Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
голден wave нишани prodavam deus грунда tesoro 5000 Minelab Майнлаб TEKNETICS пират Coil Spectrum Simplex nexus mask kupuvam VANQUISH Fisher miladinka врътка GOLD nokta маск lorenz
 

 Избор на сонда за Fisher F75

Go down 
+3
Симпличио
jordan_nenov
таратанций
7 posters
АвторСъобщение
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyСря Мар 12, 2014 11:49 pm

Няма да съм първият,тази тема е дъвкана сигурно доста пъти но сега въпросът е личен,т.е.опря до моя г,з. Очертава се тези дни да се сдобия с F75 със стандартната 11'-ца, споделете има ли смисъл да купувам и по-голяма сонда,и ако е така, кой е най-удачният вариант - нел'ка, сеф'ка или ултимейт
Върнете се в началото Go down
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 2:11 pm

таратанций написа:
Няма да съм първият,тази тема е дъвкана сигурно доста пъти но сега въпросът е личен,т.е.опря до моя г,з. Очертава се тези дни да се сдобия с F75 със стандартната 11'-ца, споделете има ли смисъл да купувам и по-голяма сонда,и ако е така, кой е най-удачният вариант - нел'ка, сеф'ка или ултимейт
 Шашо 2 
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 2:36 pm

таратанций написа:
таратанций написа:
Няма да съм първият,тази тема е дъвкана сигурно доста пъти но сега въпросът е личен,т.е.опря до моя г,з. Очертава се тези дни да се сдобия с F75 със стандартната 11'-ца, споделете има ли смисъл да купувам и по-голяма сонда,и ако е така, кой е най-удачният вариант - нел'ка, сеф'ка или ултимейт
 Шашо 2 

Имам сеф 38х30. Увеличава дълбочината с около 7-10 см. спрямо оригиналната 11-ка.
Не съм пробвал с ултимейт или с нелка. Пробвал съм с оригиналната 15-ка, която е не само по-тежка от сефката, ами е и доста по неспокойна и по-плитка.
За замърсено ти трябва оригиналната 11-ка, а за дълбочина при орудено - 38х30 сеф.
Това е моя съвет. Наслука !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 4:50 pm

jordan_nenov написа:
Пробвал съм с оригиналната 15-ка, която е не само по-тежка от сефката, ами е и доста по неспокойна и по-плитка.

Обикновено това се получава, ако импедансът на сондата не е точно такъв, какъвто се изисква според параметрите на електронната схема на детектора, затова и работата на детектора е нестабилна. С други думи, може би си попаднал на калпава сонда или просто производителят погрешно е проектирал сондата.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 7:06 pm

Симпличио написа:
jordan_nenov написа:
Пробвал съм с оригиналната 15-ка, която е не само по-тежка от сефката, ами е и доста по неспокойна и по-плитка.

Обикновено това се получава, ако импедансът на сондата не е точно такъв, какъвто се изисква според параметрите на електронната схема на детектора, затова и работата на детектора е нестабилна. С други думи, може би си попаднал на калпава сонда или просто производителят погрешно е проектирал сондата.
За тази марка е много вероятно да е второто Razz Razz Razz ...те и машините им са така проектирани Embarassed Razz Razz Razz . :mdr97: :mdr97: :mdr97:  Да ма извиняват фишаржиите,маRazz Razz Razz ,-просто ми дойде отвътре... Razz Razz Razz Cool Cool Cool 
Върнете се в началото Go down
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 8:58 pm

[quote="jordan_nenov"]
таратанций написа:
таратанций написа:
Няма да съм първият,тази тема е дъвкана сигурно доста пъти но сега въпросът е личен,т.е.опря до моя г,з. Очертава се тези дни да се сдобия с F75 със стандартната 11'-ца, споделете има ли смисъл да купувам и по-голяма сонда,и ако е така, кой е най-удачният вариант - нел'ка, сеф'ка или ултимейт
 Шашо 2 

Имам сеф 38х30. Увеличава дълбочината с около 7-10 см. спрямо оригиналната 11-ка.
Не съм пробвал с ултимейт или с нелка. Пробвал съм с оригиналната 15-ка, която е не само по-тежка от сефката, ами е и доста по неспокойна и по-плитка.
За замърсено ти трябва оригиналната 11-ка, а за дълбочина при орудено - 38х30 сеф.
ова е моя съвет. Наслука ![/quote
 мерси 
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 9:09 pm

Бобчо то ясно че ти е дошло от вътре ама май от долу ти е дошло
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 9:34 pm

mario321 написа:
Бобчо то ясно че ти е дошло от вътре ама май от долу ти е дошло
Две машини съм имал от ФиСшер,и двете за нищо не ставаха-даже едната още я имам-Ф пойнт!Някой път ми иде да снимам със скрита камера,къв смях настава сред колегите ,когат го извадя Razz Razz Razz Моиш ли си представиш-подиграват ми се. Razz Razz Razz .-Ма ко няма-на десет сигнала и един едвам ми намира!....Няма друг такъв пойнтер-просто няма!!!
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 9:54 pm

Ами аз такива проблеми съм нямал
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 14, 2014 10:03 pm

А аз обикновено търся с металдетектора... а в него имам вграден пинпойнтер. Бобо, в една от темите пишеше как се вдига дълбочината именно на  F-поинт.
Късмет.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyСъб Мар 15, 2014 8:38 pm

jordan_nenov написа:
А аз обикновено търся с металдетектора... а в него имам вграден пинпойнтер. Бобо, в една от темите пишеше как се вдига дълбочината именно на  F-поинт.
Късмет.
А,бе ,Ненов-нали темата аз съм я пуснал.......и там съм писал-от куцо магаре-кон бегач не става....
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyСъб Мар 15, 2014 8:49 pm

бобо написа:
jordan_nenov написа:
А аз обикновено търся с металдетектора... а в него имам вграден пинпойнтер. Бобо, в една от темите пишеше как се вдига дълбочината именно на  F-поинт.
Късмет.
А,бе ,Ненов-нали темата аз съм я пуснал.......и там съм писал-от куцо магаре-кон бегач не става....
Може де, аз ти отговорих по спомени. И принципно никога не съм работил с таквоз устройство. На моята тояга дърпам копчето назад и ми центрира сигнала като даже ми показва приблизителната дълбочина. И някак си не ми се вписва в търсенето тази хуйовина. Айде моля ти се сега ти ми обясни какви предимства има използването на този чокутляк...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
fisher
Легионер
Легионер




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyСъб Мар 15, 2014 9:01 pm

Cool 


Последната промяна е направена от fisher на Нед Мар 16, 2014 11:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyНед Мар 16, 2014 8:40 am

jordan_nenov написа:
бобо написа:
jordan_nenov написа:
А аз обикновено търся с металдетектора... а в него имам вграден пинпойнтер. Бобо, в една от темите пишеше как се вдига дълбочината именно на  F-поинт.
Късмет.
А,бе ,Ненов-нали темата аз съм я пуснал.......и там съм писал-от куцо магаре-кон бегач не става....
Може де, аз ти отговорих по спомени. И принципно никога не съм работил с таквоз устройство. На моята тояга дърпам копчето назад и ми центрира сигнала като даже ми показва приблизителната дълбочина. И някак си не ми се вписва в търсенето тази хуйовина. Айде моля ти се сега ти ми обясни какви предимства има използването на този чокутляк...
 Very Happy Cool ами,щот мойта бангия фаща невъобразимо малки неща,понякога търся сигналчета по пет минути в шумата-та тогава,или когато сигнала е в някое коренище и е цветен,като копам проверявам къде точно се намира,за да не го ударя,щот в корени и камъни се копа трудно и е опасно да не строша нещо ценно.Абе ,с две думи,има ситуации,когато е незаменима помащ таз хуйня,ма не и ако е въпросния модел,щото става само за неща,които ги намираш и на очи.Надявам се разбра,че не го използвам само за гевезалък Razz Laughing Cool 
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyНед Мар 16, 2014 8:52 am

бобо написа:
jordan_nenov написа:
бобо написа:
jordan_nenov написа:
А аз обикновено търся с металдетектора... а в него имам вграден пинпойнтер. Бобо, в една от темите пишеше как се вдига дълбочината именно на  F-поинт.
Късмет.
А,бе ,Ненов-нали темата аз съм я пуснал.......и там съм писал-от куцо магаре-кон бегач не става....
Може де, аз ти отговорих по спомени. И принципно никога не съм работил с таквоз устройство. На моята тояга дърпам копчето назад и ми центрира сигнала като даже ми показва приблизителната дълбочина. И някак си не ми се вписва в търсенето тази хуйовина. Айде моля ти се сега ти ми обясни какви предимства има използването на този чокутляк...
 Very Happy Cool ами,щот мойта бангия фаща невъобразимо малки неща,понякога търся сигналчета по пет минути в шумата-та тогава,или когато сигнала е в някое коренище и е цветен,като копам проверявам къде точно се намира,за да не го ударя,щот в корени и камъни се копа трудно и е опасно да не строша нещо ценно.Абе ,с две думи,има ситуации,когато е незаменима помащ таз хуйня,ма не и ако е въпросния модел,щото става само за неща,които ги намираш и на очи.Надявам се разбра,че не го използвам само за гевезалък Razz Laughing Cool 
 Cool 
Имам няколко приятели, които търкат с пирати. Те използват пинпойтери Гарет и казват, че са доста доволни. Пробвай с такъв.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПон Мар 17, 2014 2:32 pm

да кажем че съм в дилема между голямата сеф сонда и ултимейта, вие коя от двете бихте избрали, и варианта за втора ръка уместен ли е според вас
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПон Мар 17, 2014 11:06 pm

таратанций написа:
да кажем че съм в дилема между голямата сеф сонда и ултимейта, вие коя от двете бихте избрали, и варианта за втора ръка уместен ли е според вас
За всички фишери освен ф75 е по-удачна ултимейта. Но за ф75 - сефката. Гарантирано!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyВто Мар 18, 2014 8:08 am

jordan_nenov написа:
таратанций написа:
да кажем че съм в дилема между голямата сеф сонда и ултимейта, вие коя от двете бихте избрали, и варианта за втора ръка уместен ли е според вас
За всички фишери освен ф75 е по-удачна ултимейта. Но за ф75 - сефката. Гарантирано!
 мерси 
Върнете се в началото Go down
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyВто Мар 18, 2014 3:12 pm

последен въпрос, как се държи сеф сондата на тежка почва, при мене е такава на 80% и дайте препоръки за слушалки за Фишер Ф75
Върнете се в началото Go down
таратанций
Новобранец
Новобранец




Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyЧет Мар 20, 2014 6:46 pm

добре дошли 
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyЧет Мар 20, 2014 7:24 pm

таратанций написа:
последен въпрос, как се държи сеф сондата на тежка почва, при мене е такава на 80% и дайте препоръки за слушалки за Фишер Ф75
Държи се спокойно и стабилно. Ако обаче е замърсено, тогава е по-удачна оригиналната 11-ка.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 21, 2014 5:54 pm

Мой познат преди доста време си взе Ф4 и поради по ниската 4естота на работа се притеснява 4е доста сигнали е пропуснал,та въпросът е: ако си вземе стандартната 11"ДД на Ф75 ще може ли да работи машината с нея,и дали има смисъл?
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 21, 2014 6:37 pm

FELIX написа:
Мой познат преди доста време си взе Ф4 и поради по ниската 4естота на работа се притеснява 4е доста сигнали е пропуснал,та въпросът е: ако си вземе стандартната 11"ДД на Ф75 ще може ли да работи машината с нея,и дали има смисъл?
Не няма смисъл, поради ниската си честота, каквато и антена да сложи, малките предмети пак ще ги изпуска или ще ги хваща на много плитко, майката му е по яка машинка  Cool 
Върнете се в началото Go down
FELIX
Цезар
Цезар
FELIX



Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Избор на сонда за Fisher F75   Fisher - Избор на сонда за Fisher F75 EmptyПет Мар 21, 2014 7:30 pm

mario321 написа:
FELIX написа:
Мой познат преди доста време си взе Ф4 и поради по ниската 4естота на работа се притеснява 4е доста сигнали е пропуснал,та въпросът е: ако си вземе стандартната 11"ДД на Ф75 ще може ли да работи машината с нея,и дали има смисъл?
Не няма смисъл, поради ниската си честота, каквато и антена да сложи, малките предмети пак ще ги изпуска или ще ги хваща на много плитко, майката му е по яка машинка  Cool 
Благодарско друже  Cool 
Върнете се в началото Go down
 
Избор на сонда за Fisher F75
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Сонда Big Nel Tornado за Fisher F5
» SEF сонда за FISHER F5
» 10,5 '' сонда за FISHER CZ7 купувам

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: