Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
    Keywords
    голден nokta Майнлаб VANQUISH nexus 5000 грунда пират wave tesoro deus врътка маск Minelab Coil TEKNETICS Simplex Fisher miladinka Spectrum prodavam mask GOLD kupuvam нишани lorenz
     

     Метеоритния кратер до гр.Мартен

    Go down 
    5 posters
    АвторСъобщение
    mdetectors.bg
    Джадай
    Джадай
    mdetectors.bg



    Метеоритния кратер до гр.Мартен Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Метеоритния кратер до гр.Мартен   Метеоритния кратер до гр.Мартен EmptyПон Авг 06, 2012 12:31 pm

    Колега, поздрави за поста - това е пример, как трябва да се пише във форума !!!

    Това е полезна и интересна информация.
    Върнете се в началото Go down
    stan960
    Джадай
    Джадай
    stan960



    Метеоритния кратер до гр.Мартен Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Метеоритния кратер до гр.Мартен   Метеоритния кратер до гр.Мартен EmptyПон Авг 06, 2012 1:50 pm

    Да интересно и аз се ползвам от сайта който е дал колегата - На него Мартен не присъства - Вероятно найстина е паднал мн.отдавна,интересното е що няма сведения за него и не е проучено мястото.
    Върнете се в началото Go down
    vvurbanov
    Консул
    Консул
    vvurbanov



    Метеоритния кратер до гр.Мартен Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Метеоритния кратер до гр.Мартен   Метеоритния кратер до гр.Мартен EmptyПон Авг 06, 2012 9:47 pm

    -Повечето информация за Мартенския кратер я има в интернет.Но как да се установи дали един кратер е от метеорит в някои случаи е трудно дори за учените.Има един случай мисля че беше в Америка при който учените мислят за някакъв кратер че е от вулкан.Но учения Х купува кратера и мястото около него и го изучава над 15години.Накрая доказва че е метеоритен кратер.
    -Има понори които много приличат на кратери.Но при тях отдолу май имаше карстови скали и пещери.
    Върнете се в началото Go down
    Гост
    Гост




    Метеоритния кратер до гр.Мартен Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Метеоритния кратер до гр.Мартен   Метеоритния кратер до гр.Мартен EmptyПон Авг 06, 2012 9:53 pm

    С една дума, дали е кратер или не неможе да се определи от нас, а трябва доста изследвания да се направят от учените за да се установи действително , че е кратер. Благодаря , Ти за информацията.
    Върнете се в началото Go down
    gen4o
    Легионер
    Легионер




    Метеоритния кратер до гр.Мартен Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Метеоритния кратер до гр.Мартен   Метеоритния кратер до гр.Мартен EmptyПон Сеп 24, 2012 10:01 pm

    снимки на въпросния кратер съм виждал в интернет, кратера трябва да има бруствер изхвърлена пръст иначе си е понор

    виж като почнат да орат наколо за стопена пръст стъкло ако е имало удар трябва да има
    Върнете се в началото Go down
    astronomer
    Новобранец
    Новобранец




    Метеоритния кратер до гр.Мартен Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Метеоритния кратер до гр.Мартен   Метеоритния кратер до гр.Мартен EmptyВто Ное 20, 2012 11:30 pm

    Здравейте,

    Много интересна тема. Аз съм астроном, магистър по астрономия и астрофизика. Преди близо 4 месеца търсейки информация за падналите метеорити на територията на България случайно попаднах на сайта на град Мартен, където видях да пише "В местността "Ямата" в околноста на Мартен се намира може би единственият в България метеоритен кратер, който може да се види". Писах имейл на кмета на града с въпрос дали някога този предполагаем кратер е бил изследван, той ми отговори, че на дадения етап нищо не знае и в последно време много хора са започнали да се интересуват от него (кратера).

    Лично не съм ходил да видя предполагаемия кратер на място и благодаря на vvurbanov за публикуваните снимки.

    Около кратера трябва да има изхвърлена пръст, вътрешната му част трябва да е плоска, а центърът му да бъде слабо изпъкнал (подобно на кратерите наблюдавани на Луната). Обаче поради ерозията и други процеси, тези характеристики може да са изчезнали. Наличието на дървета на предполагаемия кратер показва, че той ако наистина е такъв, трябва да се е образувал преди много, много години.

    Може целият "кратер" да се претърси с металотърсач за останки от метеорит, но ако метеоритът не е съдържал метали, тогава няма как те да бъдат забелязани. Другият метод е чрез изследване на аномалиите на електромагнитното поле.

    Мисля, че при интерес и покана от страна на града, геолози и астрономи биха провели изследване на обекта.

    А при намиране на камъни с необичаен външен вид те могат да бъдат изследвани с цел да се установи техния произход. Така че, ако някой е намерил необичаен камък там, нека да го покаже на някой специалист от университетите или институтите, където работят геолози и/или астрономи. На тях също ще им е интересно да изследват такъв обект.

    Поздрави.
    Върнете се в началото Go down
     
    Метеоритния кратер до гр.Мартен
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -
    » Учени откриха уникални диаманти в метеоритен кратер

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Форум за търсачи на Метеорити-
    Идете на: