Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
голден Simplex tesoro nexus prodavam 5000 miladinka маск GOLD lorenz nokta Майнлаб Spectrum deus wave пират VANQUISH Fisher mask нишани kupuvam TEKNETICS Coil грунда Minelab врътка
 

 Тръгва дело срещу двама иманяри

Go down 
+12
yaponetsa
Teres
NERON
stran
sc
PlovdivTrakiq
aiko
vasilevs
imperio
ztec
stan960
fox1
16 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
fox1
Новобранец
Новобранец




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 3:32 pm

Състав на Пловдивския окръжен съд ще разгледа в свое открито заседание делото срещу подсъдимите Васил М. и Васил И. На 29 април 2009 г. в землището на с. Марково в съучастие с използване на металотърсач те са търсили археологически обекти - антични монети. Това е първо заседание по делото. Призовани са 5 свидетели и 1 вещо лице.
http://news.plovdiv24.com
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 7:44 pm

Ми Убаво -Ма Да се види от Федерацията това Землище Регистрирано ли е некъде или сал Бройкаджий си правят точките на наш гръб. scratch lol!
Върнете се в началото Go down
ztec
Консул
Консул
ztec



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 7:48 pm

Не че амам нещо против хорицата
ама смятам,че не са си търсили само с апарати по нивата или поляната.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 7:51 pm

Че с кво друго да търсят -Да чакат да додат Олигофрените а ги Фанат Ли. Question
Върнете се в началото Go down
ztec
Консул
Консул
ztec



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 7:56 pm

човеко тебе колко пъти са те хващали куките
идват айде машините и да ви няма
тука там колеги се оплакват,че ги водят до рпу за справка
Е вече ако отидеш на кале или друг такав обект ядеш курката,но всеки си знае риска и печалбата.
ако те е страх от мечки не ходиш в гората
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 8:01 pm

Ми има тука мой писания -Къде кво кога -ма далаверата Е че 80% от това по което Ходим Ние Е -Тера Инкогнита за Официоз тарикатите. scratch
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 8:03 pm

fox1 написа:
На 29 април 2009 г. в землището на с. Марково в съучастие с използване на металотърсач те са търсили археологически обекти - антични монети. Това е първо заседание по делото. Призовани са 5 свидетели и 1 вещо лице.
http://news.plovdiv24.com

ми те ако си бяха джъткали само с машинките по някоя поляна от де щяха да ги изкопаят тез 5 има свидетели ? Shocked и кои ще тръгне да свидетелства срещу хотица дет не са сторили никому нищо ...

и друго практика ли е делата да започват 9 месеца след "инцидента" Shocked
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 8:15 pm

... и на делото започва затворения кръг:

Обвинението:Това са престъпници и заслужават 100 години затвор заради наглостта си да изкопаят меден фолис на Констанции II с огромна научна и художествена стойност с цена 50 хамерикански цента!
Защитата: тия две керемиди на полето в което са работили не е културно-исторически обект!
Обвинението: Обект е, тук е спрял да се изпикае Констанции II!
Защитата: Дайте доказателства! Защитете тезата си че на Констанции II му се е допикало точно на това място, и че то е регистрирано в Археологическата карта на България!
Обвинението: Ст.н.с II степен Едикойси чрез фундаменталния си труд "Физиологичните нужди на римските императори" категорично е доказал че на това място е кенефа на Римските императори! А картата не можем да ви покажем защото е строго секретна! (тук кръга се затваря)

Сори за лирическото отклонение но действителността е горе-долу същата. Не ги знам тия момци къде са бачкали но в много случаи се касае за следното: търкаш в някой дол на 300 метра под някое кале, и ако те хванат твърдят че си работил на калето а не покрай него. От там нататък ставаш горд собственик на 2 годишна условна присъда (примерно).


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org


Последната промяна е направена от imperio на Чет Яну 14, 2010 8:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 8:21 pm

super21 -За туй стая на въпрос -Че неква [Поредната] БГ -Банда -Краде Яката и се опитва да натопи друг за това си деяние. scratch
Върнете се в началото Go down
vasilevs
Новобранец
Новобранец
vasilevs



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 8:43 pm

браво на stan960,скоро се разходих до АИТОС там над едно село яко са копали и барзах да се махна така 4е пазете се
Върнете се в началото Go down
imperio
Цезар
Цезар
imperio



Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 8:48 pm

За да звучи голословно горната поема ще дам аналог със следния случай. Преди 7-8 години двама познати ги хванаха да търсят. Единия бачкаше за някакви си 200 лева, и с металотърсача търсеше предимно желязо (казваше че така по има файда да си изкарва за цигарите, и съм склонен да му вярвам защото първо беше много мързелив за да търси упорито, и второ от монети и антики нищо не разбираше). Другия беше собственик на магазинче и си падаше дребен колекционер на монети и нямаше апарат. Та тия двамата се бяха забили в едно дере дето и диво прасе не може да мине. На 300 метра нагоре в баира има кале и са се надявали нещо да се паднало надолу. Някой се обадил където трябва и за 10 минути се събрали и селския кмет, и патрулка, и поне още няколко сеирджии. Колекционерчето беше направили страшната глупост да си носи класьорчето в колата. Почнаха едни дела страшна работа, никой не ти признава нито колекцията нито нищо, изкараха ги най-големите престъпници дето са изкарали несметно съкровище от монети. А най-интересното в момента беше екпертизата на вещото лице. Според него те са в нарушение защото за работили и извадили ценни находки от важна средновековна крепост свързана с царуването на Иван Шишман. Обаче странното е че първо те не са работили на крепостта а на 300 м от нея. Второ - крепостта по времето на Иван Шишман (че даже и по времето на Иван Александър) изобщо не е била в границите на неговото царство. И трето-монетите в класьора са римски и нямат нищо общо със средновековието. Тоя експерт май беше завършил с тройка с преписване, жалко че не му помня името. Лошото е че момчетата ги набедиха за най-големите престъпници и ги осъдиха на по 2 години условно което доста им обърка живота.


НЕ МИ ПРАЩАЙТЕ ЛИЧНИ - ВЕЧЕ НЕ СЪМ СОБСТВЕНИК И ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР НА ТОЗИ ФОРУМ, И НА САЙТА IMPERIO.DIR.BG
Новите ми сайтове: www.metaldetecting.eu I www.metaldetectings.com I www.moneti.org
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:11 pm

Абе тя работата е ясна - бития си е бит и т.н. Лошото е, че няма изградена стратегия с която новосъздадената федерация да промени общественото мнение. Говорят се някакви глупости, че хората търсели старо желязо и то по телевизията. Вместо да се обясни, че хората намират предимно изгубени предмети, пък ако щеш и монети или други ценности, които са извън контекста на каквато и да е археология. Оня ден ме изгониха от един форум само като споменах думата металдетектор ... правете си изводи!
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:25 pm

Познавам хора ,който се занимават само с желязо ,като търкат по изоставени метесета и вадят добри надници.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:29 pm

Цената на старото желязо е 20 ст килото. Можеш сам да сметнеш, колко килограма трябва да изровиш за надник от 50 лв. На мен ми звучи безумно ...
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:33 pm

ХАХАХ иди в някое метесе и виж колко бързо се трупа желязото.
Ако си първия влязал с машинка там до обяд ще направиш 50 то лева не за цял ден.
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:42 pm

От опит ли говориш, или така си чувал? Още утре отивам у МТС-то Laughing ... а и те в МТС-тата размитат за екземпляри с металотърсачи.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:47 pm

Не не говоря от опит ,един пич ми каза,който пък е видял двама да се разправят на тая тема та така.
И един съвет от мен ,без кола комби не отивай бро и носи чували.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:52 pm

далаверата с жалязото е да изкопаш някои вкопан танк Very Happy Very Happy ама няма как даго завла4иш Smile Smile Smile бая голяма каруца ти требва и яко магаре Laughing Laughing ина4е по темата нии сами несе пазим и хобито ни е обвито в мистерия за страни4ните наблудатели и вси4ки го свазват с тонове злата казани подземия приказки от 1001 нощ и завист Exclamation единствения на4ин те хванат в джандема е ако те изпаржат познати
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:54 pm

"Един чул, че друг казал ..." Laughing ... и двамата знаем, че това са глупости, а и смяташ ли, че братята роми са я свършили отдавна тая работа?

Исках да кажа, че изказвания от рода, че хората си купуват металотърсачи за да търсят желязо са смешни и абсурдни. Хората не са чак толкова прости, че да вярват на подобни оправдания за притежанието на металдетектор. Ако човек иска да го вземат на сериозно трябва да се аргументира добре, а не да разправя врели некипели.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:55 pm

Те щото златата в България са толко много ,че като имаш металдетектор и си копуваш ферари на 2рата седмица,така си мислят някой хора.
Пък хобито каде остава ,все пак ни е хоби ,не го правим за пари.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:56 pm

Колега АЙКО ако имаш път към Пловдив,ще те запозная с човек,който от 10 години си вади надницата с желязо.
А вече има монетари стари за по 50-100 лева ,какъв е проблема?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:59 pm

aiko написа:
Цената на старото желязо е 20 ст килото. Можеш сам да сметнеш, колко килограма трябва да изровиш за надник от 50 лв. На мен ми звучи безумно ...

едни приятели бяха чули за изоставена верига от верижн трактор в една местност отидоха намериха го и ко изкопаха..доста труд било разправят ама си помисли колко тежи тва нещо..

пък и желязото по принцип си е тежичик метал а от комустическо време железа под път и над път!!
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 9:59 pm

PlovdivTrakiq написа:
Те щото златата в България са толко много ,че като имаш металдетектор и си копуваш ферари на 2рата седмица,така си мислят някой хора.
Пък хобито каде остава ,все пак ни е хоби ,не го правим за пари.

Много ясно! За мен това си е хоби - радвам се на всяка находка, която не е ламарина или подкова. Един лев не съм изкарал от това и няма и да изкарам. Не е това целта на заниманието...
Върнете се в началото Go down
aiko
Консул
Консул




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 10:03 pm

PHOENIX написа:
aiko написа:
Цената на старото желязо е 20 ст килото. Можеш сам да сметнеш, колко килограма трябва да изровиш за надник от 50 лв. На мен ми звучи безумно ...

едни приятели бяха чули за изоставена верига от верижн трактор в една местност отидоха намериха го и ко изкопаха..доста труд било разправят ама си помисли колко тежи тва нещо..

пък и желязото по принцип си е тежичик метал а от комустическо време железа под път и над път!!

Хубаво, но представяш ли си да идеш на къра и да вземеш да копаш всеки черен сигнал. След колко тона изкопана пръст според теб, ще събереш желязо за един надник?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Тръгва дело срещу двама иманяри Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръгва дело срещу двама иманяри   Тръгва дело срещу двама иманяри EmptyЧет Яну 14, 2010 10:07 pm

aiko написа:
PHOENIX написа:
aiko написа:
Цената на старото желязо е 20 ст килото. Можеш сам да сметнеш, колко килограма трябва да изровиш за надник от 50 лв. На мен ми звучи безумно ...

едни приятели бяха чули за изоставена верига от верижн трактор в една местност отидоха намериха го и ко изкопаха..доста труд било разправят ама си помисли колко тежи тва нещо..

пък и желязото по принцип си е тежичик метал а от комустическо време железа под път и над път!!

Хубаво, но представяш ли си да идеш на къра и да вземеш да копаш всеки черен сигнал. След колко тона изкопана пръст според теб, ще събереш желязо за един надник?

оо не в никакъв случай на къра не търсят тези тето ги гледам покраъ пътищата.. всяка божа сутрин виждам хора сметал детектори в едно строително сметище и покрай жп линията ..явно намират нещо че да обикалят .. наи интересното е че от далеко всички машини ми приличат на Злат1 импулсния дето и индианец да си пак ше можфеш да работиш Smile и има перфектна чувствителност за желязо.. Laughing (само)
Върнете се в началото Go down
 
Тръгва дело срещу двама иманяри
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Задържаха двама иманяри в Русе
» Закопчаха 8 души за трафик на културни ценности!
» Спецполицаи задържаха девет иманяри

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: