ прах
за които си мисля че е смородно злато. Даже в едно от местата има наличие на черни камъни с жълти нишки.Всички места са близо до река
и пясъчници(ронливи скали).Апарата ми е с цифрово отделяне на металите и претиндирам че е много точен в това.Случвало се е да ме заблуди
старо ковано желязо но не мисля че е от апарата а от вълните които излъчва самото желязо тъй като и други скъпо струващи монетарки дават
сигнал за злато на такива ковани стари железа.Като чета от форума на какви места може да има самородно злато и се сещам че едно от местата е на 2м дълбочина
в глинеста почва и като я извадихме на слънце глината светеше на пряка слънчева светлина Smile. Надявам се да ми остане свободно време и да си направя
корито за промиване и да пробвам какво ще излезе.


Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Юли 17, 2011 10:58 pm

Здравей колега,
снимай глината и качи снимки - много ми стана интересно
Върнете се в началото Go down
ivo13
Легионер
Легионер




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПон Юли 18, 2011 8:14 pm

maznyo написа:
Искам да споделя с вас по темата за търсене на самородно злато с металотърсач
Аз работя с long range locator и в мойта дълга практика от 5 г имам 4 места на които сме намирали големи наноси на светещ прах
за които си мисля че е смородно злато. Даже в едно от местата има наличие на черни камъни с жълти нишки.Всички места са близо до река
и пясъчници(ронливи скали).Апарата ми е с цифрово отделяне на металите и претиндирам че е много точен в това.Случвало се е да ме заблуди
старо ковано желязо но не мисля че е от апарата а от вълните които излъчва самото желязо тъй като и други скъпо струващи монетарки дават
сигнал за злато на такива ковани стари железа.Като чета от форума на какви места може да има самородно злато и се сещам че едно от местата е на 2м дълбочина
в глинеста почва и като я извадихме на слънце глината светеше на пряка слънчева светлина Smile. Надявам се да ми остане свободно време и да си направя
корито за промиване и да пробвам какво ще излезе.


в черните камъни няма злато.тази глина която е светела на светло може да е била от нанос пълен с ъс слюда или пирит .злато без промиване трудно би се видяло.дано е злато провери като го промиеш с лиген и вода .има доста клипчета които показват как става не че е толкова лесно колкото на клиповете.има и чалъми.поздрави cheers
Върнете се в началото Go down
goturbas
Легионер
Легионер
goturbas



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: нещо затишие в 2011   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПет Окт 21, 2011 6:11 pm

или в другите форуми е раздумката?
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПет Окт 21, 2011 6:19 pm

i tuka ima:)
Върнете се в началото Go down
goturbas
Легионер
Легионер
goturbas



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: да, да не се успиваме и някакво инфо   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyВто Окт 25, 2011 6:51 pm

да тече, колкото и да сме стипци хаха
от кой град оперираш Мирославе?
Върнете се в началото Go down
hamido
Про-Консул
Про-Консул
hamido



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyВто Окт 25, 2011 6:59 pm

goturbas написа:
да тече, колкото и да сме стипци хаха
от кой град оперираш Мирославе?
Не само тука навсякъде има ,ама некой намирал лие нещо? Twisted Evil С тея бракми до 500-600 кинта нема да стане нищо What a Face требва далбочинни брато cheers ама иска се голд :mdr6: и така нататък извинявай
Върнете се в началото Go down
goturbas
Легионер
Легионер
goturbas



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: абе намира се, ама по малко...   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyВто Окт 25, 2011 8:28 pm

и без яко копане няма как...
тегава е работата, ама за сега няма униние,
а ентусиазъм...
Върнете се в началото Go down
papataOtPld
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyНед Яну 01, 2012 12:39 am

Първо искам да кажа здравейте на всички!ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Въпрос към стемла:Здрасти случайно влезнах във форума и се ,,зарибих'' по хобито златотърсач.Аз съм от Пловдив и желая да те попитам къде аджеба по р.Марица може да има находки????
Върнете се в началото Go down
CLASSICA
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyСря Яну 18, 2012 6:24 pm

aiko написа:
Ето малко информация за находищата у нас, копирана от една книга за детектори:

https://2img.net/r/ihimizer/img52/1478/zlato.jpg

... може на някой да му е полезна.
aiko,би ли пуснал пак това инфо,че нещо не мога да го отворя.Благодаря предварително.
Върнете се в началото Go down
goturbas
Легионер
Легионер
goturbas



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: hi   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyВто Яну 24, 2012 1:38 pm

Здравейте на всички, явно в другия сайт тече по-активната златопромиваческа комуникация, ама...

да споделя:
Снощи се събрахме ентусиастите от София и региона на софра, да похортуваме в/у хобито си... уморихме некое и друго мезе с мастиката, червеното и бийрата...Smile
Добре се получи, жалко че не направихме и някой фотос...
ама на маса сме силниSmile и ни се услажда лафа... Smile))

Времето отпуска... стягайте се за копан! Wink че и водата тръгва...
Успех! Cool
Върнете се в началото Go down
pvk1967
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyЧет Мар 22, 2012 1:35 pm

Съвсем нов съм във форума и все още чета къде какво има!Подпалил съм се по златото в реките и по конкретно в Искър!Аз съм от Червен бряг и мисля да си пробвам късмета наоколо!Освен обмяна на информация търся и някой от района с който да си чешем заедно крастата!?
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПет Мар 23, 2012 8:54 pm

pvk1967 написа:
Съвсем нов съм във форума и все още чета къде какво има!Подпалил съм се по златото в реките и по конкретно в Искър!Аз съм от Червен бряг и мисля да си пробвам късмета наоколо!Освен обмяна на информация търся и някой от района с който да си чешем заедно крастата!?
-Обади се де а те намеря -може и да измислим нещо. Smile
Върнете се в началото Go down
pvk1967
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyПет Мар 23, 2012 11:12 pm

Единия от номерата ми е 0885/451637!
Върнете се в началото Go down
pvk1967
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyЧет Мар 29, 2012 12:15 am

Тъкмо се опитах да поръчам новобранския Фишър, ама нейсе- нямало в наличност! Секнаха ми мерака и сега чакам отговор на проблема от тях!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 16 EmptyЧет Мар 29, 2012 12:49 am

-Не те разбрах -кой Фишер -то те не всички са Голд Бък.................................. -Кажи утре ако си свободен де а пием кафе след 10 ч. -пък после ша я измислим неква.
Върнете се в началото Go down
 
Има ли златотърсачи тук ???
Върнете се в началото 
Страница 16 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» има ли златотърсачи тук
» Безработни от Монтана стават златотърсачи
» Темата по Нова Телевизия-22.07.2012г-Златотърсачи мисия Арда

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: