Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Minelab Майнлаб prodavam грунда TEKNETICS Coil Spectrum голден miladinka kupuvam deus lorenz mask VANQUISH пират wave врътка nokta 5000 маск tesoro nexus GOLD Fisher Simplex нишани
 

 Места в България подходящи за добив на злато

Go down 
+14
Kiril62
joroaik
kill_bil
mitakaoo
goldhunter
tsole
maximus_kn
vaseto
jokera8
Питър
saiganica
stun4a
K7650
adminn
18 posters
Иди на страница : 1, 2  Next

Бихте ли започнали да се занимавате със ситене на злато?
1. ДА
Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_lcap62%Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_rcap
 62% [ 445 ]
2. НЕ
Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_lcap5%Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_rcap
 5% [ 34 ]
3. ВЕЧЕ СЕ ЗАНИМАВАМ
Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_lcap10%Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_rcap
 10% [ 74 ]
4. ИСКАМ ОЩЕ ИНФОРМАЦИЯ
Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_lcap23%Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Vote_rcap
 23% [ 161 ]
Общо гласове : 714
 

АвторСъобщение
goldhunter
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyЧет Фев 03, 2011 10:58 pm

tsole написа:
знаете ли река мечка до първомай ?там златото е на повърхността направо в тревата .най чистото злато което съм виждал едни фини чисти люспи почти еднакви по размер и форма просто супер

аз я знам щото ми е горе долу близо и знам за какво говориш Very Happy
а ти знаеш ли река Омуровска
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyПет Фев 04, 2011 10:40 pm

goldhunter написа:
tsole написа:
знаете ли река мечка до първомай ?там златото е на повърхността направо в тревата .най чистото злато което съм виждал едни фини чисти люспи почти еднакви по размер и форма просто супер

аз я знам щото ми е горе долу близо и знам за какво говориш Very Happy
а ти знаеш ли река Омуровска
не не я знам ,но ще ти кажа коя може да я знеа.бай тодор от първомай.голям златар голяма работа за много неща ме е отворил за краткото време в което съм контактувал с него.дано е още жив.тодор златаря от първомаи и сина му данчо .търси ги.дъртия няма един работен ден в живота си но е успял със златарството.
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyПет Фев 04, 2011 10:59 pm

мерси ще го потърся някои ден
сега немога
а и ако го намеря дали ще сподели нещо Mad
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСъб Фев 05, 2011 2:59 pm

той е луд фен
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСъб Фев 05, 2011 3:11 pm

tsole написа:
той е луд фен
ама тои като не ме познава наи много да ми тегли една маина Laughing Basketball
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСъб Фев 05, 2011 3:21 pm

абе и мен не ме познаваше ама е луд фен ,ще го поканиш на кафе джиджи биджи и ще го питаш каквото те интересува еи така откровенно като новобранец.аз така направих на времето .викам му абе виж ме какъв съм убитак новобранец съм ,а ти си номер 1,имам голям мерак ,научи ме ,кажи ,дай информация каде можем да търсим и като му показах помпата която бяхме купили и го помолих да работим заедно-той със знания а аз със мерак и труд ,и станахме приятели.
съветвам те да го намериш първо ако е жив и да се запознаеш с него.ако не с него то със сина му данчо .
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСъб Фев 05, 2011 4:21 pm

ми ще го потърся че да видим само дето ще е чак към април
а там покраи първомаи къде има добри места
мерси super21
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСъб Фев 05, 2011 7:46 pm

ами в квартал дебър на първомай река мечка нали писах че златото ев тревата .иначе на клокотница има. и баи тодор винаги повтаряше че по богато от панагюрска луда яна по богато няма.там също някаде беше мисля и колио мариново трябва да видя точно какво беше.а освен това там наблизо е и златната нива там някога ги вадехме с детекторите по ливадата.http://www.bulmaps.bg/index.php
.
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСъб Фев 05, 2011 8:59 pm

златната нива ми казаха че е между горно и долно ново село ама къде точно незнам а за колио мариново съм чувал че има ама несъм пробвал
а за тази луда яна ако дадеш малко инфо ще съм ти много благодарен
Върнете се в началото Go down
goldhunter
Легионер
Легионер




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyПон Фев 07, 2011 9:37 pm

goldhunter написа:
златната нива ми казаха че е между горно и долно ново село ама къде точно незнам а за колио мариново съм чувал че има ама несъм пробвал
а за тази луда яна ако дадеш малко инфо ще съм ти много благодарен

не знае ли някои нещо pale
Върнете се в началото Go down
mitakaoo
Новобранец
Новобранец




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyПон Фев 07, 2011 11:39 pm

Питър написа:
Срещнах информация за Котленския балкан и в тая връзка се споменава и "Стара река" и някакъв "Рударски дол" та опитахме тези 2 дена. За съжаление - само отрицателни резултати. Нощува се в Жеравна без проблем и има какво да се разгледа. Южно от района минава "Нейковска река" - взехме проби .. уви няма резултат. В "Котленска река" също нищо не излезе. На няколко места взимахме по завоите в горното течение на "Стара река", южно от едноименното село - нищо не излиза , малко черен пясък който се лепи на магнит. Реката става по пълноводна около Стеврек , но не остана време, коритото върви далеч от асфалта. Ако някой ходи там из района, нека сподели. Другото място което може да е показателно е право на запад от гр.Котел - речното корито събира целия северен склон на "Котленска планина" и ако има нещо би трябвало да излезе , но ни заблудиха местните че няма път - а път си има май май. Иначе на изток от този район - нищо интересно - Камчия е много далеч от истината.
Следващия път залагаме на отвърден район - южно от Бургас и в Родопите. Щом има резултат - ще напиша.

nazapat ot kotel kam selo kopilovo mesnosta se kazva belite vidi nesam promival nosam vijdal
Върнете се в началото Go down
kill_bil
Новобранец
Новобранец




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyНед Апр 17, 2011 3:14 pm

А някой може ли да ми каже, знае ли места в североизточна България,където може да се търи ?
Че в тоя район сме доста бедни на тия блага Злато
но пък за сметка на това сме богати на мамашка и :soif100: :yes:
Върнете се в началото Go down
joroaik
Новобранец
Новобранец




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 7:30 pm

Здравеите на всички малко съм нов но имам няколко вапроса ако може някои да ми одговори : този черния пясък (магнетит ) за какво се използва че на всички клипове го сабират с магнт и кутиика. 2 ако може някои да напише стъпка по стъпка от началото до готовия продукт какво се прави . нали пясъка се изравя а после как се промива че гледам и сита има. днес се поразходих по реката но само магнетит намерих какво да го правя?
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyСря Май 04, 2011 8:37 pm

joroaik написа:
Здравеите на всички малко съм нов но имам няколко вапроса ако може някои да ми одговори : този черния пясък (магнетит ) за какво се използва че на всички клипове го сабират с магнт и кутиика. 2 ако може някои да напише стъпка по стъпка от началото до готовия продукт какво се прави . нали пясъка се изравя а после как се промива че гледам и сита има. днес се поразходих по реката но само магнетит намерих какво да го правя?

Тук е описано подробно взимането на проби.
http://imperio.bulgarianforum.net/t3295-topic
Върнете се в началото Go down
ivan.to1
Новобранец
Новобранец




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyПон Май 09, 2011 12:19 am

Здравейте колеги.Нов съм и във форума и затова може да не съм избрал подходящата тема и ако е така нека модераторите да изтрият въпроса,а ако не ето въпроса.От години обикалям река палакария и взимам проби,навсякъде ми дава златни прашинки.Само на едно място ми даде около 4гр.но беше случайно в цепката на една скала която беше всграни и нависоко от реката.Така междо другото се запалих.Та молбата ми е да ми кажете реката ли да сменя,дават я добра златоносна,аз ли греша с пробите?Уча се от книтите и нета.Позрави.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyНед Май 15, 2011 8:00 am

ivan.to1 написа:
Здравейте колеги.Нов съм и във форума и затова може да не съм избрал подходящата тема и ако е така нека модераторите да изтрият въпроса,а ако не ето въпроса.От години обикалям река палакария и взимам проби,навсякъде ми дава златни прашинки.Само на едно място ми даде около 4гр.но беше случайно в цепката на една скала която беше всграни и нависоко от реката.Така междо другото се запалих.Та молбата ми е да ми кажете реката ли да сменя,дават я добра златоносна,аз ли греша с пробите?Уча се от книтите и нета.Позрави.
Реката не е толкова интересна а местата в нея,ако не подходиш правилно и в най-златоносната река няма да намериш нищо.Промиването на злато е занаят,а занаят не се учи от книги а се краде,тръгваш с опитен човек и запаметяваш какво прави без да питаш много.Палакария е обръщаха с фадроми и багери но пак си има злато.
Върнете се в началото Go down
vaseto
Новобранец
Новобранец




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyНед Май 15, 2011 11:13 pm

stemla написа:
ivan.to1 написа:
Здравейте колеги.Нов съм и във форума и затова може да не съм избрал подходящата тема и ако е така нека модераторите да изтрият въпроса,а ако не ето въпроса.От години обикалям река палакария и взимам проби,навсякъде ми дава златни прашинки.Само на едно място ми даде около 4гр.но беше случайно в цепката на една скала която беше всграни и нависоко от реката.Така междо другото се запалих.Та молбата ми е да ми кажете реката ли да сменя,дават я добра златоносна,аз ли греша с пробите?Уча се от книтите и нета.Позрави.
Реката не е толкова интересна а местата в нея,ако не подходиш правилно и в най-златоносната река няма да намериш нищо.Промиването на злато е занаят,а занаят не се учи от книги а се краде,тръгваш с опитен човек и запаметяваш какво прави без да питаш много.Палакария е обръщаха с фадроми и багери но пак си има злато.
стена стена браво бе пич ,аз задавам много въпроси Тръгнах и търся ,търся , отговор
Върнете се в началото Go down
ivan.to1
Новобранец
Новобранец




Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyВто Май 17, 2011 1:58 am

Да палакария е обръщана с багери5-600метра над Ярлово,но грамчетата който извадих са на 2-3км.нагоре по течението и са с остри ръбове та реших че жилата е близо но уви.Хванах добра люспа с маталдетектор в плитка цепка на една скала но това си беше чист късмет.Водих стари златари да крада занаят ама те хукват с легенчетата и я е много наноса и нестава за работа я е пък малко и водата всичко е отмила.Май всеки си пази занаята или е чудесен начин да изкараш няколко дена в гората за моя сметка.Ясно реката е за смяна въпроси няма да задавам много много,но ще помоля колегите да ми препоръчат някоя местност около софия по възможност та да вляза в час и ас.
Върнете се в началото Go down
kameloot
Новобранец
Новобранец
kameloot



Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyВто Юни 21, 2011 4:49 am

Здравейте,някой да има сведения за река Елешница?. Cool
Върнете се в началото Go down
dan
Новобранец
Новобранец
dan



Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Места в България подходящи за добив на злато   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyНед Авг 14, 2011 12:25 pm

Някой знае ли около Варна къде има златоносни реки?
Върнете се в началото Go down
goturbas
Легионер
Легионер
goturbas



Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Иване,не е толкова таен занаята...   Места в България подходящи за добив на злато - Page 2 EmptyПет Окт 21, 2011 5:18 pm

stay cool,
а и съчетаното действие с техника...си дава резултати.
Върнете се в началото Go down
 
Места в България подходящи за добив на злато
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Подходящи места за търсене на злато в реките
» направи си сам пособия за промиване на речно злато
» Търсене на речно злато на сухи места

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Места за добив на злато-
Идете на: