Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyЧет Май 02, 2013 12:32 pm

Група роми от Котел начело с търсача на желязо Шахон Бароват по време на „археологична“ експедиция в района на Котел и „Трите вятъра“ откриха ръждиво съкровище. Става въпрос за 60г. двигател от трактор който ромите възприемат като Божи дар за Великден.

- Какви пари ще изкарате от това, което сте изкопали? Колко килограма е според Вас?

- Около тон. Ще струва близо 300 лева. Това е дар от Бог и с тия пари ще платим за каруца. Ще купим и яйчица за Великден. Машинката и желязото са честна работа! Няма за какво да чакаме гъбите до 10 юли. Ще си блъскаме железата и толкова. Вече шеста година имам машината, с която търся метал. За толкова време само 2-3 дена да съм почивал. Другото е бачкане с кирката. Аз не търся кабели, а копая само за желязо. Вече ни е страх да крадем. Скоро дори открих една кражба и ДИП-а. Липсват девет стълба. Уличното осветление е изкарано от роми. Лично аз ще се обадя в София, ако тази кражба не бъде разкрита, защото цигани в махалата, които се хвалят, че имат защитник в полицията. Моето дете го вкараха в затвора за едно легло, което открадна от Чукарите, нека и другите да задържат. Само с Барона се захващат! Само на Барона всички деца са в затвора, а другите си крадат шахтите и нищо не им правят. Викаха ме за доносник и за помощник – оперативен работник, но аз не се хванах на тая работа и сега това е причината да тегля. Сега помощник-оперативен е Карашчето, дето ходи по шахтите.

- Може ли да се каже, че покрай търсенето на метали вече се занимавате и с археология?

- Може да се каже, че е така. Сега копая един двигател от трактор под Трите вятъра. Пише, че е от 64-та година. Има един професор по телевизията го дават, май Божидар се казваше, той ако разбере за мен ще ме вземе що нещо ще му намеря и изкопая. Той си губи времето да търси вампири и кокали. Много желязо има под земята. Там е истината.

- Възможно ли е този двигател да е от първия трактор, управляван от ром?

- Може да е от трактор „Кировец“, а те са кръстени на нашият цар Киро или обратно , незнам точно. Има регистрационен талон, в който пише от коя година е. Тежи един тон. Ако не можем да го изкараме през деня, ще запалим един огън и ще го пазим цялата рода. На сто метра от него изкарах и големи железни плотове. Имам най-добрата машина за търсене на желязо в цялата циганска махала. Има търсачи в града дето апаратите им са с компютър, но то е много сложна работата с тях. На мен ми стига,че цинкова кофа я засичам на 1,80 м. под земята.

- Значи в този район има цяло находище?

- Тук времето е засипало много желязо. Не знам защо са изхвърлени тези хубави работи. Нищо чудно тази техника да е останала от годините, когато военните са правили пътя. Зарадвах се, когато апаратът го откри. Това си е борба за хляб! По цял ден ходим по реките и хората ни се смеят. Пак казвам, че ако не е Марин Куцара, ние за нищо не ставаме! Ние сме по железата и не берем разни левурди. Свикнали сме да се упражняваме с кирката и не правим нищо друго. Макар и да струва 30 ст., желязото си тежи! Лягам спокойно като съм изкарал 5-6 лева, защо не са крадени. Всички в Котел знаят, че в градина няма да вляза, за да крада. Не пипам нищо чуждо, защото знам, че това е грях. Кражбата е грехота! Моето дето лежи в затвора за едно легло. Не мога и да го видя, защото нямам пари, а родата е голяма – имам 12 внука.

- Щастливи ли сте от находката, която сте открили?

- Разбира се, че сме щастливи! Достатъчно е, ако вземем по 20 лв. на човек. Няма хаир от много пари. Гладният човек ще се наяде с една хапка, но най-страшни са гладните очи. Гладният не може да се задави. Давят се лакомиите, които си пълнят гушите. На тези години съм 54 килограма и нищо не ми пречи. Изкарвам по цял ден със сух хляб и един литър вода, а на който му е охолно се подиграва със сиромасите. Има такива, които ми се подиграваха, че ходя за железа, ама сега гледам, че и те са тръгнали да търсят. Ходят и да крадат.

- Да не би вече да Ви казват Железния Барон?

- Кой както иска да ми казва. Аз съм си аз! Само искам да кажа, че ние в Котел не сме цигани! Аз се признавам за българин. Когато сме правили самопризнание в борсата, сме се писали българи. Ние не сме като градешките цигани или тези, които ги дават по телевизията. Мангалите са мошеници! За писане и четене на български никой не може да ме надвие в Котел! Аз съм и първия шофьор от циганите в махалата – от преди 32 години.

- Защо искате да Ви задам и въпроса защо българите се палят?

- Защото не са свикнали на глад, не са свикнали да изкарват желязо като нас, а аз 4 години от никъде не взимам нищо. Откакто бях „аварийка” едни и същи хора взимат на работа. От септември месец миналата година ходя на борсата, за да искам работа. Ние бедните умираме от глад! На мен суров лапад да ми дадеш и ще го изям, а българите търсят пържолите. Ако не е Марин Куцара ние ще умрем от глад! Това е цялото ни положение с две думи, а в борсата нищо не вършат. Ще извикам Валентин Касабов от телевизия „СКАТ”, за да ни снима положението. Тук управия няма! Сега казват, че Янчо ги бил нахранил, защото правиха в заведението му хала пела. Имаше ли един гладен, който да е седнал на неговата софра? Все нахранените пехливани бяха там. Защо от нашите железари нямаше нито един? Поканените където сядат, там хвалят.

- Вие може би сте единствените роми, които гледат „СКАТ”?

- Има по-големи инстанции от котленските, както и журналисти. Само да не отида при Валентин Касабов, защото всички знаят какви са неговите хора. Най- големия прокурор съм докарал тук. Аз съм си от партия НФСБ.

- Преди сте казвали, че подкрепяте „АТАКА”. Защо се отказахте от тази партия?

- Преди бях за Волен Сидеров, но сега не съм. Видяхте по телевизията къде е ходил да почива. На 12 май свършва цялата политика.
http://kotelnews.com/

Цялото филмче може да изгледате ето тук.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ofaKY2H0HDU#!


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
buntar.1971
Про-Консул
Про-Консул
buntar.1971



Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyЧет Май 02, 2013 6:53 pm

Ми,че то и ние търсим трактори и плугове,ма нас полицайте ни наричат "ИМАНЯРИ" и ни вкарват в околийското !
Ма ше зема да стана и аз мангал,та веке да не ме закача никой по къра,пък и за помощи ще се уредя !
Върнете се в началото Go down
EXTERMINATE
Про-Консул
Про-Консул
EXTERMINATE



Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyЧет Май 02, 2013 10:37 pm

с честен труд си изкарват парите нали не крадат нека има повече цигани като тези и да се основе една организация на железо търсачите НЖТ


както винаги сме си най веселата компания ХD :yes: :soif100: на маса
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyПет Май 03, 2013 4:55 pm

EXTERMINATE написа:
с честен труд си изкарват парите нали не крадат нека има повече цигани като тези и да се основе една организация на железо търсачите НЖТ

...Само железарските им обекти да са по-далече от градини,лозя,частни гори,...и други съблазнителни "предмети на традиционния цигански труд".


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
buntar.1971
Про-Консул
Про-Консул
buntar.1971



Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyПет Май 03, 2013 5:59 pm

Трибал-М написа:
EXTERMINATE написа:
с честен труд си изкарват парите нали не крадат нека има повече цигани като тези и да се основе една организация на железо търсачите НЖТ

...Само железарските им обекти да са по-далече от градини,лозя,частни гори,...и други съблазнителни "предмети на традиционния цигански труд".

Very Happy Very Happy ,напротив те са по близо до архелогическите а дори и в самите тях,но не правят нарушения защото архелозите им плащат да очистят терена от желязото та да могат да работят после спокойно,и естествено след това да няма арте факти на терена.Това е найстина факт колеги,с благословията на ръководителя на терена,мангалите търсят "желязо" вътре в самия терен,и естествено "желязото" което намерят им се плаща на место та да не се разхождат с него и да търсят къде да го продават.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyПет Май 03, 2013 9:36 pm

buntar.1971 написа:
Трибал-М написа:
EXTERMINATE написа:
с честен труд си изкарват парите нали не крадат нека има повече цигани като тези и да се основе една организация на железо търсачите НЖТ

...Само железарските им обекти да са по-далече от градини,лозя,частни гори,...и други съблазнителни "предмети на традиционния цигански труд".

Very Happy Very Happy ,напротив те са по близо до архелогическите а дори и в самите тях,но не правят нарушения защото архелозите им плащат да очистят терена от желязото та да могат да работят после спокойно,и естествено след това да няма арте факти на терена.Това е найстина факт колеги,с благословията на ръководителя на терена,мангалите търсят "желязо" вътре в самия терен,и естествено "желязото" което намерят им се плаща на место та да не се разхождат с него и да търсят къде да го продават.

Е,колега,ти направо ми напомни,че човек се учи докато е жив.Ако това е истина,ще ми трябва още малко време да асимилирам всичкото....
...Господи,какво "изтънчено"човеколюбие,каква елегантна находчивост,водеща до умиление и просълзяване!
...Да му мислят следващите мвинистри на труда и социалните грижи!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
EXTERMINATE
Про-Консул
Про-Консул
EXTERMINATE



Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyПет Май 03, 2013 9:38 pm

абе то добре че ръководителите на обектите наемат мангали та да рзбирам и аз една две вечери по рано за обекти иначе няма да мога само на мотора бензина да платя farao


както винаги сме си най веселата компания ХD :yes: :soif100: на маса
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.   Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище. EmptyПет Май 03, 2013 9:39 pm

Трибал-М написа:
buntar.1971 написа:
Трибал-М написа:
EXTERMINATE написа:
с честен труд си изкарват парите нали не крадат нека има повече цигани като тези и да се основе една организация на железо търсачите НЖТ

...Само железарските им обекти да са по-далече от градини,лозя,частни гори,...и други съблазнителни "предмети на традиционния цигански труд".

Very Happy Very Happy ,напротив те са по близо до архелогическите а дори и в самите тях,но не правят нарушения защото архелозите им плащат да очистят терена от желязото та да могат да работят после спокойно,и естествено след това да няма арте факти на терена.Това е найстина факт колеги,с благословията на ръководителя на терена,мангалите търсят "желязо" вътре в самия терен,и естествено "желязото" което намерят им се плаща на место та да не се разхождат с него и да търсят къде да го продават.

Е,колега,ти направо ми напомни,че човек се учи докато е жив.Ако това е истина,ще ми трябва още малко време да асимилирам всичкото....
...Господи,какво "изтънчено"човеколюбие,каква елегантна находчивост,водеща до умиление и просълзяване!
...Да му мислят следващите министри на труда и социалните грижи!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
 
Роми от Котел откриха и изровиха несметно съкровище.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Несметно съкровище открито в древен храм в Индия
» Откриха съкровище от 7 златни монети
» Откриха съкровище в затвора в Плевен

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: