Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
TEKNETICS 5000 Майнлаб nokta пират nexus грунда Minelab kupuvam tesoro голден VANQUISH GOLD prodavam deus маск mask нишани врътка lorenz Coil wave miladinka Simplex Fisher Spectrum
 

 Снобизъм и пак снобизъм

Go down 
+2
adminn
Spartan
6 posters
АвторСъобщение
Spartan
Новобранец
Новобранец




Снобизъм и пак снобизъм Empty
ПисанеЗаглавие: Снобизъм и пак снобизъм   Снобизъм и пак снобизъм EmptyСъб Окт 10, 2015 5:26 pm

Учтиво моля всички участници предварително да ме извинят,ако се почустват засегнати от моето мнение!
Аз съм елементарен любител на природните приключения и търсачество на 67 години /не съм първа младост,но не съм и последна!!!/.В хобито на търсене на скрити ценности и старини съм пълен лаик.И паралелно с другите ми занимания в природата лизнах малко и от металдетектинга.Преди 2-3 години реших да прибавя и някаква елементарна техника та да начеша краста по откриване на нещо под земята.Разбира се веднага възникна въпросът за размера на "инвестицията".Пенсионер ще си купува метаротърсач...!?!?!
Дали Фишер Ф2 или Текнетикс Еуротек или...стоп,че то почти една пенсия!Веднага виждам реакцията ви - циция такава,а и тръгнал хоби да обзавежда!Да ама съм бивш инженер с икономически наченки веднага ми щръкнаха из главата разни понятия като възвръщаемост,рентабилност и т.н.
И ПРАВИЛНО НАПРАВИХ!
Сега ще подскочите но си купих "боклука" - играчка ZF-2M на ZLAT.Изкуфял дъртак,нали,какво ще намериш с тази бангия?
Да ама намирам,бе,намирам,ще повярвате ли?И монети,и стар патлак и малка старинна котва заровена в плажа и конски апликаци /колко стари???/,че даже и 2г "самородък".
И всичко е според мен защото много внимателно проучих и усвоих настройки и възможности на този "примитив".
И разбрах,че с моите мизерни амбиции и правилна преценка на възможности съм бил ПРАВ.Вие може и да кажете че това не е да намериш нещо за хилядарки,но нали е хоби,или при вас не е,а?И вече хич не мечтая за "изстребител" или "ролсройс от 1000 или 4000 лева.
СУЕТА НА СУЕТИТЕ И ВСИЧКО Е СУЕТА...И СНОБИЗЪМ,ДЕ!
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Снобизъм и пак снобизъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снобизъм и пак снобизъм   Снобизъм и пак снобизъм EmptyСъб Окт 10, 2015 5:57 pm

Колега, то тогава по добре с пръчки-багети да се търси, ако е казал Дядо Господ ще копнееш ще извадиш даже на очи Very Happy
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Снобизъм и пак снобизъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re   Снобизъм и пак снобизъм EmptyСъб Окт 10, 2015 6:06 pm

Много пъти съм казвал , че когато човек се научи да работи с една машина и я почувства като част от него резултатите не закъсняват. Скъпият металдетектор не означава че ще откриваш повече находки ако не положиш труд за научаването му.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Снобизъм и пак снобизъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снобизъм и пак снобизъм   Снобизъм и пак снобизъм EmptyСъб Окт 10, 2015 6:16 pm

vanbg написа:
Много пъти съм казвал , че когато човек се научи да работи с една машина и я почувства като част от него резултатите не закъсняват. Скъпият металдетектор не означава че ще откриваш повече находки ако не положиш труд за научаването му.

Много правилно!
По-добрия металотърсач ти дава просто предимство, но нещата основно се случват от търсача.
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Снобизъм и пак снобизъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снобизъм и пак снобизъм   Снобизъм и пак снобизъм EmptyНед Окт 11, 2015 6:06 am

Привет Spartan!Радвам се че металдетектинга ти харесва.Много добре си направил, че си усвоил настройките на металотърсача който имаш.Това всеки собственик трябва да го на направи и го прави.Доста хора се занимават професионално с търсене и не можеш да си представиш до каква степен познават машините си.Успехите ти не са плод на правилна преценка и добро познаване на техниката.Напротив ,те са резултат на дилетантския опит който имаш.Новобранския късмет е заради непознаването на металдетектинга и нестандартните действия при търсенето и разучаването на металотърсача. Wink
Върнете се в началото Go down
eros
Новобранец
Новобранец




Снобизъм и пак снобизъм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снобизъм и пак снобизъм   Снобизъм и пак снобизъм EmptyНед Окт 11, 2015 8:46 pm

Spartan написа:
Учтиво моля всички участници предварително да ме извинят,ако се почустват засегнати от моето мнение!
Аз съм елементарен любител на природните приключения и търсачество на 67 години /не съм първа младост,но не съм и последна!!!/.В хобито на търсене на скрити ценности и старини съм пълен лаик.И паралелно с другите ми занимания в природата лизнах малко и от металдетектинга.Преди 2-3 години реших да прибавя и някаква елементарна техника та да начеша краста по откриване на нещо под земята.Разбира се веднага възникна въпросът за размера на "инвестицията".Пенсионер ще си купува метаротърсач...!?!?!
Дали Фишер Ф2 или Текнетикс Еуротек или...стоп,че то почти една пенсия!Веднага виждам реакцията ви - циция такава,а и тръгнал хоби да обзавежда!Да ама съм бивш инженер с икономически наченки веднага ми щръкнаха из главата разни понятия като възвръщаемост,рентабилност и т.н.
И ПРАВИЛНО НАПРАВИХ!
Сега ще подскочите но си купих "боклука" - играчка ZF-2M на ZLAT.Изкуфял дъртак,нали,какво ще намериш с тази бангия?
Да ама намирам,бе,намирам,ще повярвате ли?И монети,и стар патлак и малка старинна котва заровена в плажа и конски апликаци /колко стари???/,че даже и 2г "самородък".
И всичко е според мен защото много внимателно проучих и усвоих настройки и възможности на този "примитив".
И разбрах,че с моите мизерни амбиции и правилна преценка на възможности съм бил ПРАВ.Вие може и да кажете че това не е да намериш нещо за хилядарки,но нали е хоби,или при вас не е,а?И вече хич не мечтая за "изстребител" или "ролсройс от 1000 или 4000 лева.
СУЕТА НА СУЕТИТЕ И ВСИЧКО Е СУЕТА...И СНОБИЗЪМ,ДЕ!
Колега ти ни взе направо за мезе,котва може да намериш ама 2гр.самородък е невъзможно с този апарат да намериш.Точно от този апарат по-голям боклук не съм хващал,повярвай ми много са ми минали през ръцете ,ти едно Аце 150 да си беше взел щеше да разбереш,че е светлинни години по-напред.Имам служебен ZF-2, във ВиК работя и с него търсим капаците на шахтите и гърнетата на подземните кранове които не се виждат от пясък или асфалт и единствено за това става тази гега.
Върнете се в началото Go down
 
Снобизъм и пак снобизъм
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: