Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
miladinka нишани GOLD Майнлаб голден TEKNETICS wave врътка deus nokta Coil prodavam mask kupuvam nexus Minelab Simplex 5000 пират lorenz грунда VANQUISH tesoro Spectrum Fisher маск
 

 какъв е тоя костен артефакт и от кой период

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
i4erguboil
Новобранец
Новобранец




какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyСря Яну 18, 2012 9:20 pm

Здравейте, в едно коренище намерих тоя костен артефакт, излиза и много керамика и различни други животински и рибни кости.....за какво е служил тоя и от кой период долу горе......в отворите има ясни следи от износване...може би от кожени ремъци или върви някакви...какво е вашето мнение за това.....
Върнете се в началото Go down
i4erguboil
Новобранец
Новобранец




какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyСря Яну 18, 2012 9:26 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/827/pa250014.jpg/ https://2img.net/r/ihimizer/img543/9761/pa250015.jpg
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyЧет Яну 19, 2012 12:42 am

Мисля е Шнола за коса -Използваната за целта кост ми прилича да е човешка и вероятно можем да я отнесем към Неолитният период.
Върнете се в началото Go down
borisov
Консул
Консул
borisov



какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyЧет Яну 19, 2012 3:40 pm

Колега какъв е цвят е керамиката и дебелината и каква е защото съм попадал на подобни костни артефакти на терен Рим-Византия
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyЧет Яну 19, 2012 4:30 pm

Бе то и аз съм виждал костна врътка на селище късен Рим -ма туй не значи че е Римска -Към мнението за вероятен Неолит ме насочи не само че е от кост ами и характерната шарка която ще видите изписана върху много от керамичните съдове от Неолита.
Върнете се в началото Go down
i4erguboil
Новобранец
Новобранец




какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyНед Яну 22, 2012 6:39 pm

borisov написа:
Колега какъв е цвят е керамиката и дебелината и каква е защото съм попадал на подобни костни артефакти на терен Рим-Византия
.....ами иима всякаква керамика....както фина и добру изпечена и твърда....така и груба сива и черна....или отвън червена а сърцевината черна........излиза керамика с резки като орнамент и с орнамент като на костения артефакт......но определено е селище или по точно казано дом...защото тия животински и риби костици..............а самия факт че е костено не подсказва ли наистина както казва колегата по горе че е от доста ранен период....медно-каменна епоха например
Върнете се в началото Go down
i4erguboil
Новобранец
Новобранец




какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyНед Яну 22, 2012 6:44 pm

........а ако трябва да се съди по монети.......не на същото място но съвсем наблизо............излезе монета от одесос-грубо 200 г пр.хр.......и много византийски медни коруби............това не подсказва ли че там е имало живот(не знам дали с прекъсване или без)от дълбока древност та до византия..........
Върнете се в началото Go down
borisov
Консул
Консул
borisov



какъв е тоя костен артефакт и от кой период Empty
ПисанеЗаглавие: Re: какъв е тоя костен артефакт и от кой период   какъв е тоя костен артефакт и от кой период EmptyНед Яну 22, 2012 8:55 pm

Да колега там е живяно доста време търси по- упорито , по-подробно и бавно слушай сигналите недей да бързаш Cool
Върнете се в началото Go down
 
какъв е тоя костен артефакт и от кой период
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: