Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират Minelab tesoro miladinka грунда Майнлаб wave Spectrum Simplex TEKNETICS маск nexus lorenz nokta kupuvam VANQUISH GOLD mask deus врътка Fisher prodavam 5000 голден нишани Coil
 

 колективни находки

Go down 
+47
TyT
hubavito
Чумата
sc
EXTERMINATE
imperatora_85
miroslavmladenov
hagemon4o
shumi
vvurbanov
pgd
tambaraci
Golden Mask
ivan113
leo 1
d.dr
comander
rado
FILIP2
silver
apti
pechkata
kirgiza_69
Avrelian
nasko75
borisov
denarios
laki
stan960
мерцедес G
zempar
don
castron
maron
топи
sony147
yaponetsa
Aemilivs
ulpia.au
бушон
imperio
rock
NERON
vezir
$metkata
PlovdivTrakiq
sitalk
51 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyЧет Мар 04, 2010 12:37 am

kirgiza_69 написа:
... да не би тез питоси да са ориентир.

Шашо 2 ... ориентир са, спор няма... ама за други работи...
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyЧет Мар 04, 2010 1:21 pm

zanvan написа:
туя питоси са 6антава работа идея си нямам как са ги транспортирали па било и празни Rolling Eyes п.с.  да не ми се налага да намирам здрав 6тото, който намери здрав 6а мо се отели вола кат на гре6ен дявол
Laughing Laughing Laughing

Питосите са песен в сравнение с големите камъни,които са ги качвали високо,високо по острите върхове да строят крепостите.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyЧет Мар 04, 2010 3:26 pm

50-60на150-200см съвършено издялан гранит или базалт е туй му викам майсторлък!!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyВто Мар 30, 2010 10:09 pm

Лето 1998 някаде в централна България в една токущо ожъната нива приемник предаватела (мачока) дава зона,започва се копане и на 95 см се открива горната част на полегнал метален съд с формата на сегашна дамаджана и някакви шарки по него,пъроначално никои не знае има ли нещо вътре и се копае внимателно да се запази съда,но като доиде време да го вадиме установявам че не се повдига,с усилие го вадя и се усеща че е пълен с нещо,рова с една клечка в тесния отвор пак не се разбира какво има,много бързо го отписахме съда и с един нож разпорихме от дъното,денари слепени и зеленясали 8142 броики,заляхме ги с преобразовател за ръжда да се разпаднат и изчистат,цялата работа тежеше 45 кила и имаше всякакви денари но само денари,наи редки не мога да кажа,за 9 дена не можахме да ги прочетеме всичките.Преставете си тръпката доколкото е възможно да си е представите,не се збравя никога.Някои може да погледне с недоверие на историята,не бих го опрекнал.
Върнете се в началото Go down
топи
Цезар
Цезар
топи



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 2:25 pm

аз ти вярвам.и аз съм виждал и държал гърне пълно с пари но за съжаление неизвадено от мен.и други случки но не са за тук че има много неверници cheers
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 4:26 pm

вадил сам гарненце антонияни за жалост ватре имаше само 19
Върнете се в началото Go down
rado
Новобранец
Новобранец




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 6:22 pm

миналата есен един абсолютно начинаещ,закова 42 денарчета първи и втори век,на ръба на един сипей,точно над едно селище,това хлапе понятие си нямаше какво е извадил,но сега е дръпнал напред с материята а тази година продължава да вади яко голям късметлия.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 9:45 pm

rado написа:
миналата есен един абсолютно начинаещ,закова 42 денарчета първи и втори век,на ръба на един сипей,точно над едно селище,това хлапе понятие си нямаше какво е извадил,но сега е дръпнал напред с материята а тази година продължава да вади яко голям късметлия.
С 42 денарчета да дръпне да дръпне,колко да дръпне?
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:17 pm

ми бая мое да дръпне :yes: :yes: мечта
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:22 pm

FILIP2 написа:
ми бая мое да дръпне :yes: :yes: мечта
тука няма кои да му даде толко кинти на аджемия че да дръпне,инъче някои лев ше вземе .
Върнете се в началото Go down
d.dr
Легионер
Легионер
d.dr



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:29 pm

Зависи от динарите Laughing Laughing Laughing Дай Боже http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=230&lot=245 cheers cheers cheers


Последната промяна е направена от d.dr на Сря Мар 31, 2010 10:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:36 pm

спор няма ама и колегата не казва дали е дръпнал с тях сигорно е имало и друго
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:40 pm

FILIP2 написа:
ми бая мое да дръпне :yes: :yes: мечта
На тия кисии разпределението е горе долу такова:20 денара по 10-15 лева,10 по 20-30 лева,5 по 50-60 лева, 3 по 100-150 лева,2 по 200-300 лева,не казвам че няма изключения!
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:44 pm

колега кои ще ти каже дали е дръпнал един търсач на хоби , от целите тези изтории може да дръпне един прекупвач на чужд гръб за нас остава радоста да го намери ,пипнеш и да видиш
Върнете се в началото Go down
FILIP2
Консул
Консул
FILIP2



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:54 pm

нали това е тръпката. да го извадиш а не да го продадеш голд
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 10:57 pm

d.dr написа:
Зависи от динарите Laughing Laughing Laughing Дай Боже http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=230&lot=245 cheers cheers cheers
говорим за първи и втори век колега не за републики,то републиките с тея граждански воини прес месец има бая засукани.
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСря Мар 31, 2010 11:13 pm

stemla написа:
Лето 1998 някаде в централна България в една токущо ожъната нива приемник предаватела (мачока) дава зона,започва се копане и на 95 см се открива горната част на полегнал метален съд с формата на сегашна дамаджана и някакви шарки по него,пъроначално никои не знае има ли нещо вътре и се копае внимателно да се запази съда,но като доиде време да го вадиме установявам че не се повдига,с усилие го вадя и се усеща че е пълен с нещо,рова с една клечка в тесния отвор пак не се разбира какво има,много бързо го отписахме съда и с един нож разпорихме от дъното,денари слепени и зеленясали 8142 броики,заляхме ги с преобразовател за ръжда да се разпаднат и изчистат,цялата работа тежеше 45 кила и имаше всякакви денари но само денари,наи редки не мога да кажа,за 9 дена не можахме да ги прочетеме всичките.Преставете си тръпката доколкото е възможно да си е представите,не се збравя никога.Някои може да погледне с недоверие на историята,не бих го опрекнал.
е сега кажи ,4е я дадохте и нея на втори4ни суровини оти е бронз и те признавам Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyЧет Апр 01, 2010 9:12 pm

ivan113 написа:
stemla написа:
Лето 1998 някаде в централна България в една токущо ожъната нива приемник предаватела (мачока) дава зона,започва се копане и на 95 см се открива горната част на полегнал метален съд с формата на сегашна дамаджана и някакви шарки по него,пъроначално никои не знае има ли нещо вътре и се копае внимателно да се запази съда,но като доиде време да го вадиме установявам че не се повдига,с усилие го вадя и се усеща че е пълен с нещо,рова с една клечка в тесния отвор пак не се разбира какво има,много бързо го отписахме съда и с един нож разпорихме от дъното,денари слепени и зеленясали 8142 броики,заляхме ги с преобразовател за ръжда да се разпаднат и изчистат,цялата работа тежеше 45 кила и имаше всякакви денари но само денари,наи редки не мога да кажа,за 9 дена не можахме да ги прочетеме всичките.Преставете си тръпката доколкото е възможно да си е представите,не се збравя никога.Някои може да погледне с недоверие на историята,не бих го опрекнал.
е сега кажи ,4е я дадохте и нея на втори4ни суровини оти е бронз и те признавам Laughing Laughing
Да бе,оно я съм толко прос-дадоаме ги за материял,нали оно е сребро бре!
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 6:56 pm

stemla: Да бе,оно я съм толко прос-дадоаме ги за материял,нали оно е сребро бре! това оба4е грам необяснява кво стана с дабаджанката Laughing Laughing Laughing разбрахме ,4е сте я изтрамбушили ама по натам Question Question Laughing
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 7:11 pm

ivan113 написа:
stemla: Да бе,оно я съм толко прос-дадоаме ги за материял,нали оно е сребро бре! това оба4е грам необяснява кво стана с дабаджанката Laughing Laughing Laughing разбрахме ,4е сте я изтрамбушили ама по натам Question Question Laughing
Разцепихме съда за да извадим денарите щото бяха слепени като едно цяло,парчетата от съда останаха в еди колега за спомен а сега незнам каде са,мисля че сме постъпили правилно,нали нетрябваше да вадим денарите с клещи за да запазим съда?А и при вида на 8142 денара неможеш да вземаш много адекватни решения!
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 7:18 pm

stemla написа:
ivan113 написа:
stemla: Да бе,оно я съм толко прос-дадоаме ги за материял,нали оно е сребро бре! това оба4е грам необяснява кво стана с дабаджанката Laughing Laughing Laughing разбрахме ,4е сте я изтрамбушили ама по натам Question Question Laughing
Разцепихме съда за да извадим денарите щото бяха слепени като едно цяло,парчетата от съда останаха в еди колега за спомен а сега незнам каде са,мисля че сме постъпили правилно,нали нетрябваше да вадим денарите с клещи за да запазим съда?А и при вида на 8142 денара неможеш да вземаш много адекватни решения!
абе не6то неми се вразва килограмите с броя Question ама сам склонен да вярвам оти при намиране на находка се едно си кат дрогиран Cool е моита грам неможе се сравни с ващта
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 7:58 pm

ivan113 написа:
stemla написа:
ivan113 написа:
stemla: Да бе,оно я съм толко прос-дадоаме ги за материял,нали оно е сребро бре! това оба4е грам необяснява кво стана с дабаджанката Laughing Laughing Laughing разбрахме ,4е сте я изтрамбушили ама по натам Question Question Laughing
Разцепихме съда за да извадим денарите щото бяха слепени като едно цяло,парчетата от съда останаха в еди колега за спомен а сега незнам каде са,мисля че сме постъпили правилно,нали нетрябваше да вадим денарите с клещи за да запазим съда?А и при вида на 8142 денара неможеш да вземаш много адекватни решения!
абе не6то неми се вразва килограмите с броя Question ама сам склонен да вярвам оти при намиране на находка се едно си кат дрогиран Cool е моита грам неможе се сравни с ващта
Иване,нали казах че може да не се вярва на тая история.Мерихме я в човал от захар с медния съд и земята по него,не казвам че броя денари отговаря на 45 кила.
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 8:09 pm

казах 4е сам слонен да ти вярвам ама ме е яд за дабажанката Very Happy Very Happy Very Happy тя явно ве4е е станала на жица Sad явно освен 4е варвим по едни и са6ти патеки вси4ки правим едни и са6ти гре6ки Cool аз 6те река незабравим е звука на саска6 в кислол денар Cool
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 8:46 pm

ivan113 написа:
казах 4е сам слонен да ти вярвам ама ме е яд за дабажанката Very Happy Very Happy Very Happy тя явно ве4е е станала на жица Sad явно освен 4е варвим по едни и са6ти патеки вси4ки правим едни и са6ти гре6ки Cool аз 6те река незабравим е звука на саска6 в кислол денар Cool
А мене ме яд за денарите,тогава нямах и апарат да ги снимам!
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



колективни находки - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 5 EmptyСъб Апр 03, 2010 9:03 pm

stemla написа:
ivan113 написа:
казах 4е сам слонен да ти вярвам ама ме е яд за дабажанката Very Happy Very Happy Very Happy тя явно ве4е е станала на жица Sad явно освен 4е варвим по едни и са6ти патеки вси4ки правим едни и са6ти гре6ки Cool аз 6те река незабравим е звука на саска6 в кислол денар Cool
А мене ме яд за денарите,тогава нямах и апарат да ги снимам!
на толко денари бая засукани щте е имало и някои жълт подобава да изкочи.
Върнете се в началото Go down
 
колективни находки
Върнете се в началото 
Страница 5 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» морски находки
» golden mask 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: