Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta Simplex kupuvam Fisher mask nexus Spectrum GOLD VANQUISH Майнлаб wave врътка маск tesoro нишани deus Coil TEKNETICS Minelab пират miladinka голден prodavam lorenz грунда 5000
 

 почистване на монети

Go down 
+25
pirat1944
ivanasen
kokodgambo6666
Rgogo
Чумата
pesh0
balkan
F-75
QNUS
stan960
jordan_nenov
miros
dukavataz
galus
charon
vvurbanov
colin96
bobo
pet1r90
JORDANOS
ivangrozni
borisov
pechkata
miki
ivdebul
29 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
F-75
Новобранец
Новобранец




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyПон Сеп 10, 2012 9:24 pm

Да виненият оцет е киселина ,но по никакъв начин не уврежда патината,само омекотява налепите.Пробвай на някой бронзак без особена стойност за да повярваш.Ако си работил с вар или цимент и ти се е напукала кожата на ръцете,ако ги намажеш с оцет веднага облекчава и омекотява кожата,така ,че не е толкова силно киселинен.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyПон Сеп 10, 2012 11:54 pm

И както ти побеляват ръцете след тая операция,що не кажеш че същото става и с патината -Мое ги намажеш с вазелин да придобият цвета на естествената патина ма след неколко часа пак същото и требе да повтаряш историята.Плюс това тая галимация с оцета може да се получи при едър бронз със здрава патина -Я я опитай при рехава светлозелена патина или при медни антониниани даже с посребровката-Един такъв "спец" по нашенско преди 12г. така еба майката на гърне с 1800 антониниана -Просто го поля с 4-5 бутилки оцет и го остави да отлежава дока додат прекупвачите-Нали са сещате после ква беше цената на монетите ................................... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
balkan
Новобранец
Новобранец




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Сеп 11, 2012 1:04 am

аз лично с КОКА-КОЛА ги почиствам, малко повечко трябва да седят, но се чистят повече от перфектно
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Сеп 11, 2012 9:56 pm

Да ви питам колеги, не ползвате ли от готовите разтвори за почистване на различните видове монети?
В Мдетекторса продават, аз бачкам с тях и смятам, че резултатите са повече от добри. Иска се малко повече търпение, щото става по-бавно, но за сметка на това стават качествено !
Късмет на всички !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
pesh0
Новобранец
Новобранец
pesh0



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Сеп 11, 2012 10:50 pm

jordan можеш ли да покажен някоя снимка на преди и след почистването с тези разтвори. С какво ли не чистих една монета и не става и не става и накрая я развалих с една четка на дремела с косъмчета като на четка за зъби добре ,че монетата и без това не ставаше за нищо както и да е Smile
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСря Сеп 12, 2012 4:05 pm

Да не забравите , че притежанието на антични монети е престъпление и се наказва с глоба от няколко хиляди лева и между другото се опитват да те изкарат прекупвач и да ти лепнат 50000 глоба и 5 г затвор.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСря Сеп 12, 2012 6:25 pm

Мм,даа -Положението с НК е кофти-Никакви промени -Именно за това преди се дърлях с този и онзи дето завели дело на Пилат Понтий в МК и он им рекъл -Па нема ядове носете си металдетекторите,дръжте си ги за украшение у избата, търгувайте си с тех и т.н. бла,бла,бла -После обаче............................ полиция -Между другото случайно ми попадна статия във в.ТРУД -Очевидно ще има промени в Закона и дори е сформирана работна група за това -Дали обаче те ще се отнасят и до нашего брата за сега -Тъмна Индия -Нещо обаче ще има осезателна промяна на статуквото щото археологическата гилдия беше надигнала вой до небесата................... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСря Сеп 12, 2012 9:51 pm

Колега , само на теб ли ти направи впечатление тази "малка " подробност? Археолозите се вайкаха защото мислят да им "вземат "комисията , която казва кое е обект и на кого да дадем парите.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСря Сеп 12, 2012 10:16 pm

Wink -Ами,не е малко брат -Демек ша им отрежат баят от субсидийте-Упс,далаверата........................... Laughing Laughing Laughing ps -Или по точно идеята е да подлежат на Данъчен Контрол................................
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyЧет Сеп 13, 2012 6:15 pm

виште сега днеска на мен какво ми се случи преди 11 месеца граничните ни пребраха , предадохме лопатите и машините с протокол за доброволно предаване .
днес ми звани някъв от прокуратурата и ми каза да отида да си взема машината с лопатата .....
отивам аз и ми дава един плик с ламаринки гилзи , боклуци .... и един човал с лопатите .
викам му аз ами де са машините той ми вади един лист и ми чете
метало търсачите били пратени в минестерството на науката .
монетата била предадена в музея в грдад Добрич .
само че не беше една монета .....
къде е другата и останалите работи .... никои не знае ...
както и да е подписвам се аз на тефтера му там и взимам човала с лопатите 4 на брой и си излизам от съда ...
излязох и късам човала с радоста че ми върнаха по-не хубавата лопата ама КУРЕЦ на колегите лопатите вътре ама моята я няма ...... сложели една изгнила съпа и счупен вързан с тел ужас ....

колко са долни , лопата ми пребрали копеленцата ..... че такива неща днеска с мен ...Very Happy
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyЧет Сеп 13, 2012 9:51 pm

До съд стигна ли се?


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
pet1r90
Цезар
Цезар
pet1r90



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyЧет Сеп 13, 2012 10:17 pm

не , този кавал в прокуратурата каза че делото се прекратило и прокурора се е възпроизнесал ....
голяма работа е решил да ни изчезнат машините и лопатата да ми сменят , гадовете .....
Върнете се в началото Go down
Rgogo
Новобранец
Новобранец
Rgogo



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСря Окт 24, 2012 10:18 pm

Истината е нагоди от няколко вида игли малка телена четка, и четка за заби със скъсени връхчета никакво мокрене на монетите с вода. И много търпение .Това се отнася за медните монети сребърните ,може малко да киснат в вряла вода.медни монети не ги топете в оцет резултата после е плачевен .Ако си я почистил добре може малко с паста за зъби и с четка леко да се полира след това на края пак на сухо с четка за зъби ( скъсени връхчета)се полира докато ти хареса блясъка на патината.Вазелин или мазането с него е краен избор освен ако е много матова патината това е по ваш избор. Шашо 2 внимание Капката дълбае камъка не със силата си, а с постоянното си падане.

Върнете се в началото Go down
kokodgambo6666
Новобранец
Новобранец




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyПон Май 13, 2013 7:57 pm

БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗЧЕРПАТЕЛНИЯТ ОТГОВОР
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyПон Май 13, 2013 10:17 pm

-РрГоГо е прав относно бронзовите монети -Ако вземете да ги варите вероятно калта и патината ша образуват такова съединение дето да нема отлепване освен ако не искате да ги изчистите до бронз или мед -За сребърните също не съм сигурен че е от голямо значение дали ша ги вариш-Безпредметно е -При тях си има химически разтвори дето действат безотказно и без варене....................................... Wink Smile
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Май 14, 2013 11:34 am

Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
pirat1944
Легионер
Легионер
pirat1944



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Май 14, 2013 4:50 pm

ivanasen написа:
Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy
привет,колега,,,а ,,случайно,,да знаеш къде се продава бадемевото масло,,,и има ли ,,,ефект,,че нещо все ,,калпави,,излизат, и доста труд се хвълля,че да добият що годе,,пазарен,,вид,,
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Май 14, 2013 5:28 pm

pirat1944 написа:
ivanasen написа:
Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy
привет,колега,,,а ,,случайно,,да знаеш къде се продава бадемевото масло,,,и има ли ,,,ефект,,че нещо все ,,калпави,,излизат, и доста труд се хвълля,че да добият що годе,,пазарен,,вид,,

Икаров бадемово масло във всяка аптека се продава. Около 3 лв.
Поставяш монетата и кисне 1-2 дни
След това налепа става мек и лесно пада.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Balbinus
Новобранец
Новобранец




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyНед Авг 11, 2013 2:47 pm

Аз на няколко пъти съм пробвал с сол и вода и става само че има много търкане ...
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСъб Дек 28, 2013 8:22 pm

jordan_nenov написа:
stan960 написа:
Laughing Laughing  Laughing -Колега Върбанов -Според мен колегата Августус 1 е нещо като новозапалил се по античната нумизматика -Вероятно за това държи всичко да е полирано да блясък -Кой да му каже че примерно една от забележките на дилърите е: -Монетата да е почистена - Но колкото се може по малко да се третира химически или механично.........................-Иначе тва е една от предпоставките им да те ебават с цената. :bienvenue Laughing
Колега stan960, дилъри, цени...
Твърде опасно изказване.
Нека пазим форумите чисти от такива провокативни постове.
Късмет на всички колеги.
Правилна забележка. Много 007 има и тук така че умната
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСъб Дек 28, 2013 8:26 pm

ivanasen написа:
Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy
Не минавай директно към практиката колега Very Happy преди това малко  study е за предпочитане за да не повредиш нещо ценно и да си блъскаш после главата в стената
Върнете се в началото Go down
werewolf1
Легионер
Легионер




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyСъб Дек 28, 2013 11:58 pm

batned написа:
ivanasen написа:
Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy
Не минавай директно към практиката колега Very Happy преди това малко  study е за предпочитане за да не повредиш нещо ценно и да си блъскаш после главата в стената

Колега , кажи твоето мнение ,как да се почистват броновите монети и сребърни те?
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Яну 21, 2014 7:17 pm

Колеги здравейте. По назад в темата писахте 4е кислородната вода върши работа. За какви монети е подходяща. За бронзовите казахте 4е става , а за сребърна дали ще става.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Яну 21, 2014 7:42 pm

Само за бронзовите! За другите най-евтиното - лимонтозу /лимонена киселина/.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




почистване на монети - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   почистване на монети - Page 4 EmptyВто Яну 21, 2014 7:46 pm

Аз ги 4истя сребърните с лимонена киселина оба4е имам една която не съм сигурен 4е е цялата сребърна. Може да е само посребрена. Много слепнала кал има по нея и затова не съм сигурен. Страх ме е 4е ако е посребрена ще я прецакам ако я сложа в лимонена киселина. Трябва ми нещо което само да омекоти налепа
Върнете се в началото Go down
 
почистване на монети
Върнете се в началото 
Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Почистване на монети.
» практическо ръководство за почистване на монети
» Монети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: