Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за металотърсачи. СПОРТЕН КЛУБ ПО МЕТАЛДЕТЕКТИНГ MDETECTORS

ИндексИндекс  GalleryGallery  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  ПРОГРАМА С ТОЧКИТЕПРОГРАМА С ТОЧКИТЕ  

Металотърсачи XP DEUS

Официален представител

ПРОМОЦИЯ СОНДИ

ВИЖТЕ КОМПЛЕКТИТЕ
С ULTIMATE СОНДИ

Металотърсач на Кредит

ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

TBI-На кредит

Similar topics
Навигация

МАГАЗИН ДЕТЕКТОРИ

Продавам търсеща сонда SEF 38x30см./15x12"/ DD за Fisher F75!
Пет Сеп 22, 2017 7:23 pm by ivanasen
Сондата е на 1-2 излизания и е работено общо 2-3 часа с нея. Продавам я защото терена при нас не …

Comments: 0
Продавам Silent 2DD на Миладин
Чет Авг 24, 2017 4:40 pm by deadline
Продавам Silent 2DD на Миладин.
490лв.
Габрово
0988701622

[url=https://servimg.com/view/19629733/80]

Продава се металотърсач Pulse
Съб Май 20, 2017 4:49 pm by pechkata
Продава се металотърсач Pulse
- 1200 лв.
телефон 0894364351

[url=https://servimg.com/view/19656657/6]

Comments: 1
Fisher Gold Bug MEGA ULTIMATE - 2 сонди
Сря Дек 07, 2016 6:30 pm by titpulo
Продавам Fisher Gold Bug MEGA ULTIMATE - 2 сонди.На няма и месец,купуван от SHOP.IMPERIO.BG.Почти …

Keywords
Ултимейт prodavam sorex продавам GOLD coinmaster сонда wave POWER торнадо nexus голден врътка това пират golden MAXX kupuvam Майнлаб металотърсач pirate маск истина грунда miladinka mask
Share | 

почистване на монети

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
F-75
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Пон Сеп 10, 2012 9:24 pm

Да виненият оцет е киселина ,но по никакъв начин не уврежда патината,само омекотява налепите.Пробвай на някой бронзак без особена стойност за да повярваш.Ако си работил с вар или цимент и ти се е напукала кожата на ръцете,ако ги намажеш с оцет веднага облекчава и омекотява кожата,така ,че не е толкова силно киселинен.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Пон Сеп 10, 2012 11:54 pm

И както ти побеляват ръцете след тая операция,що не кажеш че същото става и с патината -Мое ги намажеш с вазелин да придобият цвета на естествената патина ма след неколко часа пак същото и требе да повтаряш историята.Плюс това тая галимация с оцета може да се получи при едър бронз със здрава патина -Я я опитай при рехава светлозелена патина или при медни антониниани даже с посребровката-Един такъв "спец" по нашенско преди 12г. така еба майката на гърне с 1800 антониниана -Просто го поля с 4-5 бутилки оцет и го остави да отлежава дока додат прекупвачите-Нали са сещате после ква беше цената на монетите ................................... Laughing Laughing Laughing
balkan
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Сеп 11, 2012 1:04 am

аз лично с КОКА-КОЛА ги почиствам, малко повечко трябва да седят, но се чистят повече от перфектно
jordan_nenov
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Сеп 11, 2012 9:56 pm

Да ви питам колеги, не ползвате ли от готовите разтвори за почистване на различните видове монети?
В Мдетекторса продават, аз бачкам с тях и смятам, че резултатите са повече от добри. Иска се малко повече търпение, щото става по-бавно, но за сметка на това стават качествено !
Късмет на всички !

ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
pesh0
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Сеп 11, 2012 10:50 pm

jordan можеш ли да покажен някоя снимка на преди и след почистването с тези разтвори. С какво ли не чистих една монета и не става и не става и накрая я развалих с една четка на дремела с косъмчета като на четка за зъби добре ,че монетата и без това не ставаше за нищо както и да е Smile
ivangrozni
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Сря Сеп 12, 2012 4:05 pm

Да не забравите , че притежанието на антични монети е престъпление и се наказва с глоба от няколко хиляди лева и между другото се опитват да те изкарат прекупвач и да ти лепнат 50000 глоба и 5 г затвор.
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Сря Сеп 12, 2012 6:25 pm

Мм,даа -Положението с НК е кофти-Никакви промени -Именно за това преди се дърлях с този и онзи дето завели дело на Пилат Понтий в МК и он им рекъл -Па нема ядове носете си металдетекторите,дръжте си ги за украшение у избата, търгувайте си с тех и т.н. бла,бла,бла -После обаче............................ полиция -Между другото случайно ми попадна статия във в.ТРУД -Очевидно ще има промени в Закона и дори е сформирана работна група за това -Дали обаче те ще се отнасят и до нашего брата за сега -Тъмна Индия -Нещо обаче ще има осезателна промяна на статуквото щото археологическата гилдия беше надигнала вой до небесата................... Laughing Laughing Laughing
ivangrozni
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Сря Сеп 12, 2012 9:51 pm

Колега , само на теб ли ти направи впечатление тази "малка " подробност? Археолозите се вайкаха защото мислят да им "вземат "комисията , която казва кое е обект и на кого да дадем парите.
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Сря Сеп 12, 2012 10:16 pm

Wink -Ами,не е малко брат -Демек ша им отрежат баят от субсидийте-Упс,далаверата........................... Laughing Laughing Laughing ps -Или по точно идеята е да подлежат на Данъчен Контрол................................
pet1r90
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Чет Сеп 13, 2012 6:15 pm

виште сега днеска на мен какво ми се случи преди 11 месеца граничните ни пребраха , предадохме лопатите и машините с протокол за доброволно предаване .
днес ми звани някъв от прокуратурата и ми каза да отида да си взема машината с лопатата .....
отивам аз и ми дава един плик с ламаринки гилзи , боклуци .... и един човал с лопатите .
викам му аз ами де са машините той ми вади един лист и ми чете
метало търсачите били пратени в минестерството на науката .
монетата била предадена в музея в грдад Добрич .
само че не беше една монета .....
къде е другата и останалите работи .... никои не знае ...
както и да е подписвам се аз на тефтера му там и взимам човала с лопатите 4 на брой и си излизам от съда ...
излязох и късам човала с радоста че ми върнаха по-не хубавата лопата ама КУРЕЦ на колегите лопатите вътре ама моята я няма ...... сложели една изгнила съпа и счупен вързан с тел ужас ....

колко са долни , лопата ми пребрали копеленцата ..... че такива неща днеска с мен ...Very Happy
Чумата
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Чет Сеп 13, 2012 9:51 pm

До съд стигна ли се?

За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
pet1r90
Цезар
Цезар

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Чет Сеп 13, 2012 10:17 pm

не , този кавал в прокуратурата каза че делото се прекратило и прокурора се е възпроизнесал ....
голяма работа е решил да ни изчезнат машините и лопатата да ми сменят , гадовете .....
Rgogo
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Сря Окт 24, 2012 10:18 pm

Истината е нагоди от няколко вида игли малка телена четка, и четка за заби със скъсени връхчета никакво мокрене на монетите с вода. И много търпение .Това се отнася за медните монети сребърните ,може малко да киснат в вряла вода.медни монети не ги топете в оцет резултата после е плачевен .Ако си я почистил добре може малко с паста за зъби и с четка леко да се полира след това на края пак на сухо с четка за зъби ( скъсени връхчета)се полира докато ти хареса блясъка на патината.Вазелин или мазането с него е краен избор освен ако е много матова патината това е по ваш избор. Шашо 2 внимание Капката дълбае камъка не със силата си, а с постоянното си падане.

kokodgambo6666
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Пон Май 13, 2013 7:57 pm

БЛАГОДАРЯ ЗА ИЗЧЕРПАТЕЛНИЯТ ОТГОВОР
stan960
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Пон Май 13, 2013 10:17 pm

-РрГоГо е прав относно бронзовите монети -Ако вземете да ги варите вероятно калта и патината ша образуват такова съединение дето да нема отлепване освен ако не искате да ги изчистите до бронз или мед -За сребърните също не съм сигурен че е от голямо значение дали ша ги вариш-Безпредметно е -При тях си има химически разтвори дето действат безотказно и без варене....................................... Wink Smile
ivanasen
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Май 14, 2013 11:34 am

Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
pirat1944
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Май 14, 2013 4:50 pm

ivanasen написа:
Бронзовите монети ги слагам да киснат в бадемово масло и след това с остро медно телче ги почиствам. Very Happy
привет,колега,,,а ,,случайно,,да знаеш къде се продава бадемевото масло,,,и има ли ,,,ефект,,че нещо все ,,калпави,,излизат, и доста труд се хвълля,че да добият що годе,,пазарен,,вид,,
ivanasen
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Май 14, 2013 5:28 pm

pirat1944 написа:
ivanasen написа:
привет,колега,,,а ,,случайно,,да знаеш къде се продава бадемевото масло,,,и има ли ,,,ефект,,че нещо все ,,калпави,,излизат, и доста труд се хвълля,че да добият що годе,,пазарен,,вид,,

Икаров бадемово масло във всяка аптека се продава. Около 3 лв.
Поставяш монетата и кисне 1-2 дни
След това налепа става мек и лесно пада.

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Balbinus
Новобранец
Новобранец

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Нед Авг 11, 2013 2:47 pm

Аз на няколко пъти съм пробвал с сол и вода и става само че има много търкане ...
batned
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Съб Дек 28, 2013 8:22 pm

jordan_nenov написа:
stan960 написа:
Laughing Laughing  Laughing -Колега Върбанов -Според мен колегата Августус 1 е нещо като новозапалил се по античната нумизматика -Вероятно за това държи всичко да е полирано да блясък -Кой да му каже че примерно една от забележките на дилърите е: -Монетата да е почистена - Но колкото се може по малко да се третира химически или механично.........................-Иначе тва е една от предпоставките им да те ебават с цената. :bienvenue Laughing
Колега stan960, дилъри, цени...
Твърде опасно изказване.
Нека пазим форумите чисти от такива провокативни постове.
Късмет на всички колеги.
Правилна забележка. Много 007 има и тук така че умната
batned
Преторий
Преторий

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Съб Дек 28, 2013 8:26 pm

ivanasen написа:
Не минавай директно към практиката колега Very Happy преди това малко  study е за предпочитане за да не повредиш нещо ценно и да си блъскаш после главата в стената
werewolf1
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Съб Дек 28, 2013 11:58 pm

batned написа:
ivanasen написа:
Не минавай директно към практиката колега Very Happy преди това малко  study е за предпочитане за да не повредиш нещо ценно и да си блъскаш после главата в стената

Колега , кажи твоето мнение ,как да се почистват броновите монети и сребърни те?
borislav123
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Яну 21, 2014 7:17 pm

Колеги здравейте. По назад в темата писахте 4е кислородната вода върши работа. За какви монети е подходяща. За бронзовите казахте 4е става , а за сребърна дали ще става.
ivanasen
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Яну 21, 2014 7:42 pm

Само за бронзовите! За другите най-евтиното - лимонтозу /лимонена киселина/.

borislav123
Консул
Консул

ПисанеЗаглавие: Re: почистване на монети   Вто Яну 21, 2014 7:46 pm

Аз ги 4истя сребърните с лимонена киселина оба4е имам една която не съм сигурен 4е е цялата сребърна. Може да е само посребрена. Много слепнала кал има по нея и затова не съм сигурен. Страх ме е 4е ако е посребрена ще я прецакам ако я сложа в лимонена киселина. Трябва ми нещо което само да омекоти налепа

почистване на монети
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» почистване на монети
» практическо ръководство за почистване на монети
» Предават ценни монети на музей, той ги отказва
» Полски монети???
» Почистване