Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
грунда Fisher Spectrum VANQUISH tesoro Coil prodavam GOLD Simplex голден lorenz 5000 маск deus пират врътка nokta нишани nexus miladinka kupuvam wave TEKNETICS Minelab Майнлаб mask
 

 Защо ли в България няма списание за металдетектинг?

Go down 
+7
carlav
zanvan
naz
Dominos
nasko75
DTELHO
adminn
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
carlav
Легионер
Легионер




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyПон Дек 20, 2010 6:18 pm

kuroviev написа:
Не мога да давам цифри но системата е следната: Цената за изработка на един брои от списанието се образува в общи линии от разходите по него и печалбите които се очаква да носи. Разжодите при пе4атните издания за разлика от ъеб за огромни и доста често надвишават печалбата (това вече е въпрос на сметки) и точно тогава идва дума за броя реклами в него и количеството продажби. Съответно разпространителя мисля удвоява производствената цена и става истинско финансово мазало Sad Истината е че някоя от големите медии, може би беше new york times преминава изцчло на уеб (разбира се за да намали разходите спрямо печалбите)
С две думи законовите фашки в БГ не са единствена пречка!
Надявам се не съм го разкарал прекалено объркано Smile
Разходите по списанието ,ще са единствено време КОЛЕГА новини
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyПон Дек 20, 2010 6:46 pm

Да и ти си прав ама говориш за времето на много хора от няколко различни професии + шефа на някоя печатница който се занимава с металдетектинг!
Върнете се в началото Go down
carlav
Легионер
Легионер




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyПон Дек 20, 2010 7:46 pm

kuroviev написа:
Да и ти си прав ама говориш за времето на много хора от няколко различни професии + шефа на някоя печатница който се занимава с металдетектинг!



Аз си мислех,че говорим за електронно списание,което да го разглеждат интернет потребители,а ти ми говориш,че трябвало да се занимае и шеф на някоя печатница Very Happy Аз ли нещо не съм разбрал...................
Върнете се в началото Go down
carlav
Легионер
Легионер




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyПон Дек 20, 2010 7:48 pm

kuroviev написа:
Да и ти си прав ама говориш за времето на много хора от няколко различни професии + шефа на някоя печатница който се занимава с металдетектинг!

Виж това ,и кажи ШЕФА на някоя печатница ли го разлиства
http://www.treasurehunting.co.uk/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyПон Дек 20, 2010 8:18 pm

Ммм да! Това е друга песен.
Моя грешка!
Върнете се в началото Go down
carlav
Легионер
Легионер




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyПон Дек 20, 2010 8:19 pm

kuroviev написа:
Ммм да! Това е друга песен.
Моя грешка!

Very Happy
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyВто Дек 21, 2010 6:57 pm

Има толкова интересни списания на Българският пазар за все по-ниски цени.
Примерно Обекти, Нешънъл Джиографик и т.н. за доста ниски пари - 3-5лв. а са многостранични и луксозни.
Списание по металдетектинг не може да струва повече от 3-4лв., а себестойноста му за малък тираж ще е 3лв.
Не се вързват сметките, а тиража ще е малък. Щото и федерацията щеше да е с 10 000 члена а има 250!
Нашите хора са особенни и много са приказките май.
Ще е добре да е онлайн издание на 3-4 месеца, но дайте идеи как точно ....


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyВто Дек 21, 2010 7:13 pm

adminn написа:
Има толкова интересни списания на Българският пазар за все по-ниски цени.
Примерно Обекти, Нешънъл Джиографик и т.н. за доста ниски пари - 3-5лв. а са многостранични и луксозни.
Списание по металдетектинг не може да струва повече от 3-4лв., а себестойноста му за малък тираж ще е 3лв.
Не се вързват сметките, а тиража ще е малък. Щото и федерацията щеше да е с 10 000 члена а има 250!
Нашите хора са особенни и много са приказките май.
Ще е добре да е онлайн издание на 3-4 месеца, но дайте идеи как точно ....

аз вийдам 2 варианта: Програмист да напише някакъв сайт с административни панели от които да се изсипва от 3-4 души инфото постоянно когато има такова или се прави просто уеб периодично издание което ще излага информацията на всеки 1 или 2 месеца. Може да е под формата на пдф и да се сваля или разглежда онлайн (големите магазини вече правят така брошурите си, освен разбира се 4е ги и печатат).
Първият вариант ми се струва по сериозен и в дългосрочен план по-евтин.
При всички варианти ще има сериозна организация в началото и наливане на средства защото програмистите щавят!
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyВто Дек 21, 2010 11:44 pm

Съгласен сам и с колегата куровиев и с админа (за приказките), начи онлайн списание ше е добре. Как точно -ами ако това онлайн списание се реализира през 2011г. специално за инфорамацията в него-регистриралите се във федерацията и от форума хора, да пращат инфо и което администраторите на списанието преценят за удачно, него да публикуват, като естествено ще си има задължителните компоненти за едно такова дело- реклами, публикации и тн.


Не питай старило, питай патило!
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 12:35 am

За софтуера и сървъра и т.н. няма проблеми, въпроса е кой ще пише и за колко пари?
Моля желаещите да се включат в подобно начинание да пишат на office@mdetectors.com


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ


Последната промяна е направена от adminn на Сря Дек 22, 2010 9:43 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 12:37 am

Трябва да е някой, който има доста време. Дано да са намерят хора щото тва е много добра инициатива.


Не питай старило, питай патило!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 9:48 am

Мога да помогна с дизайна! Програмист не бих препоръчал!! Нека някои с пове4е кораж да го направи! За този сайт ми взеха 1100 лв за код! http://vkusotia.com (извинявам се и моля да не се приема за спам и реклама!!!!!!)
Предлагам след нова година да се направи тема за събиране на екип! Сега всички са омазани със свинско Smile
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 9:52 am

fitneso написа:
Трябва да е някой, който има доста време. Дано да са намерят хора щото тва е много добра инициатива.

Това е най-доброто което можем да направим против лошото обществено мнение, а това си е сребарен коршум в сърцето на...
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:21 pm

Онлайн си е добре но що да нема аде не списание ми поне некво вестниче на хартиен носител -Нъл обществено мнение искате да борите -да не си мислите че всички у БГ са с компютри -Човекът си го има -Кирил и сега списва онлайн сп."Нумизма" без никакво възнаграждение макар че е безработен - Идеята ви не е по различна от това -Друг е въпросът щото май още не сте обсъдили тая идея с илитератите от Федерацията -така че за кво си чешете езиците - Ако е за Светльо да направи онлайн списание както взе и доразви сайта и форума Империо то май ша требе да прайм и друга Организация.................................... Cool


Последната промяна е направена от stan960 на Сря Дек 22, 2010 6:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Dominos
Про-Консул
Про-Консул
Dominos



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:28 pm

Може може едно вестниче, и както казваш че Кирил е безработен, ако му са впрегне човека- ем пари може да искара ем и вестник ще има Wink
Ма чакай едно по едно, щото накрая може нищо да не стане.


Не питай старило, питай патило!
Върнете се в началото Go down
zanvan
Про-Консул
Про-Консул
zanvan



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:28 pm

adminn написа:
За софтуера и сървъра и т.н. няма проблеми, въпроса е кой ще пише и за колко пари?
Моля желаещите да се включат в подобно начинание да пишат на office@mdetectors.com
мисля ,че идеята е яка Exclamation и си струва да и се обърне внимание аз лично бих се вклучил с някое и друго фото разказче БЕЗВЪЗМЕЗДНО например това http://zanvan.com/viewtopic.php?f=2&t=128&sid=bdbd804195fe879a7002de084b6fab6c или с това макар че стилът ми на писане нестава за списание Laughing обаче това си е класика за народо психологията ни и търсене на необичаино място всеки има подобни истории Cool http://zanvan.com/viewtopic.php?f=2&t=129&sid=bdbd804195fe879a7002de084b6fab6c сега давам идея на адммните Exclamation тая секция с вкаменелостите и без това е празна да я преименуват на нещо подобно и да преместят това там мисля че по ще пасва на форума Exclamation https://www.imperio.biz/t3438-topic пак дали ще има и други учасници е др въпрос чесно казано съмнявам се аз лично мога толко Laughing ако някои може повече по добре само ще се радвам cheers


дистрибутур на Exclamation Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 3637994762777819361301761381WmleUh1Dc9Lit0Vhuafn
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:35 pm

Станчо, сайт за новини и ревюта за металдетектори на български който да ползва само авторски материали отдавна съм го намислил (Светльо спокойно, няма да правя втора версия на бившия ми сайт империо.дир.бг). Допира само до свободно време.

П.С. - и не само това - обмислям да развия сегашния монетен каталог в новия сайт до пълноценна база на всичко продадено по аукционите през последните години. Но тука вече се касае за страшно много труд, наемане на хора и як сървър. Демек пари, но в момента ми предстоят големи разходи в дългосрочен план и не знам кога ще го започна това нещо.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:43 pm

С колегите сега си пишем по скипето и стигам до извода, че засега добре е да е на 3 месеца или 4, за да има достатъчно новини.
За статиите ще се плаща. Препоръчително е да се знаят инностранни езици - Руски, Енгилизки, Френски за да могат да се четат и неща по нета.
Списанието основно ще е за металдетектинг и ще е онлайн засега, а по-насетне може да се слага и като подлистник на друго списание. Примерно Лов и Риболов - незнам и аз общо взето нахвърлям грубо нещата.
Който желае да пише на spetkov@vivaxgroup-bg.com
Виждам, че има мислене в тази насока и ще го направим в един или друг вид.
Лошото, е че slavitooo го няма напоследък за да удари едно рамо, но разчитам на всеки, който проявява интерес.
Едно време така започнах и www.mdetectors.com между другото, а сега имаме над 12 000 потребители и продаваме повече в Европа отколкото в България.
Така, че смело!


Последната промяна е направена от www.mdetectors.com на Сря Дек 22, 2010 6:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:44 pm

Пустият му Загубан не спира да оди и туй то -Бравос Ванка даже и запечатваш моментите -Аз почти се отказах от туй откривателство -Иначе тръпката да си нейде в тупрака и да надушиш белезите е голема -Тиа официалните псевдо Инди Джонсчета дето одат сал по картографирани обекти надали ша го проумеят това -Е............ -то си има и убава страна де никога нема да открият всички селища Wink Laughing -Иначе за стилъ не съ безпокой то за туй си има Редактор Laughing
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:49 pm

www.mdetectors.com написа:
С колегите сега си пишем по скипето и стигам до извода, че засега добре е да е на 3 месеца или 4, за да има достатъчно новини.
За статиите ще се плаща. Препоръчително е да се знаят инностранни езици - Руски, Енгилизки, Френски за да могат да се четат и неща по нета.
Списанието основно ще е за металдетектинг и ще е онлайн засега, а по-насетне може да се слага и като подлисник на друго списание. Примерно Лов и Риболов - незнам и аз общо взето нахвърлям грубо нещата.
Който желае да пише на spetkov@vivaxgroup-bg.com

Правиш ме главен редактор срещу заплащане и имаш АВТОРСКИ материали за всеки брой. Дето се казва пакет си отвсякъде, тъкмо и аз няма да се занимавам да пускам нещо отделно Smile


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:53 pm

kuroviev написа:
Мога да помогна с дизайна! Програмист не бих препоръчал!! Нека някои с пове4е кораж да го направи! За този сайт ми взеха 1100 лв за код! http://vkusotia.com (извинявам се и моля да не се приема за спам и реклама!!!!!!)
Предлагам след нова година да се направи тема за събиране на екип! Сега всички са омазани със свинско Smile

Колега, в трудна ниша си се пуснал, бгкулинара не спи Smile . Форума що не е качен толкова време?


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо ли в България няма списание за металдетектинг?   Защо ли в България няма списание за металдетектинг? - Page 2 EmptyСря Дек 22, 2010 6:59 pm

imperio написа:
www.mdetectors.com написа:
С колегите сега си пишем по скипето и стигам до извода, че засега добре е да е на 3 месеца или 4, за да има достатъчно новини.
За статиите ще се плаща. Препоръчително е да се знаят инностранни езици - Руски, Енгилизки, Френски за да могат да се четат и неща по нета.
Списанието основно ще е за металдетектинг и ще е онлайн засега, а по-насетне може да се слага и като подлисник на друго списание. Примерно Лов и Риболов - незнам и аз общо взето нахвърлям грубо нещата.
Който желае да пише на spetkov@vivaxgroup-bg.com

Правиш ме главен редактор срещу заплащане и имаш АВТОРСКИ материали за всеки брой. Дето се казва пакет си отвсякъде, тъкмо и аз няма да се занимавам да пускам нещо отделно Smile

Въпроса, е че цените на рекламите доста паднаха и алтернаивната реклама е доста евтина - въпрос на сметки иначе ще се радвам да направим съвместно нещо. Въпрс на сметки долар
Върнете се в началото Go down
 
Защо ли в България няма списание за металдетектинг?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ПЪРВОТО СПИСАНИЕ ЗА МЕТАЛДЕТЕКТИНГ ЩЕ Е НА СЪБОРА
» Защо никой в България не предлага новите модели на Bounty Hunter?
» Вестник или списание на Федерацята

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: