Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Spectrum lorenz GOLD prodavam wave tesoro mask Simplex грунда VANQUISH nexus Minelab пират нишани miladinka Coil Fisher голден deus TEKNETICS nokta 5000 врътка маск kupuvam Майнлаб
 

 минелаб ехплорер

Go down 
+6
smok
don taban
sve
djendaka
zempar
deso
10 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Гост
Гост




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyСря Яну 28, 2009 5:43 pm

AlexP написа:
Коя от тези две пити е по-добра за Explorer SE, ако някой е работил и с двете - 10х14 на Detech или 15 WOT на Coiltek? Аз имам втората, но съм я ползвал само веднъж - на едно много орудено място, където трябваше да намаля чувствителността под 10. Стори ми се толкова стабилна колкото и оригиналната (11" Pro Coil). Чудя се дали да си поръчам Detech 10x14, но ако не е по-добра от 15" WOT няма смисъл.
даи го на мен това уродено място по евтино щте ти излезе Very Happy
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyСря Яну 28, 2009 6:25 pm

Около Дебелт. Не че другите обекти са много по-добре. Онзи ден бях в село Войника и там работих на Sens. 12-15.

Амбицирах се да си купя Minelab SD2200v2, особено след като попаднах на тази тема - http://www.findmall.com/read.php?27,489521,489521

Би трябвало да ми върши много по-добра работа на орудено от всеки ИБ монетар.
Върнете се в началото Go down
djendaka
Консул
Консул
djendaka



минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyСря Яну 28, 2009 6:31 pm

AlexP написа:
Около Дебелт. Не че другите обекти са много по-добре. Онзи ден бях в село Войника и там работих на Sens. 12-15.

Амбицирах се да си купя Minelab SD2200v2, особено след като попаднах на тази тема - http://www.findmall.com/read.php?27,489521,489521

Би трябвало да ми върши много по-добра работа на орудено от всеки ИБ монетар.
Колега то няма лошо да земеш SD2200v2 но трябва да знаеш че ще ти трябват много нерви и копане до като му свикнеш питай колегите които работят с такъв тип детектори колко перони са извадили в първите месеци иначе с тежка почва кофти камъни и керамика грижи няма да имаш Smile
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Фев 03, 2009 12:15 am

AlexP написа:
Коя от тези две пити е по-добра за Explorer SE, ако някой е работил и с двете - 10х14 на Detech или 15 WOT на Coiltek? Аз имам втората, но съм я ползвал само веднъж - на едно много орудено място, където трябваше да намаля чувствителността под 10. Стори ми се толкова стабилна колкото и оригиналната (11" Pro Coil). Чудя се дали да си поръчам Detech 10x14, но ако не е по-добра от 15" WOT няма смисъл.

прдлагат ми 15" coiltek i новата 11"pro coil, двоумя се между двете .ти какво предлагаш? дали в деиствителност 15" na coiltek е по-дълбоката ? имам 12"sun ray и съм пробвал доста пъти exelerator 12" и като чели не са много по-дълбоки от стандартната /старата 10.5"/
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Фев 03, 2009 8:37 pm

Като си купувах Coiltek 15" питата се допитах до един западен форум (findmall.com) и там ми казаха, че 15" Coiltec е с около 2 инча (5см) по-дълбока. Аз не съм правил сравнение със стандартната пита, понеже излизам или с едната или с другата. Струват ми се еднакво стабилни и е логично 15-инчовата да е малко по-дълбока. Но е доста по-тежка. Онзиден си поръчах SwingyThingy от ebay.co.uk и с него не би трябвало да е проблем теглото.

Нормално ли е Explorer SE да не хваща малки златни предмети? Тествах моят с едни малки златни обеци и не ги свири.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Фев 03, 2009 9:49 pm

AlexP написа:
Като си купувах Coiltek 15" питата се допитах до един западен форум (findmall.com) и там ми казаха, че 15" Coiltec е с около 2 инча (5см) по-дълбока. Аз не съм правил сравнение със стандартната пита, понеже излизам или с едната или с другата. Струват ми се еднакво стабилни и е логично 15-инчовата да е малко по-дълбока. Но е доста по-тежка. Онзиден си поръчах SwingyThingy от ebay.co.uk и с него не би трябвало да е проблем теглото.

Нормално ли е Explorer SE да не хваща малки златни предмети? Тествах моят с едни малки златни обеци и не ги свири.
няма и да ги засвири Very Happy
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Фев 03, 2009 10:21 pm

AlexP написа:
Като си купувах Coiltek 15" питата се допитах до един западен форум (findmall.com) и там ми казаха, че 15" Coiltec е с около 2 инча (5см) по-дълбока. Аз не съм правил сравнение със стандартната пита, понеже излизам или с едната или с другата. Струват ми се еднакво стабилни и е логично 15-инчовата да е малко по-дълбока. Но е доста по-тежка. Онзиден си поръчах SwingyThingy от ebay.co.uk и с него не би трябвало да е проблем теглото.

Нормално ли е Explorer SE да не хваща малки златни предмети? Тествах моят с едни малки златни обеци и не ги свири.

това кето не ми харесва на големите антени е че губяат малко от точнустта на дискриминацията. със стандартната антена и дискр. nail съм вадил монета от доса дълбоко и в началото ми я даваше като почти черен сигнал.да кажшм ,че с 15 ичувата печелим 2 сантиметра дълбочина,но ако ги в тия два сантиметра които печелим ни дава цветното черно заради по-лошата дискриминация,какво правим.проверяваме всички дълбоки чери сигнали?
и теглото също си е проблем освем за нас и за самия апарат-получава се един лифт между кутията и долната част

теа финните златни украшения нещо не ги чува
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyСъб Фев 07, 2009 11:43 pm

AlexP написа:
Като си купувах Coiltek 15" питата се допитах до един западен форум (findmall.com) и там ми казаха, че 15" Coiltec е с около 2 инча (5см) по-дълбока. Аз не съм правил сравнение със стандартната пита, понеже излизам или с едната или с другата. Струват ми се еднакво стабилни и е логично 15-инчовата да е малко по-дълбока. Но е доста по-тежка. Онзиден си поръчах SwingyThingy от ebay.co.uk и с него не би трябвало да е проблем теглото.

Нормално ли е Explorer SE да не хваща малки златни предмети? Тествах моят с едни малки златни обеци и не ги свири.

ако не ти е проблем би ли пробвал двете антени във въздуха и да сравниш резултатите.въпреки ,че тестовете във въздуха не са много достуверни , но все пак ще добием някаква представа

благодаряти предварително
Върнете се в началото Go down
AlexP
Про-Консул
Про-Консул




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyНед Фев 08, 2009 8:58 am

Няма проблем. Току що ги тествах на масата в къщи. С малката пита беше на сенс. 17, а с голямата трябваше да го намаля до 15 за да е толкова стабилен колкото с малката. С голямата хваща 1лв въздушно на 28-29см, а с малката - с 2-3см по-малко.
Върнете се в началото Go down
deso
Преторий
Преторий




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyНед Фев 08, 2009 7:41 pm

AlexP написа:
Няма проблем. Току що ги тествах на масата в къщи. С малката пита беше на сенс. 17, а с голямата трябваше да го намаля до 15 за да е толкова стабилен колкото с малката. С голямата хваща 1лв въздушно на 28-29см, а с малката - с 2-3см по-малко.

пак ти благодаря,бешеми от голяма полза ,остава и в реални условия теа 2-3 см. да се запазят.аз също пробвах в къщи със стандартната 10.5" на all metal и сенс.17, 1лв. на 28 см. ми даваше добър сигнал.разликата е разбираема заради смущенията който може да има в една къща.в къщи успях да го кача до сенс. 24 същия 1 лв. на около 38 см. дава някакви сигнали/ако може да се наречат сигнали/и на около 35 см.дава сигнал който си заслужава проверка

ако някой постигне различни пезултати да ме поправи
Върнете се в началото Go down
rumen83
Новобранец
Новобранец




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: настройки   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Мар 09, 2010 7:35 pm

Ако може някой да ми прати настройки за "Minelab explorer se pro "ще Ви бъда много благодарен.Купих апарата наскоро,но не съм наясно как се работи с него.Очаквам отговорите Ви.
Върнете се в началото Go down
cska
Новобранец
Новобранец




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Мар 09, 2010 7:43 pm

.


Последната промяна е направена от cska на Вто Мар 08, 2011 10:41 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
petrovbs
Новобранец
Новобранец
petrovbs



минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyВто Мар 09, 2010 7:47 pm

колега кажи нещо за почвата при която искаш да работиш иначе как да ти помогнем Shocked Shocked Shocked
Върнете се в началото Go down
rumen83
Новобранец
Новобранец




минелаб ехплорер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: минелаб ехплорер   минелаб ехплорер - Page 2 EmptyСря Мар 10, 2010 3:53 pm

Работя при различни видове почва,но с експлоръра съм от 5 дни-изобщо не знам как да го настроя.Почвата при мен е уродена,но има и чиста също.Искам някакви указания и за двата вида почва,с които да започна.Благодаря!
Върнете се в началото Go down
 
минелаб ехплорер
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» MINELAB по добрите апарати
» минелаб 300
» за батерии за минелаб

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: