Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Приемник-предавател(кантар)

Go down 
+30
бобо
Балкански
stater
kronos555
zoro_1977
pechkata
Radislav
RelicHuntingVT
Podlecii.avg
laki
sashometila
Petronii
mdetectors.bg
кирката
van_helsing
adminn
borislav123
ivanasen
Ancient Hunter
jagler
Ne6o
топи
petrov71
ThE_DeViL
cska
chiko
ivangrozni
N@SKO
comander
Трибал-М
34 posters
Иди на страница : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 12:16 am

Тази тема е доста особена и сложна,поради няколко основни причини,които не желая да анализирам за сега...
Когато се говори за "кантгари",трябва да се започне с особеностите на човешкото ходене:
...Какво представлява графиката та човешкия ход? Не е права линия,а "синусуида",с ясно изразени положителни и отрицателни нива.Относително тясна ивица,в която се наблюдават малко по- високи и по-ниски отстояния от земната повърхност.Достигането на двете височини винаги е съпроводено с проявлението на инерционни сили,които огъват трегера нагоре и надолу и предизвикват промяна в положението на приемната и предавателната бобина,разстройка и проява на крачков ефект.
Поради това носенето с ремък е за предпочитане,особено за някои от БГ апаратите.


Последната промяна е направена от Трибал-М на Пет Мар 22, 2013 11:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 12:34 am

Трибал-М написа:

Тази тема е доста особена и сложна,поради няколко основни причини,които не желая да анализирам за сега...
Когато се говори за "кантгари",трябва да се започне с особеностите на човешкото ходене:
...Какво представлява графиката та човешкия ход? Не е права линия,а "синусуида",с ясно изразени положителни и отрицателни нива.Относително широка ивица,в която се наблюдават малко по- високи и по-ниски отстояния от земната повърхност.Достигането на двете височини винаги е съпроводено с проявлението на инерционни сили,които огъват трегеранагоре и надолу и предизвикват промяна в положението на приемната и предавателната бобина,разстройка и проява на крачков ефект.
Поради това носенето с ремък е за предпочитане,особено за някои от БГ апаратите.
Браво бе мен,ти откри някаква фаида от тес апарати ако му се сложи един дата логер щте става за картографиране на неравен терен.ЕЕЕ много ме е яд сега, моита рамка като не брои крачки трябва да и търся друго предназначение.Ама ше се примеря понеже пак вади от 4 метра сигнали.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 12:41 am

Извинете,пропуснах да отбележа,че огъването на трегера е от порядъка на две стотни от милиметъра,най много три.И затова е най-добре той да бъде направен от няколко слепени с добро лепило летви.Като греблата на каяците.Подходящо е лепилото Вюрт(д).


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 12:45 am

Трибал-М написа:
Извинете,пропуснах да отбележа,че огъването на трегера е от порядъка на две стотни от милиметъра,най много три.И затова е най-добре той да бъде направен от няколко слепени с добро лепило летви.Като греблата на каяците.Подходящо е лепилото Вюрт(д).
Приятел да ти кажа маи си объркал форума, http://www.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=35 да не би за тука да става въпрос?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 12:52 am

Здравей,колега.
Новите монтански кантари също не броят крачки.Имат едно устройство,което ги грундира и можеш да си търсиш ,припявайки куплет от "Падрушка мая"и подскачайки на произволен крак...
А за дълбочината-трябва да догонваш!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 12:58 am

Трибал-М написа:
Здравей,колега.
Новите монтански кантари също не броят крачки.Имат едно устройство,което ги грундира и можеш да си търсиш ,припявайки куплет от "Падрушка мая"и подскачайки на произволен крак...
А за дълбочината-трябва да догонваш!
...Всеки се лепи за същността си!И си търси гьола...Дърводелната не е място за изтърпяване на наказания...
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 1:23 am

Трибал-М написа:
Здравей,колега.
Новите монтански кантари също не броят крачки.Имат едно устройство,което ги грундира и можеш да си търсиш ,припявайки куплет от "Падрушка мая"и подскачайки на произволен крак...
А за дълбочината-трябва да догонваш!
Само представитела на фискарс може да потвърди колко лопати съм поломил,аз колкото съм копал, ти сега да се родиш пак не можеш ме стигна.Абе направо си рекламираи стоката какво го увърташ от далече.На мене кантар не можеш продаде ама пробваи,някои аджемия може да клъвне. Мястото за наказания ми е добре познато,особено когато члена е 5/15.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 1:43 am

comander написа:
Трибал-М написа:
Здравей,колега.
Новите монтански кантари също не броят крачки.Имат едно устройство,което ги грундира и можеш да си търсиш ,припявайки куплет от "Падрушка мая"и подскачайки на произволен крак...
А за дълбочината-трябва да догонваш!
Само представитела на фискарс може да потвърди колко лопати съм поломил,аз колкото съм копал, ти сега да се родиш пак не можеш ме стигна.Абе направо си рекламираи стоката какво го увърташ от далече.На мене кантар не можеш продаде ама пробваи,някои аджемия може да клъвне. Мястото за наказания ми е добре познато,особено когато члена е 5/15.
Колега,много си "подготвен" за рекламна дейност.И,откровено- грешиш.Нямам намерение да рекламирам каквото и да е.
Има едни руски лопати,дето не бих сравнявал с твоята марка.Възможно е да са направени и от последните остатъци от немски каски ,маркирани с SS.
Добре е,че се опитваш да бъдеш критичен.Откровено казано,това ми допада...
Но елементарната заядливост обезценява.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСъб Фев 16, 2013 3:45 pm

comander написа:
Трибал-М написа:
Здравей,колега.
Новите монтански кантари също не броят крачки.Имат едно устройство,което ги грундира и можеш да си търсиш ,припявайки куплет от "Падрушка мая"и подскачайки на произволен крак...
А за дълбочината-трябва да догонваш!
Само представитела на фискарс може да потвърди колко лопати съм поломил,аз колкото съм копал, ти сега да се родиш пак не можеш ме стигна.Абе направо си рекламираи стоката какво го увърташ от далече.На мене кантар не можеш продаде ама пробваи,някои аджемия може да клъвне. Мястото за наказания ми е добре познато,особено когато члена е 5/15.

Много си преднамерен и избързващ,колега.Не съм ти предлагал нищо" материално",за да го отказваш.
Единственото,което опитвам да предложа е споделяне на опит и се извинявам,ако звучи нескромно.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyВто Мар 05, 2013 10:46 pm

Трибал-М написа:
Тази тема е доста особена и сложна,поради няколко основни причини,които не желая да анализирам за сега...
Когато се говори за "кантгари",трябва да се започне с особеностите на човешкото ходене:
...Какво представлява графиката та човешкия ход? Не е права линия,а "синусуида",с ясно изразени положителни и отрицателни нива.Относително широка ивица,в която се наблюдават малко по- високи и по-ниски отстояния от земната повърхност.Достигането на двете височини винаги е съпроводено с проявлението на инерционни сили,които огъват трегера нагоре и надолу и предизвикват промяна в положението на приемната и предавателната бобина,разстройка и проява на крачков ефект.
Поради това носенето с ремък е за предпочитане,особено за някои от БГ апаратите.

Някой от новите БГ кантари компенсират влиянието на 6-7 наредени една върху друга подови тухли с размери 6,5х40х40 сантиметра и за сметка на малки загуби на чувствителност (10 до 20%),продължават да работят устойчиво...На трудни и орудени почви се представят впечатляващо добре.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 14, 2013 6:35 pm

...Правили сме тестове точно под най-провисналата част на 400 киловолтов далекопровод(с тройните проводници,на около десетина метра от земното ниво)-работи спокойно,недосегаем от напрегнатата среда.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 14, 2013 6:49 pm

Трибал-М написа:
...Правили сме тестове точно под най-провисналата част на 400 киловолтов далекопровод(с тройните проводници,на около десетина метра от земното ниво)-работи спокойно,недосегаем от напрегнатата среда.

Като правихте теста как разбрахте че има ток в момента?Има и друго зависи какви товари има закачени в момента
.От това зависи дали ще се смущава.
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 14, 2013 6:50 pm

Колега, само да вметна , техниката се смущава най-много не под жиците а на 45 градуса от тях.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 14, 2013 7:04 pm

ivangrozni написа:
Колега, само да вметна , техниката се смущава най-много не под жиците а на 45 градуса от тях.
Здравей,колега.Изпробвано е под всевъзможни ъгли и не само веднаж,няма разлика.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyПон Мар 18, 2013 10:00 pm

N@SKO написа:
Трибал-М написа:
...Правили сме тестове точно под най-провисналата част на 400 киловолтов далекопровод(с тройните проводници,на около десетина метра от земното ниво)-работи спокойно,недосегаем от напрегнатата среда.

Като правихте теста как разбрахте че има ток в момента?Има и друго зависи какви товари има закачени в момента
.От това зависи дали ще се смущава.

За товара на мрежата е точно така.Колкото по-силен е тока,толкова електромагнитното поле около проводника е с по-голям интензитет.Формулите за мощност и напрегнатост на полето го потвърждават категорично.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyПон Мар 18, 2013 10:34 pm

Трибал-М написа:
N@SKO написа:
Трибал-М написа:
...Правили сме тестове точно под най-провисналата част на 400 киловолтов далекопровод(с тройните проводници,на около десетина метра от земното ниво)-работи спокойно,недосегаем от напрегнатата среда.

Като правихте теста как разбрахте че има ток в момента?Има и друго зависи какви товари има закачени в момента
.От това зависи дали ще се смущава.

За товара на мрежата е точно така.Колкото по-силен е тока,толкова електромагнитното поле около проводника е с по-голям интензитет.Формулите за мощност и напрегнатост на полето го потвърждават категорично.
Влажноста на въздуха,също е фактор.Колкото е по влажно толкова по надалеч се чува брума.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyВто Мар 19, 2013 12:35 pm

Да,колега.И във въздуха,и в земята влажността се проявява еднопосочно,имам предвид крайния резултат.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСря Мар 20, 2013 5:40 pm

https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСря Мар 20, 2013 11:02 pm

chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Чакам трибала да каже за техниката,нали тои е гурото по кантарите,инъче имам какво да кажа по темата Very Happy
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyСря Мар 20, 2013 11:53 pm

chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 21, 2013 9:21 am

comander написа:
chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.

Колега,този път няма каква да добавя след поста ти.Абсолютно съгласие!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 21, 2013 11:38 am

chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.

Здравей,колега,Чико.
Видно е ,че машината подлежи на усъвършенстване...Желая на майстора и да постигне по-високи от набелязаните показатели и реални резултати!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 21, 2013 4:56 pm

Трибал-М написа:
comander написа:
chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.

Колега,този път няма каква да добавя след поста ти.Абсолютно съгласие!

Ако бакърчето ви се привижда за танк- посетете очен лекар.Лови един 14 см пирон на 60 см. и го дели.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 21, 2013 4:59 pm

chiko написа:
Трибал-М написа:
comander написа:
chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.

Колега,този път няма каква да добавя след поста ти.Абсолютно съгласие!

Ако бакърчето ви се привижда за танк- посетете очен лекар.Лови един 14 см пирон на 60 см. и го дели.
Пропуснах да ви кажа че танка го лови на 8 метра.
Върнете се в началото Go down
cska
Новобранец
Новобранец




 - Приемник-предавател(кантар) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)    - Приемник-предавател(кантар) EmptyЧет Мар 21, 2013 5:32 pm

chiko написа:
chiko написа:
Трибал-М написа:
comander написа:
chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.

Колега,този път няма каква да добавя след поста ти.Абсолютно съгласие!

Ако бакърчето ви се привижда за танк- посетете очен лекар.Лови един 14 см пирон на 60 см. и го дели.
Пропуснах да ви кажа че танка го лови на 8 метра.


закопал си танк на 8 метра в земята и си тествал апарата , така ли да разбирам последния пост ?
Върнете се в началото Go down
 
Приемник-предавател(кантар)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 11Иди на страница : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Кантар-предавател-приемник.
» продавам предавател-приемник/кантар/ за гарет
» продавам предавател-приемник (кантар, мачак )

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: