Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus Spectrum голден Minelab 5000 нишани Fisher VANQUISH грунда mask Simplex GOLD lorenz nokta wave prodavam Майнлаб kupuvam TEKNETICS маск miladinka tesoro Coil пират deus врътка
 

 даите мнения колеги

Go down 
+12
гущера
бобо
jordan_nenov
pechkata
Golden Mask
кирката
ivanasen
7hills
Gandalf
bobi31
lomidol
pe6ternqka
16 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
adminn
Admin
Admin
adminn



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 2:04 pm

Ф75 е калашника на металотърсачите Very Happy


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 2:11 pm

jordan_nenov написа:
Ако си чул за пеещи камъни, то с тази функция пак си бачкаш, дето другите бягат като дявол от тамян.
Доста може да се напише по темата ....струва ми се ,че изпускаш нещо....това е добре да се обсъди.Аз лично никога не съм постъпвал така,но не знам...
Върнете се в началото Go down
fishera80
Преторий
Преторий
fishera80



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 2:35 pm

adminn написа:
Ф75 е калашника на металотърсачите Very Happy

Грешка си админе! Very Happy
АК-47 (Калашников) = АКА Sorex/Signum
M-16 = Fisher F70/75
FAMAS F1 = XP Deus/GMaxx
Smile Smile Smile


Умът не е добродетел, а качество!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 3:09 pm

jordan_nenov написа:
Gandalf написа:
fishera80 написа:
Всички сте прави!
- А моето мнение, е че ако колегата Gandalf не му се занимава да сменя различни метал детектори БГ - западни, от малък към голям клас и т.н., и иска направо да спести за класен детектор, то правилният избор е Ф75, защото е много опростен и лесен от към меню, и работа с него, както за напреднали така, и за начинаещи! С малко помощ и указания от приятел си в час на часа!
- Поне аз така направих и мислех долу-горе като него, за което никак даже не съжалявам! Cool
УСПЕХ!




Г-н Ненов, прочетете този пост на "fishera80". Той без да иска ви постави на мястото си. С това той доказа моят спор. Ако бях на ваше място щях да си наведа главата виновно, макар и пред компа дето няма да ви види никой. Fishera80, къде си бе да ти стисна ръката! Very Happy Very Happy Very Happy

А вие господин Gandalf, може да запитате г-н fishera80 дали несъм му помогнал в избора, настройки и работа с фишера.
Ако отричах цялата еволюция и вървях назад, щях от фишера да слезна на ГМ4, примерно, след което на Гарет аце 150 и накрая на лозови пръчки...
Да даде Господ да си купиш Ф75, и тогава да подновим нашите спорове за сложната и проста техника. Това че се работи лесно с фишера, щото има само 4 копчета, незначи че е лесна машина...
Наистина с нея може да почнеш да работиш на десетата минута, но ще постигнеш работата която позволява машината чак след 2 години работа с машината.
Успехи !

Бате , Данчо и аз ти благодаря за ценните съвети относно настройките на работа с фишера! Само едно искам да кажа на колегата Gandalf- За де се свикне с работата на един МД е необходимо време. Аз работих с други , които нямаха нищо общо с този , но имах стаж и все пак вече втори месец правя първите стъпки да различавам сигналите/говоря за сигнали , които са на границата между цвят и желязо/ . Ще ми трябва поне 6 месеца постоянна работа да се срасна с него и да го изцеда. А пък ти, ако въобще не си практикувал това хоби представи си колко време , ще ти е нужно! Понеже виждам , че си отракано момче , ще се радвам бързо да свикнеш и да се обадиш за първите постижения!

p.s. Все пак младото си е младо е то и аз съм млад , но мога смело да кажа , че поне имам стаж от някоя година. Very Happy


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
гущера
Про-Консул
Про-Консул
гущера



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 3:35 pm

Е,то опитът(стажа)си е най важен!
Аз ако знаете с какво нещо направих първите си крачки..ха ха ха,тук в този форум даже имаше учудени колеги които не знаеха кво е тва чудо Very Happy един ZLAT с прав стик като метла едно копче на кутия с размерите на цигарена alien
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 3:36 pm

бобо написа:
jordan_nenov написа:
Ако си чул за пеещи камъни, то с тази функция пак си бачкаш, дето другите бягат като дявол от тамян.
Доста може да се напише по темата ....струва ми се ,че изпускаш нещо....това е добре да се обсъди.Аз лично никога не съм постъпвал така,но не знам...

Като намериш обект с пеещи камани или насип със шлака, как процедираш?
Аз например слагам NOTCH на числото, което ми изписва детектора при намиране на въпросните камъни или шлака. По този начин заглушавам половината група метали, включително и каманите или шлаката.
Чрез NOTCH мога по този начин да заглуша целия спектър на металите и да оставя една или повече подгрупи, които да ми ги идентифицира.
Ако някой знае други начини за дискриминиране на пеещите камъни нека сподели. Може би е редно да направим отделна тема, а не да спапим съществуващите...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 4:27 pm

Basketball
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 6:43 pm

Gandalf- интригата.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 7:46 pm

Avrelian написа:
Gandalf- интригата.




Avrelianе, глупав човек си! Не ми се занимава с теб. Още в началото като се появих в тоя форум и ми се правеше на интересен. Бил съм нов, не знам си кво! Кой знае къв очелат бръмбар си зад компа, иначе тежко го раздаваш. Нали ти виждам постовете, какви са постни!
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 8:21 pm

Gandalf написа:
Avrelian написа:
Gandalf- интригата.




Avrelianе, глупав човек си! Не ми се занимава с теб. Още в началото като се появих в тоя форум и ми се правеше на интересен. Бил съм нов, не знам си кво! Кой знае къв очелат бръмбар си зад компа, иначе тежко го раздаваш. Нали ти виждам постовете, какви са постни!
Razz
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




даите мнения колеги  - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: даите мнения колеги    даите мнения колеги  - Page 3 EmptyПон Фев 11, 2013 9:01 pm

jordan_nenov написа:
бобо написа:
jordan_nenov написа:
Ако си чул за пеещи камъни, то с тази функция пак си бачкаш, дето другите бягат като дявол от тамян.
Доста може да се напише по темата ....струва ми се ,че изпускаш нещо....това е добре да се обсъди.Аз лично никога не съм постъпвал така,но не знам...

Като намериш обект с пеещи камани или насип със шлака, как процедираш?
Аз например слагам NOTCH на числото, което ми изписва детектора при намиране на въпросните камъни или шлака. По този начин заглушавам половината група метали, включително и каманите или шлаката.
Чрез NOTCH мога по този начин да заглуша целия спектър на металите и да оставя една или повече подгрупи, които да ми ги идентифицира.
Ако някой знае други начини за дискриминиране на пеещите камъни нека сподели. Може би е редно да направим отделна тема, а не да спапим съществуващите...
Шлаката е желязо,поне по нашия край-тя е лесна,махаш желязото,и готово.това го могат и българските.Но с камъните-аз правя така-взимам най лютия и балансирам дтктора на него и ...маам.Получава се така-губя дълбочина,но не губя сигнал до,или под камъка.Другия вариант е-оставам си ги да пеят камъните,и не губя длбчна ,но около кмка....всичко е маскирано-тоз третия,дето да ги дискриминирам ми се струва неудачен,щото губиш и полезни сигнали в свободната зона-м-у камъните.Оссобено ако е с ноч-т.е цвят.
Върнете се в началото Go down
 
даите мнения колеги
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» ((Вище това, даите мнение! ))
» DD антена с размер 10 х 10 см .даите мнение!
» Даите Акъл.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Български металдетектори-
Идете на: