Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH kupuvam голден nexus врътка TEKNETICS 5000 Майнлаб tesoro Fisher mask нишани nokta wave miladinka prodavam Coil lorenz грунда GOLD Minelab маск deus пират Simplex Spectrum
 

 Проблем с металдетектор

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 5:01 pm

На скоро ми попадна метал детектор правен , имаше малко проблеми докато го стартирам, захранването му беше под всяка критика,за това на ново запоявах захранващите му кабели ! Подкарах я машинката и дори вече 20 стотинки от старите съм напред ! Та имам питане, металдетектора постоянно пищи, когато отида до метал започва да си тътка за желязо едно за моменти и злато друго, има си дискриминатор и индикатор, ноооо това пищене е дразнещо постоянно Защо се получава така ? Мога да го снимам няма проблем за това, лошото е че незнам нищо за него кой го е изработил и кой точно модел е за да запитам в правилния форум !
А и да споделя, аз съм любиртел и ходя да джъткам по плажа с него но ми направи впечатление че 30-40 см си ги хваща батерията която му купих и сложих е 12 V / 2,5 Ah!
Благодаря предварително, отговарям на въпроси относно уреда !
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 5:15 pm

zero0000 написа:
На скоро ми попадна метал детектор правен , имаше малко проблеми докато го стартирам, захранването му беше под всяка критика,за това на ново запоявах захранващите му кабели ! Подкарах я машинката и дори вече 20 стотинки от старите съм напред ! Та имам питане, металдетектора постоянно пищи, когато отида до метал започва да си тътка за желязо едно за моменти и злато друго, има си дискриминатор и индикатор, ноооо това пищене е дразнещо постоянно Защо се получава така ? Мога да го снимам няма проблем за това, лошото е че незнам нищо за него кой го е изработил и кой точно модел е за да запитам в правилния форум !
А и да споделя, аз съм любиртел и ходя да джъткам по плажа с него но ми направи впечатление че 30-40 см си ги хваща батерията която му купих и сложих е 12 V / 2,5 Ah!
Благодаря предварително, отговарям на въпроси относно уреда !

Колега първо добре дошъл във форума.Направи снимки на апарата и ги качи,да видят момчетата къкъв е модела.Може самия майстор пък да си познае изработката и да ти пише.Така само ще се гадае и няма да може да ти се отговори правилно на въпросите които задаваш.Успех.


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 7:03 pm

https://2img.net/r/ihimizer/i/p1013194p.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/p1013211.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/p1013215.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/p1013216.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/p1013227.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/p1013237.jpg/

Ето снимки на детектора !Проблем с металдетектор P1013194p
Върнете се в началото Go down
ztec
Консул
Консул
ztec



Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 7:52 pm

zero0000 написа:
На скоро ми попадна метал детектор правен , имаше малко проблеми докато го стартирам, захранването му беше под всяка критика,за това на ново запоявах захранващите му кабели ! Подкарах я машинката и дори вече 20 стотинки от старите съм напред ! Та имам питане, металдетектора постоянно пищи, когато отида до метал започва да си тътка за желязо едно за моменти и злато друго, има си дискриминатор и индикатор, ноооо това пищене е дразнещо постоянно Защо се получава така ? Мога да го снимам няма проблем за това, лошото е че незнам нищо за него кой го е изработил и кой точно модел е за да запитам в правилния форум !
А и да споделя, аз съм любиртел и ходя да джъткам по плажа с него но ми направи впечатление че 30-40 см си ги хваща батерията която му купих и сложих е 12 V / 2,5 Ah!
Благодаря предварително, отговарям на въпроси относно уреда !
Моето мнение е че апарата при всички положения трябва да посети някой майстор.Предполагам че питата ще иска баланс.Избери си някой бг майстор на апарати и му я прати да я погледне.
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 8:02 pm

Интересното е че когато го закача на захранване от ел мрежата с трансформатор на 12 V детектора работи перфектно, издава звуци само тогава когато засече метал, а като го закача на батериите постоянно пищи !
Върнете се в началото Go down
georgi_at
Легионер
Легионер
georgi_at



Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 8:30 pm

да не е на 18 в.
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 8:36 pm

незнам, как да разбера, батерията с която ми го дадоха беше на 12 V и от там съдя че е на толкова! Има ли начин как да разбера ?
Върнете се в началото Go down
georgi_at
Легионер
Легионер
georgi_at



Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyЧет Апр 28, 2011 8:48 pm

значи трябва ти по компетентен ,като отвори апарата сигурно ще се сети по захранването,ако не измери трансформатора си който сигурно на изхода няма да е 12 а малко повече и добави още батерии.
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyПет Апр 29, 2011 10:08 am

Измерих го , единствената разлика е в ампеража , а това ме озадачава, батерията която трябва да му сложа за да достигна този ампераж е доста голяма явно нещо друго има !
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyПет Апр 29, 2011 8:44 pm

zero0000 написа:
Измерих го , единствената разлика е в ампеража , а това ме озадачава, батерията която трябва да му сложа за да достигна този ампераж е доста голяма явно нещо друго има !

Каква е тази разлика в консумацията,колко е на батерия и на изправител. Къде закачаш изправителя когато го захранваш и колко е напрежението на батерията и на основната платка в работещ режим ако е само батерия.
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyПет Апр 29, 2011 9:30 pm


Каква е тази разлика в консумацията,колко е на батерия и на изправител. Къде закачаш изправителя когато го захранваш и колко е напрежението на батерията и на основната платка в работещ режим ако е само батерия.[/quote]



Значи изправителя го закачам там където е по принцип извода за батерията и там и закачам уреда, явно меря напрежението което влиза в уреда и ми показва 12 ,20V / 5,6 Ah, а батерията с която ми го дадоха беше на 12 V /1,4 Ah но беше заминала дори нестава и за зарежане и си купих нова отново на 12 V/ само че на 2,3 Ah но проблема си остава!
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyПет Апр 29, 2011 10:11 pm

Petronii ти виждал ли си такъв вариант на металдетектора,много ми е чудно от кой е изработен
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyСъб Апр 30, 2011 12:58 am

zero0000 написа:
Petronii ти виждал ли си такъв вариант на металдетектора,много ми е чудно от кой е изработен

Не , не съм виждал такъв , предполагам е някаква цигулка щом е със стрелка . Нещо ми се струва не мериш както трябва ,какви са тези 5,6 Аh
премери каква консумация има уреда като мериш тока ,а не напрежението . Не знам дали не е и тази нова батерия калпава ,затова ти казах да мериш напрежението и тока ,когато апарата работи на батерия.

Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyСъб Апр 30, 2011 1:16 am

И така го мерих напрежението пада някъде на 12 V а в готовност барерията е на 12,6 V чудя се утре дали да не сваля батерията от UPS на камината и да го пробвам с нея и той е на 12 V !
И друго ми направи впечатление че доста добре свири на камъни но поне ги отделя като за желязо стена
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyСъб Апр 30, 2011 1:25 am

zero0000 написа:
И така го мерих напрежението пада някъде на 12 V а в готовност барерията е на 12,6 V чудя се утре дали да не сваля батерията от UPS на камината и да го пробвам с нея и той е на 12 V !
И друго ми направи впечатление че доста добре свири на камъни но поне ги отделя като за желязо стена

Това че пада на 12 В никак не е добре ,особено ако е веднага като го включиш. Трябва да премериш тока , каква е консумацията в милиампери.
Другото неприятно е да свири камъните , незнам дали е ръчен земния баланс , но определено уреда се нуждае от сериозна настройка.
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyСъб Апр 30, 2011 1:41 am

Дай ми съвет на кой да го изпратя да го провери,защото найстина и идея си нямам от настройки а и човека който го е правил старателно си е заличил параметрите на елементите и явно трябва да го бърника човек с добри познания в тази област
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyСъб Апр 30, 2011 2:07 am

zero0000 написа:
Дай ми съвет на кой да го изпратя да го провери,защото найстина и идея си нямам от настройки а и човека който го е правил старателно си е заличил параметрите на елементите и явно трябва да го бърника човек с добри познания в тази област

Не мога да ти дам конкретно предложение , разпитай колеги от твоя район, навсякъде има местни майстори ,който правят нещо ,нали сме държавата с най-много производители на металдетектори спрямо глава население, на всичко отгоре търкат със шкурка елементите отгоре за да не се разбере какви са , а това че са 80 % копия на фабрични с малко доработки са дребни подробности.

bounce
Върнете се в началото Go down
zero0000
Новобранец
Новобранец




Проблем с металдетектор Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с металдетектор   Проблем с металдетектор EmptyСъб Апр 30, 2011 2:12 am

Благодаря за съвета ! Трябва да видя някой от Бургас дали се подвизава в Форумите Shocked
Върнете се в началото Go down
 
Проблем с металдетектор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» проблем с АСЕ 350
» проблем при асе 250
» проблем с буксата

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Български металдетектори-
Идете на: