Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
tesoro нишани TEKNETICS kupuvam mask lorenz Майнлаб Spectrum пират nokta голден VANQUISH грунда deus prodavam маск врътка GOLD Minelab Simplex miladinka wave Coil Fisher nexus 5000
 

 колективни находки

Go down 
+47
TyT
hubavito
Чумата
sc
EXTERMINATE
imperatora_85
miroslavmladenov
hagemon4o
shumi
vvurbanov
pgd
tambaraci
Golden Mask
ivan113
leo 1
d.dr
comander
rado
FILIP2
silver
apti
pechkata
kirgiza_69
Avrelian
nasko75
borisov
denarios
laki
stan960
мерцедес G
zempar
don
castron
maron
топи
sony147
yaponetsa
Aemilivs
ulpia.au
бушон
imperio
rock
NERON
vezir
$metkata
PlovdivTrakiq
sitalk
51 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
бушон
Преторий
Преторий
бушон



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 8:56 pm

Aemilivs написа:
Между другото на най-нестандартните места излизат именно тетрите Smile
Да, това е факт, по нашия край всички регистрирани колективни находки от тракийската епоха са намерени извън селища.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 9:01 pm

аз пробвам по асвалта на магистралата от там по нестандартно здраве му кажи, като най нестандартно място сигурно ще пусне най голямата находка
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyСря Яну 27, 2010 9:08 pm

vezir написа:
Какво е капан-вадиш тон и двеста кг злато,товариш на жигулата,тръгваш и на първата дупка късаш преден десен шарнир.Какво е проклятие-докато се моташ със шарнира минава полиция и ти разказват играта. самонаказание

Е те тва ако се случи ще помоля полицая за пистолета му, и ша са гръмна.. баси и късмета pale
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 1:37 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 8:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 1:45 am

Това ми хареса;   хрантутници    
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 9:35 am

Браво колеги развили сте темата,чакам само да кажете къде е да ида да я извадя Laughing cheers
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 10:24 am

yaponetsa написа:
Хазната на византия е разполагала с около 100 тона злато.Това е било в по мирни години и при по стабилно управление.разбира се е имала и много сериозни харчове.
За сравнение обаче Франция и Германия при същите мирни условия и приблизително същите периоди са разполагали с около 2-3 тона злато.Интересното в случая че Българските владетели през 1во Бг царство са разполагали с доста по сериозни количества злато отколкото западните им колеги - разбира се и доста по скромни в сравнение с византия.Примерно Tервел е подкрепил кампанията на Юстиниан 2ри за връщане на престола с 360 000 нумизми - над 1,5 тона злато.За византия се знае че педе..са Василий 2ри е направил отделен фонд от хазната със много сериозни количества злато които да се изразходват в кризисни моменти.За щастие много от следващите владетели се оказват хрантутници и го пропиляват за квито прищявки се сетят,но не и по предназначение.
Японец,стига с тез тонове ,че доста колеги са с ''диагноза''и ся ще хукнат да ги търсят.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 10:49 am

аз отивам да ви вадя находките,пазе те се от мен ,че имам манлихера!
Върнете се в началото Go down
vezir
Легионер
Легионер
vezir



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 10:56 am

PlovdivTrakiq написа:
аз отивам да ви вадя находките,пазе те се от мен ,че имам манлихера!
Ама запали ГАЗката и с нея отивай,че с жигулата няма да можеш да натовариш толкова много тонове.
Върнете се в началото Go down
топи
Цезар
Цезар
топи



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 11:10 am

PlovdivTrakiq написа:
аз отивам да ви вадя находките,пазе те се от мен ,че имам манлихера!
ние пък имаме хеклер слушам .по бързия печели-АЗ атака мечта
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 11:46 am

Ако сме до бързина да извадим Стечкините тогава Smile
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 11:57 am

Колеги, не се хабете, всичко е минирано и пръстът ми е на дистанционното... Laughing 

:pepe: За съжаление прав е човека колеги! От едно IP пишат 6 човека!!!      Shocked      самонаказание
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 11:57 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 8:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
топи
Цезар
Цезар
топи



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 12:30 pm

Aemilivs написа:
Ако сме до бързина да извадим Стечкините тогава Smile
колега стечкин нямаш-няма и да имаш Very Happy .пак аз печеля.това е в кръга на шегата.да не го вземе някои на сериозно jocolor

защо пренебрегваме и хаидушките находки.и тях ги има .не съм попадал на такива(все още ) но си мисля че и в тях ще има доста римски и други антични монети и предмети
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 12:36 pm

находки много ама маи 90% от тях са в историята вече
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 1:19 pm

vanko1.1975 написа:
находки много ама маи 90% от тях са в историята вече

..покрай керамиката обаче..
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 1:30 pm

sitalk написа:
vanko1.1975 написа:
находки много ама маи 90% от тях са в историята вече

..покрай керамиката обаче..

Аз бих дал следния съвет. Не търкайте там където има керамика:
1во - според закона където има следи от античен живот се води арх. обект (тъпо но факт)
2ро - там вече интересни неща няма Smile Където няма керамика са най-интересните Smile
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 1:47 pm

Aemilivs написа:
sitalk написа:
vanko1.1975 написа:
находки много ама маи 90% от тях са в историята вече

..покрай керамиката обаче..

Аз бих дал следния съвет. Не търкайте там където има керамика:
1во - според закона където има следи от античен живот се води арх. обект (тъпо но факт)
2ро - там вече интересни неща няма Smile Където няма керамика са най-интересните Smile

Първа точка е грешна.На арх.обект нямаш право да копаеш,ореш,сееш,жънеш.На 90% от нивите са се извършвали тези дейности.Между 25см-70см на много места е разрушен този пласт от ТКЗС-тата.Тогава? Да почват да съдят кооператорите ли? И сега частниците.На много места има керамика,всички знаете,но не всички са арх.обект.
Темата ще тръгне в грешна посока,ако почнете да ми отговаряте сега на този пост...Пишете за мечта

Иначе втора точка е....
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 2:22 pm

 Аз знам на едно място- разсеика от гърнета,....Smileтриабва да ходя да ги сабера
Върнете се в началото Go down
ulpia.au
Преторий
Преторий




колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 2:24 pm

Малко хумор от моя страна,........да не вземете да се вържете,... Smile
Върнете се в началото Go down
топи
Цезар
Цезар
топи



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 3:18 pm

находки всякъкви и нявсякаде.скоро един познат синът му копал канал за тръби и ударил дръжка на стомна.извика ме да проверим мястото защото навремето това е било турска къща.сигнал-копане-сигнал копане и накрая намерихме гърлото на стомната и един стар револвер.в кошарица на едно място където и куче няма да се изпикае при строеж на къща намериха монетарница-късмет си е и това е
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 3:54 pm

Цитат :
:pepe: За съжаление прав е човека колеги! От едно IP пишат 6 човека!!!      Shocked      самонаказание
Уважаеми Админ, не разбирам какъв е проблемът?
Както вече беше споменато в една от темите, когато няколко потребители, например, ползват мобилен интернет от един и същи доставчик, то нормално е да се виждат при Вас с един IP-адрес.
Върнете се в началото Go down
maron
Легионер
Легионер
maron



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 6:26 pm

търсети ги навсякъде . най ве4е на малки връхчета и ниви които са обработвали .покрай селището.
Върнете се в началото Go down
castron
Новобранец
Новобранец
castron



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 7:29 pm

На практика най-много находки са намирани при случайни изкопни дейности и обработка на земята от хора които никога не са очаквали това.В оброботваемата земя най-много находки са излезли през 50-те,60-те и 70-те години когато започват да орат с тежки машини. Знае се за много трактористи които са били по-бдителни и са събирали находката,а повечето монети които ги събираме сега са пръснати тогава и с годините петното е станало доста голямо.
Върнете се в началото Go down
sitalk
Джадай
Джадай
sitalk



колективни находки - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: колективни находки   колективни находки - Page 2 EmptyЧет Яну 28, 2010 9:01 pm

топи написа:
находки всякъкви и нявсякаде.скоро един познат синът му копал канал за тръби и ударил дръжка на стомна.извика ме да проверим мястото защото навремето това е било турска къща.сигнал-копане-сигнал копане и накрая намерихме гърлото на стомната и един стар револвер.в кошарица на едно място където и куче няма да се изпикае при строеж на къща намериха монетарница-късмет си е и това е

Монетарница? Laughing
И кой е града ,който ги е сякал там монетите? Колега! Почети малко история.Запален си нещо по легенди и казани. Най-близкия Монетен двор там до Кошарица е Месамбрия(Несебър)...


http://bg-zone.hit.bg/fakt.htm
Върнете се в началото Go down
 
колективни находки
Върнете се в началото 
Страница 2 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» морски находки
» golden mask 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Благи приказки-
Идете на: