Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Fisher 5000 wave VANQUISH TEKNETICS nokta пират deus грунда Minelab врътка mask prodavam kupuvam голден маск Coil tesoro Майнлаб нишани lorenz miladinka Spectrum GOLD nexus Simplex
 

 механизиран добив на самородно злато

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
tsole
Легионер
Легионер




механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyПет Ное 26, 2010 11:37 pm

здравеите хаиде да коментираме механизираните способи за добив на самородно злато.аз съм си правил естекада с капацитет 0.5куб.м.кофа от багер и също така съм смукал с водна инсталация ,но все пак си мисля ,че при тези скъпи горива ръчния способ е също рентабилен.дайте коментари за ваши впечатления
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyНед Ное 28, 2010 6:33 pm

Колко гориво отива на ден за помпата при 4 часа рабона например?


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyНед Ное 28, 2010 6:56 pm

ръчния способ може да е рентабилен в сравнение с някой друг , но не и с механизирания
щом си промивал и по механизирания метод пробвай ръчния начин и ще видиш
1 кубик е коло 10-12 ръчни колички , ако успееш да ги промиеш за 1 ден , колко ще промиеш на следващия , а на по следващия
да не говорим че ще минава доста по-тежка и излишна фракция през ръцете ти отколкото по механизирания
аз съм промивал само по ръчния метод и може да греша , но ако имах възможност да избирам по него време никога не бих се замислил да използвам
механизирания
а може и да съм мързелив Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyВто Ное 30, 2010 6:45 pm

значи водната смукалка ,както аз я наричах беше с бензинов двигател на сузуки и харчеше 15 20 литра на ден и личното ми наблудение е че каточели не може да усвоява материала на 100% имам предвид че все ми се струваше че губим част от златото обратно в реката със струята вода.що се отнася до естекадата -тя даваше много кубици материал производителност ,но пък като изкопаем около нея с багера започваме едно досадно преместване връзване с въжето местене на маркучите за водата местене на помпата завиряване наново и т.н.

даите нещо ново побългарено леко и рентабилно неква помпа ли смукалка ли незнам.

мои близки приятели са купили смучеща драга от някой колега ,българин който ги произвежда ,даже май е някой от участниците във форума,но поработиха малко и казаха че ще правят подобрения
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyВто Ное 30, 2010 9:54 pm

Колега погледни как работят механизирано колегите във Канада.И резултатите са налице.



http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyСря Дек 01, 2010 7:11 am

с този клип направо ме уби .и аз когато се занимавах с промиване си мислех че ще вадим по толкова ,да ама не.мисля ,че в българия няма как да се доберем и в пъти по малко добив , а ако има богати наноси то държавата ще ти бръкне с пръст в газа.трябват лицензи,щуротии ,разрешителни.

м-у другото кирил 62 можеш ли да ми обясниш как стой въпроса с лиценза за добив на злато .къде и как се издава .дали в общината на територията на която работиш или може и централно за цялата страна.а и какъв е срока на валидност.благодаря
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyСря Дек 01, 2010 10:56 am

tsole написа:
с този клип направо ме уби .и аз когато се занимавах с промиване си мислех че ще вадим по толкова ,да ама не.мисля ,че в българия няма как да се доберем и в пъти по малко добив , а ако има богати наноси то държавата ще ти бръкне с пръст в газа.трябват лицензи,щуротии ,разрешителни.

м-у другото кирил 62 можеш ли да ми обясниш как стой въпроса с лиценза за добив на злато .къде и как се издава .дали в общината на територията на която работиш или може и централно за цялата страна.а и какъв е срока на валидност.благодаря

НАРЕДБА ЗА ДОБИВАНЕ, ПРЕРАБОТВАНЕ И СДЕЛКИ С БЛАГОРОДНИ МЕТАЛИ И СКЪПОЦЕННИ КАМЪНИ
(приета с ПМС No 250 от 1999 г.; обн.,ДВ,бр.2 от 7 януари 2000 г.; изм. и доп.,бр.82 от 16 септември 2003 г.)

Ето конкретния текст:

Чл.4. Първичното добиване на злато, сребро и платина се извършва:
1. по промишлен начин - от търговци, регистрирани в Министерството на финансите, след получаване на концесия в предвидените от Закона за подземните богатства случаи;
2. ръчно и с дребна механизация промиване на златоносен пясък - от юридически и физически лица, регистрирани в Министерството на финансите, след разрешение в предвидените от Закона за общинската собственост случаи.

Регистрацията в Министерството на финансите за търговия с благородни метали струва 200 лв. (поне толкова беше преди 2-3 години). За добив на метали предполагам, че ще бъде също от този порядък.

За разрешението от Общината - това вече е друго чудо. Там се навлиза в "зоната на здрача".

Изобщо е голяма какафония и има няколко закона преди въпросната наредба.


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyСря Дек 01, 2010 1:31 pm

Е това вече са резултати, е и разходи имат ма като гледам колко кюлчета са направили...Евала им на хората. То тая Канада имам чувството че е бъкана със злато бе Very Happy Дано и ние в България да имаме късмет.
Върнете се в началото Go down
tsole
Легионер
Легионер




механизиран добив на самородно злато Empty
ПисанеЗаглавие: Re: механизиран добив на самородно злато   механизиран добив на самородно злато EmptyЧет Дек 02, 2010 5:40 am

значи искам да поясня ,говоря в минало време преди около10 години.
та значи някога имах лиценз за добив на злато и скъпоценни камъни ръчно и с дребна механизация който се издава пробно за 1 год ,после 5 год. и накрая след тези срокове се издаваше доживотно,но това беше на местна почва с решение не общината там събират общинския съвет и т.н.друг е въпроса че като идеш и размътиш водата на друго място и дойде някой да ти бучи му показваш документите и гледай сеир .никой не гледа че е на местно ниво за друга община и нямаше проблеми.копане и смукане яко.но такъв улов като във клипа никога не съм имал дори и след 200 300 кубика материал ,затова си мисля че губим материала с прииждащата вода по стелките като исипваме материал и,че колкото и капани да слагаш на златото то пак бяга.иначе българия би трябвало да е богата на злато ,то траките не са могли да го извадят всичкото.
Върнете се в началото Go down
 
механизиран добив на самородно злато
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» направи си сам пособия за промиване на речно злато
» Втори сме по добив на злато в Европa
» Снимки на самородно злато.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: