Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
5000 пират VANQUISH wave маск Simplex Minelab kupuvam врътка deus Spectrum GOLD грунда mask TEKNETICS Fisher нишани Майнлаб prodavam nexus lorenz голден nokta Coil tesoro miladinka
 

 Bandito2

Go down 
+17
JORDANOS
4орта
petrov71
sitalk
spartak
Ancient Hunter
sony147
pin4era
pantera
Golden Mask
Petronii
magnetron!
mer4o_80
palaviq
laki
pechkata
zaki83
21 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Юли 26, 2010 10:13 pm

даите мнение и за тази машинка виждам не се коментира много за него. Какво ви е мнението за този апарат
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Юли 26, 2010 10:19 pm

zaki83 написа:
даите мнение и за тази машинка виждам не се коментира много за него. Какво ви е мнението за този апарат
Работил съм 10г. с тази машина - много сигнали съм вадил със нея...
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Юли 26, 2010 10:27 pm

pechkata написа:
zaki83 написа:
даите мнение и за тази машинка виждам не се коментира много за него. Какво ви е мнението за този апарат
Работил съм 10г. с тази машина - много сигнали съм вадил със нея...
доста колеги със горе долу същтиа стаж като вашия ми го препоръ4аха ,за туи избрах него и за сега сам доволен
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Юли 26, 2010 10:55 pm

Smile


Последната промяна е направена от PHOENIX на Вто Дек 07, 2010 9:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
zaki83
Преторий
Преторий
zaki83



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Юли 26, 2010 11:06 pm

PHOENIX написа:
zaki83 написа:
pechkata написа:
zaki83 написа:
даите мнение и за тази машинка виждам не се коментира много за него. Какво ви е мнението за този апарат
Работил съм 10г. с тази машина - много сигнали съм вадил със нея...
доста колеги със горе долу същтиа стаж като вашия ми го препоръ4аха ,за туи избрах него и за сега сам доволен

че откъде я купи бе колега, ей на славито ако се уреди веднага си взима едно такова.. че и аз могада се наредя ако кажеш добра цена Smile
от приател, втора ръка но много запазен бе излизал около 5 пъти с него но закъса за пари и ми го даде, за което съм му много благодарен
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: по темата   Bandito2 EmptyВто Юли 27, 2010 9:11 pm

Wink


Последната промяна е направена от laki на Сря Яну 12, 2011 12:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Юли 27, 2010 9:21 pm

PHOENIX написа:
zaki83 написа:
pechkata написа:
zaki83 написа:
даите мнение и за тази машинка виждам не се коментира много за него. Какво ви е мнението за този апарат
Работил съм 10г. с тази машина - много сигнали съм вадил със нея...
доста колеги със горе долу същтиа стаж като вашия ми го препоръ4аха ,за туи избрах него и за сега сам доволен

че откъде я купи бе колега, ей на славито ако се уреди веднага си взима едно такова.. че и аз могада се наредя ако кажеш добра цена Smile
Голден маск -2 е точно копие на Бандито-2...
Върнете се в началото Go down
palaviq
Новобранец
Новобранец




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПет Авг 20, 2010 12:03 pm

pechkata написа:
PHOENIX написа:
zaki83 написа:
pechkata написа:
zaki83 написа:
даите мнение и за тази машинка виждам не се коментира много за него. Какво ви е мнението за този апарат
Работил съм 10г. с тази машина - много сигнали съм вадил със нея...
доста колеги със горе долу същтиа стаж като вашия ми го препоръ4аха ,за туи избрах него и за сега сам доволен

че откъде я купи бе колега, ей на славито ако се уреди веднага си взима едно такова.. че и аз могада се наредя ако кажеш добра цена Smile
Голден маск -2 е точно копие на Бандито-2...

Бандито 2 е точно копие на магнум + фишер Very Happy
Върнете се в началото Go down
mer4o_80
Новобранец
Новобранец




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Яну 03, 2011 11:01 pm

dobri aparati no malkotejki az sqm rabel 5 godini
Върнете се в началото Go down
magnetron!
Преторий
Преторий




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyПон Яну 03, 2011 11:29 pm

[

че откъде я купи бе колега, ей на славито ако се уреди веднага си взима едно такова.. че и аз могада се наредя ако кажеш добра цена Smile [/quote]Голден маск -2 е точно копие на Бандито-2...[/quote]

Бандито 2 е точно копие на магнум + фишер Very Happy [/quote]

Bandido 2 няма нищо общо с Magnum или Fisher !!! . Какво значи добра цена?
Под 400лв не си струва да ги прави някой,не си мислете че така лесно и бързо става
да правиш металотърсач
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 12:09 am

magnetron! написа:
[
Под 400лв не си струва да ги прави някой,не си мислете че така лесно и бързо става
да правиш металотърсач

Не съм много съгласен , калулация на една схема използвана в български детектор ,осреднени стойности.

Резистори 50 х 0.05 = 2.50
Кондензатори 30 х 0.15 = 4.5
Интегрални схеми ОУ 8 х 0.40 = 3.20
Кутия 3.0
Пръчка 25.00
Глава 35.00
Потенциометри 3 х 0.5 = 1.50
Батерий + зарядно 20.00
Общо : 89.70
да го закръглиме на 100

При средна печалба 50 % отива на 150 , проблема е че няма достатъчно продажби , при 5-10 месечни бройки не може да се покрива дейноста .
Затова повечето слагат много големи надценки за да дишат. Затова братята китайци завземат пазара на всичко с нищожна себестойност и ниво на печалба.
Няма нищо сложно и скъпо при производстото ,могат да се произвеждат хиляди ,просто няма пазар .
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 12:26 am

Petronii написа:

Батерий + зарядно 20.00
Къде ги тия батерии + зарядно за 20 лв, че да купувам от тях ?
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 12:32 am

Golden Mask написа:
Petronii написа:

Батерий + зарядно 20.00
Къде ги тия батерии + зарядно за 20 лв, че да купувам от тях ?

Китай , литии полимерна 1.200 Ам 10 $ плюс една балансьорка за 5 $ , лично съм поръчвал за аероплани .
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 12:36 am

а може би програмистите трябва да раздават всичкия софтуер създаден от тях безплатно понеже нямат използвани материали при производството им ?

интелектуалния труд не струва нищо така ли ? Smile

правил съм ремонти за десетки хиляди лева и съм използвал части за стотинки .. може би трябваше месеци умствен и физически труд да не ги смятам ?
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 12:44 am

PHOENIX написа:
а може би програмистите трябва да раздават всичкия софтуер създаден от тях безплатно понеже нямат използвани материали при производството им ?

интелектуалния труд не струва нищо така ли ? Smile

правил съм ремонти за десетки хиляди лева и съм използвал части за стотинки .. може би трябваше месеци умствен и физически труд да не ги смятам ?

Съгласен , но тука къде е иновацията и авторството , а не знам да имат и патенти. Не мога да се съглася ,че една плазма или лаптоп струват колкото един детектор , просто няма място за сравнение. Единственото оправдание ,че това не са масови изделия ,а се ползват от по-малко потребители и това обуславя много висок процент печалба за да покрие ниския оборот, но това не допада особено на повечето потребители.
Върнете се в началото Go down
pantera
Легионер
Легионер




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 8:02 am

Пръчката е 60лв,кондерите са по-скъпи от 15ст а машина с чипове за 40ст(т.е. китайски) не върви.Качествените чипове са в левове и на известни фирми.Търсещите глави-заводските са над 100лв,правените-около 80лв......и т.н...
Върнете се в началото Go down
magnetron!
Преторий
Преторий




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 10:09 am

Petronii написа:
magnetron! написа:
[
Под 400лв не си струва да ги прави някой,не си мислете че така лесно и бързо става
да правиш металотърсач

Не съм много съгласен , калулация на една схема използвана в български детектор ,осреднени стойности.

Резистори 50 х 0.05 = 2.50
Кондензатори 30 х 0.15 = 4.5
Интегрални схеми ОУ 8 х 0.40 = 3.20
Кутия 3.0
Пръчка 25.00
Глава 35.00
Потенциометри 3 х 0.5 = 1.50
Батерий + зарядно 20.00
Общо : 89.70
да го закръглиме на 100

При средна печалба 50 % отива на 150 , проблема е че няма достатъчно продажби , при 5-10 месечни бройки не може да се покрива дейноста .
Затова повечето слагат много големи надценки за да дишат. Затова братята китайци завземат пазара на всичко с нищожна себестойност и ниво на печалба.
Няма нищо сложно и скъпо при производстото ,могат да се произвеждат хиляди ,просто няма пазар .

PETRONII,умножи я тази сума от 89.70лв по 2 ,тогава ще се съглася с тебе за цената на частите; една хубава кутия струва 25лв + куриер става40лв, батерии 10бр по 5лв(минимум 1 бр.) = 50лв , чипове има не по 40ст ,а има итакива с куриера стават и по 10...15 лв 1бр.,1бр многооборотен потенциометър 12лв (GEB).Потенциом. с ключ 3лв, разработване на печатна платка ??. Иработване на платка със солдер маска 20лв, кондензатори WIMA по 50ст 1бр. и т.н.. А труд, да речем 1 седмица,по колко лева надник слагаш,и за колко дена ще го направиш ти?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 10:22 am

[quote="Petronii"][quote="Golden Mask"][quote="Petronii"]

Petronii написа:
Golden Mask написа:
Petronii написа:

Батерий + зарядно 20.00
Къде ги тия батерии + зарядно за 20 лв, че да купувам от тях ?

Китай , литии полимерна 1.200 Ам 10 $ плюс една балансьорка за 5 $ , лично съм поръчвал за аероплани .
Наистина за 10$ може да се купи боклучива батерия 7,4V 1200mA с безплатна доставка например от http://www.dealextreme.com която след 20-тото зареждане се скапва (пробвал съм) . Отделно трябва да се купи балансьорка и зарядно
което прави 10+5+4 = 19$ ( 28 лв.) Това е цена за 7.4V батерия което напражение е никакво, поне да беше 9V , повечето детектори работят на по-високо напрежение, поне 11-12V което прави една батерия 7,4V недостатъчна !
Значи тия 10$ ще са по 2 за да се получи 14,8V .
Това са сметки за единични бройки, ако поръчаш например 100 батерии няма как да не минеш митница което носи доста допълнителни разходи Smile Другия проблем е че много малко куриери се съгласяват да транспортират литиеви батерии понеже имат една много гадна способност да се самозапалват (особенно евтините батерии с неясен произход ) .
Една качествена литиева батерия 14.8V / 2600mA купена директно от компания произвеждаща батерии струва около 35$ (това е с вграден балансьор ) + 3-4 $ за зарядно + транспорт + митнически сборове отива на около 50 $ (75лв)- цена на едро Wink
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyВто Яну 04, 2011 12:40 pm

Някой си мислят че като намерят лист хартия(схема) - ще направят детектор без пари(за малко пари)...
Върнете се в началото Go down
pin4era
Новобранец
Новобранец
pin4era



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyЧет Яну 06, 2011 11:19 am

Бях решил да не се обаждам, ама сърце юнашко - не търпи. Не ми се ще да коментирам кое колко струва , но пожелавам на всичките теоретици -кръжочници да се набутат поне веднъж. с евтини чипове , да речем от "Пасат" и да видим какъв металдетектор ше възпроизведат и как ще работи.
Българина е особен род животно и най вече му е присъщо това да злослови и да не уважава труда на другите. Това важи за всички сфери на бизнеса. Но понеже тук става въпрос за металдетектори - ще говорим за металдетектори.

1. Защо си мислите че елементите които са необходими за производството на един български детектор са например 100 лева , а за направата на някой - например Тежон са повече. Когато нещо се произвежда серийно , то и себестойността му е по малка . Само че хората си вардят бизнеса и искат да го развиват , а това става с пари. Понеже гледам има хора запознати с калкулирането на подобни изделия , то съм готов съм да платя веднага по 100 лева на уред направен във вида в който го желая.

2. Хубаво се цитират цифри , но никой не цитира фактора - човешки труд. Някой направи ли си труда колко време е нужно за производството на един металдетектор от нулата . Тук има шлосерска , стругарска и електрическа работа и монтаж , а всичко това струва пари. Да не говорим и за интелектуалния труд който се влага за проектиране и безсънните нощи на компютъра за да се проектира и тества една печатна платка например(тук не става въпрос за копиращите "колеги"). Когато се прави единична бройка на металдетектор е нужна поне една работна седмица за да се направи , а понякога и повече. Това обърнато в надници какво значи. Никой уважаващ себе си майстор ( независимо какво работи) не работи за по малко от 30 лева на ден . Някои работят и за 50- 100.
7 дни по 30 лева са най малко 210лева. Само че тоя дето произвежда уреда никога не може да си докара такава печалба, което значи че във всички случай нашия труд е по-евтин от тоя на едно хамале на строеж. Ако някой има претенций - да заповяда . Имам един строителен обект и нека ми бачка 7 дена на него , а аз ще му няправя уред за 100 лева. Много горещо препоръчвам на писачите преди да правят разни заключения да си направят сметката , ама погледната от към техния бизнес , защото и на мен не ми е кеф да ме дерат за щяло и нещяло , ама извън моя офис съм клиент на всички останали. Аз също знам колко струват консумативите в други области на бизнеса и виждам че ми слагат надценки по 100-200 процента , ама си правя сметката и или купувам или не. Да не говоря че най големите кожодери са тия дето си играят със здравето на хората, за това много мога да напиша ,ама е за друга тема. Това че все още се гледа в канчето на другия е признак че няма скоро да се оправим и ще затъваме все по дълбоко в житейската тиня.
3. Колегата Печка е прав. Това че някой има някакъв четеж нищо не значи - който си го може си го може. Много тарикати са налепвали някакви платки с части , ама като опрат до антената ще ми строшат телефона , скайпа или ще ми изгубят сумати време да ми изкопчват информация какво да направят. В повечето случай дори и едно кафе не черпят. Иначе са "Гооолеми " майстори. Даже познавам един такъв и тук при нас , който купува фенерчета от магазина за левче (от тия дето се зареждат в контакта) вади им батерйите , ползва за стик дръжка от метла за 2 лева - ами извинявайте , ама той само от това сваля цената с около 100 лева.

В заключение искам да кажа че на теория и на компютъра нещата са много лесни. Те някои даже гледам и крави и овце взеха да зи развъждат виртуално ,ама реалността е съвсем различна. Иначе ако е само за чесане на пръстите по клавиатурата - СТАВА.

P.S. Дори не бях прочел мнението на колегата Магнетрон ,но съм доволен че разбиращите знаят за какво става дума.




ЛУД УМОРА НЕМА - САМО СЕ ПОТИ.
Върнете се в началото Go down
sony147
Цезар
Цезар
sony147



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyЧет Яну 06, 2011 11:34 am

Аз не бих седнал да лепя платки,нито да заливам антени,дори и да можех! Laughing


Дошло е време,робите да преброят господарите!
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyЧет Яну 06, 2011 12:37 pm

Въпроса с цените не приключва само с вложените елементите и труд - физически и интелектуален.
20% ДДС и 10% данък печалба къде ги забравихме? Т.е. ако един детектор се продава за 300лв с фактура, почти 100лв. веднага отиват за държавата. Това не важи естествено за гаражните майстори, които продават нелегално самоделки с подръчни материали и обикновено пишат по форумите, че детекторите са с по една шепа части за 50лв.

Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyЧет Яну 06, 2011 12:42 pm

Браво на колегата Пинчера много добър пост - съжелявам че не мога да сложа плюс на рейтинга ти (някой ме бана) но на драго сърце го правя със поста си... super21
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyЧет Яну 06, 2011 12:47 pm

Хунтер сложи един плюс на Пинчера за поста - моля те...
Върнете се в началото Go down
spartak
Легионер
Легионер
spartak



Bandito2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Bandito2   Bandito2 EmptyЧет Яну 06, 2011 3:07 pm

pechkata написа:
Хунтер сложи един плюс на Пинчера за поста - моля те...
ПЕЧКА,позеленил съм го(ПИНЧЕРА)
super21
Върнете се в началото Go down
 
Bandito2
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Български металдетектори-
Идете на: