Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
5000 deus Майнлаб VANQUISH Simplex Fisher Spectrum маск prodavam врътка tesoro грунда пират kupuvam Coil mask nexus lorenz GOLD wave Minelab голден TEKNETICS nokta miladinka нишани
 

 Работите ли с багети?

Go down 
+45
maradji1
RelicHuntingVT
chiko
inranxan
TyT
Preparator
mateus
maksim12
vasko_87
jagler
ROKI83
Petronii
sitalk
gudjola
ton69
stran
ztdmp
индиана джоунс
magnetron!
koko bg
pechkata
www
бушон
4орта
Radislav
deultum
Aemilivs
PlovdivTrakiq
yaponetsa
kodokan
stan960
K7650
snowbur
pavlinbass
Primus Pilus
slavitoooo
BEKS
aiko
FOX
NERON
djasko
gaqco64
Avrelian
топи
paco
49 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
АвторСъобщение
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:02 pm

От това което написа се изложи тотално и ми стана ясно че не разбираш нищо от подпочвени води. Как да не се ползват помпи, ти чуваш ли се????!!!!! Това да не ти е извор??? Как водния стълб ще зависи от сечението на тръбата, ти за скачени съдове чувал ли си. Водния стълб зависи само от нивото на което излиза водата !!! И много ясно че дебита зависи от сечението на сондажа, защото колкото по-голямо е сечението, толкова по-голяма повъхност имаш през която се просмуква водата и следователно толкова по-голям дебит!!!

Явно просто си правиш вятър на устата за неща, за които не си в час Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:07 pm

pechkata написа:
Устройството работи на принципа на честотното биене, генератор на определена честота напр:17kHz генерира в почвата на радиус от 100м. и ако в опсега на сондата има ойни/ръжда, патина/ от дадения обект оператора със багетите ги улавя като пулсова вибрация.

Да ,нещо подробно на Омнитрона,аз писах по напред във форума.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:13 pm

А, ето още едно предложение за облог: Дупчим сонда където кажеш ти в района на Пловдив и ако водата извира без помпа ти давам 5000 лв и плащам на сондьорите, но ако трябва да слагам помпа за да я смуча ти ми даваш 5000 и плащаш на сондьорите. Само че пак ще минем през нотариуса. Навит ли си Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol


Последната промяна е направена от aiko на Съб Ное 14, 2009 9:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:17 pm

aiko написа:
Колега Кодокан, съвсем не си ме хванал на тясно. Експриментът, който ми предлагащ включва използване на акумулатор и кабели, които твърде вероятно създават силно магнитно поле. Не може с такъв експеримент да дкоазваш феномен, който парадира, че улавя неизвестни на науката излъчвания и трептения.

И друго - казах ти, че експеримент доказваш парапсихо-физиологически способности не е обективен, ако се очаква, или подозира даден резултат в конкретен момент или място, защото е възможно, ако очакваш даден резултат на чисто психологическа основа да провокираш детекция.

Изобщо експеримента, който спомена е абсолютно негоден да докаже обективно съществуването на феномен като радиестезията.

Алко ,нека и другите преценят.Ти въобще не искаш да вникнеш в това,което се опитвам да ти кажа : Ако реагират багетите в ръцете ти - значи методът работи,това се опитвам да ти докажа.
Иначе ти трябват много тренировки и вяра в това,което правиш за видиш резултат от радиестезията, най малко да започнат да ти реагират багетите.Има и други експерименти,но те са за хора,които искат да постигнат резултати,а не да ги опровергаят.Скептицизма и негативната енергия са от факторите,които ше ти попречат в радиестезията.
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:17 pm

Radislav написа:
aiko написа:
Радислав, вече коментирах, че търсенето на вода не доказва радиестезийни способности. По геоложки данни за района, може да се предположи с висока степен на вероятност, горе-долу, на кой метър излиза водата и какъв ще е дебита. Впрочем дебита зависи от диаметъра на отвора на сондата, височината на водния стълб над смукателя и пропускливостта на почвата - много ми е интересно, как ще го сметнеш с радиестезия дебита. Ако хванеш някой от гората може подобен номер и да мине, но пред мен не минава Работите ли с багети? - Page 10 Icon_wink

А това с дигностиката от разни "феномени" ми е "любима" тема. Пълни глупости на търкалета.

И ако предлагаш облог бъди ясен и конкретен като мен, щото не разбрах тия 5000 на 5000, при какви конкретно условия се разиграват.
Чакай сега да уточним нещата:1-"По геоложки данни за района, може да се предположи с висока степен на вероятност, горе-долу, на кой метър излиза водата и какъв ще е дебита." А можеш ли от 5 опита да имаш 5 попадения ?Защото аз мога.И не ства въпрос за горе-долу а за точност от +/- 20см !!! 2-ро:Дебита си зависи от дебита .Не пиши глупости.Сечението на тръбата променя височината на водния стълб ,но той е пропорционален на дебита.При сондажа НЕ се използват помпи Mad lol! Водата извира вследствие на налягането или разликата в наляганията ...Пропускливоста на почвата scratch не играе никаква роля ,защото водата вече си е проправила "водно легло" в което ти забиваш тръбите на сондата.Как ще сметна дебита си е моя работа и мой проблем. affraid А това за диагностиката НЕ са никакви глупости.Диагностицират се и наследиците и от твоите баби и дядовци.Мисля ,че бях ясен за облога-много ясно съм го написал...
Колега били ни обяснил кога Водата ще извира от сондаж,да речем в Тракийската равнина?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:19 pm

kodokan написа:
pechkata написа:
Устройството работи на принципа на честотното биене, генератор на определена честота напр:17kHz генерира в почвата на радиус от 100м. и ако в опсега на сондата има ойни/ръжда, патина/ от дадения обект оператора със багетите ги улавя като пулсова вибрация.

Да ,нещо подробно на Омнитрона,аз писах по напред във форума.
Да мисля че беше Омнитрон-можеш да питаш ако те интересува нещо.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:23 pm

Абе Кършак, какво разбираш ти от сонди и подпочвени води Работите ли с багети? - Page 10 Icon_wink
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:23 pm

aiko написа:
А, ето още едно предложение за облог: Дупчим сонда където кажеш ти в района на Пловдив и ако водата извира без помпа ти давам 5000 лв и плащам на сондьорите ако трябва да слагам помпа за да я смуча ти ми даваш 5000 и плащаш на сондьорите. Само че пак ще минем през нотариуса. Навит ли си Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol

Радислав,не се връзвай и не сключвай облози.Ще те потърся на лияни.
Алко симпатичен си ми с някои твои инициативи,но тези облози хич не ми харесват.
Не е колегиално.
Ще помисля и за други някакви експерименти и ше разровя книгите.
А ако те устройва казваме,че радиестезията е лъжа и заблуда и приключваме.На мен ми е все едно.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:26 pm

kodokan написа:
aiko написа:
А, ето още едно предложение за облог: Дупчим сонда където кажеш ти в района на Пловдив и ако водата извира без помпа ти давам 5000 лв и плащам на сондьорите ако трябва да слагам помпа за да я смуча ти ми даваш 5000 и плащаш на сондьорите. Само че пак ще минем през нотариуса. Навит ли си Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol

Радислав,не се връзвай и не сключвай облози.Ще те потърся на лияни.
Алко симпатичен си ми с някои твои инициативи,но тези облози хич не ми харесват.
Не е колегиално.
Ще помисля и за други някакви експерименти и ше разровя книгите.
А ако те устройва казваме,че радиестезията е лъжа и заблуда и приключваме.На мен ми е все едно.

Колега и на мен ти си ми симпатичен, но нека все пак отбележим че за облозите по 5000 лева, Радислав даде тон. Аз просто му отговарям на предизвикателството, понеже той не дефинира конкретен облог.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:31 pm

aiko написа:
kodokan написа:
aiko написа:
А, ето още едно предложение за облог: Дупчим сонда където кажеш ти в района на Пловдив и ако водата извира без помпа ти давам 5000 лв и плащам на сондьорите ако трябва да слагам помпа за да я смуча ти ми даваш 5000 и плащаш на сондьорите. Само че пак ще минем през нотариуса. Навит ли си Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol

Радислав,не се връзвай и не сключвай облози.Ще те потърся на лияни.
Алко симпатичен си ми с някои твои инициативи,но тези облози хич не ми харесват.
Не е колегиално.
Ще помисля и за други някакви експерименти и ше разровя книгите.
А ако те устройва казваме,че радиестезията е лъжа и заблуда и приключваме.На мен ми е все едно.

Колега и на мен ти си ми симпатичен, но нека все пак отбележим че за облозите по 5000 лева, Радислав даде тон. Аз просто му отговарям на предизвикателството, понеже той не дефинира конкретен облог.

ДОбре,вие сте си големи хора и си решавате.
Аз просто изказвам мнение ,че не ми харесват тези облози.
Алко ама имаше файда,е изскочи и колега дето е работил с омнитрон.
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:34 pm

aiko написа:
Абе Кършак, какво разбираш ти от сонди и подпочвени води Работите ли с багети? - Page 10 Icon_wink
И аз това се чудя ние ли не сме в час ,колегата ли?Имам 2 помпи Вида в двора и се чудя дали да не поканя колегата, един Извор да ми намери,че ми омръзна на пролет да ги монтирам и на есен да разглобявам помпи,тръби и смукатели. Sad Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:35 pm

Колега Кодокан, когато някой застава зад нещо трябва да има дупце да го защити. Спирам с облозите, макар че няма нищо лошо в един скромен облог, Виж с 5-те хилядарки се изхвърли Радислав, така че не ме обвинявай мен в некоректност.

Успехи с омнитрона и да се похвалите ако бачка Работите ли с багети? - Page 10 Icon_biggrin
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:37 pm

кършака написа:
aiko написа:
Абе Кършак, какво разбираш ти от сонди и подпочвени води Работите ли с багети? - Page 10 Icon_wink
И аз това се чудя ние ли не сме в час ,колегата ли?Имам 2 помпи Вида в двора и се чудя дали да не поканя колегата, един Извор да ми намери,че ми омръзна на пролет да ги монтирам и на есен да разглобявам помпи,тръби и смукатели. Работите ли с багети? - Page 10 Icon_sad Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol

Мда, който е ял х*я да вади 10 метра 2" тръба на помпа, от сондаж за да сменя възвратния клапан долу, той знае.
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 8:40 pm

Kodokan,ако търсиш Омнитрон да си купиш в Пловдив има един за продаване ако решиш кажи.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 9:14 pm

кършака написа:
Kodokan,ако търсиш Омнитрон да си купиш в Пловдив има един за продаване ако решиш кажи.

Привет, оригинален ли е Омнитрона или БГ.
Бе я на лични ще ти пиша
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 9:27 pm

Оригиналните, къде ги правят, че не успях да намеря?
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 9:47 pm

kodokan написа:
кършака написа:
Kodokan,ако търсиш Омнитрон да си купиш в Пловдив има един за продаване ако решиш кажи.

Привет, оригинален ли е Омнитрона или БГ.
Бе я на лични ще ти пиша
Напиши на гугала Омнитрон и ще видиш ,Хидолог предлагат.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 9:50 pm

aiko написа:
Оригиналните, къде ги правят, че не успях да намеря?

В Щатите.
То май после всичко се юрна Омнитрони да произвежда.Май и турски има.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 9:51 pm

pechkata написа:
kodokan написа:
кършака написа:
Kodokan,ако търсиш Омнитрон да си купиш в Пловдив има един за продаване ако решиш кажи.

Привет, оригинален ли е Омнитрона или БГ.
Бе я на лични ще ти пиша
Напиши на гугала Омнитрон и ще видиш ,Хидолог предлагат.

Да де ама и цената е супер
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 10:32 pm

kodokan написа:
pechkata написа:
kodokan написа:
кършака написа:
Kodokan,ако търсиш Омнитрон да си купиш в Пловдив има един за продаване ако решиш кажи.

Привет, оригинален ли е Омнитрона или БГ.
Бе я на лични ще ти пиша
Напиши на гугала Омнитрон и ще видиш ,Хидолог предлагат.

Да де ама и цената е супер
Не знам каква е цената на Хидролог но съм чувал от колеги че Омнитрона е много добър /като принцип на действие/
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 10:43 pm

.


"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна !"


Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 10:56 am; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 10:46 pm

pechkata написа:
kodokan написа:
pechkata написа:
kodokan написа:
кършака написа:
Kodokan,ако търсиш Омнитрон да си купиш в Пловдив има един за продаване ако решиш кажи.

Привет, оригинален ли е Омнитрона или БГ.
Бе я на лични ще ти пиша
Напиши на гугала Омнитрон и ще видиш ,Хидолог предлагат.

Да де ама и цената е супер
Не знам каква е цената на Хидролог но съм чувал от колеги че Омнитрона е много добър /като принцип на действие/

Kolega nedei kazva "Princip Na deystvie" che Aiko shte skochi ..i az sled nego Very Happy Very Happy Very Happy ..ta shtom kazvash nyakoi znael principa mu na deystvie q kaji kvo si chuval che vsichkite tezi stranici za bagetite v tazi teza ne dovedoha za rezultat otnosno Principa im na rabota Smile
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 10:56 pm

.


"Когато правото се превърне в безправие, съпротивата е задължителна !"


Последната промяна е направена от Radislav на Сря Ное 18, 2009 10:56 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 11:22 pm

Виж какво, няма смисъл да споря с човек, на който нещата откровено не са му ясни. Пак ти казвам - пишеш глупости и се излагаш, а после се мъчиш да замажеш! И за какъв ме мислиш - да се обзаложа с теб, че ще ми познаеш къде има вода, при положение че в равнината от десет сондажа и в десетте ще изкараш вода, максимум на осмия метър ???!!! Аз да не съм малоумен !!!???

Нали щеше да ми правиш диагностика по ДНК-то, или за това не си искал да се обзалагаш Работите ли с багети? - Page 10 Icon_lol
Върнете се в началото Go down
koko bg
Новобранец
Новобранец




Работите ли с багети? - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Работите ли с багети?   Работите ли с багети? - Page 10 EmptyСъб Ное 14, 2009 11:32 pm

Мисля, че това ще ви е от полза. http://www.kellycodetectors.com/pro-series/pro-series.htm
Върнете се в началото Go down
 
Работите ли с багети?
Върнете се в началото 
Страница 10 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Golden Mask 3 + с какви настройки работите
» Багети
» Електронни багети

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: