Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
    Keywords
    GOLD врътка lorenz голден nexus Майнлаб грунда kupuvam Minelab Spectrum Coil wave tesoro пират Simplex deus Fisher mask 5000 нишани маск TEKNETICS prodavam miladinka VANQUISH nokta
     

     Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::

    Go down 
    +2
    Трибал-М
    lomidol
    6 posters
    АвторСъобщение
    lomidol
    Цезар
    Цезар
    lomidol



    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyСря Окт 30, 2013 4:27 pm

    Лагерът в Харманли е полуразрушен от множеството сирийски бежанци, които го препълниха през уикенда. Към наличните над 400 души /при капацитет 450/ , в събота и неделя били стоварени още 299 души, с което общата бройка нелегални към понеделник сутрин стана 735 души. Всички са сирийци, има само една ливанка.

    Вместо да използват всяко налично място за подслон, бежанците сринали палатковия лагер, опънат точно за такива ситуации. Коловете на повечето от 50-те армейски палатки за по 10 души, бяха измъкнати и изпочупени, брезентът изпокъсан, а леглата изкарани и разглобени по неясни причини. Част от скелетите им бяха превърнати в нещо като сушилници, други необяснимо защо бяха просто бяха изкривени. Вместо да спят хора на тях, върху все още здравите легла се готвеха манджи или бяха натрупани всевъзможни вехтории. Същевременно дървени легла от 80-те фургона бяха надлежно нацепени и използвани за подпалки. Просто сирийците предпочитали да спят на земята. В което се убеди и репортерският ни обектив - подовете във фургоните бяха застлани с одеяла, чаршафи и възглавници, но без нищо под тях.
    В тези условия се отглеждат близо 200 деца, някои от които пеленачета.

    Между фургоните се виждаха части от изпочупени порцеланови тоалетни гърнета и казанчета. Друго обзавеждане бе разхвърляно навсякъде. Външната част на много фургони пък бяха обгорени от палените в непосредствена близост огньове.

    Истинската цигания обаче настъпи при раздаването на пакетите със суха храна. Юрнало се множество срина телената ограда между фургоните и пункта. Върху изпокъсаната телена ограда бяха метнати дюшеци върху които малки и големи си направиха...люлки. Кратки разпри белязаха раздаването на храната. Наложи се двама полицаи да седят неотлъчно до опашката за да не се стигне до сбивания.

    Такива има , свидетелства шефът на лагера Жельо Желев. По думите му, понякога побоищата били брутални, налагали се с колани или по-точно с металната тока накрая.

    Охраната на лагера и служителите прави каквото може, но не е предвидена за толкова много хора. „Наличните ми служители са разчетени за 270 души. Сега в лагерите в Харманли и Пъстрогор има над хиляда. Има открити нови щатове за служители, но никой не иска да работи в такава атмосфера“, каза Жельо Желев, който е директор на домовете в Харманли и Пъстрогор. Заплатите за новите щатове били поне 500-600 лв, може и повече, в зависимост от длъжността. Плаща се и извънредния труд. И въпреки това никой не ще.

    За да намалят миграционният натиск, днес от Харманли изведоха 80 бежанци, които с автобуси се отвеждат за София. Там ще бъдат настанявани в държавни почивни бази.

    Оставащите 650 души вече ще имат ток във всеки фургон. След като миналата седмица имотът бе прехвърлен от министерството на отбраната към Държавната агенция за бежанците, днес бе пуснато трасе от трансформатора в поделението към две разпределителни касети, откъдето ще се подава захранване за всеки фургон.

    От хаоса в Харманли пострада и областният управител Кадир Исов. Човекът е там нон-стоп през последните дни и буквално не може да тръгне, защото ...го използват като преводач. Мнозинството от сирийците знаят турски. От тях разбрахме, че напливът към България бил защото в Турция им обяснявали, че условията за бежанци в България са много добри, като член на ЕС. Може и да е вярно, като се има предвид, че в Турция всички нелегални са в палатки. Които едва ли събарят на земята.

    Тези бежанци, които не знаеха турски, пък драскаха бележки, които лично връчваха на директора на лагера Жельо Желев. В бележките например пишело:“ Искам да ме заведете до жена ми в болницата за да и занеса лимони и портокали“. Други искали прилично жилище, трети искали бежански статут с предимство. Предоставяните обяснения за исканията са редки – просто се иска и това е.

    Г. Христов

    http://www.haskovo.net/index.php
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyСря Окт 30, 2013 7:55 pm

    Баба ми казваше някога:"Да се смееш ли,да ревеш ли"?...


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    adminn
    Admin
    Admin
    adminn



    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyЧет Окт 31, 2013 7:27 pm

    Я погледнете тоя филм, защото това не е толкова далеко от нас



    http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

    КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyЧет Окт 31, 2013 10:30 pm

    adminn написа:
    Я погледнете тоя филм, защото това не е толкова далеко от нас

    .....Сбъркан свят.....!Какво общо има това,че аллах е велик,с убийството на някого....насилието поражда насилие,и рано или късно всеки намира това,което търси.....И тез муджихидини,всичките забрадени като муджихидинки...Иначе големи мъжаги,ма си крият мутрите.И като се замисли човек-за повечето зверсва косвен виновник е интернет-а,щото без него публика няма,и филма става безмислен...бааааси...аллах е велик.....
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyЧет Окт 31, 2013 10:39 pm

    Мисля си,че небесните величия не биха допуснали такива опровержения...


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyЧет Окт 31, 2013 10:48 pm

    Трибал-М написа:
    Мисля си,че небесните величия не биха допуснали такива опровержения...
    А може да е просто един урок...
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyЧет Окт 31, 2013 11:05 pm

    бобо написа:
    Трибал-М написа:
    Мисля си,че небесните величия не биха допуснали такива опровержения...
    А може да е просто един урок...
    Възможно е,но няма ли да ни тласне към по-голямо безбожие? Поне религиозно колебаещите се?


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 04, 2013 9:17 pm

    Трибал-М написа:
    бобо написа:
    Трибал-М написа:
    Мисля си,че небесните величия не биха допуснали такива опровержения...
    А може да е просто един урок...
    Възможно е,но няма ли да ни тласне към по-голямо безбожие? Поне религиозно колебаещите се?
    Религията не е важна!Важни са моралните устои!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 04, 2013 9:27 pm

    бобо написа:
    Трибал-М написа:
    бобо написа:
    Трибал-М написа:
    Мисля си,че небесните величия не биха допуснали такива опровержения...
    А може да е просто един урок...
    Възможно е,но няма ли да ни тласне към по-голямо безбожие? Поне религиозно колебаещите се?
    Религията не е важна!Важни са моралните устои!
    Ама нали и религията ги зида и подпира тези устои! Нали е най-бистрия и химически чист извор-морален!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    бобо
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 04, 2013 9:40 pm

    Трибал-М написа:
    бобо написа:
    Трибал-М написа:
    бобо написа:
    Трибал-М написа:
    Мисля си,че небесните величия не биха допуснали такива опровержения...
    А може да е просто един урок...
    Възможно е,но няма ли да ни тласне към по-голямо безбожие? Поне религиозно колебаещите се?
    Религията не е важна!Важни са моралните устои!
    Ама нали и религията ги зида и подпира тези устои! Нали е най-бистрия и химически чист извор-морален!
    Еми аз затова,когато някой убива с името на бога в уста мога да кажа само.....Shocked Shocked ...бааааааси...Razz Razz Razz т.е.-е.а си .амата на систематаRazz Razz ...Ама тва е сериозно,ей!
    Върнете се в началото Go down
    lomidol
    Цезар
    Цезар
    lomidol



    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 04, 2013 10:10 pm

    http://www.gledaigo.com/%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA/
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyВто Ное 05, 2013 9:13 am

    lomidol написа:
    http://www.gledaigo.com/%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA/


    Не стига ли ни нашата сган,та и вносна да приемаме?


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 11, 2013 7:28 pm

    Трибал-М написа:
    lomidol написа:
    http://www.gledaigo.com/%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA/
    Не стига ли ни нашата сган,та и вносна да приемаме?
    Колко време трябва да старее една новина?
    Докато се осмисли,или докато я измести нещо по ново,по-заслужаващо внимание ?
    ...Или докато някой набере смелост да каже нещо.
    Хайде,колеги,не боли,но е сериозно!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 11, 2013 7:44 pm

    Трибал-М написа:
    Трибал-М написа:
    lomidol написа:
    http://www.gledaigo.com/%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA/
    Не стига ли ни нашата сган,та и вносна да приемаме?
    Колко време трябва да старее една новина?
    Докато се осмисли,или докато я измести нещо по ново,по-заслужаващо внимание ?
    ...Или докато някой набере смелост да каже нещо.
    Хайде,колеги,не боли,но е сериозно!
    ...Колега,ivanasen,моля,подскажи някоя новина,белки и тука потръгне!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 11, 2013 9:11 pm

    Е,тогава,нека колегата Ломидол да подскаже!
    Лесно е да опънеш мрежа,ама ако се оплете в корените,трябва си гмуркане!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    lomidol
    Цезар
    Цезар
    lomidol



    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 11, 2013 9:45 pm

    Виждам че ти е скучно, наздраве от мен.Това е обективна новина и сметнах на бързо да я споделя с колегите.Аз живея близо до ул.Пиротска и да споделя че усещането до тия хора не е приятно.Гледат те с лоши очи и като ги подминавам се пооглеждам дали някой не тръгва след мен.От край докрай на улицата и полицай не се вижда , щото и те се правят налуди и я избягват.Вечер ми е много неприятно като насядат срещу местното училище 20сет негра и гледат с влажни погледи как си тръгват ученичките от училище.Като пингвини са!!??Не се съм расист , ама не съм и будала.Тепърва ще има проблеми.
    Върнете се в началото Go down
    lomidol
    Цезар
    Цезар
    lomidol



    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПон Ное 11, 2013 9:48 pm

    lomidol написа:
    Виждам че ти е скучно, наздраве от мен.Това е обективна новина и сметнах на бързо да я споделя с колегите.Аз живея близо до ул.Пиротска и да споделя че усещането до тия хора не е приятно.Гледат те с лоши очи и като ги подминавам се пооглеждам дали някой не тръгва след мен.От край докрай на улицата и полицай не се вижда , щото и те се правят налуди и я избягват.Вечер ми е много неприятно като насядат срещу местното училище 20сет негра и гледат с влажни погледи как си тръгват ученичките от училище.Като пингвини са!!??Не съм расист , ама не съм и будала.Тепърва ще има проблеми.
    Ако съм баща на някои от децата ще фъркат черни бурканчета???
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyВто Ное 12, 2013 8:49 am

    Споделям тревогите ти,колега и напълно съм съгласен с теб!Метафората с мрежата не е от скука...Както казваш,шом полицайте избягват "съмнителните"улици,то и съфорумниците ни ще заобикалят такива деликатни теми...С малко изключения.Поздрави,ти си едно от тях!


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyВто Ное 12, 2013 7:03 pm

    Трибал-М написа:
    Е,тогава,нека колегата Ломидол да подскаже!
    Лесно е да опънеш мрежа,ама ако се оплете в корените,трябва си гмуркане!
    Служил съм в поделението в село Телиш...Сериозна служба беше!...
    Новината,че ще го превръщат в бежански лагер предизвика силна,отрицателна реакция у мен.И то само заради емоционалната връзка с този регион...
    А как се чувстват хората там,които скоро ще се озоват срещу известната неизвестност?
    Случаите в столицата май подсказват отговора.


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    van_helsing
    Про-Консул
    Про-Консул




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyВто Ное 12, 2013 8:53 pm

    Какво да Ви кажа, аз един път съм супер изтрещял национал-фашист и викам всички тали.....и на сапун, ама по някое време се замисля и ги съжалявам. Там е малък ад - колат ги трепат ги, абе да не дава господ.
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyСря Ное 13, 2013 12:48 pm

    Истинските бежанци са по-малкия проблем.Покрай тях се промъква всякаква престъпна измет.
    Не бива да ги приемаме без документи за установяване на самоличност.


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПет Ное 15, 2013 12:39 pm

    Трибал-М написа:
    Истинските бежанци са по-малкия проблем.Покрай тях се промъква всякаква престъпна измет.
    Не бива да ги приемаме без документи за установяване на самоличност.
    Има ли някой друг колега,служил в с.Телиш,или да е от там?От Койнаре няма ли?


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
    FELIX
    Цезар
    Цезар
    FELIX



    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyПет Ное 15, 2013 4:30 pm

    Трибал-М написа:
    Истинските бежанци са по-малкия проблем.Покрай тях се промъква всякаква престъпна измет.
    Не бива да ги приемаме без документи за установяване на самоличност.
    Абсолютно точно,сирийските бежанци се едва ок.30%,(и те са добре дошли,но с документи),всичката друга сволач са разни измекяри дето са свикнали само да паразитстват или криминали.За тях имам една асоциация свързана със дърво и огнехвъргачка,ама няма да я казвам щот ще кажат че съм ксенофоб.Иначе моя комшия навремето е служил в Телиш-мисля че е бил шофьор на ракетен влекач,а може и да бъркам за длъжноста.
    Върнете се в началото Go down
    Трибал-М
    Джадай
    Джадай




    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::  EmptyЧет Дек 05, 2013 10:42 am

    Вчера дочух,че и в Монтана разчистват и потягат старата казарма.


    Хаосът е или временен,или гибелен!
    Върнете се в началото Go down
     
    Вандалско: Бежанците сринаха лагера в Харманли ::
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -
    »  продавам Металдетектор - монетар - Живко гр Харманли 480лв 0899177349

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
    Идете на: