Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus Fisher TEKNETICS wave nokta lorenz Майнлаб врътка маск Coil пират голден Minelab VANQUISH kupuvam GOLD грунда tesoro Simplex 5000 deus mask Spectrum нишани miladinka prodavam
 

 отделяне на златото от пясъка

Go down 
+7
бушон
maksim12
zempar
Kiril62
brutus
ivan113
bob4ee
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyЧет Авг 05, 2010 6:08 pm

бушон написа:
bob4ee написа:
a.... sama NE !!!ne znam za drugo, no ot zmii imam mnogo silna fobiq....blagodarq za zagrijenostta
пиши на кирилица

Laughing Laughing Laughing
ostawi lu4a swetlina w dupkata bre pak i adminite si nqmat rabota da prewejdat Laughing Laughing Laughing tuku wij i klip4e ot kupon4e ni e pusnala Laughing Laughing Laughing
ВАНКА ДАВАШ ЛОШ ПРИМЕР.
Върнете се в началото Go down
Aemilivs
Джадай
Джадай




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyЧет Авг 05, 2010 7:48 pm

И да вземете да пишете на Кирилица !
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyПет Авг 06, 2010 10:55 pm

Та да ви питам... промих си пясъка, махнах чернилката с магнит и чрез промиване...
знам, че едва ли има грамове злато в промитото, но остана жълтеникав пясък които много блести(жалто)и сега не знам на каде..???в канала ли? Shocked
Върнете се в началото Go down
brutus
Легионер
Легионер




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyПет Авг 06, 2010 11:30 pm

Вземи нещо остро и натисни върху жътата люспа ако се огъне събираи,ако се разсипе в канала и другата седмица на друго място.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyПет Авг 06, 2010 11:44 pm

bob4ee написа:
Та да ви питам... промих си пясъка, махнах чернилката с магнит и чрез промиване...
знам, че едва ли има грамове злато в промитото, но остана жълтеникав пясък които много блести(жалто)и сега не знам на каде..???в канала ли? Shocked
Златото е парченца метал а не пясък,малки жълти парченца които можеш да ги забодеш на игла,прегледай темите в форума и ще видиш където съм снимал злато от близо и направи сравнение.
Погледни и това
https://www.imperio.biz/forum-f37/topic-t2776.htm
Върнете се в началото Go down
багер4е
Новобранец
Новобранец
багер4е



отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyСъб Авг 07, 2010 5:41 am

Събирай си черния пясък,без да искаш отваряш голяма тема,сега нямам време,но "Не всичко което блести е злато",помисли върху това клише и ще видиш,че древните са имали впредвид обратното,пече се и много други работи се прави,малкия размер предполага голяма площ за оксидация.....
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyСъб Авг 07, 2010 12:44 pm

stemla написа:
bob4ee написа:
Та да ви питам... промих си пясъка, махнах чернилката с магнит и чрез промиване...
знам, че едва ли има грамове злато в промитото, но остана жълтеникав пясък които много блести(жалто)и сега не знам на каде..???в канала ли? Shocked
Златото е парченца метал а не пясък,малки жълти парченца които можеш да ги забодеш на игла,прегледай темите в форума и ще видиш където съм снимал злато от близо и направи сравнение.
Погледни и това
https://www.imperio.biz/forum-f37/topic-t2776.htm
значи още не съм го намерила!
благодаря бира
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyСъб Авг 07, 2010 9:55 pm

bob4ee написа:
stemla написа:
bob4ee написа:
Та да ви питам... промих си пясъка, махнах чернилката с магнит и чрез промиване...
знам, че едва ли има грамове злато в промитото, но остана жълтеникав пясък които много блести(жалто)и сега не знам на каде..???в канала ли? Shocked
Златото е парченца метал а не пясък,малки жълти парченца които можеш да ги забодеш на игла,прегледай темите в форума и ще видиш където съм снимал злато от близо и направи сравнение.
Погледни и това
https://www.imperio.biz/forum-f37/topic-t2776.htm
значи още не съм го намерила!
благодаря бира
Трябва да си много упорита,да не се отказваш.Добре ще е да видиш някъде как промиват да добиеш реална представа за нещата.Почти съм сигурен че не промиваш правилния пясък,разгледай темите има доста писано.Успех
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyСъб Авг 28, 2010 9:05 pm

.Почти съм сигурен че не промиваш правилния пясък,разгледай темите има доста писано.Успех[/quote]
надявам се да не си прав...на дълбочина 15 см. и в нансите!Smileнали така? лято е
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyСъб Авг 28, 2010 10:35 pm

bob4ee написа:
.Почти съм сигурен че не промиваш правилния пясък,разгледай темите има доста писано.Успех
надявам се да не си прав...на дълбочина 15 см. и в нансите!Smileнали така? лято е [/quote]

Я ти не си се отказала,ще стане златотърсач от тебе.Дълбочината не е от значение,може да е ной-отгоре в корените на тревата може да е и на метър дълбоко,важното е да си на златоносна река и в златоносния участък,защото една река може да се води златоносна но в никакъв случай не цялата с злато,има само определени участъци.
Върнете се в началото Go down
yasho
Новобранец
Новобранец




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyСъб Сеп 04, 2010 2:09 pm

bob4ee написа:
stemla написа:
bob4ee написа:
Та да ви питам... промих си пясъка, махнах чернилката с магнит и чрез промиване...
знам, че едва ли има грамове злато в промитото, но остана жълтеникав пясък които много блести(жалто)и сега не знам на каде..???в канала ли? Shocked
Златото е парченца метал а не пясък,малки жълти парченца които можеш да ги забодеш на игла,прегледай темите в форума и ще видиш където съм снимал злато от близо и направи сравнение.
Погледни и това
https://www.imperio.biz/forum-f37/topic-t2776.htm
значи още не съм го намерила!
благодаря бира
когато си край бургас драсни един ред имам предвид нещо интересноWink
Върнете се в началото Go down
aspay
Новобранец
Новобранец




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyПон Сеп 20, 2010 9:30 pm

аз понеже съм бастун и несъм сигурен какв правех сложих в тепсията за злато едно парче олово с големина като връх на карфица отрязано току що да не е оксидирано и да лъщи пробвай да промиваш
и ако намериш оловото значи промиваш правилно аз златото го пробвам с азотна киселина
и днес като промивах едни проби от искара малко след пасарел пак си слагам оловце защото съм новак намерих до оловцето едно кафяво камаче с парченце злато в него и то тежи и то е там
а магнетита го махам направих си от една 50 кубикова спринцовка на буталото лепнах магнит
и на горе на долу няколко пъти в различни тепсийки и остава само матеряала какъвто и да е той
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyПон Сеп 20, 2010 11:44 pm

Колега-какво точно пробваш с азотната киселина? и колко я разрждаш?ПРи проба с киселина ,какво сравняваш,или премахваштака другите примеси?
Върнете се в началото Go down
aspay
Новобранец
Новобранец




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyВто Сеп 21, 2010 8:47 am

Тъй като другите метали се разтварят в азотна киселина а златото не, киселината може да се използва за разделяне на два метала та даже и пясък разтваря
купувам си 60% защото е по евтина и я разреждам 1:3
не дишай испаренията
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




отделяне на златото от пясъка - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: отделяне на златото от пясъка   отделяне на златото от пясъка - Page 2 EmptyВто Сеп 21, 2010 11:55 am

aspay написа:
Тъй като другите метали се разтварят в азотна киселина а златото не, киселината може да се използва за разделяне на два метала та даже и пясък разтваря
купувам си 60% защото е по евтина и я разреждам 1:3
не дишай испаренията
Аз ползвам азотна киселина за чистене на капки от бетон и разяжда бетона но съм поливал злато с магнетити и пясък и нищо не става,ноито разгражда желязната руда нито дребния кварц.
Върнете се в началото Go down
 
отделяне на златото от пясъка
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Магнитен сепаратор при отделяне на самородно злато и магнетит
» Златото поскъпна с 10 на сто
» Златото на Странджа

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: