Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Fisher TEKNETICS голден Coil tesoro Simplex prodavam Minelab nokta врътка miladinka Майнлаб deus маск пират wave kupuvam mask Spectrum грунда VANQUISH lorenz GOLD нишани nexus 5000
 

 гарет ат про

Go down 
+16
versay
atina
nasko75
Трибал-М
stater
astervil
tiberii
Lamas
sdsds
borislav123
Kolev
pechkata
niki3
бобо
Mladencho
atpro
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 20, 2013 7:53 am

бобо написа:
pechkata написа:
бобо написа:
АТ голд-това е!
Работил ли си със АТ голд - как е на тежка почва 1 лев на колко го кове...?
Да,от една година горе долу го имам.За лева не съм го пробвал ,но 10 ст. ги лови на 22 см.в силно минерализирана почва-грунда е 85-95 ,като ги свири черно естествено,но пък благодарение на про моде аудиото веднага разбираш,че сигнала е на границата на детекция,и съответно .....Предвид високата си честота се спъва доста от разнородна минерализация-примерно от комбинация на силно орудени камъни,и слабо орудена почва,каквито терени ги има доста по Странджата.На средно орудено селище-грунд55-65 вади като за световно там където си мислех,че всичко достижимо за машинка е вече извадено.Има прекрасен ол метал-истински,чуваш и най малките изменения в грунда,аз само на него бачкам,където е възможно.С впечатление съм,че е доста дълбока машина,с не толкоз добра дискриминация/в сравнение с ХП/Smile 
Колега при АТ-РRO две стотинки от от комунизма при грунд 85-86 ги чува с оргиналната антена почти на 25 см на любителския режим на режим zero двутонлния почти на границата един път желязо един цвет но на професионалния вече ги чува като цвет
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 20, 2013 5:49 pm

niki3 написа:
бобо написа:
pechkata написа:
бобо написа:
АТ голд-това е!
Работил ли си със АТ голд - как е на тежка почва 1 лев на колко го кове...?
Да,от една година горе долу го имам.За лева не съм го пробвал ,но 10 ст. ги лови на 22 см.в силно минерализирана почва-грунда е 85-95 ,като ги свири черно естествено,но пък благодарение на про моде аудиото веднага разбираш,че сигнала е на границата на детекция,и съответно .....Предвид високата си честота се спъва доста от разнородна минерализация-примерно от комбинация на силно орудени камъни,и слабо орудена почва,каквито терени ги има доста по Странджата.На средно орудено селище-грунд55-65 вади като за световно там където си мислех,че всичко достижимо за машинка е вече извадено.Има прекрасен ол метал-истински,чуваш и най малките изменения в грунда,аз само на него бачкам,където е възможно.С впечатление съм,че е доста дълбока машина,с не толкоз добра дискриминация/в сравнение с ХП/Smile 
Колега при АТ-РRO две стотинки от от комунизма при грунд 85-86 ги чува с оргиналната антена почти на 25 см на любителския режим на режим zero двутонлния почти на границата един път желязо един цвет но на професионалния вече ги чува като цвет
Че вие пък по Видинско къде имате орудени терени,та да грундира на толкоз високоVery Happy А тва дали го дава цвят или черно освен нивото на минерализация роля играе и някво фазово изместване,ма не съм компетентен.Голда е по-дълбок благодарение на олметал режима,който няма нищо общо със режим" дискриминация нула"на повечето машинки.Всъщност,може би думата по-дълбок не е точна,защото повечето дълбоки сигнали ги дублира и на дискриминация,само че когато вече си ги открил на олметал.....,ако ме разбираш...Дълбокия сигнал на олметал се чува на доста по широка площ,докато на дискриминация,зоната е доста по-малка-трябва да си точно върху него,но на ход най често не се покрива всеки сантиметър-от там и по-малката продуктивност.
Върнете се в началото Go down
atpro
Новобранец
Новобранец
atpro



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 20, 2013 10:13 pm

Колеги аиде ако има някой с ат-про да пише на лс мерси!!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 20, 2013 10:27 pm

atpro написа:
Колеги аиде ако има някой с ат-про да пише на лс  мерси!!
Що ве не си доволен че се развива темата онлайн - пък искаш и лични какво скрито ще разнищваш ...?
Върнете се в началото Go down
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 20, 2013 10:47 pm

Колеги никой не можа да сподели мнение за по големите сонди  NEL Tornado 30 x 33 cm за Garrett AT Pro
Предполагам ще постигнат доста добри резултати на орудено и за дълбочина  и ще достигнат АКА-то
Върнете се в началото Go down
atpro
Новобранец
Новобранец
atpro



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 21, 2013 11:31 am

нишани колега нишани голд 
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 21, 2013 1:04 pm

Колега niki3,ат прото на тежки почви го отписвай направо.
Върнете се в началото Go down
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 21, 2013 7:46 pm

Mladencho написа:
Колега niki3,ат прото на тежки почви го отписвай направо.
Колега точно с това не съм съгласен точно там му е силата и за замърсено , покрай железа и изпод керамика и горещи камани , колкото хваща въздушно толкова и в почвата почти.По принцип е плитичък на въздушен тест но интересното e че почти толкова хваща и в почвата .
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyЧет Авг 22, 2013 12:51 am

Не съм съгласен,но както и да е,важното е,че си доволен.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyЧет Авг 22, 2013 9:00 pm

На един тетектор да му хванеш дамара как работи е нужно минимум около 100 часа работа на различни терени - иначе ще е гола вода...Както се казва да вникнеш в душата му - защото два еднакви детектора няма...
Върнете се в началото Go down
Kolev
Цезар
Цезар
Kolev



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСъб Авг 24, 2013 12:07 pm

niki3 написа:
Mladencho написа:
Колега niki3,ат прото на тежки почви го отписвай направо.
Колега точно с това не съм съгласен точно там му е силата и за замърсено , покрай железа и изпод керамика и горещи камани , колкото хваща въздушно толкова и в почвата почти.По принцип е плитичък на въздушен тест но интересното e  че почти толкова хваща и в почвата .
Защото ти е лека почвата. На средноорудена с желязо почва детекцията пада с 1/3 в сравнение с въздушната. И това важи за всички IB детектори с малки вариации. На тежка почва детекцията им може да падне дори с 2/3 в сравнение с въздушната.
Върнете се в началото Go down
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСъб Авг 24, 2013 3:25 pm

Kolev написа:
niki3 написа:
Mladencho написа:
Колега niki3,ат прото на тежки почви го отписвай направо.
Колега точно с това не съм съгласен точно там му е силата и за замърсено , покрай железа и изпод керамика и горещи камани , колкото хваща въздушно толкова и в почвата почти.По принцип е плитичък на въздушен тест но интересното e  че почти толкова хваща и в почвата .
Защото ти е лека почвата. На средноорудена с желязо почва детекцията пада с 1/3 в сравнение с въздушната. И това важи за всички IB детектори с малки вариации. На тежка почва детекцията им може да падне дори с 2/3 в сравнение с въздушната.
Преди малко правих тест на почва на кале със сигнал 83-84 с две стотинки от комунизма на 22-23см реални  в любителския режим с ясен сигнал на границата  .Пробвах и АКА-Сорекс малко по-добре ги хвана но е възможно  да ги даде за желязо можеби до 24-25см мах. като е възможно пак да се пропуснат на към желязо на границата .При вертикално сложени можеби 15см  Гарета беще по убедителен за цвят отколкото АКА-ги даваше направо за железо.
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСъб Авг 24, 2013 4:12 pm

пробвай пак същата дълбочина,може даже и на по-малко,например 15-20 см. обаче на джоб,т.е в не разкопата почва,и сподели резултата.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСъб Авг 24, 2013 6:26 pm

Най добри се получава като се пробие с дрелка отвор с големината на монетата и се пусне с помоща на дървено колче дълго спред дълбочината...Това в дждоб се чува ефекта грунд от джобчето...
Върнете се в началото Go down
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyНед Авг 25, 2013 9:03 pm

Mladencho написа:
пробвай пак същата дълбочина,може даже и на по-малко,например 15-20 см. обаче на джоб,т.е в не разкопата почва,и сподели резултата.
Пробвах днес с двете стотинки в табан при грунд 83 в джобче отстрани залепена монетата плътно горе до 23см ги чува Гарета ясно при 24-25 см колебливо явно ще се подминат   при 1лв на 25 -26см  ясно 27-28см колебливо .Сорекса се представи по добре при двете стотинки на 25см ясно и поне още 2-3см отгоре във въздуха  и при левчето 30см в земята  го чува дори и повече .
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyПон Авг 26, 2013 1:28 pm

niki3 написа:
Mladencho написа:
пробвай пак същата дълбочина,може даже и на по-малко,например 15-20 см. обаче на джоб,т.е в не разкопата почва,и сподели резултата.
Пробвах днес с двете стотинки в табан при грунд 83 в джобче отстрани залепена монетата плътно горе до 23см ги чува Гарета ясно при 24-25 см колебливо явно ще се подминат   при 1лв на 25 -26см  ясно 27-28см колебливо .Сорекса се представи по добре при двете стотинки на 25см ясно и поне още 2-3см отгоре във въздуха  и при левчето 30см в земята  го чува дори и повече .
Сорекса с ква антена еWink 
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyПон Авг 26, 2013 1:39 pm

Колега niki3,Ат прото неможе да засича на такава дълбочина,още повече и в неразкопана почва,може твоя да е някоя единична бройка и да хваща по на дълбоко,знае ли човек.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyПон Авг 26, 2013 1:50 pm

Mladencho написа:
Колега niki3,Ат прото неможе да засича на такава дълбочина,още повече и  в неразкопана почва,може твоя да е някоя единична бройка и да хваща по на дълбоко,знае ли човек.
Що бе,за про-то не съм съвсем сигурен,но за голда са си напълно реални тези параметри.А двата апарата са почти идентични!
Върнете се в началото Go down
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyПон Авг 26, 2013 8:45 pm

Пробвах днес с двете стотинки в табан при грунд 83 в джобче отстрани залепена монетата плътно горе до 23см ги чува Гарета ясно при 24-25 см колебливо явно ще се подминат   при 1лв на 25 -26см  ясно 27-28см колебливо .Сорекса се представи по добре при двете стотинки на 25см ясно и поне още 2-3см отгоре във въздуха  и при левчето 30см в земята  го чува дори и повече .[/quote]Сорекса с ква антена еWink [/quote]Сорекса е с стандартната кръгла 10 инча .Пробвах и с големата 15инча в джоба на 25см с двете стотинки почти съшото дълбочина като със стандартната малко повече ,пробвах и с 1лв в същия джоб и един голям камак плоча отгоре 10-11см и така го догодих че хвана още 4-5см отгоре във въздуха направо останах изненадан
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 27, 2013 7:12 pm

По край Видинско имам сведение че не са чак толкова тежки почвите...И Сорекса не го хвалят много из тоя район - ама щом казваш...
И като извадиш левчето от джоба продължава ли да пее...?
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyВто Авг 27, 2013 11:37 pm

бобо написа:
Mladencho написа:
Колега niki3,Ат прото неможе да засича на такава дълбочина,още повече и  в неразкопана почва,може твоя да е някоя единична бройка и да хваща по на дълбоко,знае ли човек.
Що бе,за про-то не съм съвсем сигурен,но за голда са си напълно реални тези параметри.А двата апарата са почти идентични!
За Ат голд-а,нищо немога да кажа,не съм работил с него,но Ат прото го знам какво може,не казвам,че е лош апарат,но тези параметри,за които говори колегата Ники3,според мен са недостижими,но както и да е. А колкото до тежките почви и за това не съм съгласен,на тежки почви не се справя добре.
Но като цяло не е зле,доста по-добре е в сравнение с Ейс серията.
Иначе много добре се справя в замърсено,но трябва да се вземе предвид това,че не е от най-бързите апрати и трябва да се търси малко по-бавничко.

Поздрави.
Върнете се в началото Go down
niki3
Преторий
Преторий




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 28, 2013 7:52 am

pechkata написа:
По край Видинско имам сведение че не са чак толкова тежки почвите...И Сорекса не го хвалят много из тоя район - ама щом казваш...
И като извадиш левчето от джоба продължава ли да пее...?
Значи по едно време апарата беше спрял да дава левчето  ,чудим се какво му стана на тоя апарат и поглеждам в джоба а то левчето се отлепило от тавана на джоба .Предполагам че го хваща чак толкова защото е през плочата (камака) .Преди време бях пробвал в не разкпана почва до 35-36см
Върнете се в началото Go down
Lamas
Легионер
Легионер




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 28, 2013 9:02 am

niki3 написа:

...Преди време бях пробвал в не разкпана почва до 35-36см
Е-е-е-е-е-е.... колега, а успокойсе малко с тези дълбочини!!!
Ти къв го изкара тоя гарет бе...баси GPX-са?!
Извинявай, ама не се стърпях.
п.п. Ако става въпрос за AT PRO...като са има впредвид, че 1 лев не е чист цветен метал...съмнявам се и Сорекса да го засече на такава дълбочина /с ясен сигнал/ ама знаеш ли?! Поздрави
Върнете се в началото Go down
tiberii
Новобранец
Новобранец




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 28, 2013 9:47 am

Lamas написа:
niki3 написа:

...Преди време бях пробвал в не разкпана почва до 35-36см
Е-е-е-е-е-е.... колега, а успокойсе малко с тези дълбочини!!!
Ти къв го изкара тоя гарет бе...баси GPX-са?!
Извинявай, ама не се стърпях.
п.п. Ако става въпрос за AT PRO...като са има впредвид, че 1 лев не е чист цветен метал...съмнявам се и Сорекса да го засече на такава дълбочина /с ясен сигнал/ ама знаеш ли?! Поздрави
Той колегата сьс Сорекса даже и на 50 санта ще хване левчето.Като гледам какво прави с ГаретаLaughing 
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




гарет ат про - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: гарет ат про   гарет ат про - Page 2 EmptyСря Авг 28, 2013 3:27 pm

tiberii написа:
Lamas написа:
niki3 написа:

...Преди време бях пробвал в не разкпана почва до 35-36см
Е-е-е-е-е-е.... колега, а успокойсе малко с тези дълбочини!!!
Ти къв го изкара тоя гарет бе...баси GPX-са?!
Извинявай, ама не се стърпях.
п.п. Ако става въпрос за AT PRO...като са има впредвид, че 1 лев не е чист цветен метал...съмнявам се и Сорекса да го засече на такава дълбочина /с ясен сигнал/ ама знаеш ли?! Поздрави
Той колегата сьс Сорекса даже и на 50 санта ще хване левчето.Като гледам какво прави с ГаретаLaughing 
Абе хора,не знам кво сте ги захапали тез Гарети, но за дълбочина при монетарите-надали има по-дълбоки от Гарета,друго може и да нямат,но за дълбочина.......Аз от десет години работя с Гарети и винаги съм готов да се обзаложа за дълбочината им.Даже съм на 99 процента сигурен,че няма по-дълбок монетар от ГТИ 2500 .!
Върнете се в началото Go down
 
гарет ат про
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» проблем с настройките на garrett gti 2500
» GTI 2500 помощ
» Гарет аце 250

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Garrett Металотърсачи-
Идете на: