Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Приемник-предавател(кантар)

Go down 
+30
бобо
Балкански
stater
kronos555
zoro_1977
pechkata
Radislav
RelicHuntingVT
Podlecii.avg
laki
sashometila
Petronii
mdetectors.bg
кирката
van_helsing
adminn
borislav123
ivanasen
Ancient Hunter
jagler
Ne6o
топи
petrov71
ThE_DeViL
cska
chiko
ivangrozni
N@SKO
comander
Трибал-М
34 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
АвторСъобщение
chiko
Преторий
Преторий




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Апр 29, 2014 9:19 am

Трибал-М написа:
chiko написа:
Трибал-М написа:
Мисля,че след като ги няма новите три клипа,стария клип също трябва да заеме мястото си,а то е в историята.
Това,което казва заядливия специалист не е точно така!
Колега ,няма как да знаеш какво те очаква под земята че да го компенсираш.Компенсираш едно примерно  и след него те очакво друго некомпенсирано и свирва.comander правилно го каза.

За да каже точно това,трябва да е сигурен,че трите павета са по-силни от тухлите.
Не оспорвам казаното от теб.
Бангията може да работи в режим на по-дълбока компенсация върху трудни терени,с цената на малко понижена чувствителност за по-леките участъци.Ако компенсираш една стена няма да пропуснеш някоя "шпакла",забравена в нея...,но за това вече е говорено!
Значи, нашите терени са пълни с рудни камъни и не само те , които свирят като метал щото в тях си има метал.Компенсираш ли ги какво мислиш че ще стане?
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Апр 29, 2014 1:11 pm

Трибал-М написа:
Мисля,че след като ги няма новите три клипа,стария клип също трябва да заеме мястото си,а то е в историята.
Това,което казва заядливия специалист не е точно така!
Пи4 няма заяждане тука, така стоят нещата,щети се наложи толкова да компенсираш 4е ще губуш обекти под 60 милиметра.вариянта е събиране на антените с цел по малък земен капацитет.Когато ти писах това имах предвид, ама нали ти е корава топката.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Апр 29, 2014 7:27 pm

Вече е "измислено",изследвано и не случайно-направено.Съвършени неща няма.За песимистите бутилката е наполовина празна,за оптимистите-наполовина пълна.Но най-важното е,че количеството на водата лека-полека се увеличава!
...Сближаването на антените е грешен ход,според мен.Губиш 1 лев,печелиш 50 стотинки!
Въпрос на технически манталитет с всичките му опорни точки.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Апр 29, 2014 7:40 pm

Трибал-М написа:
Мисля,че след като ги няма новите три клипа,стария клип също трябва да заеме мястото си,а то е в историята.
Това,което казва заядливия специалист не е точно така!

Гледам,че "клипът" от преди три години(кърджалийскя) още не е премахнат.....
Ако за някой представляват особена ценност,нека си ги запази в моя,кантарджийска тема от онова време-дано намери такава,или където сам предпочита!...А новите,изтрити неизвестно от кого клипове,да бъдат възстановени.
Убеден съм в правотата на желанието си!

В противен случай -нека темата бъде изцяло заличена!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Апр 29, 2014 10:23 pm

Трибал-М написа:
Трибал-М написа:
Мисля,че след като ги няма новите три клипа,стария клип също трябва да заеме мястото си,а то е в историята.
Това,което казва заядливия специалист не е точно така!

Гледам,че "клипът" от преди три години(кърджалийскя) още не е премахнат.....
Ако за някой представляват особена ценност,нека си ги запази в моя,кантарджийска тема от онова време-дано намери такава,или където сам предпочита!...А новите,изтрити неизвестно от кого клипове,да бъдат възстановени.
Убеден съм в правотата на желанието си!

В противен случай -нека темата бъде изцяло заличена!

Ами качи новите клипове пак тук, това че са изтрили темата, не пречи да ги качите отново.
Върнете се в началото Go down
sashometila
Легионер
Легионер
sashometila



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyСря Апр 30, 2014 12:12 pm

comander написа:
sashometila написа:
Най се дразня някой като каже няма това, няма онова, всичко било изкопано.Последно копах на 90 санта керамика на табан в двора на един колега, та да видиш как си излизат и коцета, и фолиси, че и тук таме солидче.А кантара от последните клипове можеше да ми спести 4 дни работа, докато намеря стаите и зидовете.Та за това, ако оставят Трибал да докаже че техниката работи, ще е от полза за всички, пък после който как сам си предцени.
    добре 4е си се закопал, а не си минал с кантар от горе щеше с празни дисаги да се върнеш.Когато се направи грунд баланс бърху тухли ще свирне първия камък след тухлите.Защото на4на на грундиране е такъв и няма как да е друг. ako на клипа имаше три павета след тухлите голяма беселба щеше да има, ама колегата подлеци няма опит с такъв вид техника и незнае какво да изисква от майстора-продава4а.

Това значи ли че ако измежду парчотиите керамика има и камънаци ще стане дискотека?Че на доста места се срещат комбинирани зидарии.


Имаме си земя, имаме си вода, и си правиме кал !
Върнете се в началото Go down
Podlecii.avg
Цезар
Цезар
Podlecii.avg



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyСря Апр 30, 2014 1:24 pm

Petronii написа:
adminn написа:
Petronii написа:
adminn написа:
van_helsing написа:
аз незнам има ли живи кантарджииии вече  bounce  кой да ти пише коментари бе брато?  Razz 

Това беше малко грубо!
Моля за толеранс и уважение!

А не е ли грубо да съживяваш клипове, за които ти е ясно че са издънка, а се правиш, че ни си видял другия клип, който си изтрил.

 стена 

Аз нищо не съм трил, този форум има 3-ма администратори и затова незнам, за кое иде реч.
Нищо не е трито.

Е може и друг да е , наистина някой хора доста преминаха границата на добрия тон и донякъде е правилно, но пък цяла тема е в повече.
А сега кажи честно, не гледа ли видеото на Подлециий, който беше правил тестове на този уред и доколкото разбирам е впечатлен, но това само той може да си каже.
наистина не е честно спрямо Трибалина!!! жалко е че не познавате този човек от близо!!!!  :bienvenue 


:soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :soif100: :
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyСря Апр 30, 2014 2:26 pm

Podlecii.avg написа:
Petronii написа:
adminn написа:
Petronii написа:
adminn написа:
van_helsing написа:
аз незнам има ли живи кантарджииии вече  bounce  кой да ти пише коментари бе брато?  Razz 

Това беше малко грубо!
Моля за толеранс и уважение!

А не е ли грубо да съживяваш клипове, за които ти е ясно че са издънка, а се правиш, че ни си видял другия клип, който си изтрил.

 стена 

Аз нищо не съм трил, този форум има 3-ма администратори и затова незнам, за кое иде реч.
Нищо не е трито.

Е може и друг да е , наистина някой хора доста преминаха границата на добрия тон и донякъде е правилно, но пък цяла тема е в повече.
А сега кажи честно, не гледа ли видеото на Подлециий, който беше правил тестове на този уред и доколкото разбирам е впечатлен, но това само той може да си каже.
наистина не е честно спрямо Трибалина!!!   жалко е че не познавате този човек от близо!!!!   :bienvenue 


 :bienvenue       Cool  Cool  Cool 
...Ако и армията ни е от такива МЪЖЕ?...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyСря Апр 30, 2014 2:56 pm

Трибал-М написа:


 :bienvenue       Cool  Cool  Cool 
...Ако и армията ни е от такива МЪЖЕ?...


...Логично е в такъв особен момент да се замисля и за пълните противоположности на Колегата.
Те много скоро ще бъдат "зачетени" с една нова тема в "Благи приказки"...,ако се окаже възможно!...Много метене се струпа напоследък! Поздрави!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyЧет Май 01, 2014 4:48 pm

sashometila написа:
comander написа:
sashometila написа:
Най се дразня някой като каже няма това, няма онова, всичко било изкопано.Последно копах на 90 санта керамика на табан в двора на един колега, та да видиш как си излизат и коцета, и фолиси, че и тук таме солидче.А кантара от последните клипове можеше да ми спести 4 дни работа, докато намеря стаите и зидовете.Та за това, ако оставят Трибал да докаже че техниката работи, ще е от полза за всички, пък после който как сам си предцени.
    добре 4е си се закопал, а не си минал с кантар от горе щеше с празни дисаги да се върнеш.Когато се направи грунд баланс бърху тухли ще свирне първия камък след тухлите.Защото на4на на грундиране е такъв и няма как да е друг. ako на клипа имаше три павета след тухлите голяма беселба щеше да има, ама колегата подлеци няма опит с такъв вид техника и незнае какво да изисква от майстора-продава4а.

Това значи ли че ако измежду парчотиите керамика има и камънаци ще стане дискотека?Че на доста места се срещат комбинирани зидарии.
На комбинираните зидари ще трябва доста да намали чувствителността,за да мое да направи поне метър без да изви.Съответно дребните предмети из4езват.Парите са в къщите не на 4истото.Това не трябва да се забравя.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyНед Май 04, 2014 9:42 am

[quote="comander"][quote="sashometila"]
comander написа:
[quote="s
  На комбинираните зидари ще трябва доста да намали чувствителността,за да мое да направи поне метър без да изви.Съответно дребните предмети из4езват.Парите са в къщите не на 4истото.Това не трябва да се забравя.


 Smile Smile Smile Smile Smile  Отново не позна,отговаряш като начинаещ в хобито!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyНед Май 04, 2014 11:21 am

Трибал-М написа:
Трибал-М написа:


 :bienvenue       Cool  Cool  Cool 
...Ако и армията ни е от такива МЪЖЕ?...


...Логично е в такъв особен момент да се замисля и за пълните противоположности на Колегата.
Те много скоро ще бъдат "зачетени" с една нова тема в "Благи приказки"...,ако се окаже възможно!...Много метене се струпа напоследък! Поздрави!

...Дори заради колегата,който е оценил правилно мнението ми и е щракнал една зелена чертичка,съм длъжен да отговоря:
"Зачетох" ГИ с темата "Слугите",много актуална тема,но бързо беше изтрита от терена на благите приказки!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyПон Май 12, 2014 8:48 am

Трибал-М написа:
Здравей,колега.
Новите монтански кантари също не броят крачки.Имат едно устройство,което ги грундира и можеш да си търсиш ,припявайки куплет от "Падрушка мая"и подскачайки на произволен крак...
А за дълбочината-трябва да догонваш!

Колко струва един монтански кантар?И от къде може да се купи?
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyПон Май 12, 2014 5:50 pm

Трибал-М написа:
comander написа:
sashometila написа:
comander написа:
[quote="s
  На комбинираните зидари ще трябва доста да намали чувствителността,за да мое да направи поне метър без да изви.Съответно дребните предмети из4езват.Парите са в къщите не на 4истото.Това не трябва да се забравя.


 Smile Smile Smile Smile Smile    Отново не позна,отговаряш като начинаещ в хобито!
Искаш да кажеш че отговора ми не е в твоя полза,и подлагаш на съмнение опита ми ли ? Такива отговори в стил селски аферист не зна4ат нищо за мен. туй дет съм го извадил неможеш да го носиш,а бай тошo казваше 4е туй дет го е направил неможем да го боядисаме.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyПон Май 12, 2014 11:44 pm

comander написа:
Трибал-М написа:
comander написа:
sashometila написа:
comander написа:
[quote="s
  На комбинираните зидари ще трябва доста да намали чувствителността,за да мое да направи поне метър без да изви.Съответно дребните предмети из4езват.Парите са в къщите не на 4истото.Това не трябва да се забравя.


 Smile Smile Smile Smile Smile    Отново не позна,отговаряш като начинаещ в хобито!
     Искаш да кажеш че отговора ми не е в твоя полза,и подлагаш на съмнение опита ми ли ? Такива отговори в стил селски аферист не зна4ат нищо за мен. туй дет съм го извадил неможеш да го носиш,а бай тошo казваше 4е туй дет го е направил неможем  да го боядисаме.

Работил ли си с кантар и колко ? Върху каква база се градят подобни уверени твърдения ?
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyПон Май 12, 2014 11:54 pm

Petronii написа:
comander написа:
Трибал-М написа:
comander написа:
sashometila написа:
comander написа:
[quote="s
  На комбинираните зидари ще трябва доста да намали чувствителността,за да мое да направи поне метър без да изви.Съответно дребните предмети из4езват.Парите са в къщите не на 4истото.Това не трябва да се забравя.


 Smile Smile Smile Smile Smile    Отново не позна,отговаряш като начинаещ в хобито!
     Искаш да кажеш че отговора ми не е в твоя полза,и подлагаш на съмнение опита ми ли ? Такива отговори в стил селски аферист не зна4ат нищо за мен. туй дет съм го извадил неможеш да го носиш,а бай тошo казваше 4е туй дет го е направил неможем  да го боядисаме.

Работил ли си с кантар и колко ? Върху каква база се градят подобни уверени твърдения ?
ти на селище не си стъпвал какво те интересува.
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Май 13, 2014 12:06 am

comander написа:

Работил ли си с кантар и колко ? Върху каква база се градят подобни уверени твърдения ?
     ти на селище не си стъпвал какво те интересува.
[/quote]

Ходил съм, хооодил съм, на много места съм ходил. Интересува ме , защото ми е интересно, как човек ако не е работил с дадена техника и най вече на всякакъв тип терени, ще бъде толкова сигурен какво ще се случи. Все пак тук не става въпрос за тежки орудени терени, импулсна техника и най вече георадари, които някой използват с разрушително действие спрямо гробници.  Shocked 
Върнете се в началото Go down
comander
Цезар
Цезар
comander



Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Май 13, 2014 12:19 am

Petronii написа:
comander написа:

Работил ли си с кантар и колко ? Върху каква база се градят подобни уверени твърдения ?
     ти на селище не си стъпвал какво те интересува.

Ходил съм, хооодил съм, на много места съм ходил. Интересува ме , защото ми е интересно, как човек ако не е работил с дадена техника и най вече на всякакъв тип терени, ще бъде толкова сигурен какво ще се случи. Все пак тук не става въпрос за тежки орудени терени, импулсна техника и най вече георадари, които някой използват с разрушително действие спрямо гробници.  Shocked  [/quote]                           той тоя дето намира гробници вече не е между  живите затова за тях само добро.Ходил си ходил си ама тука се търсят стари пари а не пи.....ки
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Май 13, 2014 12:28 am

comander написа:
Petronii написа:
comander написа:
Petronii написа:

Работил ли си с кантар и колко ? Върху каква база се градят подобни уверени твърдения ?
     ти на селище не си стъпвал какво те интересува.

Ходил съм, хооодил съм, на много места съм ходил. Интересува ме , защото ми е интересно, как човек ако не е работил с дадена техника и най вече на всякакъв тип терени, ще бъде толкова сигурен какво ще се случи. Все пак тук не става въпрос за тежки орудени терени, импулсна техника и най вече георадари, които някой използват с разрушително действие спрямо гробници.  Shocked 
                          той тоя дето намира гробници вече не е между  живите затова за тях само добро.Ходил си ходил си ама тука се търсят стари пари а не пи.....ки

Нищо не разбрах, но ако имаш някакви познания и проби с кантари ще е интересно да разберем, че това е темата, иначе само четем празни приказки.
Сериозните и компетентни хора, когато твърдят нещо го подкрепят с познания и факти .
Върнете се в началото Go down
Radislav
Цезар
Цезар




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Май 13, 2014 8:47 am

Няма смисъл от безполезни спорове.Много пъти съм го казвал (и написвал).
Кой каквато кола му допада и задоволява личните нужди и предпочитания- такава да си кара...
Под слънцето има място за монетари, рамки ,кантари, багети... Ако светът не беше толкова шарен, щеше да бъде много скучен.
Бъдете градивни и се допълвайте със знания и личен опит (както е по другите форуми), а не дребнави и заядливи.
Наистина прави впечатление, че българина от всичко разбира и е много компетентен във всяка област, и ако се усети, че не е прав за нещо или, че е сбъркал се запъва като "костилка на ...", но не си го признава и с още по-голям ентусиазъм си поддържа позицията.(Типичен модел и за политическите сфери в Бг).
От разпри и караници никой не печели.

И Админите да проявяват позиция на неутралитет спрямо различните видове техники и да работят за истинност в излаганите факти, а не избирателно да трият постове водени от лични предпочитания и симпатии (или антипатии)...
Защото рискуват да изгубят полезни хора от форума, които са се доказали като ползотворци през годините...А като гледам те вече доста понамаляха или пишат на друго място.

Не е лошо да имаш партия, но за какъв ти е, когато нямаш електорат...?

П.п. Лично аз мога да изкажа благодарност както на Командера така и на Трибал и на още други колеги от които съм получил съвет и "акъл" и са ми спестили загубено време и лутане "да открия топлата вода" или да се набутам за прехвален кон, а то да се окаже магаре...

Всичко най-добро на всички колеги и късмет на къра !
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyСря Май 14, 2014 3:14 pm

Radislav написа:
....................
Бъдете градивни и се допълвайте със знания и личен опит (както е по другите форуми), а не дребнави и заядливи.
 Наистина прави впечатление, че българина от всичко разбира и е много компетентен във всяка област, и ако се усети, че не е прав за нещо или, че е сбъркал се запъва като "костилка на ...", но не си го признава и с още по-голям ентусиазъм си поддържа позицията.(Типичен модел и за политическите сфери в Бг).
От разпри и караници никой не печели.
!

Много си прав,колега,но това,за което апелираш не се случва лесно!
...Високите къщи имат дълбоки основи!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Юли 01, 2014 7:57 pm

Искам да попитам бърка ли се ако търся с кантара като го държа за дървото между двете антени, когато е висока тревата ?Губя ли така много дълбочина?И има ли по-съвършен начин за търсене, когато е висока тревата?
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Юли 01, 2014 8:16 pm

RelicHuntingVT написа:
Искам да попитам бърка ли се ако търся с кантара като го държа за дървото между двете антени, когато е висока тревата ?Губя ли така много дълбочина?И има ли по-съвършен начин за търсене, когато е висока тревата?

Кантарът ти принципно с ремък ли се носи,захванат в двата края на трегера?


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyВто Юли 01, 2014 10:03 pm

RelicHuntingVT написа:
Искам да попитам бърка ли се ако търся с кантара като го държа за дървото между двете антени, когато е висока тревата ?Губя ли така много дълбочина?И има ли по-съвършен начин за търсене, когато е висока тревата?

...Ако е български "правеняк",вероятно ще ти кажа нещо ориентиращо.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Приемник-предавател(кантар) - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приемник-предавател(кантар)   Приемник-предавател(кантар) - Page 6 EmptyСря Юли 02, 2014 8:20 am

Трибал-М написа:
RelicHuntingVT написа:
Искам да попитам бърка ли се ако търся с кантара като го държа за дървото между двете антени, когато е висока тревата ?Губя ли така много дълбочина?И има ли по-съвършен начин за търсене, когато е висока тревата?

...Ако е български "правеняк",вероятно ще ти кажа нещо ориентиращо.

Да монтански кантар е.Между другото вчера четох в един сайт дето продават рамки, че кантарите не ставали.А според мен са по-добри от рамките.Става въпрос за вносните кантари.Точно пък рамките забиват яко.Но всеки плюе това, което му е изгодно.

Ето го сайта http://www.metaldetection.net/English/Two-Box-Detector-Eng.html


Общо взето казват, че без причина в един момент се разбалансират и не ловят.


Често, много търсачи от САЩ идват да ни посетят, когато искат да купуват техните Deepers. Някои от тях са с две търсещи сонди или две кутии детектори. Те идват при нас с надеждата, че можем да им помогнем да балансират своите машини по-добре! По този начин, ние бяхме в състояние да се опита на няколко пъти, в продължение на няколко месеца, Gemini III от Fisher, ТМ 808 от Уайт, на TF900 от Discovery и Garrett серия CXII и CXIII на с техните две търсещи сонди (умножени дълбочина ). Както информирахме преди в нашите страници, тези детектори не са подходящи за дълбока откриване. Със или без балансиране, те са съчетани и не предлага никаква гаранция, че са надеждни при откриване. Когато те са добре балансирани, те могат лесно да се открие от бира (ни универсална цел) на 33-50 см дълбочина. Въпреки това, само с напредване на няколко метра, ще надясно или наляво (на север или юг), те веднага ще misadjust без причина и да стане неспособна локализиране на 10 литра туба, която е само на 60 см дълбочина! Представете си, себе си става над огромно съкровище, само на около 50 или 80 см дълбока, например (възможност живота време да не бъдат загубени), уверени, че вашата машина ще го вдигне и то дори не издавай звук! Поради всички тези причини, златотърсачи, които са добре информирани отказаха от тези видове детектори и предпочитат с абсолютна сигурност, Pulse индукционни датчици великите Deepers ", които са изключително надеждни и които позволяват, при никакви условия, за да се открие до дълбочина дваметър с свръхчувствителна търсеща бобина, и до 4 метра с Frame серпентина (вижте нашите страници за всеки от предлаганите в момента детектори и опция бобината за повече информация).
Върнете се в началото Go down
 
Приемник-предавател(кантар)
Върнете се в началото 
Страница 6 от 11Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Кантар-предавател-приемник.
» продавам предавател-приемник/кантар/ за гарет
» продавам предавател-приемник (кантар, мачак )

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: