Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират VANQUISH GOLD mask TEKNETICS голден Spectrum Coil nexus Simplex маск грунда врътка nokta lorenz Fisher tesoro Minelab 5000 kupuvam deus wave miladinka нишани Майнлаб prodavam
 

 българските рамки

Go down 
+24
ton69
laki
stanislav
dimitar.en4ev
N@SKO
goso
talasumo
Vanco66
yaponetsa
ТОЦИ 63
vezir
opelius
PlovdivTrakiq
comander
sony147
NERON
aiko
BEKS
4орта
djasko
ulpia.au
Aemilivs
sitalk
bulgari
28 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Vanco66
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Яну 21, 2010 9:57 am

ТОЦИ 63 написа:
Колеги за "Рамките" може много да се говори и спори, но когато вземе да се говори за "Дискриминация" при "Импулсна индукция", направо ми става много весело. Хайде моля Ви да не заблуждаваме хората.
ТОЦИ 63 ами това как ще коментираш, по точно втората половина на клипа?
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Яну 21, 2010 10:00 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 8:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Яну 21, 2010 11:38 am

Малко смешно се получава, като се спори за такива неща, но все пак смятам, че и двата термина не са грешни - "Пулсираща индукция", заради колебанията/пулсациите/ на излъчваното магнитно поле. Това добре дефинира принципът на действие на тези детектори.

PULSE - пулсирам, бия, туптя, карам да пулсира/вибрира

"Импулсна индукция" също е вярно.
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Яну 21, 2010 12:31 pm

а човека ви зададе най елементарния въпрос за коя рамка да си даде парите?


Последната промяна е направена от talasumo на Чет Яну 21, 2010 3:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Яну 21, 2010 1:01 pm

Прав си братле,....маи аз се поотнесох от темаЗа съжаление немога да ви кажа кои ми е правил рамката,....поради причината че е трудоемко и неиска повече да се занимава с това,мога да кажа само че рамката е копие на някакав англииски модел,.....
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Яну 21, 2010 11:34 pm

Вярно колеги, да се извиним на човека и да му кажем кой каквото знае за "рамките", а той да си
прецени за какво ще я ползва, и как да си я избере.
Първо трябва да знае, че има зависимост между големината на търсещата рамка и големината на предмета, който може да бъде регистриран със ясен и сигурен сигнал. И това е предмет със голе-
мина 1/10 от площа на търсещата рамка, като динамиката на сигнала за цветни сигнали е малко по
слаба (приглушена), това е поради факта, че в цветните метали "вихрови токове" се индуктират по
бавно и слабо, и са със по-малка динамика. Примерно със рамка 1мХ1м сигурната индикация е при
предмет 10смХ10см (при магнитните-"черни" метали),ако това е метална пластина, разположена
хоризонтално във земния пласт, но ако тази метална пластина бъде разположена вертикално във
земния пласт, то тогава тя ще бъде регистрирана със значително по-ясен сигнал, и малко
по-дълбоко.При определяне на геометричната форма на рамката, няма строго определени зависи-
мости. ( Лично аз предпочитам правоъгълна форма със съотношение 1към1,2 във страните на правоъгълника.)
Също така, колкото по спокойна и равномерна е "кликата" на детектора, толкова по-голяма успе-
ваемост има детектора.
От много-голямо значение за успешната работа на детектора е неговото "VCO"- (и специално към
колегата "bulgari")
- Това е последното стъпало преди звуковото, и представлява звуков генератор, който се управлява със напрежение. И тогава се получава така че, колкото по-малко е напрежението на
неговия вход, толкова с по-нисък тон е звука който се чува, и със нарастването на напрежението, тона на звука се повишава.
Така че колкото по-плавно и отчетливо става тази промяна в тона на звука, толкова по-добре
и се постига по-добър успех. ( Според мен това е задължително да става така.)
Колеги, ако съм пропуснал нещо, добавете и споделете. УСПЕХ на колегата "bulgari" и на всички съфорумници. Cool
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyПет Яну 22, 2010 12:21 am

Забравих да отговоря на въпроса - ( Кои БГ рамки не се смущават от "далекопроводи").
Не мога да отговоря точно колега, но тук има една зависимост, че има значение каква е големината на напрежението което пренася съответния Електропровод, какво е неговото натоварване и субективния фактор, какви са консуматорите (преобладаващо индуктивни или
капацитивни), и на какво разтояние по електропровода се намират от мястото на което работи
съответния детектор (рамка).
Но по принцип, по-малко се смущава "рамка", която работи на честота, която не е кратна на
честотата на "мрежовото" напрежение.
Ако не могат да ти отговорят точно на каква честота работи съответната "рамка" и да си направиш
точна преценка, то тогава остава варианта - опитно да установиш това. (Честотата на Ел.мрежата
в България е 50херца)
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Яну 23, 2010 7:30 pm

ТОЦИ 63 написа:
Забравих да отговоря на въпроса - ( Кои БГ рамки не се смущават от "далекопроводи").
Не мога да отговоря точно колега, но тук има една зависимост, че има значение каква е големината на напрежението което пренася съответния Електропровод, какво е неговото натоварване и субективния фактор, какви са консуматорите (преобладаващо индуктивни или
капацитивни), и на какво разтояние по електропровода се намират от мястото на което работи
съответния детектор (рамка).
Но по принцип, по-малко се смущава "рамка", която работи на честота, която не е кратна на
честотата на "мрежовото" напрежение.
Ако не могат да ти отговорят точно на каква честота работи съответната "рамка" и да си направиш
точна преценка, то тогава остава варианта - опитно да установиш това. (Честотата на Ел.мрежата
в България е 50херца)
Колега ТОЦИ63 може малко да е смешно ама да питам все пак:Когато вървя вътре в рамката нещо там облъчва ли ме,в смисъл вредно ли е за здравето?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Яну 23, 2010 9:31 pm

vezir написа:
ТОЦИ 63 написа:
Забравих да отговоря на въпроса - ( Кои БГ рамки не се смущават от "далекопроводи").
Не мога да отговоря точно колега, но тук има една зависимост, че има значение каква е големината на напрежението което пренася съответния Електропровод, какво е неговото натоварване и субективния фактор, какви са консуматорите (преобладаващо индуктивни или
капацитивни), и на какво разтояние по електропровода се намират от мястото на което работи
съответния детектор (рамка).
Но по принцип, по-малко се смущава "рамка", която работи на честота, която не е кратна на
честотата на "мрежовото" напрежение.
Ако не могат да ти отговорят точно на каква честота работи съответната "рамка" и да си направиш
точна преценка, то тогава остава варианта - опитно да установиш това. (Честотата на Ел.мрежата
в България е 50херца)
Колега ТОЦИ63 може малко да е смешно ама да питам все пак:Когато вървя вътре в рамката нещо там облъчва ли ме,в смисъл вредно ли е за здравето?

Да .. но стотици пъти по малко отколкото телефона ти ... или микровълновата печка за
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Яну 23, 2010 10:41 pm

Не е точно така. Силата на магнитното поле вътре в една рамка е доста голяма. Доказано е че нискочестотните магнитни полета са канцерогенни, а също така предизвикват смущения в сърдечносъдовата и нервната система. Граничната стойност на вредност на магнитно поле е няколко милигауса, а ако стоиш вътре в рамка те облучват стотици милигауси ... лично съм го мерил. Сам си прецени дали е вредно. Мен лично ме заболява главата и усещам дискомфорт в сърдечната област, ако съм в близост до рамка, но аз съм от типа хора свръхчувствителни към електромагнитно облъчване. Повечето хора нищо не усещат.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Яну 23, 2010 11:02 pm

и телегоните излъчват пулсиращ сигнал , именно затова по новите стандарти им се ограничава мошноста наполовина отколкото беше разрешено за мобилнитетелефони (бяха по 4вата, сега повечето джиесеми за да могат да полуяат оня сертификат за който говори владо си намаляват мощноста до 1ват!

колега верно е че рамката излъчва мощно поле но доводите ми на които се оповавам и казвам че телефона е по опасен е че си го "навираме" в ухото а силата на полето намалява лавинообразно (не помня точно с каква прогресия .. ако не се лъжа увеличаване на разстоянието 2 пъти намаляваше 32 пъти преминалите от квадратен сънтиметър силови линии)


тоест телефона ти е на 1-2 мм от главата ... а рамката на метър седемдесет ..сметки колко намалява силата му Smile
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Яну 23, 2010 11:28 pm

За GSM-а няма спор, но аз лично съм усещал влиянието на GSM и рамка и субективната ми преценка е, че рамката я усещам повече. А иначе тия неща много малък процент от хората ги усещат. Аз явно съм от тях. Да не говорим, че тия дето търсят с рамки, стоят в нея с часове ...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Яну 23, 2010 11:40 pm

аз усещам дискомфорт само когато питата е до главата ми .. и то по скоро имам чувство че ги чувам пулсациите отколкото да ги усещам като нещо друго .. но това е само когато съм много близо

..за вредното въздействия на разни устроиства може да се говори много ама да не цапаме тук да говорим на друго място Smile
Върнете се в началото Go down
goso
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСря Апр 28, 2010 4:51 pm

https://2img.net/r/ihimizer/i/28042010142855x641.jpg/
https://2img.net/r/ihimizer/i/28042010144648x486.jpg/
малко информация за това чудо, как се настроива , кои го е правил, може ли да работи е такива неща ?????
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Апр 29, 2010 8:35 pm

Това е Sniffer xr71!
Delta pulse е по същата схема.В нета има доста инфо и за двата.
И аз да попитам за една рамка дали някой знае кой я е правил.
За това става въпрос:
българските рамки - Page 3 Dsc00715
българските рамки - Page 3 Dsc00743r
Върнете се в началото Go down
dimitar.en4ev
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Юли 15, 2010 12:37 pm

kazaxa mi 4e nqkakvo mom4e ot varna prodavalo gotova platka na Delta pulse nqko ako znae kak da se svarja s nego molq pi6etemi
пиши на кирилица :Tir: пиши на кирилица
Върнете се в началото Go down
stanislav
Новобранец
Новобранец
stanislav



българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyЧет Юли 15, 2010 7:06 pm

dimitar.en4ev написа:
kazaxa mi 4e nqkakvo mom4e ot varna prodavalo gotova platka na Delta pulse nqko ako znae kak da se svarja s nego molq pi6etemi
e-maila му е sinko1@abv.bg пиши му там ако искаш
Върнете се в началото Go down
dimitar.en4ev
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСъб Юли 17, 2010 1:14 am

Благодаря за информацията българските рамки - Page 3 Icon_biggrin
Върнете се в началото Go down
dimitar.en4ev
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 10:59 am

някои знаели колко са броя на намотките на 40см пита на Делта Пулс и какво е сечението
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: по темата   българските рамки - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 12:37 pm

Колега ,по добре си направи рамка 1х1м не виждам смисьла от тази 40см антена.За 1х1 вземаш кабел за интернет ,8 жилен и ги навьрзваш последователно така че да измериш в началото и края на тази голяма "бобина" около 3 ома.За 1,5х1,5 рамка ползваш сьщия кабел но навьрзваш само 6 жила.
Върнете се в началото Go down
dimitar.en4ev
Новобранец
Новобранец




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 5:01 pm

Благодаря ще пробвам, за рамка 1х1 ми казаха 16навивки сас сечение 0.50мм,а за 40см пита 23намотки пак с 0.50мм ама не сам сигорен щото платката сам си я правих и като пусна апарата не работи не стабилно и далбочината е 20см с тази пита 40 см
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: по темата   българските рамки - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 5:54 pm

Кабелчето е за разпространение на интернет ,8 жилно мисля че е сьс сечение 0,35-около 80ст на метьр .Купуваш си и ПВС трьби с подходящ диаметьри 4 кривки за тях .Цялата антена ще ти струва 10лв.А аз платката я купих от момчето дето е писало по нагоре -Станислав и с тази антена работи идеално.Ако нещо ти е неястно -питай.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyНед Авг 01, 2010 8:13 pm

важни са мокрохенрите,сечението определя какво щте търсиш.ако е дребно многожилен,за едро едножилен. 40на40 наи добре е 16 намотки 1 квадрат многожилен .
Върнете се в началото Go down
ТОЦИ 63
Легионер
Легионер




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyПон Авг 02, 2010 12:10 am

И аз да попитам за една рамка дали някой знае кой я е правил.
За това става въпрос:

Enlarge this imageReduce this image Click to see fullsize


Enlarge this imageReduce this image Click to see fullsize


Колега Наско, незнам кой е правил тази рамка, но като гледам електрониката съм 100 процента сигурен, че е по схема на UPEX 740. Дори типологията на PCB и ел.монтаж почти е копирана.
Нищо особенно, ПИ Детектор от края на 70-те и началото на 80-те години. Мощност 55-70 Вата.
Тогава е използван предимно за военни цели, откриване на предимно големи метални цели.Може да се вдига мощността, ако се подмени мощния ключ-транзистор и съответно да се пререгулира честотата и периода на изходния импулс. / това се прави от 2 тримера 100К и 20К, ако всичко е спазено по схемата трябва да ги има на 1-вата платка(с таймерите 555) /- (първата от вертикалните). Също така според бубината(рамката), която ползваш може да оптимизираш чувствителността. това се прави от тримера 100К на втората платка, с който се регулира офсета на входния усилвател /това е така, ако схемата е изпълнена със NE5534/. Регулираш така че на изхода на този усилвател да измериш (-200/300мВ) спрямо маса , не минус. Масата е плюса на батерията. И така нататък......... Успех Наско.
Върнете се в началото Go down
ton69
Преторий
Преторий




българските рамки - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: българските рамки   българските рамки - Page 3 EmptyСря Авг 04, 2010 1:02 am

-ето още един импулсен детектор .Направен е по оригинална схема на Бг машина ,която се продава по света и е много добре приета и конкурентна на всички световни марки .Няма да рекламирам производителя.Показаната версия е упростена-аналогово управление и индикация.Клипчето е доста дилетанско а и ми свърши паметта на фотото Very Happy Ще направя ново доста по имформативно,но с 2 думи :апарата показа супер стабилна работа на терен,като чувствителността ме впечатли-малката кирка я индикира с "копаем" сигнал на 1.3-1.5м.Предлагам я за продаване.Подробности на лични
Върнете се в началото Go down
 
българските рамки
Върнете се в началото 
Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Българските златни съкровища
» 2ХИЛИКОПТЕРА РОВАТ ИЗ БЪЛГАРСКИТЕ ЗЕМИ
» РАМКИ РЕЛИСКАН МНЕНИЯ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: