Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Майнлаб nokta prodavam голден грунда lorenz GOLD Spectrum VANQUISH kupuvam Simplex nexus 5000 mask deus TEKNETICS нишани wave tesoro Minelab врътка пират Coil маск miladinka Fisher
 

 Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!

Go down 
+18
DONADONI
N@SKO
nobody
atina
fishera80
igi80
bobi31
miroslav
Golden Mask
comander
ivanasen
akulata88
tepes
jordan_nenov
Ancient Hunter
гущера
Gandalf
werewolf1
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
comander
Цезар
Цезар
comander



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyЧет Фев 07, 2013 9:27 pm

ivanasen написа:
comander написа:
Тез дисплеи през деня нищто не се вижда ако е слънчево,а нощно време всички те виждат каде си дори и органите.Слушалките не са чак такова предимство,едно че оглушаваш като ти звани някои оцепка не се чува,кабели и драки лоша комбинация.

Този път ме разсмя, Колега , че слушалктите не са чак толкова предимство! Високоговорителите на БГ монетарите са 8ома , а слушалките 16 ома . Това трябва да ти говори нещо, ако имаш малко понятие от електроника. Very Happy
Под профила ми не пише БГ машина,При GPX се ползват KOSS UR 30 те работят на средни честоти а те наи тормозят слуха. от електроника нямам понятие от токове имам ,наи вече на Фуко.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyЧет Фев 07, 2013 9:30 pm

Владо, ти мислил ли си по въпроса за стерео звук и на единя канал да вървят черните сигнали, а на другия - цветните?


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyЧет Фев 07, 2013 9:32 pm

На високоговорител естествено ще бъдат миксирани...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyЧет Фев 07, 2013 9:41 pm

comander написа:
от токове имам ,наи вече на Фуко.

Това се усеща от коментарите , Ти. Не е нужно да го споделяш! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyЧет Фев 07, 2013 10:03 pm

jordan_nenov написа:
Владо, ти мислил ли си по въпроса за стерео звук и на единя канал да вървят черните сигнали, а на другия - цветните?

Безмислено е, много по-добре е дву или тритонална дискриминация.
Мисля че беше правено от COMPASS преди много години (само тестово) и след това разработката е отхвърлена.
Хората не са го възприели.
Върнете се в началото Go down
гущера
Про-Консул
Про-Консул
гущера



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:09 am

Има огромен асортимент от безжични слушалки :yes:
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:23 am

Така е, ама нещо трябва да предава сигнала на слушалките - предавателя се слага на детектора - ново тегло, слушалките се захранват с отделни батерии - нови ядове... Абе жокай кабела в детектора и си трай...


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:24 am

И задължително кабела на слушалките - навит. Иначе с правите кабели никак не е удобно. Пробвал съм.


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
гущера
Про-Консул
Про-Консул
гущера



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:39 am

jordan_nenov написа:
Така е, ама нещо трябва да предава сигнала на слушалките - предавателя се слага на детектора - ново тегло, слушалките се захранват с отделни батерии - нови ядове... Абе жокай кабела в детектора и си трай...

на мен кабела изобщо не ми пречи Cool
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:43 am

На мен също не ми пречи.
Cool


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:46 am

Не е важно дали се работи със слушалки или не...ВАЖНО Е ДА ЧУВАШ СИГНАЛИТЕ !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
гущера
Про-Консул
Про-Консул
гущера



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 1:00 am

jordan_nenov написа:
Не е важно дали се работи със слушалки или не...ВАЖНО Е ДА ЧУВАШ СИГНАЛИТЕ !

НЕКА СИГНАЛИТЕ БЪДАТ С ВАС..... бира
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 1:03 am

ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИ МУ ДОБЪР И ДЪЛБОК СИГНАЛ И ЗДРАВА ЛОПАТА !
голд
мечта
скара


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 1:07 am

гущера написа:
jordan_nenov написа:
Не е важно дали се работи със слушалки или не...ВАЖНО Е ДА ЧУВАШ СИГНАЛИТЕ !

НЕКА СИГНАЛИТЕ БЪДАТ С ВАС..... бира

Има ли нещо по-хубаво да видиш сигнала на дисплея и да се ориентираш що годе над 70% какво е там - фолио , капачка , тел, сребро , бронз и т.н.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 1:09 am

Когато светне DME на дисплея, тогава получавам оргазъм. Но и звука трябва да е кристален и звънтящ... Пожелавам Ви от сърце колеги да преживеете това нещо !
Късмет !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
miroslav
Легионер
Легионер
miroslav



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 1:36 am

Дано изживеем намирането на нещо наистина интересно. Макар, че мене малко ме е страх...


Късмет на всички колеги !
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 10:07 am

jordan_nenov написа:
Ако и обработката на сигналите на въпросната машина е цифрова, то тогава изкачаме на едно от челните места в света в производството на МД.
И сега има БГ машина с цифрова обработка на сигналите, но още не сме изскочили на челните места в света. Само това не е достатъчно. Много са факторите Smile
jordan_nenov написа:
Я кажи според теб, дълбоките сигнали как е по-удобно да се ловят - на слушалки или без?
Естествено, че на слушалки, няма две мнения. Но на мен лично ми пречи кабела, когато трябва да оставя детектора на земята за да изкопая сигнала. Затова много не ги предпочитам, или поне с безжични Smile
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 10:52 am

Ancient Hunter написа:

Естествено, че на слушалки, няма две мнения. Но на мен лично ми пречи кабела, когато трябва да оставя детектора на земята за да изкопая сигнала. Затова много не ги предпочитам, или поне с безжични Smile

Сигурен съм, че кабела на твоите слушалки не е навит, затова ти пречи. Аз съм с навит кабел на слушалките и мога да се отдалечавам до 2 метра от детектора ми, без да ми пречи кабела. Пробвай !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 12:28 pm

Аз ползвам големи слушалки които покриват цялото ухо,с прав кабел който минава под връхната дреха,през десния ръкав и стърчи от него около 20-30 см.Не ми пречи при работа и лесно го изключвам при нужда.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 7:09 pm

kotarak написа:
Аз ползвам големи слушалки които покриват цялото ухо,с прав кабел който минава под връхната дреха,през десния ръкав и стърчи от него около 20-30 см.Не ми пречи при работа и лесно го изключвам при нужда.

Това също е идея. А като говорим за слушалки, естествено че имам в предвид тези, дето обгръщат цялото ухо. Имам и от другите дето са по-малки, но за работа на дълбоките сигнали, големите слушалки са незаменими.
Късмет !


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 10:00 pm

kotarak написа:
Аз ползвам големи слушалки които покриват цялото ухо,с прав кабел който минава под връхната дреха,през десния ръкав и стърчи от него около 20-30 см.Не ми пречи при работа и лесно го изключвам при нужда.

Само с дясната ръка ли махаш? Shocked
Върнете се в началото Go down
igi80
Легионер
Легионер
igi80



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 10:49 pm

bobi31 написа:
kotarak написа:
Аз ползвам големи слушалки които покриват цялото ухо,с прав кабел който минава под връхната дреха,през десния ръкав и стърчи от него около 20-30 см.Не ми пречи при работа и лесно го изключвам при нужда.

Само с дясната ръка ли махаш? Shocked


Хей "умник", от тоя форум нищо не ще изкопчиш като информация! Такива тлъсти риби има тука, че с тебе Дунава ще преплуват и в Румъния ще стъпят сухи на брега!
Не те знам, кво си завършил - радио техника или нещо подобно, ниско-токово, но така детектор няма да скалъпиш, освен ако някой от дъртите сомове, не ти стане приятел.
Но да не забравяме, че приятелството си е приятелство - ала сиренето е с пари. И тъка е правилно - комунизма свърши, слез на земята!


"След буря, винаги изгрява слънце"
Върнете се в началото Go down
bobi31
Преторий
Преторий
bobi31



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyПет Фев 08, 2013 11:22 pm

igi80 написа:


Хей "умник", от тоя форум нищо не ще изкопчиш като информация! Такива тлъсти риби има тука, че с тебе Дунава ще преплуват и в Румъния ще стъпят сухи на брега!
Не те знам, кво си завършил - радио техника или нещо подобно, ниско-токово, но така детектор няма да скалъпиш, освен ако някой от дъртите сомове, не ти стане приятел.
Но да не забравяме, че приятелството си е приятелство - ала сиренето е с пари. И тъка е правилно - комунизма свърши, слез на земята!

Първо нямам мерак да правя металдетектор.
Второ от "дъртите сомове" стават хубави пържоли за скара.
Трето моето образование със сигурност не ти влиза в работата.
И на края, ако ти се яде сирене си купи от магазина и не се прави на "умник" защото не ти отива.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyСъб Фев 09, 2013 12:16 am

bobi31 написа:
igi80 написа:


Хей "умник", от тоя форум нищо не ще изкопчиш като информация! Такива тлъсти риби има тука, че с тебе Дунава ще преплуват и в Румъния ще стъпят сухи на брега!
Не те знам, кво си завършил - радио техника или нещо подобно, ниско-токово, но така детектор няма да скалъпиш, освен ако някой от дъртите сомове, не ти стане приятел.
Но да не забравяме, че приятелството си е приятелство - ала сиренето е с пари. И тъка е правилно - комунизма свърши, слез на земята!

Първо нямам мерак да правя металдетектор.
Второ от "дъртите сомове" стават хубави пържоли за скара.
Трето моето образование със сигурност не ти влиза в работата.
И на края, ако ти се яде сирене си купи от магазина и не се прави на "умник" защото не ти отива.

Sorry, Владо! Вчера прекалих! Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!


Последната промяна е направена от ivanasen на Съб Фев 09, 2013 7:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!   Очаква се скоро първият  български МД с цветен дисплей! - Page 2 EmptyСъб Фев 09, 2013 12:57 am

..и все пак имаше достойнството да се извиниш, браво!


Последната промяна е направена от tepes на Съб Фев 09, 2013 9:24 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
 
Очаква се скоро първият български МД с цветен дисплей!
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Какъв детектор да си купя?
» дисплей за игъл
» Предимство ли е металдетектора да е с дисплей!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Български металдетектори-
Идете на: