Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
голден Майнлаб TEKNETICS грунда Spectrum deus GOLD lorenz Minelab нишани пират Simplex kupuvam VANQUISH miladinka nexus prodavam 5000 tesoro nokta Fisher Coil врътка mask wave маск
 

 Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!

Go down 
+16
trakieca
koceto
atina
N@SKO
jordan_nenov
mdetectors.bg
tatoos_dd
бобо
nasko75
colin96
Gandalf
pechkata
гущера
Баир-Будала
Джони
ivanasen
20 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
colin96
Консул
Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 9:28 pm

Колеги малко не е по темата но още си го спомням като вчера.Та нямах моя кола още.Карах москвича на баща ми.Така му бях свикнал че нямаше нещо да не мога да направя с него.Прибирахме го в двора малко на една страна и оставаше един пръст място отпред пред стената и отзад вратата опираше в бронята.Място никакво.И никога не съм го одрасквал или дори допирал до стената.Дойде време купих си първата кола-митсубиши.За това имах пари.И след 2-3 седмици ми се наложи да взема отново москвича.И познайте след 3-4 маневри не успях да го прибера в двора и го оставих вън на пътя.Знам че ще има такива които няма да разберат.Но тези които разбират знаят за какво говоря и какво имам предвид. Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 9:38 pm

colin96 написа:
Колеги малко не е по темата но още си го спомням като вчера.Та нямах моя кола още.Карах москвича на баща ми.Така му бях свикнал че нямаше нещо да не мога да направя с него.Прибирахме го в двора малко на една страна и оставаше един пръст място отпред пред стената и отзад вратата опираше в бронята.Място никакво.И никога не съм го одрасквал или дори допирал до стената.Дойде време купих си първата кола-митсубиши.За това имах пари.И след 2-3 седмици ми се наложи да взема отново москвича.И познайте след 3-4 маневри не успях да го прибера в двора и го оставих вън на пътя.Знам че ще има такива които няма да разберат.Но тези които разбират знаят за какво говоря и какво имам предвид. Laughing Laughing Laughing
Аааа,окалпазинил си сеее...По добре на работата лекото и на хляба мекото,а Cool Laughing Еийй,с лукса лесно са свиква,а Laughing така си е super21 Cool
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 9:48 pm

бобо написа:
colin96 написа:
Колеги малко не е по темата но още си го спомням като вчера.Та нямах моя кола още.Карах москвича на баща ми.Така му бях свикнал че нямаше нещо да не мога да направя с него.Прибирахме го в двора малко на една страна и оставаше един пръст място отпред пред стената и отзад вратата опираше в бронята.Място никакво.И никога не съм го одрасквал или дори допирал до стената.Дойде време купих си първата кола-митсубиши.За това имах пари.И след 2-3 седмици ми се наложи да взема отново москвича.И познайте след 3-4 маневри не успях да го прибера в двора и го оставих вън на пътя.Знам че ще има такива които няма да разберат.Но тези които разбират знаят за какво говоря и какво имам предвид. Laughing Laughing Laughing
Аааа,окалпазинил си сеее...По добре на работата лекото и на хляба мекото,а Cool Laughing Еийй,с лукса лесно са свиква,а Laughing така си е super21 Cool

И аз това исках, Колеги да кажа с този цитат

" Колега не ,че и аз не съм копал доста , но остарях и вече взех да ги избирам сигналите. Не ми се копа клинци, телове, палешници и тем подобни. Виж на сигнал на които го дава и цвят и желязо започвам с кирката" Very Happy Cool super21


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 9:53 pm

Ей тва си е живата истина.Видиш ли по доброто не знам какво трябва да те накара да погледнеш пак назад. Cool
p.s. Сега между другото ми минава една идея през главата.Дайте да видим да се преброим кои е работил с фабричен(западен) и сега е минал на български?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 10:17 pm

colin96 написа:
Ей тва си е живата истина.Видиш ли по доброто не знам какво трябва да те накара да погледнеш пак назад. Cool
p.s. Сега между другото ми минава една идея през главата.Дайте да видим да се преброим кои е работил с фабричен(западен) и сега е минал на български?

Ха-Ха Ха! Направо ме разсмя!
Интересно ще ми бъде и на мен , кой си е купил "западна кола да иска да я продаде и да си кара москвича отново" Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
tatoos_dd
Преторий
Преторий
tatoos_dd



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 10:20 pm

за около 1000 лева бих си взел тесоро .и спорет мен е доста добар варянт примерно.вакуеро/има доста добра далбочина ем че е сас концентричната антена оригиналната инак сас двоино де просто бг апаратите немогат даго стигнат сигурно и другите марки кат фишер .гарет са добри сас по големи антени двоино де.а и xp адвентис сащо е добра машинка.има доста добра далбочина и много приятно се работи с него но за мен лично тесоро
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyЧет Яну 31, 2013 10:55 pm

XP Adventis 2 вече е доста под 1000лв. та даже под 800лв.
http://mdetectors.com/product_info.php?cPath=21_48&products_id=299


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
tatoos_dd
Преторий
Преторий
tatoos_dd



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 9:17 am

www.mdetectors.com написа:
XP Adventis 2 вече е доста под 1000лв. та даже под 800лв.
http://mdetectors.com/product_info.php?cPath=21_48&products_id=299
да нали за това казах и адвентиса та да може за около 1000лева да си вземе човек и по голяма антена
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 9:41 am

colin96 написа:
Ей тва си е живата истина.Видиш ли по доброто не знам какво трябва да те накара да погледнеш пак назад. Cool
p.s. Сега между другото ми минава една идея през главата.Дайте да видим да се преброим кои е работил с фабричен(западен) и сега е минал на български?

Страхотна идея, колега !
Предполагам, че търсач само и единствено натиснат от крещаща нужда за пари би скочил пак на БГ апарат, при положение че е бачкал досега със западен...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 11:46 am

Аз примерно от западен минах на български не защото нямах пари,а
заради това че се прибирах с празни джобове.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 11:49 am

N@SKO написа:
Аз примерно от западен минах на български не защото нямах пари,а
заради това че се прибирах с празни джобове.



Е, сега по доволен ли си с БГ машината? Ако не е тайна кои са МД-те? Smile
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 12:39 pm

N@SKO написа:
Аз примерно от западен минах на български не защото нямах пари,а
заради това че се прибирах с празни джобове.

И според теб българските МД намират сигнали, докато западните - не?
Смятам, че нещо се бъркаш, ама много яко !!!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 12:56 pm

Не се бъркам колега.Колегите покрай мен работят с западни машини и някои мои сигнали не ги чуват.Имай предвид че са машини в ценовия клас 1000 лв.Жалко че няма някои Ф75 покрай мен да го вкарам в паралелен тест.Интересно ми е да видя тази извънземна технология Smile
Иначе преди съм имал Тежон,Сибола,Гарет гти1500 ,ХЛТ,Мускетар,гъдулки разни.
Върнете се в началото Go down
Баир-Будала
Легионер
Легионер
Баир-Будала



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 1:02 pm

N@SKO написа:
Не се бъркам колега.Колегите покрай мен работят с западни машини и някои мои сигнали не ги чуват.Имай предвид че са машини в ценовия клас 1000 лв.Жалко че няма някои Ф75 покрай мен да го вкарам в паралелен тест.Интересно ми е да видя тази извънземна технология Smile
Иначе преди съм имал Тежон,Сибола,Гарет гти1500 ,ХЛТ,Мускетар,гъдулки разни.

Мда, добре напомни колегата, че водим разговор за апарати в ценови диапазон 0-1000 лева...И пак да напомним колеги - в металдетектинга "извънземни технологии" както е писал колегата по-горе няма! Естествено, комфорта, качеството и сигурността на работа си заслужават цената.
Върнете се в началото Go down
atina
Про-Консул
Про-Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 1:09 pm

Не правя реклама но Наско тези които ги изброи повечето от тях с миладинката ги борех. Въпреки че сега съм с западен пак си уважавам наши модели.Защото на по чистичко са много добри!
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 1:36 pm

atina написа:
Не правя реклама но Наско тези които ги изброи повечето от тях с миладинката ги борех. Въпреки че сега съм с западен пак си уважавам наши модели.Защото на по чистичко са много добри!
super21 super21 super21


който търси намира
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 1:40 pm

atina написа:
Не правя реклама но Наско тези които ги изброи повечето от тях с миладинката ги борех. Въпреки че сега съм с западен пак си уважавам наши модели.Защото на по чистичко са много добри!
Тва е вярно. Даже и един добре направен гаражен металотърсач може да бие западните модели в ценовия клас до 1000 лв за дълбочина на чисти почви.
Ефективността обаче, не винаги е свързана само с дълбочината. Някои от западните имат повече възможности за работа при различни почви и условия и различни режими, адаптирани за различните условия - това ги прави по-универсални, а от там и на накои места и в накои райони - по-ефективни.
Тъй че, като казвате кой какъв предпочита - може би е добре да споменавате и район на работа.
По моя край - североизточна Бг - западните не се тачат особено, щото почвите са си чисти и се търси най-вече дълбочина.
Хората си пердашат с БГ апарати и са си доволни. На 10 бг машини се среща една западна, и то в по-висок ценови клас. Долу горе тва е статистиката.


Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Skypelogo1
Върнете се в началото Go down
atina
Про-Консул
Про-Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 1:51 pm

Ха ха щото ти си на изток те затова гледаш на там,а я сум на запад и те такаю!Маитаплюс. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Джони
Цезар
Цезар
Джони



Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 2:15 pm

atina написа:
Ха ха щото ти си на изток те затова гледаш на там,а я сум на запад и те такаю!Маитаплюс. Very Happy
Хахахахахх, аха.
От всякъде съм ориентирана на изток - то си и личи по техниката.
Всъщност, ако въпроса е до 1000 лв - със сигурност ще избера нов български МД. То вече съм и правила такъв избор.
"Около" 1000 нещата малко се променят, щото и 1200 и 1300 пак е "около". Smile


Един търсач - войн, двама - бригада, трима - чета, четирима и повече - армия. И така до 300 000!
Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Skypelogo1
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyПет Фев 01, 2013 4:26 pm

Garrett AT pro и AT gold,съответно 950 и 1050 лева-това беше най- добрата оферта в този диапазон,само че цената вече май е друга .Нека от Мдетексора коментират що,при проложение,че нито долара е скочил,нито ДДС-то.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyСъб Фев 02, 2013 11:15 am

colin96 написа:
Ей тва си е живата истина.Видиш ли по доброто не знам какво трябва да те накара да погледнеш пак назад. Cool
p.s. Сега между другото ми минава една идея през главата.Дайте да видим да се преброим кои е работил с фабричен(западен) и сега е минал на български?
https://www.youtube.com/watch?v=8XN58YE4Ols&feature=endscreen
Много ми е интересно кой от западните детектори ще демонстрира такава чуствителност...?
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyСъб Фев 02, 2013 7:49 pm

Никой колега.Никой. Laughing Само дето с който и де е от западните може да се работи,а с тоя може само да си правиш тестчета за чувствителност,и то на точно определено място.Просто изказах собствено мнение и не ангажирам никой с него.Когато отида на излет го правя за удоволствие,за разтоварване и релакс.И точно в такъв момент не бих искал да имам такова нещо до мене.А убеден съм че и ти едва ли би издържал повече от няколко маха така в работен режим.Но имам чувството че малко се отплесваме от темата. Cool
Върнете се в началото Go down
koceto
Легионер
Легионер




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyСъб Фев 02, 2013 10:53 pm

Idea


Последната промяна е направена от koceto на Нед Мар 17, 2013 7:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
trakieca
Про-Консул
Про-Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyНед Фев 03, 2013 12:10 am

https://www.youtube.com/watch?v=8XN58YE4Ols&feature=endscreen
Много ми е интересно кой от западните детектори ще демонстрира такава чуствителност...? [/quote]
От западните всеки от по-горен клас детектори дори и със стандартните им антени , докато от нашите родни апарати само цените им са на по-ниска цена , но като качество стабилност ,бързина и удобство на търсене все още не са достигнали нивото на западните ... Smile
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!   Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв! - Page 2 EmptyНед Фев 03, 2013 8:33 am

koceto написа:


Ако имаш предвид всички западни детектори поне 50% го могат с такъв размер антена ,като доста от тях ще го пеят категоричен сигнал,при това не така нервни като маската.Тая маска с тоя режим на обект колко ще ти издържат нервите да работиш.

п.п. Имах мохаремка 2в1 имам и наблюдения върху маски 2 и 3 ,уеив,енигми,бандито 2 няма по голяма мъка от това да работиш с такива машини,едната не може да се грундира ,на другата влагата и пречела ,те тва не е хоби ,а мъка .От както имам западен ходя на излети с кеф.
Ей затова говорим колега.И знам че не само аз и ти ами и всички които са минали по тоя път са стигнали до същото заключение.Преди всичко е удоволствието от хобито,а не да го превръщаме в мъка и инквизиция. cheers
Върнете се в началото Go down
 
Какъв МД бихте избрали - български или западен , ако разполагате с 1000лв!
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» трябва да сме благодарни на предците че са избрали тази земя за нас и са я нарекли България
» с каква купешка до 1000лв мога да заменя миладина с38 пита
» Търся по голяма антена за Minelab xtera 705,бихте ли ми помогнали!?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Общ форум-
Идете на: