Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
lorenz Spectrum TEKNETICS nokta Coil грунда mask Майнлаб маск 5000 VANQUISH nexus prodavam врътка wave Simplex miladinka Minelab tesoro нишани голден kupuvam Fisher пират deus GOLD
 

 Има ли златотърсачи тук ???

Go down 
+66
pvk1967
CLASSICA
papataOtPld
hamido
goturbas
ivo13
maznyo
marin.1982
goderzi
goldhunter
Питър
vezir
gumba
yullis
storka
brutus
senzi
Virosss
cofebabone
maksim12
mdetectors.bg
german
russs_kp
goso
stoian8411
nafta71
багер4е
BEKS
ton69
Shammy
barkov
ivan113
opal68
stil
makedonski
vende
Cicero
miroslavmladenov
staria_jak
nelivo_64
Kiril62
guardia pretoriana
danio1978
Magikman
www
adda333
leo 1
jorodi
sitalk
deultum
d.dr
mcatmanm
nikito
slavitoooo
K7650
stan960
индиана джоунс
yaponetsa
koko bg
sony147
pechkata
zempar
comander
adminn
Aemilivs
aiko
70 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
АвторСъобщение
comander
Цезар
Цезар
comander



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyПон Фев 15, 2010 7:55 pm

stemla написа:
нямаме такива големи реки и толко много злато за такива драги ,ако някои има някаква идея аз съм за да обсъдим
в момента на работа като имам свободно време правя една драга.понеже съм от Бс и странджа ми е много близо пък и до болка ми е позната цялата гора решихме да направим такова чудо,обаче ми се струва че инжектора щте го поръчваме от америка направихме един опит боза нищто не дърпа пък помпата ни е 3 цола.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyПон Фев 15, 2010 8:49 pm

опитаи пак десетия инжектор ще е сполучлив сигурен съм!!!А за америка ще се откажеш като почнеш да поръчаш и да търсиш доставчик,всичко се мери на грамове и се отчаиваш.Опиши какво искаш да направиш и мога да помогна някак!
Върнете се в началото Go down
adda333
Легионер
Легионер
adda333



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyВто Фев 16, 2010 9:34 pm

спретнах си една драга но все още несъм я пробвал
моля да си кажете мнението
има още за доискусоряване
тествах я с оловен прах и финни стружки и работи доста добре
нищо не испусна
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture002zr.jpg/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyВто Фев 16, 2010 9:39 pm

adda333 написа:
спретнах си една драга но все още несъм я пробвал
моля да си кажете мнението
има още за доискусоряване
тествах я с оловен прах и финни стружки и работи доста добре
нищо не испусна
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture002zr.jpg/

дай подробности колега Smile , и като казваш нищо не испуска имаш в предвид че количеството "стружки" което си разбъркал с водата е равно на останалиото в ситото ? :? ако е така Суперррр Smile
Върнете се в началото Go down
adda333
Легионер
Легионер
adda333



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyВто Фев 16, 2010 9:52 pm

мерихме грамажа с електронна везна + - 1грам
200 грама олово в една кофа пясак
промихме я в банята Laughing Laughing Laughing стана война с жената
замалко да запушим канала
концентрата от драгичката го минахме прес блу бол мое производство
по голямата част се беше събрала в горната част
накрая излезе 198 грама
но мисля да и сложа и някоя друга решетка
ако съм пропуснал нещо питаи
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyВто Фев 16, 2010 10:07 pm

adda333 написа:
мерихме грамажа с електронна везна + - 1грам
200 грама олово в една кофа пясак
промихме я в банята Laughing Laughing Laughing стана война с жената
замалко да запушим канала
концентрата от драгичката го минахме прес блу бол мое производство
по голямата част се беше събрала в горната част
накрая излезе 198 грама
но мисля да и сложа и някоя друга решетка
ако съм пропуснал нещо питаи

най-интересната част е как избегна войната вкъщи..но няма да питам за това Laughing , въпроса е от къде ползва питите Smile , абе всичко по конструирането или ако го има обяснено някаде в нерта линк да дедеш (то че има линкове има, ама нещо изпробвано си е друго Smile
Върнете се в началото Go down
adda333
Легионер
Легионер
adda333



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyВто Фев 16, 2010 10:56 pm

корпуса е от стара кутия от луминисцентни лампи
първата пита е гумена стара стелак от кола
стелката заступва парче икуствена трева ама от наи едрата
има 5 прага дето трябва да са доста добре притиснати към тревата
праговете са хванати на две шини откраи ди краи
цялата щурутия е дулга 1,10 метра и е широка 23 сантиметра
давлиза в колата де
стелката да е с надлъжни ресни и да са напреки на драгата Laughing
сега си търся решетка от старо калориферче да да го направя като от магазина pirat
само да се стопли времето и ще и направим с колегата сефтето на една рекичка в района голд
ще има и скара бира
https://2img.net/r/ihimizer/i/picture001ii.jpg/
това е блу бола ама има още доста работа по него
немога да намеря помпа на 12 v с достатачно дебит
ако моженякои да помогне ще съм благодарен
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 10:49 am

колега,от цялата работа хубавото е че си се запалил по речно злато ,с това нещо почти съм убеден че няма да можеш да промиваш злато ,трябва силна помпа на бензин ,електрическа дори и на 220 волта няма да върши работа,просто да засмукваш количество чакъл ти е нужна сила ,а като сложиш силна бензинова помпа коритото с тия габарити ще се окаже малко,има физични закони които не можеш да пренебрегнеш.Пожелавам ти успех,и дано имаш касмет ,по добре да направиш нещо отколкото да бездеистваш.
Върнете се в началото Go down
adda333
Легионер
Легионер
adda333



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 11:17 am

мисля да се пробвам на наносите за сега
само ще сипвам с кофата преситеното да се отмива и ако излиза 6те мислим за помпа имаме нещо в предвид
Върнете се в началото Go down
nelivo_64
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 2:05 pm

Става колега има ли вода става,ползвахме пожарникарски шланг с една фуния с мрежа отпред дърпаш нагоре по реката и водата идва до коритото.Коритото беше дълго 1.30 и широко 40см.с 5 дървени прегради по 2см.високи и сито направено от ламарина там изсипвахме матеряла внимавахме с наклона да не се отмива матеряла повече от половината на преградите и даваше.Работехме в Етрополския район там има златни мини работени от траките,сега не се работи намалял е добива и не е рентабилно.Златинките ги дава с желязна руда-черна,след банята на коритот промиваш с копанката за това трябва малко практика да не ти отиде труда пак в реката,растилаш на хартия да изсъхне и с магнита махаш рудата,има злато на доста места но водата е проблем.Успех колега
Върнете се в началото Go down
adda333
Легионер
Легионер
adda333



Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 6:58 pm

колко вадехте на ден ако нее таина?
Върнете се в началото Go down
nelivo_64
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 8:20 pm

До 1.5 грама при здрава работа,не се забогатява но пак има тръпка.Там имаше един колега който влизаше в мините и изнисаше материал от магазина стигаше 4-6 грама от кофа но си е опасничко изгнили греди абе не си струва риска.Иначе по реката лятото е хбаво студиш биричката бачкаш и каквото даде.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 8:25 pm

adda333 написа:
мисля да се пробвам на наносите за сега
само ще сипвам с кофата преситеното да се отмива и ако излиза 6те мислим за помпа имаме нещо в предвид
не съм разбрал точно какво целиш,сега разбирам ако го сложиш това нещо в реката да минава водата отгоре и сипваш с кофата ще стане,ама има еднo дървено корито с няколко напречни нареза което върши чудесна работа и е изпитано от римско време,с такова корито аз си вземам проби преди да пускам драгата да смуче,а преди да имам драга само с него сам си вадил злато като е имало случаи и 3 грама за ден да хвана


Последната промяна е направена от stemla на Нед Мар 14, 2010 11:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: има ли златотърсачи тук   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 8:53 pm

а бихте ли коментирали кадето се говори че е имало медна римска мина дали ще се открие злато
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 9:10 pm

leo 1 написа:
а бихте ли коментирали кадето се говори че е имало медна римска мина дали ще се открие злато
залато в мина трудно ще се намери,просто кадето е излизало злато никои няма да го остави на повърхноста,копало се е докато свъши а в дълбочина може да има още много ама мина трудно се укрепва и копае,виж в рекички в близост до мините съм сагласен че може да се намери
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 9:26 pm

та бях рекал преди време 4е на златотарса4еството основния проблем е ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТА като си мислех 4е ползвате копанки и така се плацикате по цял ден Laughing ееее згре6ил сам с драгите сте се механизирали стена стена стена ама вии немоите си плати бензина дето 6те изгори помпата и 6те прогоните диве4а и гаргите от околноста и в са6тото време привле4ете вси4ки зевзеци и данере4те 4е само критикувам 6те ви дам безплатна ИДЕЯ основното и предимство е НАПРАВИ и ЗАБРАВИ ,та с един колега талкувахме златното руно и ре6ихме на Маса да изпробваме тая идея оба4е има6е проблем нямахме кожи та това ни попре4и да хукнем веднага да заложим златооловителя Laughing в понатата4ното разискване заклу4ихме 4е дивите дзверове 6а вземат да изядат кожата с целия златодобив или наи малкото разпозиционират Laughing та така и ни6то ненаправихме ИДЕЯТА ДЕТО ДАВАМ е поазгледаите се оло вас предполагам имате по мазета тавани гаражи по контеинерите за боклук 4есто се появяват МОКЕТИ ,ПЕРСИИСКИ КИЛИМИ синтети4на материя СТЕЛКИ ОТ АВТОМОБИЛИ те тия безполезни не6та ги правите на филии и преграждате реките колкото пове4е толко по добре затрупвате ги с едри камани и 4акате водата си знае работата УСПЕХ
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСря Фев 17, 2010 9:43 pm

zanvan написа:
та бях рекал преди време 4е на златотарса4еството основния проблем е ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТА като си мислех 4е ползвате копанки и така се плацикате по цял ден Laughing ееее згре6ил сам с драгите сте се механизирали стена стена стена ама вии немоите си плати бензина дето 6те изгори помпата и 6те прогоните диве4а и гаргите от околноста и в са6тото време привле4ете вси4ки зевзеци и данере4те 4е само критикувам 6те ви дам безплатна ИДЕЯ основното и предимство е НАПРАВИ и ЗАБРАВИ ,та с един колега талкувахме златното руно и ре6ихме на Маса да изпробваме тая идея оба4е има6е проблем нямахме кожи та това ни попре4и да хукнем веднага да заложим златооловителя Laughing в понатата4ното разискване заклу4ихме 4е дивите дзверове 6а вземат да изядат кожата с целия златодобив или наи малкото разпозиционират Laughing та така и ни6то ненаправихме ИДЕЯТА ДЕТО ДАВАМ е поазгледаите се оло вас предполагам имате по мазета тавани гаражи по контеинерите за боклук 4есто се появяват МОКЕТИ ,ПЕРСИИСКИ КИЛИМИ синтети4на материя СТЕЛКИ ОТ АВТОМОБИЛИ те тия безполезни не6та ги правите на филии и преграждате реките колкото пове4е толко по добре затрупвате ги с едри камани и 4акате водата си знае работата УСПЕХ
абе всичи от тоя форум плашиме дивеча кои с помпа кои с мачок кои с годулка с цигулка всички си имама бръмбари в главите,ама благодая за савета
Върнете се в началото Go down
staria_jak
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyНед Фев 21, 2010 10:19 pm

Искам да попитам освен злато, търсили ли сте и скъпоценни камъни. Случайно попаднах на една статия на един наш професор по геодезия или нещо такова. Той казва, че в България имало много места със скъпоценни или полускъпоценни камъни. Дори казваше, че намерили диаманти в кърджалийско, само че били много малки и ставали само за промишленоста. Другото нещо, което исках да попитам, някой правил ли е опити за откриване на, каквото и да било в "Чепинска река". Минава през Велинград и се стича до село Варвара изцяло през горите минава. На времето една фирма "Ценни и редки метали" така пишеше на камионите сондираше старото корито на реката и до ден днешен сондите си седят, но от слухове тогава научих, че търсят уран. Благодаря ви!!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyПон Фев 22, 2010 6:59 pm

staria_jak написа:
Искам да попитам освен злато, търсили ли сте и скъпоценни камъни. Случайно попаднах на една статия на един наш професор по геодезия или нещо такова. Той казва, че в България имало много места със скъпоценни или полускъпоценни камъни. Дори казваше, че намерили диаманти в кърджалийско, само че били много малки и ставали само за промишленоста. Другото нещо, което исках да попитам, някой правил ли е опити за откриване на, каквото и да било в "Чепинска река". Минава през Велинград и се стича до село Варвара изцяло през горите минава. На времето една фирма "Ценни и редки метали" така пишеше на камионите сондираше старото корито на реката и до ден днешен сондите си седят, но от слухове тогава научих, че търсят уран. Благодаря ви!!!
колега каманите също ги има в българия но са ми слаби познанията и търся основно злато,не че не се заглеждам и по интересни камачета но пари от тях не сам взимал още.За диаманти сам чувал,но са дребни и черни и трябва да се отдели много време за разучаване,а и не са ми на сарце.За реката която казваш ти трябва една лопата и едно пластмасово обикновенно домашно лигенче и няколко часа време и ще разбереш има ли злато в нея,заслужава си да пробваш
Върнете се в началото Go down
staria_jak
Новобранец
Новобранец




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyПон Фев 22, 2010 7:13 pm

Благоидаря Stemla Smile ще опитам.
Върнете се в началото Go down
slavitoooo
Джадай
Джадай




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСъб Фев 27, 2010 10:26 am

Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСъб Фев 27, 2010 9:23 pm

slavitoooo написа:
много яка реклама на keene,ама хората си нямат рим и си копаят злато,ама как е тръгнало и в българия ще пренастроим металотърсачите на самородно злато,монетите са на свършване а не са гъби да никнат.
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: има ли златотърсачи тук   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСъб Фев 27, 2010 9:41 pm

вярно stemla някога мислех че винаги ще намирам ,а сега все повече се замислям да тръгна по пътя на злато търсачите
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyСъб Фев 27, 2010 10:10 pm

leo 1 написа:
вярно stemla някога мислех че винаги ще намирам ,а сега все повече се замислям да тръгна по пътя на злато търсачите
колега вадил съм по пет систерции и 30 аса на ден,мислех че земята е пълна навсякаде с такива монети но уви. И самородното злато е интересно,по законно има тръпка и печалба.
Върнете се в началото Go down
miroslavmladenov
Про-Консул
Про-Консул




Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли златотърсачи тук ???   Има ли златотърсачи тук ??? - Page 6 EmptyЧет Мар 11, 2010 7:50 pm

Като се затопли ще го пробвам този занаят,комбинирано с детектинга,естествено...НЯКОИ БИ ЛИ СПОДЕЛИЛ ЕВЕНТУАЛНО НЯКОЯ ЗАБУТАНА ПЕРСПЕКТИВНА РЕКИЧКА ИЗ БАЛКАНИТЕ... мерси
Върнете се в началото Go down
 
Има ли златотърсачи тук ???
Върнете се в началото 
Страница 6 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» има ли златотърсачи тук
» Супер филмче, за бедни златотърсачи
» Темата по Нова Телевизия-22.07.2012г-Златотърсачи мисия Арда

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: