Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?

Go down 
+8
kafeto
VIKING
bobo
BA4O KOLIO
sitalk
don
Magikman
Mitbull
12 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСъб Май 05, 2012 1:03 pm

Колеги искам да да споделя от личен опит , че връзката е огромна, защото когато ходя за гъби по планината искам или неискам гледам по земята и търся гъби , но наред с това гледам и за керамика., а има ли керамика имало е и живот някога и по този начин се откриват доста обекти които не са археологически. Сигурен съм , че и други колеги съчетават двете неща.
Върнете се в началото Go down
Mitbull
Легионер
Легионер
Mitbull



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСъб Май 05, 2012 1:37 pm

Не пречи - гъби, охлюви, шипки... важното е да не се връщаме само с гвоздеи Very Happy
Аз даже съм обмислял вариант да закрепя една коса за питата. Тъй и тъй маам цял ден, барем да надърпам малко сено за зайците albino
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСъб Май 05, 2012 1:45 pm

Има връзка и още как!Прибирал съм се с 2 чанти с манатаркиSmile


Всяко идиотско начинание има своето философско оправдание.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСъб Май 05, 2012 2:08 pm

Cool От гъби съм изкарвал/ манатарка/ по 200-300лв на ден. Пък и обратното тръгна за гъби и апарата ми е в колата. Намера келамика и оставам гъбите. Пак далавера!
Върнете се в началото Go down
don
Про-Консул
Про-Консул




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 12:23 am

Колега,трябва да си наясно че имали и едно парче керамика по сега действащия закон става археологически обект, и хванат ли те от полиция ще има внимание долар страх
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 12:27 am

don написа:
Колега,трябва да си наясно че имали и едно парче керамика по сега действащия закон става археологически обект, и хванат ли те от полиция ще има внимание долар страх

Не е така,Дон.
Керамика има почти навсякъде.
Върнете се в началото Go down
don
Про-Консул
Про-Консул




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 9:20 pm

Чл. 146. (1) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2011 г.) Археологически обекти са всички движими и недвижими материални следи от човешка дейност от минали епохи, намиращи се или открити в земните пластове, на тяхната повърхност, на сушата и под вода, за които основни източници на информация са теренните проучвания.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 54 от 2011 г.)

(3) Недвижимите и движимите археологически обекти имат статут на културни ценности с категория съответно национално значение или национално богатство до установяването им като такива по реда на този закон.
Върнете се в началото Go down
don
Про-Консул
Про-Консул




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 9:22 pm

Как би тълкувал по-горното!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 9:37 pm

Колеги понеже аз започнах темата искам да уточня. Става въпрос за борова гора високо в планината Х . Намираш си в борове голями и береш боров пачи крак. Няма никакви белези , че в бора е имало селище. Според мен по-скоро е имало някаква пътека за пресичането на тази планина в древността и изглежда е заровено нещо от керамика което в последствие на дъждове се е счупило и монетите са се пръснали заедно с керамиката. Това там археологически обект ли е или просто късмет , че покрай гъбите си намерил късмета си. Аз неказвам да се търсят гъби в археологически обект.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 9:47 pm

Колеги усещането е страхотно в една дествена гора да намериш някакви следи от древността. Тръпката е огромна и от там идват много въпроси какво точно там се е случило. Пожелавам Ви да го изпитате.
Върнете се в началото Go down
BA4O KOLIO
Легионер
Легионер




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: престани   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 9:53 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Колеги усещането е страхотно в една дествена гора да намериш някакви следи от древността. Тръпката е огромна и от там идват много въпроси какво точно там се е случило. Пожелавам Ви да го изпитате.
Престани да пишеш глупасти бе боклук! Виж че никай не ти се вързва.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:06 pm

Слушай НЕЩАСТНИК имаш ли си представа от това което пиша. Ходил ли си по такива терени да търкаш или си знаеш някое хале или древно селище и там си баеш и копаш табани. Или мечтаеш за наи-дълбока машина , защото на по-дълбоко маже да е останало нещо още и ако хванеш някое изтъркано коце се кефиш. Ти си ШЕСТАК. ако си ходил в казармата знаеш думата , но съм сигурен , че си с мляко по устата и никога не си ходил. Като незнаеш за какво става въпрос нечети тази тема. бабо слушам
Върнете се в началото Go down
BA4O KOLIO
Легионер
Легионер




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: пръдльо   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:16 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Слушай НЕЩАСТНИК имаш ли си представа от това което пиша. Ходил ли си по такива терени да търкаш или си знаеш някое хале или древно селище и там си баеш и копаш табани. Или мечтаеш за наи-дълбока машина , защото на по-дълбоко маже да е останало нещо още и ако хванеш някое изтъркано коце се кефиш. Ти си ШЕСТАК. ако си ходил в казармата знаеш думата , но съм сигурен , че си с мляко по устата и никога не си ходил. Като незнаеш за какво става въпрос нечети тази тема. бабо слушам
Слушаи пръдльо много добре знам за какво става въпрос . Може би съм и на годините на баща ти . Пишеш във форума - все едно си мислиш на глас - никои не го интересува тук твойте усещания и разкази. Ако имаш жена или приятелка - разтягай ги на нея. И се дръж ро-сериозно !!! Не бъди лайно !!!
Върнете се в началото Go down
bobo
Консул
Консул




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:22 pm

BA4O KOLIO написа:
AVGVSTVS 1 написа:
Колеги усещането е страхотно в една дествена гора да намериш някакви следи от древността. Тръпката е огромна и от там идват много въпроси какво точно там се е случило. Пожелавам Ви да го изпитате.
Престани да пишеш глупасти бе боклук! Виж че никай не ти се вързва.
Що си мислиш така??? Shocked Виж му рлепутацията Shocked И тва за има няма месец......!Ма нали все някой трябва да пише.............Искам да кажа,че тва най вероятно е администраторски ник.! Razz
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:26 pm

Я си е..............м-та. Доста съм по-голям от теб . Ако си толкова стар оправяй ти баба си до теб. Ще ти сложат бан.Внимавай
Върнете се в началото Go down
VIKING
Про-Консул
Про-Консул
VIKING



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:27 pm

и тка да е ама се разкрива конспирасията Very Happy и ша земат да проверяват гъбарите за металотърсачи Wink
Върнете се в началото Go down
BA4O KOLIO
Легионер
Легионер




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:31 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Я си е..............м-та. Доста съм по-голям от теб . Ако си толкова стар оправяй ти баба си до теб. Ще ти сложат бан.Внимавай
[code]
Не знам какво ще ми сложиш ти но ти казах дръж се ро-достойно.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:56 pm

Страх лозе пази , незнаех , че се занимаваш с гъби. Карай по -спокойно , но внимавай с обидите.
Върнете се в началото Go down
BA4O KOLIO
Легионер
Легионер




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyНед Май 06, 2012 10:59 pm

AVGVSTVS 1 написа:
Страх лозе пази , незнаех , че се занимаваш с гъби. Карай по -спокойно , но внимавай с обидите.
Добре
Върнете се в началото Go down
kafeto
Легионер
Легионер
kafeto



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyПон Май 07, 2012 10:14 am

Ако има много гъбки устройството таже не се сваля от колата!
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyЧет Май 24, 2012 1:10 am

Интересен спор се зароди- От комерсиална гледна точка съчетанието е доста добро макар и сезонно -нема се върнеш с празни джобове от излета.Иначе друг е въпросът че по местата де растът манатарки,пачи крак или сърнела селищата трудно биха се охаректеризирали с наличието на керамика-Напротив керамиката по такива селища е нищожна почти никаква а ако има такава тя е трудно разпознаваема-Други са белезите който ще ти подскажат за наличието на такова селище но това не е предмет на този разговор.Така че споко................................. Smile
Върнете се в началото Go down
Rgogo
Новобранец
Новобранец
Rgogo



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyВто Ное 06, 2012 10:13 pm

Very Happy Мдаааа интересен спор се развихрил lol!
А относно гъбарите за прикритие е добре дано само да познават гъбите че после е тегло преяждане
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСря Ное 07, 2012 9:33 pm

Rgogo написа:
Very Happy Мдаааа интересен спор се развихрил lol!
А относно гъбарите за прикритие е добре дано само да познават гъбите че после е тегло преяждане
Ма як ти е аватара,ма малко объркващ,!Мдааааа,интересен! Very Happy Стан,батка,това съвпадение ли е,или та клонираха шефовете?
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСря Ное 07, 2012 9:38 pm

Е на моьо Аватар съм си я -"Генерал Максимус" е веке на некой друг -Нема клониране,я съм чепат за таз работа..................... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?   Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби? EmptyСря Ное 07, 2012 9:44 pm

Rgogo написа:
Very Happy Мдаааа интересен спор се развихрил lol!
А относно гъбарите за прикритие е добре дано само да познават гъбите че после е тегло преяждане
-Я ги знам от манечок покрай баба ми,лека и пръст -Береш тва дет го знаеш и са разпознава по видими белези с физическо-химична проба..................................... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
 
Има ли връзка между металдетектинга и брането на диворастящи гъби?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Във връзка с обявата
» Малко Помощ във връзка със законите във европа
» golden mask 3 plus

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: