Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nokta nexus prodavam врътка Spectrum 5000 VANQUISH голден Майнлаб mask Simplex tesoro kupuvam lorenz Minelab wave маск Coil грунда miladinka Fisher пират TEKNETICS нишани deus GOLD
 

 Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
kodokan
Консул
Консул
kodokan



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 2:16 pm

Колеги, моля помогнете.
Искам да си купя Garrett GTI-2500 ,най вече заради дълбочинната приставка, но се колебая :
Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ???
Цените са горе долу в един диапазон.
Кое е най-доброто.
Имам Silent на Миладин и ходя събота или неделя за удоволствие - и уредът работи нормално, което значи че не е орудено много.
С покупката целя по голяма дълбочина.
Ще съм благодарен на всички ,които помогнат.
Върнете се в началото Go down
amm
Преторий
Преторий




white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 2:50 pm

препорачвам за уикендите аналагов апарат XP Gold Maxx Power а още могеш да спестиш ако вземеш Cibola или Vaquero които са много леки и прятни за работа като далбочина са на нивото на скапите апарати , но трябва да се оправяш с звука , ако ти е трудно взимаи си цифров и гледаш на дисплеа . за цифров мойе да почакаш да видиш ревутата на VISON на WHITE'S .
ето и моята класаця от личен опит :

това са чуйди уреди доколкото разбрах не искаш БГ .

1. Fisher 1270 , XP Gmaxx2
2. XP Gold Maxx Power ,Тesoro Tejon
3. Cibola- Vaquero , това са апарати с една и сашта платка разликата е пот за GB като на Cibola мойе да се добави .


Golden Mask GM3 , Tesoro Tejon , Tesoro Cibola -"GB" ,
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 2:55 pm

Гарета е разработка на 10 години но се е доказала. Много лесно усвояване на менюто, възможност за избор на различни сонди което го прави многофункционален професионален апарат. Недостатък е завишеното тегло и по-лоша ергономика от DFX. Уайтса също е много добър професионален апарат, но трябва опит за да се постигнат с него максимални резултати. Недостатък е че ако не си работил с подобен уред на Уайтс предвид особеното меню все ще имаш съмнение дали си направил оптимална настройка.И двата апарата стандартно са оборудвани с концентрични сонди. За ХР не знам, напоследък много не ме теглят апарати на които разчиташ само на слух.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 3:02 pm

amm написа:
препорачвам за уикендите аналагов апарат XP Gold Maxx Power а още могеш да спестиш ако вземеш Cibola или Vaquero които са много леки и прятни за работа като далбочина са на нивото на скапите апарати , но трябва да се оправяш с звука , ако ти е трудно взимаи си цифров и гледаш на дисплеа . за цифров мойе да почакаш да видиш ревутата на VISON на WHITE'S .
ето и моята класаця от личен опит :

това са чуйди уреди доколкото разбрах не искаш БГ .

1. Fisher 1270 , XP Gmaxx2
2. XP Gold Maxx Power ,Тesoro Tejon
3. Cibola- Vaquero , това са апарати с една и сашта платка разликата е пот за GB като на Cibola мойе да се добави .

Колега, XP Gold Maxx Power с голямата сонда?
Работил ли си с него?
На колко бърка?
Със звука горе-долу се оправям,няма проблеми ,то всичко е въпрос на тренировки.
А за Fisher като чета форумите разбрах,че ги правят в Тайван и за това ги отбягвам.
Гарета го искам най-вече заради дълбочинната приставка и графичния интерфейс.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 3:12 pm

imperio написа:
Гарета е разработка на 10 години но се е доказала. Много лесно усвояване на менюто, възможност за избор на различни сонди което го прави многофункционален професионален апарат. Недостатък е завишеното тегло и по-лоша ергономика от DFX. Уайтса също е много добър професионален апарат, но трябва опит за да се постигнат с него максимални резултати. Недостатък е че ако не си работил с подобен уред на Уайтс предвид особеното меню все ще имаш съмнение дали си направил оптимална настройка.И двата апарата стандартно са оборудвани с концентрични сонди. За ХР не знам, напоследък много не ме теглят апарати на които разчиташ само на слух.

Imperio ,благодаря.Аз съм си як пич,теглото на Гарет-а не ми е проблем.
А за менютата Уайтс мисля ,че ще се оправя,аз съм програмист по професия.
Интересува ме като качество и здравина как е GTI 2500.Притесняват ме течния кристал и сензорните бутони,но щом е made in USA предполагам,че няма да има проблеми.
От форумите тук за недостатък на Гарета е може би,че не работи добре на орудени почви.
Всъщност сблъсках се тук с много противоречиви мнения за GTI 2500,както много добри,така и много лоши ...За това и повдигнах отново въпроса.
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 3:23 pm

С дисплея и бутоните не съм чул да има проблеми. При работа с голямата концентрична сонда и млатене по камънака при някои от първите серии е имало случаи на счупване на носещия прът близо до ръкохватката. За работа на орудено за GTI 2500 има 35 сантиметрова ДД сонда. С нея Имейджинг функцията не работи, но апарата е много добър на орудено и има голяма дълбочина. Естествено с тази сонда на замърсено хич го няма което се отнася за всички апарати оборудвани с подобни сонди.
Ти си прецени сам, избери си такъв апарат който те тегли и ти допада.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 4:05 pm

imperio написа:
С дисплея и бутоните не съм чул да има проблеми. При работа с голямата концентрична сонда и млатене по камънака при някои от първите серии е имало случаи на счупване на носещия прът близо до ръкохватката. За работа на орудено за GTI 2500 има 35 сантиметрова ДД сонда. С нея Имейджинг функцията не работи, но апарата е много добър на орудено и има голяма дълбочина. Естествено с тази сонда на замърсено хич го няма което се отнася за всички апарати оборудвани с подобни сонди.
Ти си прецени сам, избери си такъв апарат който те тегли и ти допада.

Благодаря за консултацията.Може би ще е Garet-a,такова беше и първоначалното ми решение.И наистина има голям избор на допълнителни сонди.
Ще изчакам още малко с покупката,ако има и мнения на др. колеги.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 4:23 pm

Колега, който ти е писал отрицателни мнения за GTI2500, или не е работил с него или не се е научил да работи както трябва. В режим ALL METAL, освен ръчен грунд-баланс, Гарета има 3 степени на Auto Track - бавно, средно и бързо. Според терена и замърсяването избираш на коя скорост да работиш, освен ако не искаш да си правиш ръчна настройка. В този режим лесно центрираш обекта слушайки звука, и в същото време гледаш показанието за вида ма метала.
Голямата сонда 32см има много добра дълбочина, а ако си на замърсено или по-тежък терен слагай по- малката. Ако пък непременно държиш да работиш на тежки терени и да имаш голяма дълбочина, ще ти трябва допълнително голямата DD сонда. Ако се сдобиеш и с дълбочинната приставка, въобще става 2 в 1.
Ергономиката не е чак толкова лоша, недостатък е по-голямото тегло - точно 2,1кг.
GTI2500 няма проблем с бутоните. По старите модели бяха проблемни - с гладкия преден панел.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?   white - Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ? EmptyПон Мар 23, 2009 5:43 pm

Ancient Hunter написа:
Колега, който ти е писал отрицателни мнения за GTI2500, или не е работил с него или не се е научил да работи както трябва. В режим ALL METAL, освен ръчен грунд-баланс, Гарета има 3 степени на Auto Track - бавно, средно и бързо. Според терена и замърсяването избираш на коя скорост да работиш, освен ако не искаш да си правиш ръчна настройка. В този режим лесно центрираш обекта слушайки звука, и в същото време гледаш показанието за вида ма метала.
Голямата сонда 32см има много добра дълбочина, а ако си на замърсено или по-тежък терен слагай по- малката. Ако пък непременно държиш да работиш на тежки терени и да имаш голяма дълбочина, ще ти трябва допълнително голямата DD сонда. Ако се сдобиеш и с дълбочинната приставка, въобще става 2 в 1.
Ергономиката не е чак толкова лоша, недостатък е по-голямото тегло - точно 2,1кг.
GTI2500 няма проблем с бутоните. По старите модели бяха проблемни - с гладкия преден панел.

Колега,благодаря .
Не мисля ,че е толкова замърсено,има само едни камъни с магнетит и ми ги свиреше като нещо голямо на по-дълбоко, но се усетих.Много ми е интересно как ще работи с дълбочинната приставка, то си е жив кантар,няма дискриминация.Рових по разни руски сайтове,реално дават около 1,5 м. максимална дълбочина.
По принцип всеки,който е работил с този модел казва,че трябва да опознаеш възможностите на апарата.Четох упътването,препоръчват първо около 100 часа тренировки на двора за да свикнеш с машинката,така че като я купя ще си спретна един полигон в двора ... Smile
Върнете се в началото Go down
 
Garrett GTI-2500 или White's DFX 300 или XP GoldMaxx Power ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» XP Goldmaxx Power
» E-Trac - Sovereign GT - XP Goldmaxx Power
» Продавам XP GoldMaxx Power V4

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Други марки вносни детектори-
Идете на: