Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
mask VANQUISH Coil prodavam Майнлаб wave Minelab врътка 5000 пират GOLD deus nexus TEKNETICS tesoro nokta Spectrum Simplex lorenz Fisher грунда miladinka нишани маск kupuvam голден
 

 От къде е златото на Варненския халколитен некропол

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



От къде е златото на Варненския халколитен некропол Empty
ПисанеЗаглавие: От къде е златото на Варненския халколитен некропол   От къде е златото на Варненския халколитен некропол EmptyПон Май 28, 2012 12:04 am

Веднъж с Гроздю от Варна докато пътуваме към някакъв обект ми разправи следния случай.Един ден двама имайняри го завели близо до село Въглен в долината на река Батова да търсят някакво имане.Пуснал той машинката развъртял се и на едно място в кръг почнал да намира буци бакър.Тогава бакъра беше евтин и никой не го събираше да го издава.Претърсил и наблизо намерил още едно две такива места.Тогава май предположил че от някакво предприятие са си изхвърлили стопилките.След време споменал това на един археолог от Варненския музей(той много се вреше там)Музейния работник му казал че се среща медна руда с 30% съдържание на злато.И навремето са можели да го добиват златото от рудата.А златото от Варненския халколитен некропол все трябва да е дошло от някъде.Отива Гроздю да търси бакъра но забравил мястото.Двамата имайняри дето са го завели не ги познава, а и не се обаждат.Та бяхме решили да вземем още един приятел да може да ошетаме по голямо място.Ама като има монети от днес за утре и не можахме да отидем.След време попаднах на една статия в списание наука и техника и там пишеше че се среща такава медна руда със съдържание на злато до 28%.Пак бях почнал да смятам на сън проценти ама нищо не предприехме.Та Гроздю почина бог да го прости.И с моя приятел Христо не вярвам вече да отидем някога да търсим тая руда.
Върнете се в началото Go down
Чумата
Преторий
Преторий
Чумата



От къде е златото на Варненския халколитен некропол Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От къде е златото на Варненския халколитен некропол   От къде е златото на Варненския халколитен некропол EmptyПон Май 28, 2012 11:21 pm

Майната и на рудата здраве да има Smile ,явно не е била за вас.


За да опазим богатствата по българските земи се изисква култура.
Върнете се в началото Go down
QNUS
Консул
Консул
QNUS



От къде е златото на Варненския халколитен некропол Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От къде е златото на Варненския халколитен некропол   От къде е златото на Варненския халколитен некропол EmptyВто Май 29, 2012 12:04 am

Всъщност някой знае ли как би могло да се отдели медта от златото?Струва ми се сложно..Вероятно стопяват медта и отгоре се отлага окисен слой на златото или отдолу...пак не се вързва като имаме предвид че трудно са отделяли среброто от оловото....?? scratch
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



От къде е златото на Варненския халколитен некропол Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От къде е златото на Варненския халколитен некропол   От къде е златото на Варненския халколитен некропол EmptyВто Май 29, 2012 12:43 pm

Колега QNUS,и мен много ме интересува този въпрос.Във моите невежи представи през годините тая руда е започнала да изглежда като буци метал.Но сега ми се струва че колкото и метал да има в рудата трябва да изглежда като камък.В Нова Зеландия в мината "Гратберг"(може да греша малко името) при която рудата е с най висок % на злато суровината се вижда като камък.Там рудата е мелят и транспортират по тръби преди да извлекат метала от нея.Понеже имат различна температура на топене медта и златото.Не знам дали ще може след нагряване най напред да тръгне златото и по тоя начин да се отделят металите.От друга страна знам със сигурност че когато златото е с нисък карат примерно 14карата.Единствения начин да се пречисти до 23 карата е със цианкалий.Чувал съм че в България само един златар от София го прави.Поздрави.
Върнете се в началото Go down
 
От къде е златото на Варненския халколитен некропол
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» КЪДЕ ДА ТЪРСИМ ЗЛАТОТО
» Показват в изложба езически прабългарски ритуален некропол в Балчик
» Магнитите-другата техника на търсене.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: