Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Keywords
tesoro грунда prodavam 5000 маск mask wave miladinka Майнлаб Spectrum Coil TEKNETICS голден lorenz пират kupuvam Simplex Minelab VANQUISH nexus GOLD Fisher deus нишани врътка nokta
 

 XLT - MIXED-MODE

Go down 
+3
Ancient Hunter
deultum
kodokan
7 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПет Май 08, 2009 5:16 pm

Колеги ,предполагам ,че всички използваме смесения режим на работа.
Ако споделим опит тук, мисля че ще е в полза на всички.
Четох форумите за XLT никъде не намерих написано за това.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПет Май 08, 2009 5:35 pm

Здравей колега , много се радвам че отвори тази тема .Онзи ден се опитах да работя на Mixed Mode обаче не можах да издържа и 30 минути то на всяка крачка църка ,ако не е проблем сподели как познаваш дълбокия цветен сигнал ,защото виждам че на Mixed Mode апарата има доста добра дълбочина ,само проблема ми е че на полето и на средно замърсен обект се пукнах да изкарвам пирони в дълбочина и ми писна на патката ....
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyСъб Май 09, 2009 1:39 am

deultum написа:
Здравей колега , много се радвам че отвори тази тема .Онзи ден се опитах да работя на Mixed Mode обаче не можах да издържа и 30 минути то на всяка крачка църка ,ако не е проблем сподели как познаваш дълбокия цветен сигнал ,защото виждам че на Mixed Mode апарата има доста добра дълбочина ,само проблема ми е че на полето и на средно замърсен обект се пукнах да изкарвам пирони в дълбочина и ми писна на патката ....

Колега,в този режим когато движиш бавно сондата или е неподвижна е в режим all metal и дава по голяма дълбочина, при по бързи движения е в режим на дискриминация.
Като ти свирне сигнала по-бързо движи сондата и си гледай скалата.
Има вероятност обаче да не хване сигнала,защото при дискриминация намалява дълбочината.
Разкопаваш малко и отново ...
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyСъб Май 09, 2009 1:45 am

deultum написа:
Здравей колега , много се радвам че отвори тази тема .Онзи ден се опитах да работя на Mixed Mode обаче не можах да издържа и 30 минути то на всяка крачка църка ,ако не е проблем сподели как познаваш дълбокия цветен сигнал ,защото виждам че на Mixed Mode апарата има доста добра дълбочина ,само проблема ми е че на полето и на средно замърсен обект се пукнах да изкарвам пирони в дълбочина и ми писна на патката ....

Ако е лека почвата,увеличаваш DC - за чуствителност на режим all metal,съответно AC - за по висока чуствителност в режим на дискриминация.Това е уникалното нa XLT-to,работиш едновремено на 2 режима.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 11:44 am

deultum написа:
Здравей колега , много се радвам че отвори тази тема .Онзи ден се опитах да работя на Mixed Mode обаче не можах да издържа и 30 минути то на всяка крачка църка ,ако не е проблем сподели как познаваш дълбокия цветен сигнал ,защото виждам че на Mixed Mode апарата има доста добра дълбочина ,само проблема ми е че на полето и на средно замърсен обект се пукнах да изкарвам пирони в дълбочина и ми писна на патката ....

Един съвет от мен - зареди си някоя програма в която този режим е ON.
Например ATD COINS.
Там са променени доста настроики на АЦ,ДЦ и т.н. и всички настройки са съобразени с оптималната работа в режим MIXED MODE.
Аз съм много доволен.
Них ти я написал, но апаратът не е при мен в момента.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 7:05 pm

Днес пак опитах да бачкам на този режим обаче явно нещо не мога да го оправя .Включил съм Mixed Mode на програмата дето я има в нета Terry's Preamp 15.
Обаче не спира да свири ,то главата ми става кошер от звуци и след 2 минути вече не можеш да различиш никакъв сигнал .Пробвах и с Jewlry /Beach с включен mixed mode . същия чеп . аз ли не правя нещо както трябва или така си работи по принцип в този режим .то на един мах като ти даде по два три сигнала и ставаш крейзи Smile
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 8:07 pm

deultum написа:
Днес пак опитах да бачкам на този режим обаче явно нещо не мога да го оправя .Включил съм Mixed Mode на програмата дето я има в нета Terry's Preamp 15.
Обаче не спира да свири ,то главата ми става кошер от звуци и след 2 минути вече не можеш да различиш никакъв сигнал .Пробвах и с Jewlry /Beach с включен mixed mode . същия чеп . аз ли не правя нещо както трябва или така си работи по принцип в този режим .то на един мах като ти даде по два три сигнала и ставаш крейзи Smile

Не става така,просто някоя свястна програма която е писана за Mixed Mode.
Колега ,много съжалявам,че не мога сега да ти напиша настроиките на тази програма,работи много добре в Mixed Mode,апаратът го използвам събота и неделя и не е при мен.След 2 седмици ще ходя и ако те устройва тогава.Много късно ми светна,че тази програма я имам въведена само в апарата.
Та при нея Preamp G. e 4, ДЦ АЦ бяха 70 и 45,или обратното.
Движиш много бавно и ти свири всичко на алл метал с нисък сигнал и бъркаш надълбоко.
Като свирне движиш по-бързо и се включва дискриминация и ти показва сигнала,ама някой път ако е надълбоко и не става .Днес направих проба - по дълбок сигнал засечен от тази програма с фабричната COIN не става.И ако е замърсен района ще ти свири.Ако е един и същ материала може да го запаметиш и да не ти го свири.
А да щях да забравя,аз работя с ДД сонда,може и това да променя нещата.
Не съм сигурен на XLT-то дали има,но на ГАРЕТ2500 си режеш примерно от повърхноста надолу до колко см да не го свири и така избягваш боклуците в горния слой.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 8:11 pm

deultum написа:
Здравей колега , много се радвам че отвори тази тема .Онзи ден се опитах да работя на Mixed Mode обаче не можах да издържа и 30 минути то на всяка крачка църка ,ако не е проблем сподели как познаваш дълбокия цветен сигнал ,защото виждам че на Mixed Mode апарата има доста добра дълбочина ,само проблема ми е че на полето и на средно замърсен обект се пукнах да изкарвам пирони в дълбочина и ми писна на патката ....

ако материала е един и същ запомняш си пирона - характеристиките му и с ACCEPT и не го свири,просто го дискриминира.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 8:39 pm

kodokan написа:
ако материала е един и същ запомняш си пирона - характеристиките му и с ACCEPT и не го свири,просто го дискриминира.
Опс, малка грешка - с REJECT, а не с ACCEPT Idea
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 8:47 pm

е не ,наистина се сблъсках с проблема с пирона в дълбочина ми го дава плътен сигнал трябва да го разровя за да почне да ми го дискриминира ама и тогава се бърка нещо ,като цяло явно много ми е усилена програмата щото в DC ми дава 13+ като дълбочина . верно че дълбоко ги хваща ама пирони и железа. колега kodokan ако не ти е проблем пусни тази твоя програма когато можеш .
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 9:56 pm

Ancient Hunter написа:
kodokan написа:
ако материала е един и същ запомняш си пирона - характеристиките му и с ACCEPT и не го свири,просто го дискриминира.
Опс, малка грешка - с REJECT, а не с ACCEPT Idea

Случва се на всеки.Smile
С тия 2 апарата и аз вече се бъркам,правя си го автоматияно и не мисля.
Благодаря колега.Извинявам се за гафа.
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 10:01 pm

deultum написа:
е не ,наистина се сблъсках с проблема с пирона в дълбочина ми го дава плътен сигнал трябва да го разровя за да почне да ми го дискриминира ама и тогава се бърка нещо ,като цяло явно много ми е усилена програмата щото в DC ми дава 13+ като дълбочина . верно че дълбоко ги хваща ама пирони и железа. колега kodokan ако не ти е проблем пусни тази твоя програма когато можеш .

Няма никакви проблеми,ще я пусна на форума.
По принцип като са усилени ДЦ и АЦ и на мен бърка ама все пак лови на дълбочина.
Днес един идеален плътен сигнал на около 45см на скалата 95,в една глинеста твърда почва - 1 час и бах мааму капачка от буркан,какво правеше там не разбрахме.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyНед Май 10, 2009 11:03 pm

да да и аз ги мразя смотаните капачки от буркани само че вече им хванах цаката , изведе ли ми на дисплея +87 вдигам антената и ако го хваща от високо значи е с сигурност капачка ,но за всеки случай ги копая щот +87 влиза в графата сребро ,но рядко ми се случва да сбъркам капачка от буркан ....
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Май 11, 2009 12:46 am

deultum написа:
да да и аз ги мразя смотаните капачки от буркани само че вече им хванах цаката , изведе ли ми на дисплея +87 вдигам антената и ако го хваща от високо значи е с сигурност капачка ,но за всеки случай ги копая щот +87 влиза в графата сребро ,но рядко ми се случва да сбъркам капачка от буркан ....

ама моя сигнал беше +95 и и много дълбоко.
и смачкана и прегъната.
И представи си ,че се случи да не е капачка.
Както и ти пишеш колкото и да си сигурен копаеш. Smile
Върнете се в началото Go down
kodokan
Консул
Консул
kodokan



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Май 11, 2009 3:32 pm

deultum написа:
да да и аз ги мразя смотаните капачки от буркани само че вече им хванах цаката , изведе ли ми на дисплея +87 вдигам антената и ако го хваща от високо значи е с сигурност капачка ,но за всеки случай ги копая щот +87 влиза в графата сребро ,но рядко ми се случва да сбъркам капачка от буркан ....

Благодаря за споделения опит Smile
Винаги ги ли на +87 ги дава?
Интересното беше,че ми даде +95 и дълбоко.Виж какво пише в инструкцията на XLT-то :

Дисплей использует +95 для множества различных обьектов, которые он не может быстро распознать. Поэтому если +95 принято (ACCEPT), неопознанные обьекты будут раскопаны, что может дать некоторые интересные находки. Хороший совет относительно +95: Если цель показывает число +95, и индикатор глубины показывает, что цель достаточно глубока, выкопайте ее. Если индикатор глубины (при включении триггера) показывает, что цель поверхностная, то наиболее вероятно, что это просто мусор или «горячий камень».

Ако нямаш тази документация(на руски) мога да ти я пратя.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Май 11, 2009 6:13 pm

Да значи когато е до 30 см ги дава 87 а когато е по плитко дава +87 и като кръстосаш сигнала на единия мах дава +87 на другата страна дава +95 .Вече когато е в дълбочина малко бърка и намаля числото но не пропускам да го изкопая сигнала . а за да разбера дали е капачка когато е на плитко вдигам антената малко над земята и на пинпоинт гледам дължината на сигнала .Между другото мисля че си намерих програма за MIxed Mode в интернет но е по плитка от таз дет си я направих ама за сметка на това е спокойна и мисля че ще може да се работи на нея .Обаче това не пречи да пробвам и твоята като ми я пратиш . а доколкото за инструкциите мисля че ще ми бъдат полезни ако нямаш работа можеш да ми ги изпратиш на е-маил deultum@hotmail.com ако не ти е проблем .Мерси предварително
Успех
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Юли 20, 2009 4:45 pm

А работите ли на ръчен земен баланс и ако ,кажете някои отзиви.Аз имам стария Игал 6в.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Юли 20, 2009 7:15 pm

ами лично аз не работя на ръчен земен баланс .опитах една програма на която е изключен автоматичния .няма кой знае каква разлика
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Юли 20, 2009 7:32 pm

На чисто място не дава ли по-добра дълбочина?Не съм пробвал с Игала,но с другите апарати с които съм работил можеш да качиш някой сантиметър.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyПон Юли 20, 2009 7:53 pm

ами по ми е лесно така
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyВто Юли 21, 2009 5:24 pm

Днес пробвах Игала на едно много обрано място и доста трудно за работа.колегата SC знае за кое става въпрос, но пак изкарах едно коце на около 12,13см,едно олово и парче от накит за около час.Увеличих ACна 65,Preamp gain на 4 и звука на 240-по-висок тон.Опитах и на ръчен земен баланс ,но нямах много време да си поиграя.Много добре се държи машината и е достатъчно добра дълбочината за малката антена,дано намеря качествна 2Д антена да пробвам.
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyВто Юли 21, 2009 5:27 pm

Забравих да кажа,пробвах и на смесен режим ,наистина е по-добра дълбочината и мисля че с малко опит човек спокойно ще свикне.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyСря Юли 22, 2009 9:39 pm

на мен ми е мноо трудно тва mixed mode това става за гора или където не е много замърсено .щото съм пускал такава програма на замърсен обект и ставаш луда китка на един мах 5 сигнала ...
Върнете се в началото Go down
markantony
Преторий
Преторий
markantony



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyЧет Юли 23, 2009 10:16 pm

Да за гора и за по-спокойно място .Аз изклучвам VCO-то и по-малко бръмчи.
Върнете се в началото Go down
deultum
Цезар
Цезар
deultum



XLT - MIXED-MODE Empty
ПисанеЗаглавие: Re: XLT - MIXED-MODE   XLT - MIXED-MODE EmptyЧет Юли 23, 2009 11:31 pm

е да ама като го изключиш , не ти ли е по-трудно да центрираш обекта ?
Върнете се в началото Go down
 
XLT - MIXED-MODE
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: White's-
Идете на: