Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
Simplex Spectrum Coil Minelab nokta нишани пират Fisher wave грунда GOLD nexus врътка mask tesoro VANQUISH deus kupuvam Майнлаб prodavam 5000 miladinka голден lorenz маск TEKNETICS
 

 tesoro lobo

Go down 
+9
Симпличио
quell
B.K.
Mladencho
pechkata
бобо
kris1111
lobo
clavdii_gotski
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyНед Мар 16, 2014 10:50 pm

Колеги, пак да повторя, че за мен плиткостта на марката Тесоро не е недостатък, защото просто тези машини са проектирани за търсене на изгубени монети в добре поддържани, затревни терени - паркове, поляни и прочее места, където се събират много хора и се предполага, че са загубени много монети. Следователно на такива места просто тези апарати са без конкуренция поради своята ергономичност, стабилност и надеждност. Затова търсачите просто трябва да знаят каква е концепцията на Тесоро и да не ги използват за търсене на обекти на дълбочина над 15 см.
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyПон Мар 17, 2014 11:23 pm

Симпличио написа:
Колеги, пак да повторя, че за мен плиткостта на марката Тесоро не е недостатък, защото просто тези машини са проектирани  за търсене на изгубени монети в добре поддържани, затревни терени - паркове, поляни и прочее места, където се събират много хора и се предполага, че са загубени много монети. Следователно на такива места просто тези апарати са без конкуренция поради своята ергономичност, стабилност и надеждност. Затова търсачите просто трябва да знаят каква е концепцията на Тесоро и да не ги използват за търсене на обекти на дълбочина над 15 см.


Колега това дето си го написал не е вярно .Тесорките не са плитки машини . Ти предполагам тесорка не си хващал никога но експертни коментари пишеш .
Колегата quell е с елипса 5*10 инча пита ,ми с толкова малка пита кой апарат ще е дълбок ?
Като му се сложи 12*10 или 13 ултимейт нещата са перфектни .
От големите антени лобото в никакъв случай не става по малко стабилно, както разправя друг колега по горе .
Казваш не се ползвали тесорките за обекти над 15 см дълбочина , ми аз тия монети дет ги вадя от 30-40 см с биотокове ли ги угаждам ? Very Happy 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyВто Мар 18, 2014 10:23 am

Може би Тежона е по плитък от Лобото - щом чува цветни сигнали от 30-40см. ...?

Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyВто Мар 18, 2014 11:11 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 7:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 9:14 am

yaponetsa написа:

В режим алл метал прага се поставя на положение леко да жужи,и след като се грундира,и се премине в режим дискриминация ПРАГА СЕ ВРЪТВА НА МАКСИМУМ,а сенса се увеличава до положение в което апарата е спокоен.тогава се постига добра дълбочина с тоя апарат...
Той дълбочина има независимо как е сложен праг-звук - на клипа се вижда че в режим дискриминация сигнала става черен и не го чува...
Това се дължи на процесора - софтуера...
И Лобото не може да е по дълбок от Тежона...
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 2:11 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Вто Сеп 13, 2016 7:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 2:26 pm

yaponetsa написа:

лобото не е по дълбок,ама другия път врътни на тежона трешхолда на макс,след като го грундираш и ше усетиш разлика в дълбочината
Въртял съм го и не вдига дълбочина а дава дълбокия сигнал като плитък...
Може би при Вакерото се получава този номер защото е на по ниска честота 14 kHz и той би трябвало чува дълбоко големи монети...
Тежона е за тънки сигнали...
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 9:34 pm

То май зависи и кой работи с апарата .  Basketball 
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 9:44 pm

Апаратите на Тесоро може да ги оприличим примерно с Фолксфаген Костенурка - симпатични, компактни и надеждни машинки, които, обаче, колкото и да им даваш зор, не може да се мерят с мощни бизони като БМВ и Мерцедес.


Последната промяна е направена от Симпличио на Сря Мар 19, 2014 10:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 10:03 pm

Симпличио написа:
Апаратите на Тесоро може да ги опреличим примерно с Фолксфаген Костенурка - симпатични, компактни и надеждни машинки, които, обаче, колкото и да им даваш зор, не може да се мерят с мощни бизони като БМВ и Мерцедес.



Сега пък с Тесорките се базикаш .  Very Happy Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела и лошо не мога да кажа за тях .
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 10:14 pm

B.K. написа:

Сега пък с Тесорките се базикаш .  Very Happy Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела и лошо не мога да кажа за тях .

Напротив, все пак не ги сравних с Трабант или Запорожец, нали?

Ако бяха толкова добри, ти поне едно Тесоро щеше да си запазиш, струва ми се.


Последната промяна е направена от Симпличио на Чет Мар 20, 2014 12:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 10:17 pm

Симпличио написа:
B.K. написа:
Симпличио написа:

Сега пък с Тесорките се базикаш .  Very Happy Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела  и лошо не мога да кажа за тях .

Напротив, все пак не ги сравних с Трабант или Запорожец, нали?

Ако бяха толкова добри, ти поне едно Тесоро щеше да си запазиш, струва ми се.




Такова затапване няма!  Laughing Laughing Laughing 
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyСря Мар 19, 2014 10:22 pm

Симпличио написа:
B.K. написа:
Симпличио написа:

Сега пък с Тесорките се базикаш .  Very Happy Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела  и лошо не мога да кажа за тях .

Напротив, все пак не ги сравних с Трабант или Запорожец, нали?

Ако бяха толкова добри, ти поне едно Тесоро щеше да си запазиш, струва ми се.



Не преиначавай смисъла , сега имам две тесорки .
Имал съм възможността да тествам повечето марки и модели и по добри от тесорките няма , това е мое мнение , но тук има много теоретици които няма да са съгласни  Very Happy 
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 9:24 am

B.K. написа:

Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела  и лошо не мога да кажа за тях .
То затова ли не можа да кажеш номера с трешхолда...?
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 11:11 am

pechkata написа:
B.K. написа:

Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела  и лошо не мога да кажа за тях .
То затова ли не можа да кажеш номера с трешхолда...?




Ся, той е имал 1219387287 " Тесорки" и знае за ко стаа въпрос! стена 
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 12:16 pm

Gandalf написа:
pechkata написа:
B.K. написа:

Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела  и лошо не мога да кажа за тях .
То затова ли не можа да кажеш номера с трешхолда...?




      Ся, той е имал 1219387287 " Тесорки" и знае за ко стаа въпрос! стена 


Отивай на лекар бе психо .
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 12:20 pm

B.K. написа:
Gandalf написа:
pechkata написа:
B.K. написа:

Ама съм сигурен че не си пипал Тесорка , аз съм имал четири модела  и лошо не мога да кажа за тях .
То затова ли не можа да кажеш номера с трешхолда...?




      Ся, той е имал 1219387287 " Тесорки" и знае за ко стаа въпрос! стена 


Отивай на лекар бе психо .



          Дооообре!
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 1:03 pm

Колеги, Лобото работи добре на орудени терени, това никой не го отрича, макар и да не дълбок апарат, но това мен специално не ме притеснява, защото не обичам да копая дупки за кладенци, винаги излизам ето подобен инструмент за копане:

tesoro lobo - Page 2 021799580-big

Сами разбирате, че такава брадвичка става за разриване на горния слой, на дълбочина 10-15 санта, така че едно Тесоро идеално ме устройва.


Последната промяна е направена от Симпличио на Чет Мар 20, 2014 11:34 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 11:28 pm

Симпличио написа:
Колеги,  Лобото работи добре на орудени терени, това никой не го отрича, макар и да не дълбок апарат, но това мен специално не ме притеснява, защото не обичам да копая дупки за кладенци, винаги излизам ето с подобен инструмент за копане:

tesoro lobo - Page 2 021799580-big

Сами разбирате, че такава брадвичка става за разриване на горния слой, на дълбочина 10-15 санта, така че едно Тесоро идеално ме устройва.
И аз имам съШТата Razz  Razz -на ключодържателА на маторЪТ Embarassed Cool Razz 
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 11:37 pm

Бобо, ти с мотор ли се придвижваш до обектите? Аз ползвам колело, че влизам яко навътре по планините и колелото е най-удобно за целта, а тая година вероятно ще взимам електрически велосипед, че да мога да увелича периметъра на действие, тоест в рамките на деня да мога да отида и да се върна от по-отдалечени обекти, примерно на 50 км. от дома.
Върнете се в началото Go down
Симпличио
Консул
Консул




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 11:39 pm

Бобо, ти с мотор ли се придвижваш до обектите? Аз ползвам колело, че влизам яко навътре по планините и колелото е най-удобно за целта, а тая година вероятно ще взимам електрически велосипед, че да мога да увелича периметъра на действие, тоест в рамките на деня да мога да отида и да се върна от по-отдалечени обекти, примерно на 50 км. от дома.
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyЧет Мар 20, 2014 11:52 pm

Симпличио написа:
Бобо, ти с мотор ли се придвижваш до обектите? Аз ползвам колело, че влизам яко навътре по планините и колелото е най-удобно за целта, а тая година вероятно ще взимам електрически велосипед, че да мога да увелича периметъра на действие, тоест в рамките на деня да мога да отида и да се върна от по-отдалечени обекти, примерно на 50 км. от дома.
Всъщност -не,но отдавна си мечтая за кон! империя 
Върнете се в началото Go down
Hadjiev
Легионер
Легионер
Hadjiev



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: .   tesoro lobo - Page 2 EmptyПет Мар 21, 2014 9:56 pm

коня е голямо удобство за тая работа..няма бенз,ток,и вуртене на ******и...
 :animaux15:  :animaux15:  :animaux15:  навру6тане за вку6ти и по един товар дурва сме карали :Д
Върнете се в началото Go down
кирката
Консул
Консул
кирката



tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyПет Мар 21, 2014 10:04 pm

[quote="Симпличио"]Бобо, ти с мотор ли се придвижваш до обектите? Аз ползвам колело, че влизам яко навътре по планините и колелото е най-удобно за целта, а тая година вероятно ще взимам електрически велосипед, че да мога да увелича периметъра на действие, тоест в рамките на деня да мога да отида и да се върна от по-отдалечени обекти, примерно на 50 км. от дома.[/quote] биричед да ти продам една украйна ве  cheers нова седалка КОЖЕНА нови спици и стопове,,а има и динамо bounce 


Око да види,ръка да пипне. scratch
Върнете се в началото Go down
quell
Легионер
Легионер




tesoro lobo - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: tesoro lobo   tesoro lobo - Page 2 EmptyПет Мар 21, 2014 10:46 pm

Симпличио написа:
Бобо, ти с мотор ли се придвижваш до обектите? Аз ползвам колело, че влизам яко навътре по планините и колелото е най-удобно за целта, а тая година вероятно ще взимам електрически велосипед, че да мога да увелича периметъра на действие, тоест в рамките на деня да мога да отида и да се върна от по-отдалечени обекти, примерно на 50 км. от дома.

С велосипед веднъж само по-далеч се разходих.... имам предвид 20км. в посока + не знам колко по гората... ама ми откъсна раменете раницата да му се невиди... Smile Уж не тежи толкова много апарата... ама като сложиш лопатата, вода 2 литра, резевни батерии и баси гърба замина...
Върнете се в началото Go down
 
tesoro lobo
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» КУПУВАМ TESORO LOBO
» Tesoro Vaqero или Tesoro Tejon
» Продавам Tesoro Lobo SuperTraq Grey

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Tesoro-
Идете на: