Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Задържани членове на федерацията.

Go down 
+21
slavitoooo
deadman_
djotoriij
stater
Aemilivs
Magikman
comander
ztec
ivan113
imperio
TITUS
belaka
mitkovich
Virosss
ztdmp
stan960
zempar
sitalk
NERON
delgogo
Kiril62
25 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
TITUS
Про-Консул
Про-Консул
TITUS



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyПет Юли 02, 2010 11:29 pm

Magikman написа:
Ако си бил координатор на някакво ниво на управляващата партия,не в 5 ами във всичките можеш да влезнеш за един ден.Като гледам имената,които цитираш,си бил нещо в СДС.От позицията на силата лесно се действа.Опитай сега,когато си никой,да влезнеш не в 5,а в 2 министерства.Ако ставаше лесно,още Империото когато праща запитвания и по имейли,и писмени,щеше да уточни нещата.Федерацията още не съществуваше.Нужни са ни не плюене,кой какво свършил и какво не,а нови идеи как да стигнем до желаното.Казвайте,мислете....SmileОт повече идеи все нещо ще се окаже печелившоSmile

колега,мога да ти гарантирам 4е не на мен ,а на целия УС да уредя среща с,,,но да ти кажа 4естно ни ми се занимава,ни искам.щото с 'велики гетстбита' трудно се работи.доста ядове съм имал и едва ли само аз откак съм(сме) в федерацията и общувам(е) с хора от федерацията.мога и имена да назова.и то не заради хобито ни,а заради простотията и фалшивите само4увствия.и,,,злобата.то4но това и казвам: хора които не търпят критика нямат място в управата на федерацията.4е нас ще ни е страх утре-другиден да им кажем 'коп4е' . хем не вършат работа,хем нещат акъл,хем не слушат,хем си мислят,4е федерацията е като кокал.ей,кога и ние ши станем аврупа ве
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyПет Юли 02, 2010 11:37 pm

Федерацията определено не е кокал,поне не виждам в сегашния момент никаква далавера,само проблеми и очертаваща се гадна борба с министерства и полиции.Ти не беше ли член на УС?И ако наистина можеш да уредиш среща,грехота ще е да не го правиш.Различията в мненията са си различия,но най важното е постигането на целта,пък после всекиму според заслугите,нали?


Всяко идиотско начинание има своето философско оправдание.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyПет Юли 02, 2010 11:59 pm

Айде да се включа лекичко и аз - Доколкото знам при писмено искане или запитване относно... за среща с някой министър или негов заместник във канцеларията на даденото министерство това искане се завежда с входящ номер и т.н. процедури който повечето би трябвало да знаете - отказът или отговорът пък на такова писмо трябва да е с изходящ номер - писал съм по друг повод до президентството и там поне е така - Кви са тия пожелателни отговори де ги спрягат някой тука не мога да разбера - За да е вярно това нещо значи тези чиновници се поставят над законът което си е доста рисковано като знят че бат Бойко им е приготвил гилотината и за най малкото провинение -Да не казвам че у света такова животно нема - Другото нещо което ме учудва в цялата тази история относно ходениците и писмените запитвания е че те се взаймоизключват като реалност - значи писменият отговор бил пожелателен пък иначе когато сте били отишли на директна среща онези се криели един вид под различни предлози - ми то по пожелателната логика която не знам кой първолак със слаб успех включи в тая одисея можеше просто да излезат пред вас и да ви кажат пожелателно да духате супата или нещо от тоя род - ма не те се крият - та кое мили ми смехурковци е вярното защото както казах двете действия са взаймоизключващи се - или по скоро е вярното че някой пожелателно се е мярнал в някоя от канцелариите на министерството -пожелателно се е осведомил за нещо си -и естествено пожелателно са го отпратили.............. Laughing Laughing Laughing - Е извинявайте ма по голем смех не бех чувал -Некой тука верно ни имат или за тъпаци или за дебили -Е може би пожелателно де....... Laughing


Последната промяна е направена от stan960 на Съб Юли 03, 2010 12:26 am; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
TITUS
Про-Консул
Про-Консул
TITUS



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 12:00 am

Magikman написа:
Федерацията определено не е кокал,поне не виждам в сегашния момент никаква далавера,само проблеми и очертаваща се гадна борба с министерства и полиции.Ти не беше ли член на УС?И ако наистина можеш да уредиш среща,грехота ще е да не го правиш.Различията в мненията са си различия,но най важното е постигането на целта,пък после всекиму според заслугите,нали?

едит:
знаеш ли цената на славата ?та за това ако трябва ще киби4ат като 4асовои,дневални пред министерството на вежди рашидов ! за това става ре4.на УС не съм 4лен.но на КС май съм,или,,,,нелегитимен.то и председателя на КС беше избран с съдействието на илия(председателя) 4рез приказки и по поща и гсм т.е. асъл нелегитимно ! все едно е било проведено събрание и ние единодушно председател...ала-бала..абе хи4 не ми се прави компромис с съвест.мен ако питате имаме(имате) неработещ контролен съвет и в мое лице опозиция на УС и на председателя на КС.аз ли4но 5 пари не давам за такъв КС.за УС доста съм писал
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 8:02 am

stan960 написа:
Айде да се включа лекичко и аз - Доколкото знам при писмено искане или запитване относно... за среща с някой министър или негов заместник във канцеларията на даденото министерство това искане се завежда с входящ номер и т.н. процедури който повечето би трябвало да знаете - отказът или отговорът пък на такова писмо трябва да е с изходящ номер - писал съм по друг повод до президентството и там поне е така - Кви са тия пожелателни отговори де ги спрягат някой тука не мога да разбера - За да е вярно това нещо значи тези чиновници се поставят над законът което си е доста рисковано като знят че бат Бойко им е приготвил гилотината и за най малкото провинение -Да не казвам че у света такова животно нема - Другото нещо което ме учудва в цялата тази история относно ходениците и писмените запитвания е че те се взаймоизключват като реалност - значи писменият отговор бил пожелателен пък иначе когато сте били отишли на директна среща онези се криели един вид под различни предлози - ми то по пожелателната логика която не знам кой първолак със слаб успех включи в тая одисея можеше просто да излезат пред вас и да ви кажат пожелателно да духате супата или нещо от тоя род - ма не те се крият - та кое мили ми смехурковци е вярното защото както казах двете действия са взаймоизключващи се - или по скоро е вярното че някой пожелателно се е мярнал в някоя от канцелариите на министерството -пожелателно се е осведомил за нещо си -и естествено пожелателно са го отпратили.............. Laughing Laughing Laughing - Е извинявайте ма по голем смех не бех чувал -Некой тука верно ни имат или за тъпаци или за дебили -Е може би пожелателно де....... Laughing
Ако трябва да бъдем реалисти поведението на министерството е нормално. Особено ако се има предвид това че според закона сме "престъпници". Това вероятно поставя в неловко положение и чиновниците от министерството. Затова нещата не са толкова лесни. Като се има предвид всичко това разбирасе че отговорите са пожелателни. Кой би седнал на масата с "престъпници". Освен това не сме и някакво "зряло гражданско общество което добре общува с държавата си". Вероятно има още неща които трябва да направи УС на федерацията но нека да не очакваме да "нахлуят със сопите с министерството".
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 8:38 am

Ако някой иска да постигне, нещо намира начин. Ако не иска, търси причини.
Начини винаги има: http://vbox7.com/play:222f015d
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 1:35 pm

Според Законът приятелю hersones не сме престъпници след кто сме регистрирани от Български съд и можем да осъдим всеки който не може да докаже противното - Просто трябва постоянство и то до досаждане - Не за друго ми щото е крайно време да му се каже на българският чиновник че той е само един слуга на държавата респективно народът и законът.В крайна сметка ни трябва един официален отговор или официално отказване на такъв -това ще ни развърже ръцете за последващи действия към по горни инстанции - ето за това са тия криеници и нежелания за срещи и отговори -Жалкото е само че от господата чиновници има толкоз изтъпели че не се склащат че такива действия не решават нито техният нито нашият проблеми.Другото по жалко е пък че хората който сме избрали да ни представляват просто не желаят да си вършат работата-не знам дори дали въобще имат на идея за какво са избрани.


Последната промяна е направена от stan960 на Съб Юли 03, 2010 10:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 6:49 pm

БНФМ е законно регистрирана организация от български съд както и потвърдено след това след жалбата на министъра. Но ходенето с металдетектор в ръка по полета и баири е "престъпно" за което аз имах в предвид в горния пост както и ставаше въпрос именно за регистрацията на тези металдетектори. Колкото и да се бием в гърдите че имаме законна федерация и да се опитваме да се "гримираме" с нея това няма да ни легализира. Защото фундаменталният въпрос колега stan960 е съвършено различен и той е следният според мен- Регистрира се БНФМ(което е голяма крачка на някъде си) нагаждайки се на законите а не на нашата "същност". За всички е ясно че ние практикувайки нашето хоби целта е не издирването на капачки от буркани а други по "интересни неща"(като изключим плажното търсене). Затова най-важно е мнението на археолозите за нас- тези които се определяме за търсачи. Ако някога бъде легализирано нашето хоби то ще е ако ни "залюбят" археолозите. За целта ние трябва да се докажем че можем да сме полезни на тях. Това може да стане като им сътрудничим, даваме придобитата информация от "ходенето по баирите", даряваме системно на музеите и то не срещу задължително заплащане(нали това за нас е хоби) и т.н. Трябва да направим така че те да правят разлика между търсачи и вандали(не казвам иманяри защото иман_р не е равно на вандал). А не да гледаме на тях като врагове и едва ли не като конкуренция. Защото чисто философски науката е по важна от някакво си хоби. Така че фундаменталния въпрос е съвсем различен както писах по горе и ние трябва да се докажем по някакъв начин... (на някои може да им е неприятно но това е истината)
Върнете се в началото Go down
djotoriij
Преторий
Преторий
djotoriij



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 8:13 pm

hercones написа:
БНФМ е законно регистрирана организация от български съд както и потвърдено след това след жалбата на министъра. Но ходенето с металдетектор в ръка по полета и баири е "престъпно" за което аз имах в предвид в горния пост както и ставаше въпрос именно за регистрацията на тези металдетектори. Колкото и да се бием в гърдите че имаме законна федерация и да се опитваме да се "гримираме" с нея това няма да ни легализира. Защото фундаменталният въпрос колега stan960 е съвършено различен и той е следният според мен- Регистрира се БНФМ(което е голяма крачка на някъде си) нагаждайки се на законите а не на нашата "същност". За всички е ясно че ние практикувайки нашето хоби целта е не издирването на капачки от буркани а други по "интересни неща"(като изключим плажното търсене). Затова най-важно е мнението на археолозите за нас- тези които се определяме за търсачи. Ако някога бъде легализирано нашето хоби то ще е ако ни "залюбят" археолозите. За целта ние трябва да се докажем че можем да сме полезни на тях. Това може да стане като им сътрудничим, даваме придобитата информация от "ходенето по баирите", даряваме системно на музеите и то не срещу задължително заплащане(нали това за нас е хоби) и т.н. Трябва да направим така че те да правят разлика между търсачи и вандали(не казвам иманяри защото иман_р не е равно на вандал). А не да гледаме на тях като врагове и едва ли не като конкуренция. Защото чисто философски науката е по важна от някакво си хоби. Така че фундаменталния въпрос е съвсем различен както писах по горе и ние трябва да се докажем по някакъв начин... (на някои може да им е неприятно но това е истината)
Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 8:27 pm

А защо не се наричаме, ловци на антики, в крайна сметка всички ходим по баирите за тях, а не за капачки тип омния?Ето за това няма да ни полюбят археолозите, защото ние бъркаме в тяхния мед.А за хобито металдетектинг, това е нещо несравнимо- тръпката да държиш предмет от минали епохи, адреналина който те кара да трепериш като лист , виждаики античния метал, това е нещото което въпреки всичките тези (забрани), ще кара всеки един от нас да размахва детектора докато е жив.
Върнете се в началото Go down
Magikman
Консул
Консул
Magikman



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 11:15 pm

stan960 написа:
Според Законът приятелю hersones не сме престъпници след кто сме регистрирани от Български съд и можем да осъдим всеки който не може да докаже противното - Просто трябва постоянство и то до досаждане - Не за друго ми щото е крайно време да му се каже на българският чиновник че той е само един слуга на държавата респективно народът и законът.В крайна сметка ни трябва един официален отговор или официално отказване на такъв -това ще ни развърже ръцете за последващи действия към по горни инстанции - ето за това са тия криеници и нежелания за срещи и отговори -Жалкото е само че от господата чиновници има толкоз изтъпели че не се склащат че такива действия не решават нито техният нито нашият проблеми.Другото по жалко е пък че хората който сме избрали да ни представляват просто не желаят да си вършат работата-не знам дори дали въобще имат на идея за какво са избрани.
Съгласен съм с тебе,Стан,че засега не сме престъпници.Докато не изкарат някаква процедура за регистриране на метал детектор, глоба няма да мине в съд(според мене).Ако не сме на археологически обект,и в нас няма нещо антично,също сме си законни.Наистина трябва натиск и натиск.Но по отношение на УС мисля,че опитват да вършат неща,но просто не им дават гласност,а за външният наблюдател това е все едно,че нищо не се прави.Спокойно може да се пише и в сайта на федерацията,и в този на Империо-опитваме се да направим това,това това......Е,стига да не е някакво задкулисно действиеSmileТакива не се огласяватSmile


Всяко идиотско начинание има своето философско оправдание.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 03, 2010 11:36 pm

Значи ходенето по различни места който не са обозначени като археологически обекти с металдетектор не е и не може да се квалифицира като престъпление - Най малкото щото като го квалифицират като такова нема вече на къде ще се обръщаме и пишем до по горни инстанций в д-вата и дори ЕС -така че на господата хрантутници им е ясно че нема как да стане това щото ще им дръпнат закърнелите бай Ганьовски ушета и ще се наложи пак да преработват оттделни пасажи от тоя феодален закон -Е те за тва е тая политика на щрауса от страна на министерството която пак казвам не решава проблема на никой -просто го удължава във времето.А другото приятелю hersohes са утопий от родъ на -и вълкът сит и агнето цяло -Нема как тия който поне 50% са във каналите за износ на антики дали като откровенни дилъри или като консултанти към еди коя си банка или фирма както те сами се наричат да те приемат -така просто се разпада схемата a и самата Федерация нарушава негласното статукво - Нали виждаш че дори и след нареждане от ЕС - грамотен и официален аукцион за антични предмети и монети е трудно да се каже че има - Това е просто прах в очите на Брюксел - да -има АУКРО -ма като да го има и да -има БНФМ ма като да я има - знаете колко са действащи и двете - типично по тъпокомунистически - та докато си мълчим че па дори ръка да им подаваме на тия пладнешки разбойници -така ще бъде и ще продължава.
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyНед Юли 04, 2010 1:02 am

stan960 написа:
А другото приятелю hersohes са утопий от родъ на -и вълкът сит и агнето цяло -Нема как тия който поне 50% са във каналите за износ на антики дали като откровенни дилъри или като консултанти към еди коя си банка или фирма както те сами се наричат да те приемат -така просто се разпада схемата a и самата Федерация нарушава негласното статукво - Нали виждаш че дори и след нареждане от ЕС - грамотен и официален аукцион за антични предмети и монети е трудно да се каже че има - Това е просто прах в очите на Брюксел - да -има АУКРО -ма като да го има и да -има БНФМ ма като да я има - знаете колко са действащи и двете - типично по тъпокомунистически - та докато си мълчим че па дори ръка да им подаваме на тия пладнешки разбойници -така ще бъде и ще продължава.
Нека да оставим чуждите грехове на собствениците им и да не хабим енергия за тях. И защо така лъха увереност колега в теб че едва ли не сме наравно и дори и над тях археолозите в обществената йерархия. Та ние само можем да бъдем техни "слуги" и от тази позиция да търсим положителен образ.
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyНед Юли 04, 2010 5:38 pm

Ммм Даа - затуй казват че човек се учи докато е жив -нещо съм сбъркал определенията относно теб колега -дори не съм сигурен че и това определение ти приляга - Значи така ако твоята ценностна система спира до някаква си иреарархия която сама по себе си е отживелица спазваща се във военните структури и тайните общества -спазвай си я - не промивай по тоя примитивен начин обаче мозъците на другите -ние не сме част от онова общество както сам казваш и не сме длъжни да им спазваме иреарархията -Ако мислиш че твоят път е да им лижеш подметките на тия и те ще ти подарят свободата ходи ги лижи предполагам това ще е нектар за робската ти душа - Не съм много вярващ но за такива като теб ще възкликна макар и с вече употребени думи-Господи прости им невежеството те не са виновни - Каква ирония - Ти безпросветен въобще знаеш ли какво значи думичката Демокрация-идва от гръцкото Демос-ако не ти е понятно потърси в нета кво е това Демос-че нещо ми изтъпява целата картинка с такива като тебе.
Върнете се в началото Go down
hercones
Легионер
Легионер
hercones



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyНед Юли 04, 2010 9:33 pm

Извинявам се много !!! Мамицата им мръсна !!! (така добре ли е) Very Happy Аз съм роб Sad и ти благодаря че ме светна Idea за декамурацията cheers
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyНед Юли 04, 2010 9:46 pm

cheers -Бравос -Открихме Америка- Всъщност не се напрягай и не се стягай -Сеа кат съм си хапнал скаричката и съм си ударил биричката нещата са по розови -аха да залитна а са поклонъ на некой архокрадец де иска а си избрише гъза със сурата ми и то за моя сметка ма веке съм стар и кръста ми са е вдървил Laughing - Другото са си мой писаници и бълнуваници за след 200-300г. кога ша доде ка викаш ти "декорацията" у България -ко а прая все забравям че не бехме само на 100г. назад в развитието ми имаме и още 100 в страни. Smile
Върнете се в началото Go down
Domina
Новобранец
Новобранец
Domina



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 10, 2010 9:35 am

Нека се вметна и аз по темата, тъй като, да кажем, че имам познания по правните въпроси...
По въпроса за глобите за нерегистрираните апарати: За за може да се наложи глоба за нещо, трябва в ЗАКОНА /а не в наредба или др.подзаконов акт/ да е предвидена такава възможност - т.е. да има съответен административно-наказателен състав, който да определя, кои субекти могат да носят отговорност, необходимата форма на вино, която трябва да е налице, в кои случаи и при кои предпоставки се налага глоба, както и съответния й размер. За реализиране на отговорността всички елементи от съответната норма трябва да са налице и липсата на един от тях води до отпадане на отговорността. В административно-наказателните разпоредби на ЗКН май няма тасъв състав, но все пак, за да сте сигурни, не е зле да прочетете всички административно-наказателни норми и да се уверите има ли предвидена възможност за налагане на глоба за ПРИТЕЖАНИЕ на нерегистриран МД. Ако няма, но тогава не може да се налага глоба, тъй като има правило, че никой не може да бъде осъден /вкл. глобен/ за нещо, което не е въздигнато като престъпление или нарушение. /Това не важи обаче за търсетнето, тъй като "притежание4 и търсене" да две напълно сомостоятелни изпълнителни деяния/ Ако няма състав за "притежание на нерегистриран МД", самият факт, че някои си има има апарат и го държи, не би следвало да е притеснителен.
Отделно, в общинска нарезба, не би слезвало да има състав за нерегистриран апарат, тъй като общинските нарезби уреждат друга материя, презимно свързана с опазването на обществения ред, а въпросът с притежанието на нерегистриран МД, не се вписва в "опазването на обществения ред", доколкото един такъм факт с нищо не го засяга или застрашава. Ако все пак има такъв текст в някоя общинска нарезба, то всеки един грежданин или организация може да иска от Върповния административен съд да обяви тази норма за противозанонна и да я отвени. Също така, добре е да се знае, че общинските наредби имат ограничен териториален обхват и се прибагат само на територията на съответната община. Т.е., ако забраняващата наредба е издадена от Пазарджишкия общински съвет, тя не може да се прибага на територията на община Хасково, примерно.
Имайте предвид,че само с писма до министерството нищо няма да стане, ако се търси промяна на закона, най-общо казано. /Казвам го от опит по различни др. въпроси/. Трябва на всяка цена да ангажирате с проблема, колкото де може повече институции, в т.ч. и международни /последното е задължително/, тъй като в момента те имат най-голям авторитет и само Европа и отрициталните доклади за България във връзка с неспазването на човешките права, може да бъдат коректив, да се поправи нещо за което вътрешна воля няма....
Имайте предвид и това, че съдът също не е много надежден коректив, тъй като когато въпросът е "по-щекотлив", често има неписани поръчки, нерегламентиран натиск и вършене на услуги. Много е трудно "да се пробие" по един такъв казус, независимо от това, че човек може да защитава напълно справедлива и законна кауза...В този случай повякога помага /не за друго, но поне решаващият орган да се съпикяса със закона и конституцията/ даването на широк медиен отзвук, в т.ч. сезирането с жалби /колкото повече, толкова по-добре/ на горепосочените вътрешни и международни органи и организации. Съдът е много чувствителен към упреци за необективност и корупция /под различна форма - вкл. и чрез политическо ходатайство/ така че, в тези случаи гледа, да се спази и що годе закона и има шанс за обективно гледане на делото и положителен резуртат....
На последно място, но не по значение, сега върви подготовка за промяна на ЗКН. Свържете се с организации, които биха могле да лобират за разрешанавено на проблемите, както направиха колекционерите. Отделно, като легитимна организация имате право да изпратите ваше предложение до комисията по култура в НС, която ще се занимава с въпроса по промяната на закона. Ако напишете предложение /като надлежно регистрирана организация, представляваша един широк кръг от засегнати граждани/ те ще са длъжни да рагледат поставините от вас въпроси, а ако е добре аргументирано - още по-добре, може и да възприемат нещо от позицията ви. Аргументирайте се с позоваване на нарушени човешки права и нарушаване на конституцията, позовете се на решения на Европейския съд по правата на човека, по аналогични или относими случаи за по-голяма тежест и сериозност на предложението ви.
Трябва да ви кажа, че след неистова борба с институциите/от най-различен ранг/, нумизматичните дружества вече имаме малък успех. Борбата никак не е лека, но само по този начин, може да се поправяг грешките и да се промени нещо за към по-добро. Защото в България, на никой не му пука, освен на този, който е засегнат от противоречивия, тъп, неясен и абсурден ЗКН...за съжаление...
Ами засега толкова от мен....


Боец за права и справедливост...
Върнете се в началото Go down
stan960
Джадай
Джадай
stan960



Задържани членове на федерацията. - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задържани членове на федерацията.   Задържани членове на федерацията. - Page 4 EmptyСъб Юли 10, 2010 9:59 am

super21 -Реалистично колежке/га -От кога бием тупана тука със още един човек -Ма за некой ора от УС организаций от родъ на Хелзинки уоч и т-н. били пендели -А дано поне сега са склатат че трябват такива организаций независимо кви са във сексуално ориентиране -най малкото щото както казваш международният отзвук респективно натиск ще е със сигурност забележим.
Върнете се в началото Go down
 
Задържани членове на федерацията.
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Задържани членове на федерацията.
» Шестима са задържани край Рудозем.
» Бяха задържани седем търсачи, организирали разкопки в тракийската могила

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектинг Новини-
Идете на: