Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
нишани VANQUISH пират lorenz mask TEKNETICS грунда Spectrum голден deus miladinka nokta kupuvam врътка prodavam маск Simplex nexus tesoro Minelab GOLD 5000 Майнлаб Coil wave Fisher
 

 Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
ulpia.au
Преторий
Преторий




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 12:36 pm

 Показвам цените на някой стоки за придобиете представа кое колко е струвало тогава:един modius(6,503 кг) жито-12 аса =3 сестерцииедин modius(6,503 кг) брашно-30 аса =7 сест и 2 асаедин modius(6,503 кг) вълчи боб**- 3 асаедна ливра(0,328)растително масло-4 аса=1 сестерцияедна мярка обикновено вино-1 аседна мярка фалернско вино-4 аса=1 сест.гърне за каша-1 асчиния-1 аслампа(керамична)-1 ассребърна цедка-90 денария = 360 сестер.туника-15 сестер.пране на туника-1 денарии = 4 сестерцииедно муле-520 сестерциидвама роби-5048 сестерции
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 1:34 pm

Sad нищо не разбрах , чат пат някоя запетайка да имаше Sad
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 1:38 pm

бях ги разделил наредил едно под друго,..но в темата излиза всичко слято,.....ако някои има интерес мога да му ги изпратя нагледно на емаил или скаип
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 1:46 pm

на лични само ще се изтормозиш, най-добре ги разделяй с някви препЪнителни знаци , че предполагам на всички им е интересно Smile
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 1:51 pm

вярно се изтормозих,...ще ги разделя с &
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 1:58 pm

 Показвам цените на някой стоки за придобиете представа кое колко е струвало тогава:един modius(6,503 кг) жито-12 аса  & един modius(6,503 кг) брашно-30 аса *един modius(6,503 кг) вълчи боб**- 3 аса *една ливра(0,328)растително масло-4 аса *една мярка обикновено вино-1 ас *една мярка фалернско вино-4 аса *.гърне за каша-1 ас *чиния-1 ас *лампа(керамична)-1 ас *сребърна цедка-90 денария *.туника-15 сестер *.пране на туника-1 денарии *едно муле-520 сестерции *двама роби-5048 сестерции
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 2:14 pm

cheers Е те тва е друго cheers мерси



/имам тук няколко аса, ако има някой винце в повече Embarassed Laughing
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 5:11 pm

 Показвам цените на някой стоки за придобиете представа кое колко е струвало тогава:Един modius(6,503 кг) жито-12 аса =3 сестерци...И един modius(6,503 кг) брашно-30 аса =7 сест и 2 аса...Един modius(6,503 кг) вълчи боб**- 3 аса...Една ливра(0,328)растително масло-4 аса=1 сестерция...Една мярка обикновено вино-1 ас...Една мярка фалернско вино-4 аса=1 сест...Гърне за каша-1 ас...Чиния-1 ас...Лампа(керамична)-1 ас...Сребърна цедка-90 денария = 360 сестер...Туника-15 сестер...Пране на туника-1 денарии = 4 сестерци...И едно муле-520 сестерци...И двама роби-5048 сестерции.......Мисля че така по се разбира...
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 7:23 pm

и така става колега,.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 7:34 pm

http://fishki.net/comment.php?id=64871
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 7:50 pm

Мисля че някой от тези секс монети са менте...


Последната промяна е направена от pechkata на Нед Фев 14, 2010 7:56 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 7:50 pm

интересни жетончета,. Smile
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 8:00 pm

pechkata написа:
Мисля че някой от тези секс монети са менте...

Аз мисля,че всичките са Smile
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyНед Фев 14, 2010 8:17 pm

Aemilivs написа:
pechkata написа:
Мисля че някой от тези секс монети са менте...

Аз мисля,че всичките са Smile
Стори ми се 1-2 нормални ама...
Върнете се в началото Go down
impn caesar avg.pm.cos 8
Новобранец
Новобранец
impn caesar avg.pm.cos 8



Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyСъб Мар 27, 2010 9:09 am

zdraveite kolegi.pogelavam na vsichki samo cvetni signali prez novia sezon.po povod dolu posochenite moneti a az mislia che sa menteta.tribva da si sliap che da ne gi vidish.ave
Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.   Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е. EmptyПон Апр 05, 2010 9:13 pm

И аз мисля, както колегата utus777, че това са съвсем оригинални жетони за конкретни видове услуги, показани на едната им страна. Естественно, те3и услуги са се извършвали в домове наречени Лупанар. Числото на другата страна е вероятно номера на стаята.
Върнете се в началото Go down
 
Цени на някои стоки в Римската инперия през 79г от н.е.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Добив на злато през Римската империя по нашите земи.
» ТОП ЦЕНИ НА ТЕSORO!!!!!!
» Нови цени за Призма.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: История, археология-
Идете на: