Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
маск Minelab nexus wave VANQUISH mask пират miladinka голден грунда Simplex Coil Fisher kupuvam Spectrum tesoro prodavam Майнлаб deus GOLD врътка TEKNETICS lorenz nokta 5000 нишани
 

 отделяне на златото от пясъка

Go down 
+7
бушон
maksim12
zempar
Kiril62
brutus
ivan113
bob4ee
11 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyНед Авг 01, 2010 8:22 pm

още не съм добре запозната с форума и къде точно да задавам въпросите си, но дано този тема стигне до вас и да ми отговорите Smile
помогнете ми да разделя златото от пясъка които съм промила!!! Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyНед Авг 01, 2010 9:06 pm

покажи кво си промила Laughing и ще попитаме стеф4о Cool
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyНед Авг 01, 2010 11:17 pm

bob4ee написа:
още не съм добре запозната с форума и къде точно да задавам въпросите си, но дано този тема стигне до вас и да ми отговорите Smile
помогнете ми да разделя златото от пясъка които съм промила!!! Rolling Eyes
Здравей и добре дошла във форума,не мога да кажа какво да правиш защото не знам за какъв пясък става въпрос,обясни подробно и ще помогнем.
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 9:39 am

stemla написа:
bob4ee написа:
още не съм добре запозната с форума и къде точно да задавам въпросите си, но дано този тема стигне до вас и да ми отговорите Smile
помогнете ми да разделя златото от пясъка които съм промила!!! Rolling Eyes
Здравей и добре дошла във форума,не мога да кажа какво да правиш защото не знам за какъв пясък става въпрос,обясни подробно и ще помогнем.

пясъка е предимно черен има и разни други примеси...с магнита се отделя, но не съм на ясно какво правя с магнита?!дали между черните не лепят и златните pirat след магнитчето в паничката има пак разни песъчинки..между тях се блещука tongue ама с пръсти не мога да ги събера!
казаха ми с живак, ама малко съм млада за такъв експеримент sunny
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 10:30 am

Не съм сигурен млада госпожице,4е някой може да ти обясни.Трябва да си на ясно поне горе долу как става,за да ти дадем отговор на конкретни въпроси.Това което питаш е трудно да се обясни тук във форума.Влез в ю тоби и напиши "Gold pan" разгледаи пове4е клип4ета,и после питаи конкретно.Живак не пипай.
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 11:39 am

[img:4736]http://imperio.bulgarianforum.net/отделяне на златото от пясъка Dscf1237.th[/img][img:638d]http://imperio.bulgarianforum.net/отделяне на златото от пясъка Dscf1234.th[/img]


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 12:10 pm

Smile


Последната промяна е направена от PHOENIX на Вто Дек 07, 2010 9:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Kiril62
Admin
Admin
Kiril62



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 12:23 pm

PHOENIX написа:
Kiril62 написа:
[img:5f2f]http://imperio.bulgarianforum.net/отделяне на златото от пясъка Dscf1237.th[/img][img:5f2f]http://imperio.bulgarianforum.net/отделяне на златото от пясъка Dscf1234.th[/img]

Колеги какви са ви впечатленията от излета Smile ,

как реагира Стефан на червените легенчета Smile понеже тук
http://bg-draga.hit.bg/za%20na4inae6ti.html беше писал следното Smile

stemla написа:


първото нещо което ви трябва да намерите златинки е обикновенно пластмасово легенче и лопата,легенчето е добре да е зелено или синьо или някаво тъмно но не червено,жълто,оранжево

Като гледаш на снимката ,нали виждаш че неможе да ги объркаш.Иначе от излета със него съм много доволен.Имахме дообър резултат.Разликата от комплекта на Гарет и този на Фишер е, че на резките на Гарет са вдлъбнати а тези на Фишер са испъкнали което задържа по добре златинките.Има тръпка и не е чак толкова сложно.Постигат се добри резултати.


http://imperio.dir.bg
http://zlatoimeteoriti.bg/
http://www.forum.zlatoimeteoriti.bg/
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 12:41 pm

[quote="brutus"]Не съм сигурен млада госпожице,4е някой може да ти обясни.Трябва да си на ясно поне горе долу как става,за да ти дадем отговор на конкретни въпроси.Това което питаш е трудно да се обясни тук във форума.Влез в ю тоби и напиши "Gold pan" разгледаи пове4е клип4ета,и после питаи конкретно.Живак не пипай.[/quot

исках да знам дали има друг вариант за отделяне по-сигурен, че за начинаещи има голям % да се изтърве някое парче Smile
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 1:11 pm

Да в корито пълно с вода.Ако изпуснеш после миеш 2 път.Всеки може да изпусне някоя люспа нее 4ак кои знае какво.Като се упражняваш ще свикнеш.Успех.
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 1:31 pm

това ще правя този месец, ще се радвам на богатството на природата и ще се упражнявам sunny скара
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 5:45 pm

bob4ee написа:
исках да знам дали има друг вариант за отделяне по-сигурен, че за начинаещи има голям % да се изтърве някое парче Smile
можеш да опиташ и със сода каустик
слагаш матеряла в епроветка със 20-30мл вода така че водата да бъде поне 3 пъти по-вече от матеряла
добавяш 4-5 люспички сода каустик и нагряваш епроветката на спиртна лампа , като внимаваш да не заври
отнемаш епроветката от огъня малко преди завиране , с цел безопастност
тъй като този черен пясък е магнетит (минерал-вид железен оксид) содата ще го стопи и ще изплува от горе на епроветката във вид на черна пяна
оставяш го да се охлади и промиваш обилно с вода
не си спомням на 100% но мисля че по този начин се оттървахме от магнетита
щото е достатъчно тежък и при нормално промиване увлича златния пясък със себе си
това е дано се получи и успех
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 6:55 pm

Аз си го 4истя идеално само с вода,но бих пробвал от любопитство.
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 7:33 pm

zempar написа:
bob4ee написа:
исках да знам дали има друг вариант за отделяне по-сигурен, че за начинаещи има голям % да се изтърве някое парче Smile
можеш да опиташ и със сода каустик
слагаш матеряла в епроветка със 20-30мл вода така че водата да бъде поне 3 пъти по-вече от матеряла
добавяш 4-5 люспички сода каустик и нагряваш епроветката на спиртна лампа , като внимаваш да не заври
отнемаш епроветката от огъня малко преди завиране , с цел безопастност
тъй като този черен пясък е магнетит (минерал-вид железен оксид) содата ще го стопи и ще изплува от горе на епроветката във вид на черна пяна
оставяш го да се охлади и промиваш обилно с вода
не си спомням на 100% но мисля че по този начин се оттървахме от магнетита
щото е достатъчно тежък и при нормално промиване увлича златния пясък със себе си
това е дано се получи и успех

много благодаря!!!
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 7:46 pm

bob4ee написа:
stemla написа:
bob4ee написа:
още не съм добре запозната с форума и къде точно да задавам въпросите си, но дано този тема стигне до вас и да ми отговорите Smile
помогнете ми да разделя златото от пясъка които съм промила!!! Rolling Eyes
Здравей и добре дошла във форума,не мога да кажа какво да правиш защото не знам за какъв пясък става въпрос,обясни подробно и ще помогнем.

пясъка е предимно черен има и разни други примеси...с магнита се отделя, но не съм на ясно какво правя с магнита?!дали между черните не лепят и златните pirat след магнитчето в паничката има пак разни песъчинки..между тях се блещука tongue ама с пръсти не мога да ги събера!
казаха ми с живак, ама малко съм млада за такъв експеримент sunny
Първо трябва да разбереш с сигурност че в твоя пясък има злато защото аз съм почти сигурен че това дето блести не е злато но дано да не съм прав,разгледай на Кирил снимките,златото е жълто и си е метални паченца които магнита не ги залепя.
Погледни и тук
http://bg-draga.hit.bg/po4istvane%20na%20zlato.html
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 8:01 pm

Напълно е възможно,да не е ,но и така да е ти млада колежке не бързаи да се отказваш.
Върнете се в началото Go down
zempar
Цезар
Цезар
zempar



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyПон Авг 02, 2010 8:35 pm

прав е колегата може и да не е злато
ако излезе някой лъскав минерал то той ще се изпари заедно с магнетита
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyВто Авг 03, 2010 11:35 am


пясъка е предимно черен има и разни други примеси...с магнита се отделя, но не съм на ясно какво правя с магнита?!дали между черните не лепят и златните pirat след магнитчето в паничката има пак разни песъчинки..между тях се блещука tongue ама с пръсти не мога да ги събера!
казаха ми с живак, ама малко съм млада за такъв експеримент sunny [/quote]Първо трябва да разбереш с сигурност че в твоя пясък има злато защото аз съм почти сигурен че това дето блести не е злато но дано да не съм прав,разгледай на Кирил снимките,златото е жълто и си е метални паченца които магнита не ги залепя.
Погледни и тук
http://bg-draga.hit.bg/po4istvane%20na%20zlato.html[/quote]

може ли да ми обяснте по-подробно за печенето във фурната?!на колко градоса се прави и какъв процес протича?с какво ми е полезно печенето?
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyВто Авг 03, 2010 11:39 am

brutus написа:
Напълно е възможно,да не е ,но и така да е ти млада колежке не бързаи да се отказваш.

аз сега съм се настървила мечта няма да се откажа докато не го намеря и не разбера малко от тайните на занаята мерси
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyВто Авг 03, 2010 7:07 pm

bob4ee написа:
brutus написа:
Напълно е възможно,да не е ,но и така да е ти млада колежке не бързаи да се отказваш.

аз сега съм се настървила мечта няма да се откажа докато не го намеря и не разбера малко от тайните на занаята мерси
Не се пече а се суши само може и на слънце но по бавно става и не винаги има слънце,накрая това черното дето остава трябва да е сухо за да може магнита да залепи само магнетита.
Върнете се в началото Go down
maksim12
Консул
Консул




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyВто Авг 03, 2010 7:47 pm

bob4ee написа:
това ще правя този месец, ще се радвам на богатството на природата и ще се упражнявам sunny скара
и да внимаваш по реките около бургас ако ходиш 4е 3 пути тоя месец им трошах кокалите на мангалите
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyСря Авг 04, 2010 11:41 am


[/quote] и да внимаваш по реките около бургас ако ходиш 4е 3 пути тоя месец им трошах кокалите на мангалите
[/quote]

аз сега съм във врачанските балканиSmile))тук май е по-безопасно :legio:
Върнете се в началото Go down
maksim12
Консул
Консул




отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyСря Авг 04, 2010 11:56 am

bob4ee написа:

и да внимаваш по реките около бургас ако ходиш 4е 3 пути тоя месец им трошах кокалите на мангалите
[/quote]

аз сега съм във врачанските балканиSmile))тук май е по-безопасно :legio: [/quote] мисулта ми беше да се пазиш да не ходиш сама опасноста дебне няавсякуде няма значение в кои балкан си .....кусмет от мене Wink
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyЧет Авг 05, 2010 3:55 pm

: : [/quote] мисулта ми беше да се пазиш да не ходиш сама опасноста дебне няавсякуде няма значение в кои балкан си .....кусмет от мене Wink [/quote]
a.... sama NE !!!ne znam za drugo, no ot zmii imam mnogo silna fobiq....blagodarq za zagrijenostta лято е
Върнете се в началото Go down
бушон
Преторий
Преторий
бушон



отделяне на златото от пясъка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка EmptyЧет Авг 05, 2010 5:54 pm

bob4ee написа:
a.... sama NE !!!ne znam za drugo, no ot zmii imam mnogo silna fobiq....blagodarq za zagrijenostta
пиши на кирилица

Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
 
отделяне на златото от пясъка
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Магнитен сепаратор при отделяне на самородно злато и магнетит
» Златото поскъпна с 10 на сто
» Златото на Странджа

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: