Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
prodavam lorenz Fisher грунда GOLD deus Spectrum 5000 Minelab маск kupuvam miladinka tesoro врътка mask nexus nokta wave Simplex Майнлаб TEKNETICS пират VANQUISH нишани голден Coil
 

 Избор на детектор

Go down 
+10
rahan
pantera
ivanasen
miki
pechkata
бобо
Gandalf
jordan_nenov
Mladencho
evlogi84
14 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyВто Мар 26, 2013 1:43 pm

Искам да попитам за МД 500лв-600лв
Запалих се по това хоби още повече когато ми казаха,че в една нива има изгубен златен пръстен 7-8 грама (от достоверен източник) и никои не е ходил да го търси.Аз съм се ориентирал вече към уред но бих желал експертно мнение ако може. За 2-ра рака нещо се разколебах.Изчетох доста теми и всеки си хвали стоката!До сега съм ползвал само самоделки на приятели,но не сам ходил да търся с тях в нивата.

Вие какъв бихте ми препоръчали?

Машината мисля след това да я ползвам на всякакви терени предимно на пясък.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyВто Мар 26, 2013 2:12 pm

Препоръчвам ти да си вземеш Голден маск 3,но ще трябва да добавиш още някой лев към буджета иначе трябва да го взимаш втора ръка.
Нисък клас западен апарат не си взимай,защото ще останеш разочарован,казвам ти го защото съм се уверил лично в това,а ГМ - тройката работи навсякъде дори и в замърсено със железа място ,само нямам наблудение как се представя на тежки почви,защото тук при мен,почвите са леки.

п.п. Чувал съм добри отзиви и за други БГ марки детектори,но над тях нямам преки наблудения и нищо немога да кажа.
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyВто Мар 26, 2013 2:19 pm

Чесно казано и на мен ми допада ама бюджета не ми позволява повече.За втора рака мислих доста,трябва да е от
коректен продавач иначе разправии после много.
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 2:55 am

пишете по темата
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 10:04 am

Fisher F5 с антена ултимейт 33.
Може да драсенш един ред на ivanasen и го питай дали е доволен от въпросната комбинация. Не смятам че за тези пари някоя друга машина може да мери мегдан с петицата на фишер. Късмет !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 10:59 am

jordan_nenov написа:
Fisher F5 с антена ултимейт 33.
Може да драсенш един ред на ivanasen и го питай дали е доволен от въпросната комбинация. Не смятам че за тези пари някоя друга машина може да мери мегдан с петицата на фишер. Късмет !



Подкрепям!!! :yes: :yes: :yes:
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 1:42 pm

jordan_nenov написа:
Fisher F5 с антена ултимейт 33.
Може да драсенш един ред на ivanasen и го питай дали е доволен от въпросната комбинация. Не смятам че за тези пари някоя друга машина може да мери мегдан с петицата на фишер. Късмет !
Адвентис на ХП tongue С ориджинал 27 см сонда-Фишера барем не мое го доближи Basketball
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 2:03 pm

бобо написа:
jordan_nenov написа:
Fisher F5 с антена ултимейт 33.
Може да драсенш един ред на ivanasen и го питай дали е доволен от въпросната комбинация. Не смятам че за тези пари някоя друга машина може да мери мегдан с петицата на фишер. Късмет !
Адвентис на ХП tongue С ориджинал 27 см сонда-Фишера барем не мое го доближи Basketball

Тъкмо се чудех къде ли си. Липсваше ми тия дена...Щото без опозиция, няма развитие !

Ама първо трябваше да погледнеш до какви пари може да даде човека, пък тогава да си мерим шпагите Smile

Късмет на полето на всички търсачи !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 2:26 pm

jordan_nenov написа:
бобо написа:
jordan_nenov написа:
Fisher F5 с антена ултимейт 33.
Може да драсенш един ред на ivanasen и го питай дали е доволен от въпросната комбинация. Не смятам че за тези пари някоя друга машина може да мери мегдан с петицата на фишер. Късмет !
Адвентис на ХП tongue С ориджинал 27 см сонда-Фишера барем не мое го доближи Basketball

Тъкмо се чудех къде ли си. Липсваше ми тия дена...Щото без опозиция, няма развитие !

Ама първо трябваше да погледнеш до какви пари може да даде човека, пък тогава да си мерим шпагите Smile

Късмет на полето на всички търсачи !
Аааа,и ти се позагуби тия дни Laughing ,добре че фана сняг ,та се кротна,а!Тия дни съм фен на ХП,и то тея нискочестотните-много стабилна работа на орудено и замърсено.Иначе Адвентиса го гледах че е около Ф5 по цена,зависи от антените,де.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 2:48 pm

За мен единствения проблем при ниската честота е, че малките предмети не ги лови... Ако скочиш за акчета или за костаци, няма да има никой... Но за по-едрите неща - делви пълни със щастие или котли пълни с любов - машината с ниска честота ще смачка всяка друга...
Пожелавам на всички колеги да изпитат щастието и любовта !!!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 6:37 pm

jordan_nenov написа:
За мен единствения проблем при ниската честота е, че малките предмети не ги лови... Ако скочиш за акчета или за костаци, няма да има никой... Но за по-едрите неща - делви пълни със щастие или котли пълни с любов - машината с ниска честота ще смачка всяка друга...
Пожелавам на всички колеги да изпитат щастието и любовта !!!
Да,ама не!Лови си ги много добре даже,може би за още по дребни неща ще има проблем,но за тези -не!Нека някой дето работи с G MAXX да каже,ко не вярваш на мене.От друга страна пък тази честота чува много добре среброто....,та може акчето и по дълбоко от другите да го чува,.На мен ми направи впечатление много спокойната работа в нееднородни почви,и отличното определяне на метала в орудено.А бързината е просто впечатляваща.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Мар 27, 2013 7:09 pm

evlogi84 написа:
Чесно казано и на мен ми допада ама бюджета не ми позволява повече.За втора рака мислих доста,трябва да е от
коректен продавач иначе разправии после много.
Разликата между Голден маск 3 и Голден маск 2 е в авоматичния грунд-баланс - като работа са еднакви на дълбочина...
http://mdetectors.com/product_info.php?currency=BGN&cPath=21_50&products_id=58&language=bg
Върнете се в началото Go down
miki
Новобранец
Новобранец
miki



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyЧет Мар 28, 2013 6:47 pm

а на GM V.C.O disc. каво означава
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyЧет Мар 28, 2013 9:46 pm

Аз съм се ориентирал към PIRATE Multi-Freqency .Но взех да се замислям за тоя Ф5 . Доста надхвърля бюджета с тая сонда 870лв .Не мога да пиша лични съобщения,за да питам колегата ivanasen (ако мога да се нарека колега Smile нали още нямам апарат).Оферта за адреналинката (купувам-продавам форум) е доста примамлива но как да съм сигурен,че е коректен продавача,като не разбирам и да ми даде да я пробвам същата работа,все някакъв сигнал ще дава нали така.От магазина си е най-добре, поне така мисля аз. ГМ 2 не ми хваща окото заради това,че е автомат (не знам дали има значение но и колите автоматик не харесвам не е ли сам да си преценяваш не ми я хвали).Този господин Миладин някакъв сайт има ли.Само телефона мога да му намеря или евентуално от турския сайт да си поръчвам,защото български не можах да намеря.Щом си търговец направи си един сайт бъди на едно кликване от хората,не ги карай да се ровят като гламави из нета.Как да дам пари като не знам дали имам магазин човека,все едно да си поръчам от някои гаражен майстор.Да ме извинява господина ама си е така.В днешно време пари на рака не се дават как да е.Я си казал някоя дума на въпреки и парите ти на вятъра.Не ме разбирайте погрешно не познавам никои производител и не ме намесвайте в техните интриги.Изразявам лично мнение!Из темите прочетох доста за оплюването на производителите един към друг та да се застраховам.За това моля за компетентен съвет.
Мерси за отеленото внимание.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyЧет Мар 28, 2013 9:59 pm

След 3 поста ще имаш право на лични. Ф5 с ръчния грунд баланс повече клони към машините от по-висок клас.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyЧет Мар 28, 2013 11:14 pm

evlogi84 написа:
Аз съм се ориентирал към PIRATE Multi-Freqency .Но взех да се замислям за тоя Ф5 . Доста надхвърля бюджета с тая сонда 870лв .Не мога да пиша лични съобщения,за да питам колегата ivanasen (ако мога да се нарека колега Smile нали още нямам апарат).Оферта за адреналинката (купувам-продавам форум) е доста примамлива но как да съм сигурен,че е коректен продавача,като не разбирам и да ми даде да я пробвам същата работа,все някакъв сигнал ще дава нали така.От магазина си е най-добре, поне така мисля аз. ГМ 2 не ми хваща окото заради това,че е автомат (не знам дали има значение но и колите автоматик не харесвам не е ли сам да си преценяваш не ми я хвали).Този господин Миладин някакъв сайт има ли.Само телефона мога да му намеря или евентуално от турския сайт да си поръчвам,защото български не можах да намеря.Щом си търговец направи си един сайт бъди на едно кликване от хората,не ги карай да се ровят като гламави из нета.Как да дам пари като не знам дали имам магазин човека,все едно да си поръчам от някои гаражен майстор.Да ме извинява господина ама си е така.В днешно време пари на рака не се дават как да е.Я си казал някоя дума на въпреки и парите ти на вятъра.Не ме разбирайте погрешно не познавам никои производител и не ме намесвайте в техните интриги.Изразявам лично мнение!Из темите прочетох доста за оплюването на производителите един към друг та да се застраховам.За това моля за компетентен съвет.
Мерси за отеленото внимание.

Колега , понеже няколко пъти ми се споменаваше ника и аз да изкажа мнение.

Първо незнам дали знаеш почти всеки търсач в България / поне 90% от всички/ е минал през български апарати. Така и аз минах - апаратите ми бяха на миладин , и енигма. Дори имах и многа по-добър апарат на миладин от адреналинката. Хващал съм доста сигнали и съм много доволен, НОООООООООООО, в сравнение със заводските западни МД, просто няма база за сравнение. Откакто имам фифер 5 /това е МД от среден клас и нагоре , задължително със сонда ултимейт и една 10" моно сонда - за изорани ниви и много гъста растителност/ на пребити обекти винаги хващам доста цветни сигнали. Дисплея е много голямо предимство. Търсач , който е нямал уред с дисплей , само той може да спори Цената е мисля 860-870лв. Чисто нов с фактура и гаранция 5г. Какво по-добро да искаш от това . Само трябва да си купуваш батерии или да си вземеш презареждащи се. Но със слушалки , около 8- 9 излизания издържат окоро 50 часа . Има тройна дискриминация . Звукова , цифрова и на скала. Супер много съм доволен , но те съветвам само с ултимейт сонда , иначе с базовата е плитък. На замърсени обекти е много добър . Успех при избора! Very Happy

Дълбочината е доста добра с ултимейта - 1лв. на около 35 см в зависимост от почвата + - 5см.

p.s. Апарата го купуваш веднъж на 3-4 г. , а може и на повече , не копуваш хляб всеки ден. Така , че ако можеш намери 200лв отгоре и си го купи , но чисто нов. Това е единственият ми съвет само чисто нов. Изпатил съм на втора употреба. И не се отказвай в смисъл прецаках се! Само практическа работа и след поне 100 излизания ще свикнеш и ще го изцедиш. Ако си мислиш , че след 5 излизания ще го научиш се лъжеш много и от там идва при много колеги да продават западните уреди. Почти чисто нови , поради простата причина , че не могат да свикнат.




Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyПет Мар 29, 2013 12:26 am

evlogi84 написа:
Аз съм се ориентирал към PIRATE Multi-Freqency .Но взех да се замислям за тоя Ф5 . Доста надхвърля бюджета с тая сонда 870лв .Не мога да пиша лични съобщения,за да питам колегата ivanasen (ако мога да се нарека колега Smile нали още нямам апарат).Оферта за адреналинката (купувам-продавам форум) е доста примамлива но как да съм сигурен,че е коректен продавача,като не разбирам и да ми даде да я пробвам същата работа,все някакъв сигнал ще дава нали така.От магазина си е най-добре, поне така мисля аз. ГМ 2 не ми хваща окото заради това,че е автомат (не знам дали има значение но и колите автоматик не харесвам не е ли сам да си преценяваш не ми я хвали).Този господин Миладин някакъв сайт има ли.Само телефона мога да му намеря или евентуално от турския сайт да си поръчвам,защото български не можах да намеря.Щом си търговец направи си един сайт бъди на едно кликване от хората,не ги карай да се ровят като гламави из нета.Как да дам пари като не знам дали имам магазин човека,все едно да си поръчам от някои гаражен майстор.Да ме извинява господина ама си е така.В днешно време пари на рака не се дават как да е.Я си казал някоя дума на въпреки и парите ти на вятъра.Не ме разбирайте погрешно не познавам никои производител и не ме намесвайте в техните интриги.Изразявам лично мнение!Из темите прочетох доста за оплюването на производителите един към друг та да се застраховам.За това моля за компетентен съвет.
Мерси за отеленото внимание.




И аз бях като теб, чудех се какъв да е! Но вслушай се в съветите на " jordan_nenov " и " ivanasen " , няма да сгрешиш! Успех Smile
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyПет Мар 29, 2013 1:57 am

Много се извинявам но сам объркал маските с 1 и 2.Двойката имала ръчен баланс.Някои ако има наблюдение върху тази машина също нека пише.Благодарности на ivanasen за разяснението мерси .Но все още се колебая заради сумата.От 200лв мислих да си взема втора ръка разубеди се,взех на заем 300 станаха 500 за 2в1 на пирата казах си още 50 та таман и сега направо съм в шах с пешка.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyПет Мар 29, 2013 8:08 am

http://metaldetecting.eu/index.php/topic,1756.msg23363/topicseen.html#new

Колега ето тук се продава машината за която говорите,може да се разберете нещо с човека.

Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyПет Мар 29, 2013 11:59 am

miki написа:
а на GM V.C.O disc. каво означава
Voltage Controlled Oscillator (VCO)
или със др. думи казано този вид дискр. има способноста по прецизно да разделя металите на по голяма дълбочина без да спъва детектора...
Детектора работи на всички метали(al.metal) и разделя металите на звук по проводимост в случея на нисък тон за черни метали и висок тон за цветни метали...
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСъб Мар 30, 2013 7:16 am

[quote="pechkata"]
miki написа:
а на GM V.C.O disc. каво означава
Voltage Controlled Oscillator (VCO)
или със др. думи казано този вид дискр. има способноста по прецизно да разделя металите на по голяма дълбочина без да спъва детектора... What a Face учудване Shocked Laughing Very Happy clown clown clown стена стена стена :plane: на маса
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyВто Апр 02, 2013 12:14 am

Интересува ме и мнение за голден маск 4.
Защото ми предлагат такъв с гаранция.Дали мога да го пратя за профилактика на производителя,след като е в гаранция?
Върнете се в началото Go down
rahan
Про-Консул
Про-Консул
rahan



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyВто Апр 02, 2013 11:00 pm

Вземи си фишер и не се занимавай с глупости. И ладата е хубава, ама ако не си карал мерцедес...


Защото Твое е царството и силата и славата,
на Отца и Сина и Светия Дух, сега и винаги, и във веки веков. Амин.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyВто Апр 02, 2013 11:18 pm

rahan написа:
Вземи си фишер и не се занимавай с глупости. И ладата е хубава, ама ако не си карал мерцедес...

Какво му предлагаш постоянно колега "мерцедес", та "мерцедес". Не виждаш ли , че постоянно гравитират постовете около маската . Няма нищо лошо в това , но да вземе да си я купи и да престане да ни прави на будали. Та това за мен е реклама на въпросният уред от страна на него. За мен е поредният рекламен агент.

p.s. Прочети постовете му назад и ще се убедиш!


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
evlogi84
Новобранец
Новобранец
evlogi84



Избор на детектор  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на детектор    Избор на детектор  EmptyСря Апр 03, 2013 1:03 am

ivanasen не съм агент.
Получих на лични предложение за ГМ4 за това питам.Не знам дали е реклама или не но в повечето теми хвалят маските а и клипове има доста.За човек който не разбира само на това може да се довери.Прочетох доста постове където се обвиняват един други,че имали по няколко никнейма. Разберете така не помагате на начинаещи като мен.Нито съм за маска нито за пират нито миладин искам апарат да ми върши работа.Както каза иванасен прочетете по горните постове,повечето пари ги зимам на заем и за това се колебая да не се набутам.А относно маската най-много тях хвалят и човека мие е писал,че има 5годишна гаранция.Аз ако разбирах щях ли да питам.Даже си търся от варна човек с фишер да питам на живо за какво става въпрос,щото тук написал нещо там написал не вярвам.На живо да си поговоря с някои мисля,че е най разумно а и за какво да ме лъже след като ще е неутрален.За фишера лоши отзиви не прочетох,това и аз го приемам за реклама на форума все пак са официален представител нали?Може и аз вече да се психясвам от тези конспирации,все под вола се търси теле.Да ама не този път ударихте на камък не съм човек от днеска за утре.По добре да проуча нещата отколкото да ме боли главата.
Върнете се в началото Go down
 
Избор на детектор
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Избор на детектор
» Помогнете за избор на детектор
» Избор

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: