Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират tesoro 5000 miladinka голден mask nexus TEKNETICS deus Coil врътка VANQUISH Simplex Minelab wave nokta Fisher нишани kupuvam prodavam грунда Spectrum GOLD lorenz маск Майнлаб
 

 Варнеска гадулка

Go down 
+3
nasko75
4орта
хаймана
7 posters
АвторСъобщение
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyНед Яну 23, 2011 8:51 pm

Здравейте колеги .Ако може да се каже така защото аз съм бивш колега от около 10 години съм спрял със занаята ,защото ме лепна имиграцията.Ама ще се връщам и искам да питам за една бивша моя машина много за кратко бе моя но маи беше най добрата.Продадох я на един нехрани майко който знам че я строшил отдавна . Купих ,я от един колега от Русе той ми каза ,че е варненска гадулка годината е била 1999/2000 описание: апарата беше със дървена конструкция (патерица) сиво боядисана от тези дето се згъваха на 2 антената една тъничка намотките се виждаха и 2та кръга бяха залети със нещо със цвета на бъкелит (ако не се лъжа) кутията там където е платката и стрелката правоъгълна ,продълговата и плоска със дебелина около 4/5 см. отгоре копчетата на2ва реда по3 мисля че бяха 6 и между тях стрелката батерията беше на кръста 12V .Тази машина съм минавал по минаваното 1000000 пъти кале и съм стъргал костаци и горели монети много но за кратко .ТА въпроса,ми можели някой да каже кое майстора и съществували още усъвършенствали се е този човек и можели някъде са се види негово произведение от днешни времена .Поздрави


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
4орта
Про-Консул
Про-Консул
4орта



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyНед Яну 23, 2011 9:06 pm

По описанието ми прилича на някоя от станимирките, но не съм сигурен.
Върнете се в началото Go down
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyНед Яну 23, 2011 9:08 pm

Е ? Станимир от Варна ли е колега


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyНед Яну 23, 2011 10:23 pm

[quote="хаймана"]Е ? Станимир от Варна ли е колега
[/quote
колега вземи си нещо от навънка по добре ,щото все пак 10години са минали нали Laughing
Върнете се в началото Go down
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyНед Яну 23, 2011 10:37 pm

Не знам защо колега но цените на фабричните апарати са по ниски във форума от колкото по тукашните магазини , а им няма дълбочината на тез фабрични машинки май по моя край има само дълбоки сигнали вече ,то май така е във цяла БГ вече ,на времето взимах един Фишер от приятел нещо 13 му беше модела пълна скръ бе ,спрямо моята гадулка Laughing Laughing


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
mateto
Новобранец
Новобранец




Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyПон Яну 24, 2011 2:35 pm

хаймана написа:
Здравейте колеги .Ако може да се каже така защото аз съм бивш колега от около 10 години съм спрял със занаята ,защото ме лепна имиграцията.Ама ще се връщам и искам да питам за една бивша моя машина много за кратко бе моя но маи беше най добрата.Продадох я на един нехрани майко който знам че я строшил отдавна . Купих ,я от един колега от Русе той ми каза ,че е варненска гадулка годината е била 1999/2000 описание: апарата беше със дървена конструкция (патерица) сиво боядисана от тези дето се згъваха на 2 антената една тъничка намотките се виждаха и 2та кръга бяха залети със нещо със цвета на бъкелит (ако не се лъжа) кутията там където е платката и стрелката правоъгълна ,продълговата и плоска със дебелина около 4/5 см. отгоре копчетата на2ва реда по3 мисля че бяха 6 и между тях стрелката батерията беше на кръста 12V .Тази машина съм минавал по минаваното 1000000 пъти кале и съм стъргал костаци и горели монети много но за кратко .ТА въпроса,ми можели някой да каже кое майстора и съществували още усъвършенствали се е този човек и можели някъде са се види негово произведение от днешни времена .Поздрави
Върнете се в началото Go down
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyВто Яну 25, 2011 9:02 pm

Хайде колеги няма ли кой да каже някои Варненски майстор на гадулки .Работи ли о=е такъв майстор и как,се казва да кажат колегите от ВАРНА cheers cheers Question Embarassed


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyСря Яну 26, 2011 12:15 am

Колега (atd.dr) ще напиша отговор тук понеже 10тия ми пост и след него щемога да пращам ЛС. Ако питаш за намотките като (фи) сечението беше тъничко около 6/7мм не знам дали от посоченото село във русенско е дошла машината аз я купих във Свищов след тест беше убиец колегата ми каза ,че е Варненска гадулка . Спомням си един интересен факт разказан от него за кмета на Русе имал вила някъде,си може и във въпросното село.И над вилата му било кале или селище римско ,абе място за копане и тези му заринали вилата от копан ха ха ха. Имали варненски маистор на име станимир ,че на мен нещо това име ми се върти във главата ама из нета не изкача нищо за Станимир варна и т.н. Успех на всички ентусиасти Cool Cool


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyСря Яну 26, 2011 12:51 am

хаймана написа:
Колега (atd.dr) ще напиша отговор тук понеже 10тия ми пост и след него щемога да пращам ЛС. Ако питаш за намотките като (фи) сечението беше тъничко около 6/7мм не знам дали от посоченото село във русенско е дошла машината аз я купих във Свищов след тест беше убиец колегата ми каза ,че е Варненска гадулка . Спомням си един интересен факт разказан от него за кмета на Русе имал вила някъде,си може и във въпросното село.И над вилата му било кале или селище римско ,абе място за копане и тези му заринали вилата от копан ха ха ха. Имали варненски маистор на име станимир ,че на мен нещо това име ми се върти във главата ама из нета не изкача нищо за Станимир варна и т.н. Успех на всички ентусиасти Cool Cool

Ама и ти си голяма хаймана , много си странен ама айде,
в раздел купува-продава http://imperio.bulgarianforum.net/t3758-topic има обява за такава , ако е същата пазари се с продавача.

bounce
Върнете се в началото Go down
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyСря Яну 26, 2011 9:56 am

Благодаря за инфото колега .Много прилича на тази като моята !! сега ако кажеш и кой,е майстора ще е супер


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyСря Яну 26, 2011 1:06 pm

само където не може да си имал такъв апарат 2000г
Станимир тези с пълната дискриминация ги прави от 2 3 години .......
по скоро твоите обеснения приличат на една моя стара машина , но и аз не знам кои и е маистора
Върнете се в началото Go down
kopa4
Преторий
Преторий
kopa4



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyСря Яну 26, 2011 7:20 pm

хаймана написа:
Благодаря за инфото колега .Много прилича на тази като моята !! сега ако кажеш и кой,е майстора ще е супер
Станимир от Варна е и струва 450лв нов има и с две копчета за 400лв аз лично се спрях на него.
Върнете се в началото Go down
хаймана
Легионер
Легионер
хаймана



Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyЧет Яну 27, 2011 12:07 am

Благодаря cheers super21 Я разкажи малко за тази машинка колега ! дай и една снимка да се види ако може Embarassed Cool


Един грам опит е повече от сто кила приказки?!
Върнете се в началото Go down
mateto
Новобранец
Новобранец




Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyЧет Фев 17, 2011 8:45 pm

имам един приател с такава гадулка варненка от старите и не работи с нея заштото е във чужбина
Върнете се в началото Go down
mateto
Новобранец
Новобранец




Варнеска гадулка  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Варнеска гадулка    Варнеска гадулка  EmptyЧет Фев 17, 2011 9:13 pm

колега производитела е от варна не си спомням как се казваше но мисля ще щовека се споминал аз на времето работех с такава машина говоря за 94 до 98г моето мнение е да си купиш от новите апарати. и успех в избора Cool
Върнете се в началото Go down
 
Варнеска гадулка
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» гадулка-150лв
» Продавам гадулка ПРОДАДЕНА

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: