Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Coil пират нишани TEKNETICS wave kupuvam Spectrum prodavam маск mask tesoro miladinka nexus 5000 грунда GOLD Майнлаб Simplex голден врътка nokta deus Minelab VANQUISH lorenz Fisher
 

 TESORO GOLDEN SABRE Light

Go down 
+13
tchoci
pechkata
peih
vrancijata
zempar
ztdmp
kodokan
N@SKO
pantera
djasko
BEKS
mcatmanm
aiko
17 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
pantera
Легионер
Легионер




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyЧет Ное 05, 2009 9:50 pm

Разглеждал съм схемите на Сашо-грамотни технически решения-"чува петлите " човека.По принципт рудностите са много при оживяването на такъв вид техника-аз например съм се мъчил с даден вид схема,и когато нищо друго не помага се отказвам ми попада залежали ,но ОРИГИНАЛНИ части-подменям ги(обикновено чипове по цоклите,оригинални ЯПОНСКИ кондери и т.н) и машината се успокоява,дълбочината скача два пъти...но само ако другите условия са изпълнени-подредена платка с подходящо начертана и подредена топология,балансирана и центрена "глава","несгрешени" стойности на елементите и т.н...
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyЧет Ное 05, 2009 10:04 pm

Така е.Ако не е начертана правилно платката може да обърка всичко.Аз за S1 използвам платката на сърбина -една голяма и една мъничка .Ама запояване и разпояване при проби я развалих,та сега ще направя друга.Досега не съм правил PCB.Дръпнах си една програма DipTrace начертах схемата на нея,но конвертирането в pcb нещо не ми харесва.Оставям програмата сама да намести елементите,ама много ги разбърква и за малък размер платка все се получава ако е с двойно печатан монтаж.Най-добре мисля че е ръчно редене на елементите и трасиране,ама като не съм го правил досега ще отнеме сигурно седмица.
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyПет Ное 06, 2009 6:50 am

Чертай с програмата SPRINT LAYOUT-лека,малка и удобна,ръчно си разполагаш елементите и ръчно си ги опроводяваш.
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyПет Ное 06, 2009 9:40 am

Ето я и моята самоделка.Копие на Релик Хаук.Питата е 18" от Мускетар.
Предпочетох оригинална пита защото дори да успея да я направя ще мръдне след някой друг месец.Подкарах го преди 2 дена и несъм го тествал полево.Въздушно лови левче на 30 см.Нямам осцилоскоп иначе
биха били по добри резултатите.

http://vbox7.com/play:c3b5259d
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyПет Ное 06, 2009 2:34 pm

N@SKO написа:
Ето я и моята самоделка.Копие на Релик Хаук.Питата е 18" от Мускетар.
Предпочетох оригинална пита защото дори да успея да я направя ще мръдне след някой друг месец.Подкарах го преди 2 дена и несъм го тествал полево.Въздушно лови левче на 30 см.Нямам осцилоскоп иначе
биха били по добри резултатите.

http://vbox7.com/play:c3b5259d

Браво Наско! Това коя версия на Релик Хоук-а е? Орязаната, или пълната.
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyПет Ное 06, 2009 4:34 pm

Платката е на сърбина.Филтрите обаче са в режим "М",за големи и малки цели.С малка пита има супер дискриминация!
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 5:12 pm

N@SKO написа:
Ето я и моята самоделка.Копие на Релик Хаук.Питата е 18" от Мускетар.
Предпочетох оригинална пита защото дори да успея да я направя ще мръдне след някой друг месец.Подкарах го преди 2 дена и несъм го тествал полево.Въздушно лови левче на 30 см.Нямам осцилоскоп иначе
биха били по добри резултатите.

http://vbox7.com/play:c3b5259d

Колеги и аз нямам осцилоскоп и разрових из нета.И вижте какво намерих: http://www.electronics-lab.com/downloads/pc/001/.

Връзваш си сондите на осцилоскоп към SOUND CARD на компа,инсталираш програмката и имаш осцилоскоп.
Някой пробвал ли го е.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 5:42 pm

То от тук се мъчи да се намърда някакъв троянец, поне според антивирусната ми. Който няма антивирус да не го отваря по-добре.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 5:45 pm

Иначе, да ти кажа, малко се съмнявам с подобен софтуер да може да се работи по настройката на детектор, а и за този модел на тесоро не вярвам да ти се наложи да ползваш осцилоскоп. Стига сондата да е добре изпълнена и всичко да е запоено вярно, тръгва от раз Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 6:36 pm

Преди 9-10 години използвах такава програмка... пълен ташак, купи си някакъв стар руски осцилоскоп за 80-100лева и не се мъчи...
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 8:17 pm

PHOENIX написа:
Преди 9-10 години използвах такава програмка... пълен ташак, купи си някакъв стар руски осцилоскоп за 80-100лева и не се мъчи...

И аз си търся некакъв руски ,то само сондите да си купиш са ти около 35-40 лв.
Ровя от няколко дена,но не намирам.Знам ги със зелените екранчета.
Ако има някой за продан или за бартер да се обади.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 8:26 pm

aiko написа:
Иначе, да ти кажа, малко се съмнявам с подобен софтуер да може да се работи по настройката на детектор, а и за този модел на тесоро не вярвам да ти се наложи да ползваш осцилоскоп. Стига сондата да е добре изпълнена и всичко да е запоено вярно, тръгва от раз Very Happy

ок.А я ми кажи за частите има ли някакъв проблем.
Не е кид нали?
Аз съм в София и тук има голям избор,може би в Конрад ще отида.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 8:36 pm

В Конрад, малко ме съмнява да намериш всичко, поне в Пловдив не е зареден добре. Може и онлайн да си ги поръчаш. Един от най-заредените магазини е: http://www.comet.bg/main/index.html

Мисля, че имат голям склад в София. Иначе частите са масови и се намират лесно.

За осцилоскоп виж тук: http://forum.eshop.bg/viewforum.php?f=7&sid=8934445eb93c8e9d6166ff67bd414d9d

, но по мое мнение не ти трябва да бързаш. Виж първо, до къде ще го докараш без него.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:06 pm

http://www.zeitnitz.de/Christian/scope_en Аз използвам ето тази програма за звуковата карта на пц-то.Справя се добре като за безплатна.Настройките на питата си ги правя с нея.Много добра работа си върши.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:23 pm

mcatmanm написа:
http://www.zeitnitz.de/Christian/scope_en Аз използвам ето тази програма за звуковата карта на пц-то.Справя се добре като за безплатна.Настройките на питата си ги правя с нея.Много добра работа си върши.

Да и аз за настройки на питата искам.И връзваш - към LINE_IN или към микрофона.
А това ,че някои колеги се оплакват,че не върши работа - предполагам има много голямо значение и каква е звуковата карта.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:30 pm

aiko написа:
В Конрад, малко ме съмнява да намериш всичко, поне в Пловдив не е зареден добре. Може и онлайн да си ги поръчаш. Един от най-заредените магазини е: http://www.comet.bg/main/index.html

Мисля, че имат голям склад в София. Иначе частите са масови и се намират лесно.

За осцилоскоп виж тук: http://forum.eshop.bg/viewforum.php?f=7&sid=8934445eb93c8e9d6166ff67bd414d9d

, но по мое мнение не ти трябва да бързаш. Виж първо, до къде ще го докараш без него.

Няма проблеми,платката не е толкова сложна.Ще го започна по малко да чопкам,като дойде зимата и няма какво да правя.Ще започна с частите и платка да си направя.
Като бюджет колко горе-долу излизат частите?
Брех голяма тръпка lol! .
А виж колегите пишат ,че за настройка на сонди тази програмка е идеална.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:41 pm

Може и да става, не твърдя обратното. Колега mcatmanm,ще обясниш ли в общи линии, как правиш настройката на главата с тази програма?
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:42 pm

За настройка на сонди е екстра тази програма.Показва си графика,честотата,напрежение.Звуковата ми карта е CMI 8738.Може да използваш и двата канала за звук -микрофон и line in.Не ти трябва специална сонда.
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:48 pm

aiko написа:
Може и да става, не твърдя обратното. Колега mcatmanm,ще обясниш ли в общи линии, как правиш настройката на главата с тази програма?
Ами или на изхода на входния усилвател ,или директно на приемната намотка.Програмата си има настройки -може много точно да си настроиш сондата.Слагаш общия на маса а от другите два кабела единия става пробник.В някакъв руски сайт имаше подробно обяснено.Аз отдавна съм си запоил пробника и не помня точно какво беше -някакъв резистор се запояваше ,но и без резистор пак си става.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:50 pm

Това е много добре! А как точно правиш самата настройка с няколко думи, ако можеш да споеделиш?
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 9:51 pm

Ето ви малко инфо за това как се прави пробника за соунд картата:

Теперь немного отвлечемся. Любому начинающему радиолюбителю нужны определенные приборы, без которых не настроишь ни чего. Я предлагаю простой выход для тех, у кого нет дома лаборатории. Нужно приобрести мультиметр DT930, DT940 или DT9205A. Им вы сможете измерять емкости, резисторы, отбирать транзисторы, измерять малые переменные и постоянные напряжения. Если у вас есть компьютер (даже не сильно "крутой"), то можно превратить его в измерительный комплекс, используя звуковую карту.

Делаем две маленькие коробочки из фольгированного текстолита и устанавливаем в них по два разъема BNC (какие используются в осциллографах). Берем кабель со стерео-штеккером для подключения к звуковой карте на его конце и распаиваем его второй конец в коробочке следующим образом: все земли спаиваем вместе, а 2 сигнальных вывода кабеля подключаем через резисторы 10 кОм к серединам BNC. Собираем 2-ю, точно такую же конструкцию. Один кабель подключаем к линейному выходу звуковой карты(это генератор), а другой - к линейному входу (это остальные приборы). Измерительный комплекс готов!
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 10:00 pm

aiko написа:
Това е много добре! А как точно правиш самата настройка с няколко думи, ако можеш да споеделиш?
На ТГСЛ още не съм правил настройка.Правих на S1 -на Сашо от геотеча.Значи на тесорото ето как ще го направя.Свързвам двете намотки към схемата,пускам тока и първо проверявам генератора дали работи -правилна ли е синусоидата и какво напрежение дава.Ако всичко е наред -слагам пробника на единия край на приемната намотка и гледам синусоидата.Като разминаваш намотките синусоидата расте,или намалява по амплитуда.Като стане минимална амплитудата към кондензатора ОТ 15 НФ ДОБАВЯМ ПРИМЕРНО 1НФ И ГЛЕДАМ ДАЛИ АМПЛИТУДАТА ще стане по-голяма.Ако нарасне ,добавям още 1нф и така докато открия кога ще се получи най-голяма амплитуда.Може и с 500 пф само и тогава да се получи най-голяма стойност.Зависи от намотката.Като издокараш най-голяма амплитуда -може да мериш на изхода на LF353 настройваш пак намотките да се получи права линия -минумум сигнал в приемната намотка и после вече си знаеш.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 10:28 pm

А защо добавяш нанофарадите, ако вече си постигнал минимална амплитуда?
Върнете се в началото Go down
mcatmanm
Новобранец
Новобранец
mcatmanm



tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 10:35 pm

aiko написа:
А защо добавяш нанофарадите, ако вече си постигнал минимална амплитуда?
Добавям за да доближа максимално приемната намотка в резонанс с предавателната.С 15 нф ще е долу горе в резонанс,ако си навил намотките и има долу горе индуктивността ,която се иска .То може да занулиш даже още по-лесно намотките,ако резонанса е далече.Като издокараш максимална амплитуда в приемната намотка чрез подбор на кондензатора от 15нф и след като постигнеш максимална амплитуда и тогава занулиш,чрез разместване намотките тогава има най-голяма чувствителност.Пробвай и ще видиш.
Тази вечер си купих и нов лазарен принтер SAMSUNG от техномаркет.Чернобял е -идеален е да си правя сам pcb-тата. Smile
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: TESORO GOLDEN SABRE Light   tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 EmptyСря Ное 11, 2009 10:52 pm

Ясно, рабрах те tesoro - TESORO GOLDEN SABRE Light - Page 2 Icon_smile

Да, методът с лазерния принтер е идеален. Бая зор видях докато налучкам хартията, после един приятел ме светна, че от каталог метро ставало перфектно. Иначе моя най-добър опит беше с корица от луксозно модно списание. Явно са с някакъв УВ лак, който после се разтваря от водата и пътечките остават в перфектен вид.
Върнете се в началото Go down
 
TESORO GOLDEN SABRE Light
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
»  Silver Sabre Tesoro
» Tesoro Vaqero или Tesoro Tejon
» Мнения за Tesoro

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: