Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират deus nokta kupuvam голден Minelab врътка Spectrum GOLD lorenz Simplex VANQUISH Coil Fisher маск wave нишани miladinka nexus prodavam грунда TEKNETICS tesoro mask 5000 Майнлаб
 

 Мнение за Tesoro Tejon.

Go down 
+13
nasko75
пурко
talasumo
colin96
kronos555
pechkata
uzurpatora
kris1111
бобо
Трибал-М
Симпличио
ivdebul
clavdii_gotski
17 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
clavdii_gotski
Новобранец
Новобранец
clavdii_gotski



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСря Фев 19, 2014 12:00 pm

Колеги кажете как се представя този апарат като дълбочина и като дискриминация и на орудано?Благодаря предварително.
Върнете се в началото Go down
ivdebul
Новобранец
Новобранец
ivdebul



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Фев 20, 2014 8:59 pm

И аз питах и разпитвах ама никой нищто-сякаш е забранено да се говори за тази марка!!!!Имам тежон от 2-3 години ни ми се е случвапо да отида някъде и тежона да не ще да работи-аз и не ходя много де Smile добра машина-спокойна -работя със сеф антена-такава ми препоръчаха!ЗА МЕН ЛИЧНО машинката е добра за парите си -ако можеш вземи от някой да я пробваш и тогава купувай-------ПРЕПОРЪКА -работи със слушалки!!!!
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Фев 20, 2014 9:32 pm

Този модел е симпатичен, харесва ми,че е с честота, подходяща за търсене и на самородки, така че някой ден може и да се оборудвам с такъв, стига да изпадне на атрактивна цена.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Фев 20, 2014 9:34 pm

ivdebul написа:
И аз питах и разпитвах ама никой нищто-сякаш е забранено да се говори за тази марка!!!!Имам тежон от 2-3 години ни ми се е случвапо да отида някъде и тежона да не ще да работи-аз и не ходя много де Smile добра машина-спокойна -работя със сеф антена-такава ми препоръчаха!ЗА МЕН ЛИЧНО машинката е добра за парите си -ако можеш вземи от някой да я пробваш и тогава купувай-------ПРЕПОРЪКА -работи със слушалки!!!!


Колега,колко струва такъв нов апарат?
Питам,защото ми бе препоръчан наскоро от двама опитни монетаристи.
Добре е да се чуят и повече мнения,впечатления от работа с други антени ...Поздрави!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Фев 20, 2014 9:45 pm

Трибал-М написа:
ivdebul написа:
И аз питах и разпитвах ама никой нищто-сякаш е забранено да се говори за тази марка!!!!Имам тежон от 2-3 години ни ми се е случвапо да отида някъде и тежона да не ще да работи-аз и не ходя много де Smile добра машина-спокойна -работя със сеф антена-такава ми препоръчаха!ЗА МЕН ЛИЧНО машинката е добра за парите си -ако можеш вземи от някой да я пробваш и тогава купувай-------ПРЕПОРЪКА -работи със слушалки!!!!


Колега,колко струва такъв нов апарат?
Питам,защото ми бе препоръчан наскоро от двама опитни монетаристи.
Добре е да се чуят и повече мнения,впечатления от работа с други антени ...Поздрави!
Само оригинална на Тежон 2иняколко на около 30дд-това е истината,не прецаквайте апаратите с разни изгъзици!
Върнете се в началото Go down
kris1111
Легионер
Легионер




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyПет Фев 21, 2014 9:46 pm

Не съм Краси явно ме бъркаш с някои друг,а относно тежона с сев антената става един от наи дълбоките апарати но задължително със слушалки.Апарата е силен на чисти терени и за уродено не става.Дано съм бил полезен,в другиа форум има доста писано.Поздрави.
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Фев 22, 2014 1:08 am

kris1111 написа:
Не съм Краси явно ме бъркаш с някои друг.

Колега, извинявам се, просто съм объркал една буква,предполагам си Крис(тиян). Поздрави и много цветни находки с Лобото през тази година!

 Cool 
Върнете се в началото Go down
uzurpatora
Новобранец
Новобранец
uzurpatora



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Фев 22, 2014 9:14 am

Симпличио написа:
Колеги, ето тук са пуснали една доста интересна модификация на Tejon, изглежда е за Франция, тоест става и за цяла Европа:

http://www.===========


Определено се замислям дали да не си я поръчам, след като Крис ми отказа офертата за неговото Лобо.

По принцип ми трябва добър детектор за самородно злато, иначе за по-едри обекти ще си купя Текнетикс Евротек, който е с чудесни качества, пък и евтин.
Ами копувай най накрая стига само си дрънкал като стара тенекия от сирене.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Яну 08, 2015 2:26 pm




Тежона чува денар на 30см. ...
Ама на първата копка сигнала изчезва...
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Яну 08, 2015 7:04 pm

Малко ме съмнява че изобщо това е сигнал, както и да е, един приятел се чуди с какво да си смени мощния блисмул (че му идва много силен) и умува между тежона и ф75, за работа на лека почва, кой от двата ще извади по добра дълбочина и дискриминация?
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyЧет Яну 08, 2015 9:57 pm

Успях за кратко да поработя с тежона.има същия недостатък като фишера.а именно дава дупков ефект при глинести почви.като друг недостатък за мен е еднотоналната дискриминация.но иначе е дълбока машина с много резултатна работа при замърсено.за цената си е 10 от 10.
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 11:10 am

Въпрос към тесоро юзърите, кой е по дълбок, тежон или делеон? като сонда мисля че е най добре sef 12x13 или греша. Реална ли е тази дълбочина от клипа или е някакъв фокус?
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 2:05 pm

Имах тежон ако ти го дават за над 500левчета заеби Very Happy ако мислиш за нов от магазина ептен заеби, за тия пари има други машини.
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 3:37 pm

Кои са тези други машини, изключвам бг фантастиките, не му се правят експерименти вече на моя човек, до скоро имаше близмул.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 4:14 pm

kronos555 написа:
Въпрос към тесоро юзърите, кой е по дълбок, тежон или делеон? като сонда мисля че е най добре sef 12x13 или греша. Реална ли е тази дълбочина от клипа или е някакъв фокус?
Клипа е напълно реален монетата е закопана от снимащия клипа...
Всеки който има Тесоро Тежон и Ултимате 13" може да демонстрира същите фокуси - на лека почва...
Само че Тесоро има един недостатък - на първата копка губи сигнала...
Върнете се в началото Go down
kronos555
Про-Консул
Про-Консул




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 4:28 pm

Ако е така, мисля че въобще не е плитка машината понеже имах сорекс с 13" и знам за каква дълбочина става въпрос. А защо сигнала изчезва след първата копка това не ми е ясно?
Сорекса със голямата сонда си го чува идеално сигнала, просто трябва по къси и бързи движения. Ако на тежона не му е навит грунда и не чува земята, то означава че е по дълбок от f75, противно на повечето мнения в нета че е плиткач.
Върнете се в началото Go down
talasumo
Легионер
Легионер
talasumo



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 5:08 pm

Тежона нов от магазина е 1200, за 100 отгоре и деус и Ф75 са мноого по добър избор.Аз както споменах имах тежон по същото време и българска машина, разлика в дълбочина, стабилност и дискриминация никаква, просто тесорото е по пипнато като ергономия и е по удобно за работа и толкоз.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 5:09 pm









За съжаление и такива сигнали чува Тежона...

Върнете се в началото Go down
пурко
Новобранец
Новобранец
пурко



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: /   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 5:47 pm

Тежона не е за всеки,плитка машина да кажеш че е ....не е вярно.Иска се опит и да свикнеш да различаваш поголемите железа,и не забравяйте Тежона е релик машина ,затова чува някои железа.Който му настоява и му свикне ,ще остане много доволен.
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 6:12 pm

пурко написа:
Тежона не е за всеки,плитка машина да кажеш че е ....не е вярно.Иска се опит и да свикнеш да различаваш поголемите железа,и не забравяйте Тежона е релик машина ,затова чува някои железа.Който му настоява и му свикне ,ще остане много доволен.

Колега аз не съм работил с нито един модел на Tesoro даже не съм срещал колеги около мен да работят с тази марка ,но по принцип се интересувам как работи и кой модел е по добър Tesoro Vaquero или Tesoro Tejon казват че и Тesoro Cibola като и изведеш ръчен грунд ставала добър монетар


който търси намира
Върнете се в началото Go down
пурко
Новобранец
Новобранец
пурко



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 6:19 pm

Не са те излъгали Наско,аз имам Тежон и като се опарича ще си взема Цибола ,даже си купих и многооборотния потенциометър.Сменяш го ,извежда се цк. ключе отдолу под кутията ,даже мисля да му сложа и 12 в. захранване (щото е с 9в.) ,но там е малко по-сложно,и наистина става мн.добра машина.А разликата с Вкуерото е именно в ръчния грунд който има изведен.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 6:32 pm

По добре ще е на Тежона да се сложи фиксиран грунд-баланс...
Не съм виждал по спокоен детектор от Тежона на около 18 kHz и да работи коректно...
Върнете се в началото Go down
пурко
Новобранец
Новобранец
пурко



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 6:47 pm

Нали има Тежона вариант с фиксиран грунд -за Англичаните,наши хора там са ми казвали ,че пада доста дълбочината му, за мен няма проблем това че е ръчен,даже все го издувам до последно (на леки места говоря) малко става като нашите бг. мърморко,ама аз съм имал много гъдулки и съм свикнал с това.
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 7:27 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 7:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
пурко
Новобранец
Новобранец
пурко



tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мнение за Tesoro Tejon.   tesoro - Мнение за Tesoro Tejon. EmptyСъб Яну 10, 2015 7:38 pm

Всичко е възможно, по захранването говоря.
Върнете се в началото Go down
 
Мнение за Tesoro Tejon.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Tesoro Vaqero или Tesoro Tejon
» TESORO TEJON
» TESORO TEJON or XLT SPECTRUM?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: