Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
miladinka lorenz голден Spectrum wave nokta Simplex нишани GOLD deus nexus mask грунда Minelab пират kupuvam 5000 VANQUISH Майнлаб Coil prodavam маск врътка Fisher tesoro TEKNETICS
 

 Дисплей за ХЛТ

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 8:58 pm

Някои да има идея какъв е серийния номер на диспля на ХЛТ и дали
моге да се намери тук?Неискам да го отварям за това питам ако някой е сменял.Моя си работи,но като пусна осветлението половината почернява.Преди беше малко в ъгъла сега е почти на половината.Иначе през деня си е ок.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 9:06 pm

N@SKO написа:
Някои да има идея какъв е серийния номер на диспля на ХЛТ и дали
моге да се намери тук?Неискам да го отварям за това питам ако някой е сменял.Моя си работи,но като пусна осветлението половината почернява.Преди беше малко в ъгъла сега е почти на половината.Иначе през деня си е ок.
Лошо , много лошо , ще попитам един колега той сменя веднъж и ще ти се обадя.... Basketball santa
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 9:28 pm

Погледни в магазина на комет (comet.bg), виж дали този ще стане: AC-204AYILY. Той е със светодиодна подсветка, но иначе пасва на Игъл Спектрум, навремето съм сменял такъв. Оригиналният е с луминисцентна подсветка, има трансвертер от 5V DC на 110V 400Hz AC. Помня, че тогава изхвърлих трансвертера.
Върнете се в началото Go down
Mikron
Новобранец
Новобранец
Mikron



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 11:15 pm

бушон, този дисплей, който си посочил е символен - 4 реда по 20 символа и никога няма да тръгне на White's XLT. Няма да съвпаднат изводите, нито по размери ще пасне на мястото на оригиналния.
Оригиналния е графичен 8192 пиксела (точно като на аватара):
Дисплей за ХЛТ Pc081860.th

Дисплей за ХЛТ Pc081862.th

Дисплей за ХЛТ Pc081863.th
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 11:23 pm

Mikron написа:
бушон, този дисплей, който си посочил е символен - 4 реда по 20 символа и никога няма да тръгне на White's XLT.
Възможно, аз писах за Игъл, а в комет има и графични дисплеи: AG-12864 AYILY-60, те би трябвало да паснат, имат съвместима система команди и нива. Само подсветката е на LED.
Върнете се в началото Go down
tchoci
Легионер
Легионер
tchoci



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 11:38 pm

бушон написа:
Mikron написа:
бушон, този дисплей, който си посочил е символен - 4 реда по 20 символа и никога няма да тръгне на White's XLT.
Възможно, аз писах за Игъл, а в комет има и графични дисплеи: AG-12864 AYILY-60, те би трябвало да паснат, имат съвместима система команди и нива. Само подсветката е на LED.



Получи ли го.
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 11:43 pm

tchoci написа:
Получи ли го.
Да, потвърдих... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Mikron
Новобранец
Новобранец
Mikron



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 11:47 pm

Ако не ме лъже паметта, AG-12864 AYILY-60 беше с контролер SED1376 и пак няма да стане, въпреки че размерите и изводите съвпадат. Тия от Комет не съм ги ползвал. За XLT трябва да е с контролери на Samsung - KS0108
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyВто Дек 08, 2009 11:55 pm

Mikron написа:
Ако не ме лъже паметта, AG-12864 AYILY-60 беше с контролер SED1376 и пак няма да стане, въпреки че размерите и изводите съвпадат. Тия от Комет не съм ги ползвал. За XLT трябва да е с контролери на Samsung - KS0108
KS0108 е "Industrial Standart", SED1376 е негов аналог.
При графичните дисплеи положението е същото, както с HD44780 на Hitachi.
Върнете се в началото Go down
Mikron
Новобранец
Новобранец
Mikron



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyСря Дек 09, 2009 12:05 am

Сгрешил съм, контролера на AG-12864 AYILY-60 е SBN6400G. Този не ми е познат, може и да е аналог и да стане. Сега не ми се рови да му търся datasheeta-a.
Цитат :
При графичните дисплеи положението е същото, както с HD44780 на Hitachi.
Не е съвсем същото, има много аналози, но има различни. Много графични са с контролери Т6963 на Тошиба или NGU6450А и се управляват по доста по различен начин.
Най добре според мен се работи с Т6963, че лесно се управляват по SPI и спестяват много изводи на процесора Smile
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyСря Дек 09, 2009 12:20 am

Mikron написа:
Сгрешил съм, контролера на AG-12864 AYILY-60 е SBN6400G. Този не ми е познат, може и да е аналог и да стане.
Спокойно, този трябва да стане. А за управлението по SPI си има изводни разширители от сорта на MCP23S17 и куп библиотеки към тях.

А Toshiba T6963 е друг стандарт.
Върнете се в началото Go down
Mikron
Новобранец
Новобранец
Mikron



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyСря Дек 09, 2009 7:14 am

Да, и MCP23S17 е вариант, но също иска място.
Като си в час с тия неща, защо го пращаш човека в 9-та глуха да търси напълно неподходящ дисплей AC-204AYILY ?
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyСря Дек 09, 2009 7:24 am

Mikron написа:
Като си в час с тия неща, защо го пращаш човека в 9-та глуха да търси напълно неподходящ дисплей AC-204AYILY ?
В първия момент се заблудих, заради Игъла. Embarassed
В комета има и други съвместими дисплеи, напр. на Orient display (OD-AMG-12864FRB-B6WT), но на него през деня не се вижда почти нищо, а смуче ток като ламя. Аз се прекарах веднъж, голяма греда... Sad
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Дисплей за ХЛТ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дисплей за ХЛТ   Дисплей за ХЛТ EmptyПет Яну 15, 2010 11:10 pm

След ровене из нета разбрах,че на ХЛТ слагат два вида дисплеи
POWERTIP (PG-12864E) или 12864S2FBEB DATAVISION.Тези
дисплеи са сходни на много модели които се продават в българските
магазини само че тука са със светодиодна посветка.Отказах се да го сменям
защото няма смисъл пак няма да имам подсветка,а на мен там ми е проблема SmileИма и друго оригиналните дисплеи са малко по специални.
Имат по голям ъгъл на видимост и са по стабилни при високи и ниски
температури.От фабричните по калпавия е на DATAVISION. Предполагам че него са го вграждали в началото.Моя засега няма мъртви пиксели
надявам че е от втория моделSmileАко някой има идея как да се свърже LED подсветката към оригиналното управление моля да я сподели!
Върнете се в началото Go down
 
Дисплей за ХЛТ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» дисплей за игъл
» Предимство ли е металдетектора да е с дисплей!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: