Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
mask nexus Coil nokta голден prodavam Minelab lorenz tesoro маск wave нишани Simplex Fisher deus Spectrum TEKNETICS грунда 5000 miladinka пират VANQUISH kupuvam Майнлаб врътка GOLD
 

 видео тест на ейс 250

Go down 
+11
hfy
mdetectors.bg
wallb
borisov
zlatko
maksim12
petar_pz
adminn
morfozis
djotoriij
DTELHO
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
maksim12
Консул
Консул




видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Окт 10, 2010 8:25 pm

hfy написа:
След като изгледах клипчето което си направил останах приятно изненадан, интересно ми е като се работи с програмите Jewelry и Relics дали се постига същата дълбочина Cool
на тези програми 6те изтурвеш дулбок цветен сигнал които го дава както черно ..........турси на всички метали гледаи скалата гледаи дулбокомера и си прецини какво да вади6 дулбок цжетен сигнал означава дулобомер пулед до краи даващт черен сигнал пример монета 2.5мм на 35 см ти го дава както 4ерен сигнал на пулен дулбокомер раз4истваш няколко сантиметра и на 32 см ти го дава цветен това е пример за лека по4ва
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Окт 31, 2010 1:02 pm

Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Окт 31, 2010 1:11 pm




Направих тест със 10 монети от по 20 стотинки , дълбочината на детекция беше 37-39см ,монетите са нормално разпръснати на клипа се вижда , ако са по-нагъсто вероятно дълбочината ще падне и обратно , почвата е същата както и в предишните тестове (тия със левчето) с разликата че сега е много по-мокра (това може да е от някакво значение незнам) ! Апарата засича монетите както в режим алл метал така и в режим къстом (режим на дискриминация) ,сигнала е малко разметешен ,но е цветен и ясен,хубав сигнал , при намаляне на чувствителноста с 2 деления дълбочината пада (нормално и логично защо) ! Това е от мен ,успех и ако има нещо свързано с тестовете или нещо друго питайте !
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Окт 31, 2010 1:19 pm

Защо 20-те стотинки ги показва като сребро, най вдясно на скалата. Shocked Не трябва да са там, а малко след фолиото. Една монета от 20ст. къде я показва въздушно? Пак ли там?
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Окт 31, 2010 1:21 pm

Витаги съм казвал, че със СЕФ ACE250 не е същият апарат.
Със СЕФ това "апаратче" разбива 99% от БГ апартите, а цената му е без коментар.
Тази седмица продадохме 12 такива апарати за 485лв. със СЕФ
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Окт 31, 2010 1:49 pm

Ancient Hunter написа:
Защо 20-те стотинки ги показва като сребро, най вдясно на скалата. Shocked Не трябва да са там, а малко след фолиото. Една монета от 20ст. къде я показва въздушно? Пак ли там?

При мен я засича точно след показанието 5с (когато е единична монета) ,когато монетата е на предела на детекция тогава я засича на различни места ,дискриминацията се влошава, както в случая с 10-те монети ,но като се копне малко и нещата се оправят !
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyСря Ное 17, 2010 4:14 pm

супер е клипа
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Ное 21, 2010 8:29 pm

Странно... при мен нещата със СЕФ 38/30 на замърсен район СА ПЛАЧЕВНИ... левче поставено на 20см в дупка при замръсен район около дупката ( ръждиви пирони евнтуално ) не го чува апарата изобщо- никакъв цветен сигнал. Пробвах преди това и със бронзов топуз около 300 грама на около 40 см пак никой...!

ЗАЩО?

1 тази сонда е само за чисти терени
2 проблем със самата сонда... как да разбера?
3 има разлика, която се състои в това, че сондата е била за АЦЕ 150, а аз я пробвам на АЦЕ 250





Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Ное 21, 2010 11:08 pm

Колега според мен е от това че сондата е била за ace 150 може и да гре6а бира бира бира
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Ное 21, 2010 11:27 pm

сондите на серията асе са еднакви просто е било много замарсено и боклуците са били много близо
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyНед Ное 21, 2010 11:32 pm

wallb2 написа:
Странно... при мен нещата със СЕФ 38/30 на замърсен район СА ПЛАЧЕВНИ... левче поставено на 20см в дупка при замръсен район около дупката ( ръждиви пирони евнтуално ) не го чува апарата изобщо- никакъв цветен сигнал. Пробвах преди това и със бронзов топуз около 300 грама на около 40 см пак никой...!

ЗАЩО?

1 тази сонда е само за чисти терени
2 проблем със самата сонда... как да разбера?
3 има разлика, която се състои в това, че сондата е била за АЦЕ 150, а аз я пробвам на АЦЕ 250







Здравей колега , ще изкажа моето мнение ,впечатления и резултати от мои наблюдения при работа с гаретчето, а се надявам и колеги които са работили също да дадът своите мнения . Наскоро правихме тест със монета (един лев) и желязо плътна ръждясала ламаринка 1.5х5см,дълбочината беше около 20см , резултата : -при поставяне на ламаринката върху монетата имаше силен цветен сигнал при движение напречно на ламаринката ,когато се смени посоката на движение по дължина на ламаринката сигнала е 100% желязо -при поставяне на ламаринката на 5см до монетата резултата беше желязо и в двете посоки - при поставяне на 15см отстояние цвят се долавяше много трудно ,като трябваше да се развъртам като пумпал и само с едната част на сондата да покривам монетата за да изкара цвят (забележка освен това желязо в дупката нямаше други железа в зоната,ако има и други предполагам резултата ще е още по лош ) като цяло сигналите и в 3те случая ще ги подмина ,трябва нещо да ме съмнява за да ги копам ! Друго което искам да кажа е че съм вадил в реални условия изключително замърсен терен 2 монетки в плитката зона около 15см ,там със малката сонда трудно се работи ,апарата постоянно свири , с малката едвам 1на искарах ,а с голямата искарах 2 при условие че преди да мина със СЕФА беше минавано няколко пъти от мен и от други колеги ,пиниза е включваш на алл метал и бавно проверяваш ,това и други колеги са ми го казвали и сам стигнах до тоя извод ,на алл метал много по-добре се справя апарата !!! Относно разликата според мен има разлика , двата апарата работят на различна честота единия е на 7.2 а др на 6.5кхц ,вероятно това е проблема , но нека по-опитните и запознати колеги дадът мнение ,те му разбират повече !

Поздрави
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyПон Ное 22, 2010 9:47 am

FILIP2 написа:
сондите на серията асе са еднакви просто е било много замарсено и боклуците са били много близо

Здравейте на всички!
И аз така знам, че са на 6,5кхц... чак АЦЕ 350 е на 7,2
Благодаря за споделеното мнение, но тази сонда направо ме разочарова, не исках да ви го кажа веднага, но и колегата DTELHO се е убедил до някаква степен след опита със черен и цветен сигнал... аз и на друго се натъкнах много бързо, че със СЕФ сондата АЦЕ 250 си влошава точната дискриминация- позиционорането на скалата както при сондата 9/12 (толкова съм свикнал вече, че разпознавам кога е алуминий, злато 22к/14к бронз, електролитна мед, стара мед, сребро, чисто сребро, неръждавейка...) го няма и изобщо не можеш разбра какво има отдолу, много стари ръждиви железа ги пее в някои моменти като силен и отсечен изцяло цветен сигнал. Така ли е при Вас?
Другият път трябва да снимам и аз да видите за какво става въпрос...
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyПон Ное 22, 2010 11:21 am

Ти си добре щом си свикнал така апарата , аз най-много бачкам с малката антенка и засега немога да кажа че знам какво има в земята като го засека , особено съм забелязъл алуминиеви телчета с различна форма и размери ги дава на различни места в скалата за дискриминация ,копам всичко след фолиото и квото излезне ! Колкото до голямата антена наистина дискриминацията е по-лоша , основно номера ми въртят ръждиви бирени капачки ,ако с малката вадя 2-3 ,то с голямата ще извадя почти всички (след десетата вече става изнервящо ,особено ако нямам извадена монета между тях ) , стари подкови също много трудно се познават така яко свирят цвят ,в част от случаите ги копам за по сигурно ...

Я кажи за златото къде го дава че се опасявам (ако го свири при фолиото и само нещо трябва да ме съмнява за да го копна ,иначе остава ) един колега сподели че като е в земята и го пее добре след 5с ,а като го извадиш го обръща на фолио , това ми се е случвало с тънка медна турска монета ,но при златото нямам опит ?!
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyВто Ное 23, 2010 10:57 am

DTELHO написа:


...Я кажи за златото къде го дава че се опасявам (ако го свири при фолиото и само нещо трябва да ме съмнява за да го копна ,иначе остава ) един колега сподели че като е в земята и го пее добре след 5с ,а като го извадиш го обръща на фолио , това ми се е случвало с тънка медна турска монета ,но при златото нямам опит ?!...

Аз ползвам само сондата 9/12 ( с нея работи най-добре навсякъде апаратчето) при нея го дава ( за 22 карата монета) на сегмент 8 или между картинките 1С и 10С. за съвременно ювелирно или 14карата жълто на 4 сегмент или под картинка 5С, ако е обаче бяло злато, или със бяло злато заиграва, но пак там!!!
В зависимост от това на колко санта е сигнала (над 20см) пада с един сигмент от 12 скала на долу!!!
За среброто е същото, същите сегменти!
Алуминия е на 9 сегмент или под картинка 10С--- МРАЗЯ ВЕЧЕ КАПАЧКИ ОТ БУРКАНИ>>> ИМА ГИ НА ВСЯКЪДЕ

П.С. за старите подкови ( много ръждясали окислени черни железа пирони, селски инвентар... ) когато си на АЛ МЕТАЛ ги пее в два тона- нисък 2-3 сегмент от скалата и висок тон и то на сегмент 8 Very Happy. има ли такъв двоен сигнал 99% е ръждиво желязо!!! когато обаче си на другите програми при които уреда не пее черния нисък, но го показвана на скалата чуваш само високия тон от ръждата и ако бързо търкаш със антената излиза като силен цветен сигнал, но на скалата играе хем 2-3 сигмент хем 8 сигмент. миналата семица с един приятел в двора му изкопахме една мотика ръждива на 55 см някъде. дълбоки черни сигнали винаги копай, защото не се знае какво има отдолу им Cool Няма нещо заровено!!! върху което да няма камък/плоча или някакво желязо
За тънките ръжди- капачки бирени няма как да ги хванеш, защото ръждата е повече от черния метал, а и при тях имат и галванизация с цветем метал която още повече допринася за лъжливия цветен сигнал! Cool
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyВто Ное 23, 2010 2:53 pm

Честно да ти кажа колега ,копам квото хване апарата и съмнителните сигнали , явно аз още не го съм свикнал ,но съм имал случаи точно с аломиниеви капачки от буркани ми ги пее на различни места около 10с и отляво и от дясно (явно едни капачки ги дискриминира по един начин други по друг ) и то все перфектен сигнал,да не говорим когато е малко парче от капачка тогава го свири около 5с ,смачкана капачка понякога около 10с др път още наляво ,и така е при мен ,затова копам всичко , колкото до алуминиевите телчета ми ги пее и на 5с и със 2-3деления надясно ,а ако е дебело парче тел отива още по надясно !!! Верно че си има челъми но важното е да се копат по рядко железа и да не се пропускат хубавите неща ,колкото до ръждите железа нормално е да се изкара по някое не е болка за умирачка, по-добре да се проверяват както казваш ти незнаеш какво се крие долу !!!
Поздрави и успех
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



видео тест на ейс 250 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: видео тест на ейс 250   видео тест на ейс 250 - Page 2 EmptyВто Ное 23, 2010 5:43 pm

DTELHO написа:
...

Прав си и имай следното предвид- големината на предмета и положението му спрямо сондата, колкото по към голямата площ е обърнат ( примерно легнала стотинка и права ) , толкова по добре се засича и отделя от уреда метала, като и промерно при два метала черен и цветен, два предмета, уреда засича по-големия или този който е отгоре. Това съм го забелязъл, че прави гарета, а и не само...
Върнете се в началото Go down
 
видео тест на ейс 250
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» видео клип тест. на металдетектор
» Fisher F75
» ПРЕЗЕНТАЦИЯ на Металдетекторите на DETECH

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: