Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro голден 5000 врътка deus mask TEKNETICS маск Майнлаб Coil prodavam miladinka kupuvam nokta пират грунда Spectrum Simplex lorenz nexus нишани Fisher wave Minelab GOLD VANQUISH
 

 Дискриминация на Garrett ACE 250

Go down 
+3
DTELHO
wallb2
maximus_kn
7 posters
АвторСъобщение
maximus_kn
Консул
Консул
maximus_kn



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyПет Фев 11, 2011 8:22 pm

Интересува ме дискриминацията на Garrett ACE 250.По-точно,дали може да отхвърля фолио,капачки и желязо? Т.е. да ги изрежеш от скалата на дискриминация. Ако някой има наблюдения или е гледал клип,моля да коментира.
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyПет Фев 11, 2011 8:45 pm

По принцип на дигиталните уредчета можеш да си направиш такова отхвърляне и мисля, че "NOCH" дискриминация се води, но не те съветвам да отхвърляш точно фолиото, защото има едни коруби жълтички или рубенце дето като се отреже фолиото и си минаваш и заминаваш Cool Шеташ на АЛ МЕТАЛ и при сигнал гледаш 12 сегмента и после евентуално според колко дълбоко ти дава сигнала ползваш дискриминация със изолирани първите 2-3 сегмента- JUVELIRY или RELIKS или CUSTOM (със отхвърляне на 3те най-леви сегменти ) Колкото по надълбочко и малко като площ, толкова цветното уредите го пеят към черно.... на прага на детекция
Върнете се в началото Go down
maximus_kn
Консул
Консул
maximus_kn



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyПет Фев 11, 2011 8:55 pm

Благодаря за полезната информация.Омръзна ми да вадя капачки и фолио от цигари.Затова питах,дали има шанс.Но ще се примириме със съдбата на бедни търсачи.
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyПет Фев 11, 2011 10:35 pm

Колега това което аз щете посъветвам е да слушаш много добре освен да гедаш на дисплея , специално за опаковките от цигари в над 60% от случаите по звука се познава че е фолио , гарета елементарна машина но си има своите тънкости , работата е там че дори и сигурен остава процент несигурност и затова проверка ,иначе има риск да се изпусне нещо интересно ! Колкото до капачките , удряш на кръст и гледаш как бие , ако в едната страна бие желязо или съвсем леко припука на желязо значи веротно е капачка (става въпрос за бирени капачки)! Практика и твае според мене , бавно и със слушане , щото и без друго нее от най далбоките апарати и ако не слушаш добре и най -вероятно ще изпуснеш неща !
Върнете се в началото Go down
maximus_kn
Консул
Консул
maximus_kn



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyПет Фев 11, 2011 10:52 pm

На замърсено е кошмар,какъвто и да е апарат. А на обект най-добре е да се вадят всички сигнали. Така мисля . Случвало ли ти се е под камък или керемида цветна монета да ти я дава черен сигнал? На мен ми се случи и от тогава проверявам всичко.
Върнете се в началото Go down
DTELHO
Легионер
Легионер
DTELHO



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyПет Фев 11, 2011 11:54 pm

maximus_kn написа:
На замърсено е кошмар,какъвто и да е апарат. А на обект най-добре е да се вадят всички сигнали. Така мисля . Случвало ли ти се е под камък или керемида цветна монета да ти я дава черен сигнал? На мен ми се случи и от тогава проверявам всичко.

Такае съгласен съм с теб , на обект се вади всичко, за фолиото става въпрос при нормално търсене на обикновен обект слабо замърсен тогава се познава , просто го свири много силно по начин който се усеща ! Все още немисее случвало , веднъж имах случай цвят под камък но беше 50/50 сигнала ,няма как винаги да се вади всичко но когато е под съмнение е по-добре да несе оставя ! Специално за пеперудата когато съм с нея и ми свири черно ,хубав плътен сигнал съм предобеден че е железен предмета, щом е плътен сигнал и нее съмнителен , а ръждивите железа в много от случаите ги дава цвят ! Ти с какво работиш със СЕФ ли си или със стандартната ?
Върнете се в началото Go down
maximus_kn
Консул
Консул
maximus_kn



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 8:57 am

С малката антена съм. Не мога да се похваля с дълбочини. Предполагам,че имаш представа как работи с нея.Ще му поръчам по-голяма антена и ще стане за работа. Иначе сега го ползвам само за табан.
Върнете се в началото Go down
Александър
Легионер
Легионер
Александър



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 6:13 pm

Ползвах цедка 250 и съм много доволен просто трябва да и свикнеш и да гледаш по често дисплея, когато си над капачка индикатора на дисплея поне в 90 процента от случойте залепва на пред последното или на пред пред последното деление на дисплея - така става и при някой по-големи монети. По принцип на монети индикатора подскача на две три места по скалата най- добре направи тест за да разбереш какво ти обеснявам Smile Very Happy
Върнете се в началото Go down
maximus_kn
Консул
Консул
maximus_kn



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 7:09 pm

Гледам дисплея ама нищо не разбирам.Като хване сигнал и стане дискотека.Явно не съм му свикнал,ама като се оправи времето ще поработиме и всичко ще се нареди.Ако някой е снимал как работи ,нека да качи клип.Благодаря за коментарите.
Върнете се в началото Go down
Александър
Легионер
Легионер
Александър



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 7:57 pm

Дискотеката става при смущения намери като за начало чисто място
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 8:01 pm

Намали чувствителността или излез навън на чисто.
С коя сонда си?


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
maximus_kn
Консул
Консул
maximus_kn



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 8:05 pm

www.mdetectors.com написа:
Намали чувствителността или излез навън на чисто.
С коя сонда си?

С малката. А чувствителността на колко трябва да е,за да работи спокойно? И няма ли да падне дълбочината?
Върнете се в началото Go down
wallb2
Консул
Консул
wallb2



Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 8:45 pm

maximus_kn написа:
www.mdetectors.com написа:
Намали чувствителността или излез навън на чисто.
С коя сонда си?

С малката. А чувствителността на колко трябва да е,за да работи спокойно? И няма ли да падне дълбочината?

С малката сонда и с по голямата 9/12 нормално на 6 деление, въпреки, че на 7 чувствителност извън населени места е най добре... телефон не носи вкл влияе му... жици също радиостанции.. СЕФ сондата е много по чувствителна към смущения- поне това съм забелязъл
Върнете се в началото Go down
carlav
Легионер
Легионер




Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyСъб Фев 12, 2011 9:36 pm

maximus_kn написа:
Гледам дисплея ама нищо не разбирам.Като хване сигнал и стане дискотека.Явно не съм му свикнал,ама като се оправи времето ще поработиме и всичко ще се нареди.Ако някой е снимал как работи ,нека да качи клип.Благодаря за коментарите.
Според мен ,най добре е само на звук,няма дисплей,скала,и да ти се замайва главата,особенно на замърсен обект,кое по напред да гледаш Cool
Върнете се в началото Go down
marrio
Новобранец
Новобранец




Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискриминация на Garrett ACE 250   Garrett - Дискриминация на Garrett ACE 250 EmptyВто Мар 22, 2011 8:47 pm

мдаа,май е най-добре да не се маха фолиото Very Happy
Върнете се в началото Go down
 
Дискриминация на Garrett ACE 250
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Металотърсач GARRETT ATX огря със страшна сила 50-годишния юбилей на GARRETT ELECTRONICS USA
» Полезна добавка за металотърсач Garrett AT Gold Garrett AT Pro
» търся апарат с добри показатели

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: