Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Приемник-предавател(кантар)

Go down 
+30
бобо
Балкански
stater
kronos555
zoro_1977
pechkata
Radislav
RelicHuntingVT
Podlecii.avg
laki
sashometila
Petronii
mdetectors.bg
кирката
van_helsing
adminn
borislav123
ivanasen
Ancient Hunter
jagler
Ne6o
топи
petrov71
ThE_DeViL
cska
chiko
ivangrozni
N@SKO
comander
Трибал-М
34 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
ThE_DeViL
Новобранец
Новобранец




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyЧет Мар 21, 2013 6:22 pm

chiko написа:
Трибал-М написа:
comander написа:
chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.

Колега,този път няма каква да добавя след поста ти.Абсолютно съгласие!

Ако бакърчето ви се привижда за танк- посетете очен лекар.Лови един 14 см пирон на 60 см. и го дели.

колега незнам за пирон ама щом не лови капачка от буркан ми се струва че ще изпуска доста интересни работи щото казаните не са на всеки 100 метра има и малки обекти Wink а и пробвай с гърненце с монетки че има разлика... поздрави и успех Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyЧет Мар 21, 2013 7:16 pm

"Ако бакърчето ви се привижда за танк- посетете очен лекар.Лови един 14 см пирон на 60 см. и го дели."

Колега,не е ли по-добре да отидем на ушен лекар?Там ще установят и степен на увреждания,и свръхчуваемост.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyЧет Мар 21, 2013 8:28 pm

Колеги ако малко малко се замислите ще осъзнаете колко много труд и време ще ви спести тази машинка.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyЧет Мар 21, 2013 8:48 pm

chiko написа:
Колеги ако малко малко се замислите ще осъзнаете колко много труд и време ще ви спести тази машинка.
Венци нестава за нащи работи,руснаците я хвалят щтото там търсят каски и манерки а тука търсим кеси. http://www.ebinger.org/index.php/en/products/science/metalldetektor-tiefensuchgeraet/trex-150-metal-locator-with-extended-detection-range.html ебингера същто не е лош, макар че сведенията ми са че тези техники по скоро клонят кам корено различни принципи на работа,далече от пулсовите индукци.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyЧет Мар 21, 2013 9:04 pm

Моето мнение е друго но не е за пред форума.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПет Мар 22, 2013 6:52 pm

comander написа:
chiko написа:
Колеги ако малко малко се замислите ще осъзнаете колко много труд и време ще ви спести тази машинка.
Венци нестава за нащи работи,руснаците я хвалят щтото там търсят каски и манерки а тука търсим кеси. http://www.ebinger.org/index.php/en/products/science/metalldetektor-tiefensuchgeraet/trex-150-metal-locator-with-extended-detection-range.html ебингера същто не е лош, макар че сведенията ми са че тези техники по скоро клонят кам корено различни принципи на работа,далече от пулсовите индукци.


...Преди две години,в двор на селска къща,между царевичните редове,колега с кантар(търсил изгубена връзка с ключове) е засякъл уверено едно сиромашко имане.Предполага,че е от изгубена някога кесия.На дълбочина точно 54-55 сантиметра изваждат струпани на куп 10 бели турски монети с големина на сестерция,но по- тънки и ...без нумизматична стойност.Най-ценна си останала емоцията,защото по зоните се ориентирали,че ще копаят цветно.
Така,че колегата е прав за кесиите.






Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПет Мар 22, 2013 8:18 pm

колега ако са по дебели от половин милиметър смятам че спокойно ще ги хваща.този кантар не лови тънкостенни предмети, ламарини. ако му увелича още мощността на генератора не знам какво ще се случи - това е единия вариянт.Ако му направя друга антена ще лови всичко и то по на дълбоко от това което виждате на клипа ,включително и тънкостенните но няма да дели. но всичко е компромис за сметка на друго.Може би в този си вид ще изтърва асчета и тремиси но за статуетчици съдове , резници , мечове , шлемове колес..... те какво ще кажете.Да не говорим за рудната почва дето всичко умира на нея е трепач.Не я чувства изобщо. пробива и дели на максималната си дълбочина.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПет Мар 22, 2013 8:27 pm

comander и аз те познах. Дърпаш ли още шейната?За твоя кантар- високочестотния да ти кажа едни мои хора му направиха една рационализацийка на антените и без шейна си лови на всички места че и на доста по дълбочко.
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyСъб Мар 23, 2013 12:16 am

chiko написа:
comander и аз те познах. Дърпаш ли още шейната?За твоя кантар- високочестотния да ти кажа едни мои хора му направиха една рационализацийка на антените и без шейна си лови на всички места че и на доста по дълбочко.
Знам,знам ама шеината си е класика в жанра това което пее тя другите немогат дори да го сричнат пак и при твоите хора няма ,черен смолникVery Happy Венци успех с техниката.насочи се към добра чуваемост за по дребни обекти и цели, за сметка на добър дискриминатор.
Върнете се в началото Go down
petrov71
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПон Мар 25, 2013 5:08 am

comander написа:
chiko написа:
https://www.youtube.com/watch?v=-FWHeEBOOrI Вижте колеги нещо ново и все още непознато.
Инъчи ..chiko....Венци здравеи,мисля че само ас те разпознах поне до сега само като се заговори за багети и ОКМ ми светна лампата инъче анкера си го докарал.Ама танковете в странджа ги извадиха незнам за друго за какво щте става.
И аз го познах като го видях и чух на клиповете наистина този път е направил добра монетарка но ако може да има и на нея тестов клип да видим как работи на земя.Браво успех Венци.
Върнете се в началото Go down
топи
Цезар
Цезар
топи



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПон Мар 25, 2013 6:50 am

оооо Венци на вторият клип те познах чак.много поздрави на Киро и Стоичо.тоя кантар шепа М-ки на колко ги хваща
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПон Мар 25, 2013 8:35 pm

не съм пробвал. но едно мъничко бокърче такова декоративно за украса колкото 200 грамова чаша го лови на около метър. ще направя и проба с монети в някоя чаша дали ще ги лови
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПон Мар 25, 2013 8:44 pm

Преторий тествах монетара на маса с рудна почва и се оказва че монета колкото динар я лови на 17 см с дискриминация. 1 лв- 22см но на чиста почва не съм . Но там ще пробива много. Колкото е по чиста почвата толкова по на дълбоко ще работи.Само че тази дълбочина я дава с голяма антена . С малката не може.
Върнете се в началото Go down
petrov71
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyВто Мар 26, 2013 12:26 am

Колко е размера на голямата антена защото 17см на руда с дискриминация е много добре.Кога ще има готова за продаване и колко ще струва. super21 super21 super21
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyВто Мар 26, 2013 8:53 am

38 см. е голямата антена. За цена още не съм мислил.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyЧет Мар 28, 2013 4:49 pm

Трибал-М написа:
...Правили сме тестове точно под най-провисналата част на 400 киловолтов далекопровод(с тройните проводници,на около десетина метра от земното ниво)-работи спокойно,недосегаем от напрегнатата среда.

...Друго съществено предимство на кантарите е добрата им разделителна способност,няколко пъти по-добра от тази на рамките( минимум три!),при размери на рамката 2 х 2 метра.Колеги са споделяли как не веднаж,след проверка с кантар,обединения сигнал се е разделял на два,три,или повече съставни сигнала.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПет Мар 29, 2013 3:30 pm

...При снежна покривка(дори значителна) и при поледица,кантарът почти не се влияе.Малката промяна може да бъде усетена само от опитните оператори.ПИ апаратите с рамка (за малките сонди не мога да кажа),обаче се влияят.Стават осезаемо неспокойни и губят "дълбочина".


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Ne6o
Легионер
Легионер
Ne6o



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПет Мар 29, 2013 6:43 pm

Трибал-М написа:
...При снежна покривка(дори значителна) и при поледица,кантарът почти не се влияе.Малката промяна може да бъде усетена само от опитните оператори.ПИ апаратите с рамка (за малките сонди не мога да кажа),обаче се влияят.Стават осезаемо неспокойни и губят "дълбочина".
Е, защо така с рамките? Какво е обяснението?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyПет Мар 29, 2013 8:51 pm

Ne6o написа:
Трибал-М написа:
...При снежна покривка(дори значителна) и при поледица,кантарът почти не се влияе.Малката промяна може да бъде усетена само от опитните оператори.ПИ апаратите с рамка (за малките сонди не мога да кажа),обаче се влияят.Стават осезаемо неспокойни и губят "дълбочина".
Е, защо така с рамките? Какво е обяснението?

Тука вече думата имат експертите.Ако решат да се възползват от нея.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyНед Мар 31, 2013 12:14 am

Трибал-М написа:
Ne6o написа:
Трибал-М написа:
...При снежна покривка(дори значителна) и при поледица,кантарът почти не се влияе.Малката промяна може да бъде усетена само от опитните оператори.ПИ апаратите с рамка (за малките сонди не мога да кажа),обаче се влияят.Стават осезаемо неспокойни и губят "дълбочина".
Е, защо така с рамките? Какво е обяснението?

Тука вече думата имат експертите.Ако решат да се възползват от нея.

Няма наплив от експерти-обяснители...
Ако съм сгрешил,поне да ми посочат грешката.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyНед Мар 31, 2013 10:50 am

Колега, не знам за какво го хвалиш кантара , той става само за тясно специализирани неща : търсене на големи обекти (съдове,талиги) в гора или лозе и то на не много голяма дълбочина 1.5-2м. Една свястна рамка засича 8,9см обект от 1,5м не се влияе от снежни и друг вид покривки и кавьорчета ,освен това може и да открива и находки от монети наистина не много дълбоко - около 80см ,но за кантар това е невъзможна. Ако си производител ти са простени дитирамбите, но ако си търсач се само заблуждаваш.Поздрави !
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyНед Мар 31, 2013 1:43 pm

ivangrozni написа:
Колега, не знам за какво го хвалиш кантара , той става само за тясно специализирани неща : търсене на големи обекти (съдове,талиги) в гора или лозе и то на не много голяма дълбочина 1.5-2м. Една свястна рамка засича 8,9см обект от 1,5м не се влияе от снежни и друг вид покривки и кавьорчета ,освен това може и да открива и находки от монети наистина не много дълбоко - около 80см ,но за кантар това е невъзможна. Ако си производител ти са простени дитирамбите, но ако си търсач се само заблуждаваш.Поздрави !

Колега,твоите представи за кантарите,на които се базира поста ти(а и на не малка част от колегите) са много стари и подвеждащи,вероятно са свързани с някогашни,примитивни апарати.С тази си позиция не целя да засегна никой!
Всички изброени от теб можения на съвременната рамка са присъщи и на някой кантари.Поздрави.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
jagler
Про-Консул
Про-Консул
jagler



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyНед Мар 31, 2013 7:00 pm

За да няма повече спорове чакаме едно хубаво видео на сблъсъка между рамка и коментирания кантар с възможности много над ТМ808 и други фабрични кантари. Very Happy bounce


Нищо не е това, което изглежда на пръв поглед...всичко изисква задълбочено проучване.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyНед Мар 31, 2013 7:33 pm

jagler написа:
За да няма повече спорове чакаме едно хубаво видео на сблъсъка между рамка и коментирания кантар с възможности много над ТМ808 и други фабрични кантари. Very Happy bounce

Във всеки клип има място за "усукване" и изтънчени шарлатании.И после- пак разтягане на локуми.
Струва ми се ,че съществува и друг,категоричен вариант за "сверяване на часовниците"...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
ivangrozni
Консул
Консул
ivangrozni



Приемник-предавател(кантар) - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 2 EmptyНед Мар 31, 2013 7:41 pm

колега , Трибал много при сърце приемаш нещата ,никой не иска да те обиди . Вярно остарях ме, но за това време мина много апаратура и мога да правя сравнения.
Върнете се в началото Go down
 
Приемник-предавател(кантар)
Върнете се в началото 
Страница 2 от 11Иди на страница : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Кантар-предавател-приемник.
» продавам предавател-приемник/кантар/ за гарет
» продавам предавател-приемник (кантар, мачак )

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: