Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 Кантар-предавател-приемник.

Go down 
+18
кирката
adminn
kateracha_86
Manarov
Petronii
Avrelian
pechkata
LuciusVerus
xp fan
diony
kronos555
Gandalf
comander
Radislav
mario321
Podlecii.avg
Kiril62
Трибал-М
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyСъб Фев 14, 2015 9:20 am

diony написа:
Под. керамика, ще хванеш капачката на 50см, в най дълбокия си сън. Но като се събудиш, най много да хванеш керамиката ако е на 5см.

Колега,добре е преди подобни изхвърляния поне малко да се "огледаш и ослушаш",за да не изпадаш в неловки ситуации-казвам ти го най-добронамерено.
Виж внимателно това-тухлите са 6 на брой,дебели по 7 сантиметра и са много "люти":
https://www.youtube.com/watch?v=jVzE_-4wgTs


Хаосът е или временен,или гибелен!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Нед Фев 15, 2015 9:00 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyСъб Фев 14, 2015 8:00 pm

diony написа:
Под. керамика, ще хванеш капачката на 50см, в най дълбокия си сън. Но като се събудиш, най много да хванеш керамиката ако е на 5см.




Приятел, това е супер секретен уникален и само един в света прототип! Не е като тези до сега каквито си виждал или чувал! Този може много повече от другите, освен че е супер мега продуктивен той е и ценен не толкова заради тези си качества а за това че мр.Колев го е създал! Ако не бъркам създателя де.... Laughing
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyСъб Фев 14, 2015 8:33 pm

Radislav написа:
Gandalf написа:



             Сега ако и тази я заключите, админа да си прати адреса на лични да му пратя бутилка уиски! Laughing Laughing Laughing

Aко темата не те вълнува, просто не влизай в нея...Ние не се бутаме в теми, които не са ни интересни и не вземаме отношение просто, за да напишем нещо.
Ако нещо те вълнува за кантарите или не ти е ясно-питай.За това се казва форум, а не спамум.
Прояви колегиалност и покажи доброто си възпитание, което си усвоил през първите си седем години.
Вярвам в твоята добра вътрешна същност, която прикриваш зад маската на клоуна-палячо.


Радиславе,упованието на първите седем години при Ганди вече е явен провал!
...Опитай с първите седемнадесет.Ако не се получи и с тях,няма смисъл от трети опит!
Поздрави!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
xp fan
Легионер
Легионер
xp fan



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 2:54 am

Трибал-М написа:
diony написа:
Под. керамика, ще хванеш капачката на 50см, в най дълбокия си сън. Но като се събудиш, най много да хванеш керамиката ако е на 5см.

Колега,добре е преди подобни изхвърляния поне малко да се "огледаш и ослушаш",за да не изпадаш в неловки ситуации-казвам ти го най-добронамерено.
Виж внимателно това-тухлите са 6 на брой,дебели по 7 сантиметра и са много "люти":
https://www.youtube.com/watch?v=jVzE_-4wgTs...


Монетите нямат беседки от тухли над земята ,те са ПОД земята
Върнете се в началото Go down
xp fan
Легионер
Легионер
xp fan



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 9:15 am

[quote="xp fan"]
Трибал-М написа:
diony написа:
Под. керамика, ще хванеш капачката на 50см, в най дълбокия си сън. Но като се събудиш, най много да хванеш керамиката ако е на 5см.

Колега,добре е преди подобни изхвърляния поне малко да се "огледаш и ослушаш",за да не изпадаш в неловки ситуации-казвам ти го най-добронамерено.
Виж внимателно това-тухлите са 6 на брой,дебели по 7 сантиметра и са много "люти":
https://www.youtube.com/watch?v=jVzE_-4wgTs...


Наземни тестове не са достоверни, всичко е под земята
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 11:52 am

xp fan написа:
xp fan написа:
Трибал-М написа:
diony написа:
Под. керамика, ще хванеш капачката на 50см, в най дълбокия си сън. Но като се събудиш, най много да хванеш керамиката ако е на 5см.

Колега,добре е преди подобни изхвърляния поне малко да се "огледаш и ослушаш",за да не изпадаш в неловки ситуации-казвам ти го най-добронамерено.
Виж внимателно това-тухлите са 6 на брой,дебели по 7 сантиметра и са много "люти":
https://www.youtube.com/watch?v=jVzE_-4wgTs


Наземни тестове не са достоверни, всичко е под земята

Трябва си много талант,за да развеселиш отрано ,на 15 февруари,истинските почитатели на Зарезан...
Аз съм един от тези,които ти благодарят сърдечно!   Cool


Хаосът е или временен,или гибелен!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Нед Фев 15, 2015 9:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 1:07 pm

Много точно казано от колегата xp fan.
А много ми е интересно, старо заровени две шепи пара на 60см дълбочина, без да има ефект на дупка, дали ще се чуят, само някои могат да се досетят за отговора и за причината!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 2:15 pm

mario321 написа:
Много точно казано от колегата xp fan.  
А много ми е интересно, старо заровени две шепи пара на 60см дълбочина, без да има ефект на дупка, дали ще се чуят, само някои могат да се досетят за отговора и за причината!!!

Цитат от 22 март 2013 година,от темата "Приемник-предаватер(кантар)":


..."Преди две години,в двор на селска къща,между царевичните редове,колега с кантар(търсил изгубена връзка с ключове) е засякъл уверено едно сиромашко имане.Предполага,че е от изгубена някога кесия.На дълбочина точно 54-55 сантиметра изваждат струпани на куп 10 бели турски монети с големина на сестерция,но по- тънки и ...без нумизматична стойност.Най-ценна си останала емоцията,защото по зоните се ориентирали,че ще копаят цветно.
Така,че колегата е прав за кесиите."

...Монетите са били осем,както разбрах по-късно...
Ти да не вземеш да се откажеш от ТМ-овете и Джеминитата!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 5:51 pm

Трибал-М написа:
mario321 написа:
Много точно казано от колегата xp fan.  
А много ми е интересно, старо заровени две шепи пара на 60см дълбочина, без да има ефект на дупка, дали ще се чуят, само някои могат да се досетят за отговора и за причината!!!

Цитат от 22 март 2013 година,от темата "Приемник-предаватер(кантар)":


..."Преди две години,в двор на селска къща,между царевичните редове,колега с кантар(търсил изгубена връзка с ключове) е засякъл уверено едно сиромашко имане.Предполага,че е от изгубена някога кесия.На дълбочина точно 54-55 сантиметра изваждат струпани на куп 10 бели турски монети с големина на сестерция,но по- тънки и ...без нумизматична стойност.Най-ценна си останала емоцията,защото по зоните се ориентирали,че ще копаят цветно.
Така,че колегата е прав за кесиите."

...Монетите са били осем,както разбрах по-късно...
Ти да не вземеш да се откажеш от ТМ-овете и Джеминитата!

Преувеличено е малко с 10-12 см за двора на селската къща, но ай де карай да върви, важното е че са ги намерили !
Аз просто от любопитство питам как се справя този кантар с монетите на куп в дълбокото, все пак това е най трудната мисия на всички, не се заяждам, напротив на мен също ми хареса как работи под толкова много керамика, даже като слушам на клипа колко е категоричен сигнала, съм сигурен, че може и още поне два реда тухли да се сложат, за селища които са пълни с тухли и керемиди, ще върши добра работа. Cool
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 7:17 pm

mario321 написа:

Преувеличено е малко с 10-12 см за двора на селската къща, но ай де карай да върви, важното е че са ги намерили !
Аз просто от любопитство питам как се справя този кантар с монетите на куп в дълбокото, все пак това е най трудната мисия на всички, не се заяждам, напротив на мен също ми хареса как работи под толкова много керамика, даже като слушам на клипа колко е категоричен сигнала, съм сигурен, че може и още поне два реда тухли да се сложат, за селища които са пълни с тухли и керемиди, ще върши добра работа. Cool

Няма преувеличение,излезли са почти на върха на третата права лопата,а колегата е перфекционист и е премерил с рулетка...Но  да не спорим. Cool


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 7:21 pm

не всяка тухла е с еднакво орудяване.през някоя съдова керамика може да не се хване и емка,в друг случай през 20 см. тухла можеш да хванеш и коце.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 7:34 pm

LuciusVerus написа:
не всяка тухла е с еднакво орудяване.през някоя съдова керамика може да не се хване и емка,в друг случай през 20 см. тухла можеш да хванеш и коце.

Тези на полигона специално са избирани по степен на активност,всички са много "люти".
Една такава тухла,закопана на 50 сантиметра вече е с многократно понижена(размита) активност и почти не се усеща от багията и на обикновен режим на работа.Има такава мишена на още 10 см. под тухлата(общо 60)-медна ламалинка с десетина процента по-голяма от капачка.Направо я кърти.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 7:45 pm

знаеш ли колко е голяма разликата да хванеш шепа антични монети и нарязани медни ламарини.
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 7:46 pm

ако пък е и не нарязана както казваш още по добре
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 8:30 pm

LuciusVerus написа:
знаеш ли колко е голяма разликата да хванеш шепа антични монети и нарязани медни ламарини.

Със сигурност не отскоро са ми известни тези разлики...
А медната ламаринка не е нарязана-така е предвидено ,така е направено,защото интересен е бил друг показател.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 9:06 pm

а ха,ще имитира съдче в дълбочина.пак не е същото.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyНед Фев 15, 2015 10:44 pm

LuciusVerus написа:
а ха,ще имитира съдче в дълбочина.пак не е същото.

Защо да имитираме съдчета,като има толкова много,различни по форма,големина и качество?


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 10:26 am

има,спор няма.в музеите,частните колекции и в фантазията ти.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 2:04 pm

LuciusVerus написа:
има,спор няма.в музеите,частните колекции и в фантазията ти.

Говорим си за полигон и съдове за тестване на апарати,явно не си стоплил...
...Преди думи,започващи с В и Ф се пише цяло "във"!В тази посока ще имаш допълнителна полза,ако продължим диалога.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 3:22 pm

прав си,понеже съм новобранец и пиша без да мисля.искам да натрупам постове и да стана велик джедай като теб.и за правописната грешка си прав.видях я когато бях пуснал поста и не знаех как да я поправя.ама не всеки прекарва цялото си време пред компютъра да пише и да знае как да поправя после.а за полигона ти казах,това не е никаква гаранция че като хванеш медна ламарина на 60 см. ще хванеш и шепа коцета.за това ми вярвай.
Върнете се в началото Go down
LuciusVerus
Новобранец
Новобранец




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 3:25 pm

това важи и за съдчета.а дано не съм допуснал някоя правописна грешка.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 3:35 pm

LuciusVerus написа:
прав си,понеже съм новобранец и пиша без да мисля.искам да натрупам постове и да стана велик джедай като теб.и за правописната грешка си прав.видях я когато бях пуснал поста и не знаех как да я поправя.ама не всеки прекарва цялото си време пред компютъра да пише и да знае как да поправя после.а за полигона ти казах,това не е никаква гаранция че като хванеш медна ламарина на 60 см. ще хванеш и шепа коцета.за това ми вярвай.




cheers
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 3:45 pm

LuciusVerus написа:
прав си,понеже съм новобранец и пиша без да мисля.искам да натрупам постове и да стана велик джедай като теб.и за правописната грешка си прав.видях я когато бях пуснал поста и не знаех как да я поправя.ама не всеки прекарва цялото си време пред компютъра да пише и да знае как да поправя после.а за полигона ти казах,това не е никаква гаранция че като хванеш медна ламарина на 60 см. ще хванеш и шепа коцета.за това ми вярвай.

Ти със Трибала не можеш да спориш той вечно е прав и никога не прави правописни грешки само ние простолюдието правим такива...
И това за шепата с коцета си напълно прав - но той не знае че това е факт - до утре ще ти вади от сто кладенеца вода и ще се мята като фурнажийска лопата и пак няма да признае...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 4:17 pm

LuciusVerus написа:
прав си,понеже съм новобранец и пиша без да мисля.искам да натрупам постове и да стана велик джедай като теб.и за правописната грешка си прав.видях я когато бях пуснал поста и не знаех как да я поправя.ама не всеки прекарва цялото си време пред компютъра да пише и да знае как да поправя после.а за полигона ти казах,това не е никаква гаранция че като хванеш медна ламарина на 60 см. ще хванеш и шепа коцета.за това ми вярвай.

В онова късо изречение имаш още две правописни,но ти ги икономисах.
...Всяко ново изречение започва с главна буква,а освен точки има и други пр.знаци.
Ти май често си бягал от училище,да не си ходил да търкаш?
Ако е така съм съгласен ти,новобранеца,да ме учиш как се правят и тестват кантари,а аз да ти помагам в писането. Cool


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



 - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кантар-предавател-приемник.    - Кантар-предавател-приемник. - Page 2 EmptyПон Фев 16, 2015 4:28 pm

pechkata написа:
LuciusVerus написа:
прав си,понеже съм новобранец и пиша без да мисля.искам да натрупам постове и да стана велик джедай като теб.и за правописната грешка си прав.видях я когато бях пуснал поста и не знаех как да я поправя.ама не всеки прекарва цялото си време пред компютъра да пише и да знае как да поправя после.а за полигона ти казах,това не е никаква гаранция че като хванеш медна ламарина на 60 см. ще хванеш и шепа коцета.за това ми вярвай.

Ти със Трибала не можеш да спориш той вечно е прав и никога не прави правописни грешки само ние простолюдието правим такива...
И това за шепата с коцета си напълно прав - но той не знае че това е факт - до утре ще ти вади от сто кладенеца вода и ще се мята като фурнажийска лопата и пак няма да признае...




+1 Cool
Върнете се в началото Go down
 
Кантар-предавател-приемник.
Върнете се в началото 
Страница 2 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Приемник-предавател(кантар)
» продавам предавател-приемник/кантар/ ПРОДАДЕН
» продавам предавател-приемник/кантар/ за гарет

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: